مجله ساختمان

دکوراسیون اتاق نشیمن را چگونه خانوادگی تر کنیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برای دکوراسیون اتاق‌های نشیمن خانوادگی، ایده‌های شیک و کاربردی وجود دارد که شما می‌توانید به وسیله این ایده‌ها حس خوب و آرامش بخشی را در خانه ایجاد کنید. داشتن آرامش برای تک تک اعضای خانواده در اتاق نشیمن، بسیار اهمیت دارد. شما باید بتوانید به راحتی در فضای اتاق نشیمن نشسته و با افراد خانواده گپ بزنید و تلویزیون تماشا کنید.

تقریباً می‌توان گفت خانوادگی ترین فضا در خانه اتاق نشیمن است پس باید برای تمام اعضای خانواده، صندلی و مبل کافی وجود داشته باشد و همچنین برای مهمان ها هم به اندازه کافی جا برای نشستن باشد. اگر هم برای صندلی اضافه فضا ندارید بهتر است چند تا پاف مبل تهیه کنید. به این صورت مشکلتان کاملاً حل خواهد شد و نیازی هم به صندلی‌های اضافه ندارید. حتی می توانید به عنوان زیرپایی هم از آنها استفاده کنید.

ایده هایی مناسب برای خانوادگی کردن دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق های نشیمن حس راحتی و آسایش را به افراد خانواده منتقل می کند. اگر شما در اتاق نشیمن احساس گرما نداشته باشید، می توانید به وسیله اضافه کردن یک بافت نرم، اتاق را گرم تر کنید. استفاده از یک گبه یا فرش زیبا ظاهر اتاقتان را کاملاً تغییر داده و احساس خوشایندی به شما دست خواهد داد.

شاید بخواهید بدانید که چه چیز باعث می‌شود اتاق نشیمن شما خانوادگی تر شود. در اصل بیشتر راحتی در اتاق نشیمن، به داشتن مبل شیک و راحت بستگی دارد. مبل باید به اندازه‌ای باشد که برای همه افراد خانواده کافی بوده و آنقدر راحت و جادار باشد که احساس ناراحتی در روی آن نکنید. می توانید از کوسن‌های رنگی و زیبا برای تزیین مبل استفاده کنید. به این صورت نظر تمام اعضای خانواده جذب این زیبایی خواهد شد. این باعث می‌شود اعضای خانواده به جای اینکه به اتاق خودشان بروند، در پذیرایی بنشینند و اوقات خوشی را در کنار یکدیگر بگذرانند.

می‌توانید از یک میز کم ارتفاع هم استفاده کنید تا خوراکی‌های بچه‌ها، ظرف میوه و حتی کاموای مادر خانواده را هم در روی آن قرار بدهید. برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن هم می‌توانید از کفپوش‌های زیبا و مقاوم و همچنین کاناپه‌هایی استفاده کنید که دارای روکش های قابل شستشو و با دوام هستند زیرا معمولاً مبل ها زود کثیف می شوند و باید جنسی داشته باشند تا بتوانید به راحتی آنها را تمیز کنید.

برای اینکه محیط اتاق نشیمن را خانوادگی تر کنید به ایده‌های زیر توجه داشته باشید:

دکوراسیون اتاق نشیمن

۱- برای هر شخص منطقه‌ای را در اتاق نشیمن در نظر بگیرید.

اتاق نشیمن باید به گونه‌ای باشد که نیاز تمام اعضای خانواده در هر سنی را به راحتی برآورده کند. باید گوشه‌ای از اتاق برای بازی کودکان و یا سینمای خانوادگی برای جوانان و حتی دفتر کار برای والدین قرار داشته باشد.

حتما بخوانید:   کاربرد گچ در صنعت ساختمان سازی

یک اتاق نشیمن مدرن باید دکوراسیونی چند منظوره داشته باشد که شما بتوانید برای مقاصد مختلف از آن استفاده کنید. شاید نمی‌دانید که باید مبلمان را چگونه بچینید؟ در این صورت باید هر قسمت در اتاق نشیمن را برای یک نفر اختصاص بدهید تا هر کسی بتواند نیازهای خود را در آن قسمت برطرف کند.

مثلاً میز کار کوچکی در گوشه اتاق بگذارید تا پدر و مادر خانواده از آن استفاده کنند و مزاحمتی برای آنها نباشد و یا یک منطقه بازی هم برای کودکان دلبندتان فراهم کنید.

۲- برای بازی کودکان فضای راحتی ایجاد کنید.

در اتاق نشیمن خود، حتماً فضایی زیبا را برای کودکان در نظر داشته باشید تا بتوانند در طول روز به راحتی در آنجا بازی کنند. حتی شاید خانه شما لوکس نباشد و اتاق نشیمن مجزا هم نداشته باشد، در این صورت می‌توانید کف اتاق نشیمن را به وسیله فرش مخملی و یا حتی زیراندازهای راحت و نرم بپوشانید به این وسیله می‌توانید برای کودکان فضای مناسبی ایجاد کنید.

شما می‌توانید برای استفاده از تمام قسمت‌های اتاق نشیمن راه حل‌ها و ایده‌های هوشمندانه‌ای به کار بگیرید و به این وسیله تمام اسباب بازی کودکان در یک گوشه جمع خواهد شد و حتی شما در هنگام استراحت احساس نخواهید کرد که در اتاق بازی کودکان هستید. می‌توانید فضای نشیمن را با اکسسوری‌های با وقار و رنگارنگ بپوشانید. این روشی کاملاً خلاقانه بوده و برای تمام افراد خانواده بسیار دلپذیر است

۳- یک مبل تخت خواب شو در اتاق نشیمن قرار دهید.

اگر می‌خواهید اتاق نشیمن شما فضای خانوادگی داشته باشد بهتر است یک مبل تخت خواب شو در آن قرار بدهید. داشتن یک مبل اضافه تختخواب شو، می‌تواند در اتاق نشیمن بسیار مفید باشد و حتی بچه‌ها در هنگام روز، در روی آن دراز کشیده و چرتی بزنند.

حتما بخوانید:   انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل | نکاتی در مورد چیدمان مبل

البته تصور نکنید که مبل‌های تختخواب شور را فقط افرادی که فرزند کوچک دارند استفاده می‌کنند. به هیچ وجه اینطور نیست. حتی نوجوانان هم می‌توانند در هنگام تماشای سریال و فیلم مورد علاقه‌شان در روی این تخت‌ها دراز بکشند. دقت داشته باشید نباید اتاق نشیمن شما دکوراسیونی تصادفی و بی‌نظم داشته باشد. باید در آنجا سبکی پیاده کنید که نگاه‌ها به طرف زیبایی اتاق جذب شود.

استفاده کردن از مبل تختخواب شو برای اتاق نشیمن باعث می‌شود کانون خانواده شما گرمتر شود زیرا با این کار دیگر لازم نیست که افراد خانواده برای استراحت کردن به اتاق‌های خود بروند.

۴- برای کودکان خود، مبلمان را مناسب سازی کنید.

مبلمان زیبا باعث می‌شود دکوراسیون اتاق نشیمن چشمگیر و شیک به نظر بیاید. اگر شما جزو افرادی هستید که در خانه کودک خردسال دارید باید حتماً مبل‌ها را برای آنها مناسب سازی کنید. ساده‌ترین راه برای این کار این است که از ضربه گیر نرم برای گوشه‌های تیز میز مبل و میز ناهارخوری استفاده کنید. این ضربه‌گیرها باعث می‌شود کودکان در هنگام برخورد با میز دچار آسیب دیدگی نشوند.

۵- یک گالری زیبا در روی دیوار اتاق نشیمن ایجاد کنید.

آیا شما می‌دانید که چگونه می‌توانید اتاق نشیمنی شاد داشته باشید؟ استفاده از مبل تختخواب شو که دارای کوسن‌های زیبا با رنگ‌های متضاد است، می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد ولی با این وجود اگر یک آثار هنری زیبا هم در روی دیوار اتاق نشیمن قرار دهید، کار بسیار هوشمندانه‌ای کرده‌اید. به این وسیله می‌توانید دکوراسیون اتاق نشیمنتان را به صورت خاصی خانوادگی کنید.

ایجاد یک گالری هنری کودکانه در روی دیوار، باعث خواهد شد فضای خانوادگی زیاد جدی دیده نشده و حالت شوخ طبعی و شادی به خود بگیرد و یا می‌توانید از قاب‌های سیاه استفاده کنید. به این وسیله دیوار شما منسجم‌تر دیده می‌شود.

شما با نصب نقاشی و قاب کردن نقاشی‌های کودکان در اتاق نشیمن، نه تنها اتاق را چشم نوازتر می‌کنید بلکه با این کار خود کودکان خود را هم تشویق خواهید کرد تا به آثار هنری علاقمند شوند.

۶- برای جلوگیری از بهم ریختگی اتاق نشیمن، چند سبد روی دیوار نصب کنید

اگر شما فضای محدودی در خانه دارید می‌توانید به وسیله نصب کردن سبدهای پلاستیکی رنگی و زیبا، از به هم ریختگی در اتاق نشیمن خود جلوگیری کنید. با این کار می‌توانید خلاقیت به خرج داده و آشفتگی‌ها را از بین ببرید. باید سبدهایی برای این منظور انتخاب کنید که نه تنها به محیط نظم بدهد بلکه باعث آراسته‌تر شدن دکوراسیون اتاق بشود.

حتما بخوانید:   کاربرد چسب تارگت رازی چیست

می‌توانید در روی این سبدها لباس کودک، آی پد، مجلات، کتاب، اسباب بازی و تمام چیزهای دیگری را که معمولاً در طول روز به آن نیاز دارید، قرار دهید.

شاید ترجیح دهید بعضی از وسایل را از دسترس کودکان خود دور کنید. برای این کار می توانید این وسایل را در سبدهای بالاتر بگذارید. برای اینکه سبدها را به دیوار آویزان کنید بهتر است از قلاب‌های تزیینی و محکم استفاده کنید البته باید از محکم بودن قلاب‌ها اطمینان پیدا کنید.

۷- فضای کاری منعطفی برای خود درست کنید.

اگر شما خانه بزرگی دارید، معمولاً برای کارتان، اتاق جداگانه ای در نظر گرفته اید ولی اگر خانه کوچکی دارید، برای اینکه در اتاق نشیمن یک فضای کاری برای خود درست کنید، می توانید از چند شلف چوبی که در روی دیوار نصب شده استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که احتمال دارد افراد در هنگام کار به شلف چوبی تکیه بدهند، پس باید آن را محکم نصب کنید.

۸- از تمام فضاها استفاده بهینه کنید.

شما می‌توانید برای کنار پنجره یک کاناپه و یا نیمکت درست کنید و در کشوهای زیر کاناپه هم فضایی قرار دهید تا اشیای اضافه را در آن بگذارید. کشوها باعث می‌شوند اتاق نشیمنتان مرتب تر شده و ریخت و پاش به نظر نیاید. می‌توانید برای کشوها کاربرد خاصی هم معین کنید. تا خانه‌تان منظم‌تر شود. مثلاً وسایلی مانند اسباب بازی، کتاب، شارژر و تبلت در کشوها قرار بگیرد.

دکوراسیون اتاق نشیمن

۹- برای شاد کردن اتاق نشیمن، از رنگ‌ها و طرح‌های زیبا استفاده کنید.

استفاده از یک مبل زرد می‌تواند اتاق نشیمن شما را خانوادگی و جذاب کند. ترکیب دیوار صورتی و رنگ زرد مبل، می‌تواند ترکیب مدرن و گرمی باشد. ترکیب این رنگ ها باعث می‌شود دکوراسیون اتاق نشیمنتان بی نظیر شود.

برای اینکه اثاثیه اتاق نشیمن را تکمیل کنید، استفاده از پاف با روکش خالدار و یا چند ردیف کوسن که طرح‌های هندسی داشته باشند و همچنین استفاده از فرش‌های چند لایه دو رنگ، بسیار مفید است. می‌توانید با یک نورپردازی ساده و زیبا و یا چیدن چند گلدان گل و حتی قرار دادن مجسمه در اطراف اتاق نشیمن، زیبایی اتاق را چندین برابر کنید.

توصیه می‌کنیم برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمنتان از رنگ های شاد و گرم استفاده کنید. استفاده از این رنگ‌ها، گرمای خانوادگی را چندین برابر می‌کند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

دکوراسیون اتاق نشیمن را چگونه خانوادگی تر کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ایده هایی مناسب برای خانوادگی کردن دکوراسیون اتاق نشیمن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x