تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیر مایکروفر داتیس | خدمات تعمیر ماکروفر Datees

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله قصد داریم با مایکروفر، نحوه کارکرد آن، مشکلات رایج در مایکروفرهای داتیس و نحوه عیب‌یابی و تعمیر آن آشنا شوید. پس در ادامه با ما همراه باشید. در واقع مایکروفرها اجاق‌های الکترونیکی هستند که با بهره گیری از امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا انواع غذاها را با روش‌های متفاوت طبخ میکنند. امروزه مایکروفرها در انواع مختلف و کاربردهای متنوع عرضه میشوند. نوع صنعتی و تجاری آن‌ها جهت تهیه سیب زمینی فرآوری شده و پیش پخت شده، ماکارونی و نودل، بیکن و تمام مواد غذایی که به فرآیندهای استرلیزه کردن و یا پیش پخت دارند تولید می‌گردند. نوع خانگی آن‌ها نیز دارای برنامه‌های متنوعی هستند و می‌توانند کاربردهای متنوعی را برای مصرف کنندگان فراهم کنند.

نحوه عملکرد مایکروفر داتیس 

این که دستگاهی بدون نیاز به شعله آتش و تنها توسط امواج نامرئی موجب گرم کردن و پختن مواد غذایی می شود یکی از شگفتی های عملکرد مایکروفرها است که توضیح آن بسیار تخصصی می‌باشد که ما در اینجا با زبانی ساده و گویا به بیان آن خواهیم پرداخت:

گرمایش مایکرفرها توسط قطعه‌ای به نام ترانزیستور تامین می‌شود که فرکانس‌هایی از امواج الکترومغناطیسی به وجود می‌آورد. این امواج با بر هم کنش مواد دی الکتریک مولکول‌های مواد غذایی موجب جنب و جوش آن‌ها و اصطکاک شده که موجب تبدیل انرژی مغناطیسی به انرژی گرمایی می‌شود. از آنجا که آب موجود در بافت مواد غذایی این انرژی را جذب می کند و ظروف شیشه‌ای، پلاستیکی و سرامیکی توانایی جذب این انرژی مغناطیسی را ندارند؛ تنها  مواد غذایی داخل ظرف پخته و گرم می شوند و ظروف داخل دستگاه به اندازه خود غذا گرم نخواهند شد و آسیب نمی بینند.

ساختار اصلی مایکروفر داتیس 

مایکروفرها از ۴ جزء اصلی تشکیل شده اند که به شرح زیر می باشند:

 • مگنترون اولین قطعه این دستگاه است که انرژی الکتریکی یا جریان برق را به امواج الکترومغناطیسی تبدیل می‌کند.
 • رزونانس دومین قطعه اساسی مایکروفرها بوده که موجب گرم شدن مواد غذایی می‌شود.
 • سومین قطعه که موجبر نام دارد موجب هدایت امواج به سمت دیوار و محفظه داخلی دستگاه شده و با کنترل امواج به ایمنی دستگاه کمک می‌کند.
 • محفظه داخلی دستگاه نیز چهارمین قطعه از آن بوده که محل قرار گیری مواد غذایی می‌باشد و از صفحات و دیواره های بسیار بازتابنده تشکیل شده است تا امواج، درون آن به صورت مداوم بازتاب شده و حرکت کنند تا در نهایت توسط مواد غذایی جذب گردند.

انواع مدل‌های مایکروفرهای خانگی داتیس

امروزه مایکروفرها یکی از ضروری‌ترین لوازم آشپزخانه ها محسوب می‌شوند که برای راحتی مصرف‌کنندگان در انواع مختلفی طراحی می‌شوند:

نوع رومیزی آن‌ها بسیار مقرون به‌صرفه بوده و قابل نصب در هر نقطه‌ای که پریز وجود داشته باشد می باشند. این مدل از مایکروفرها دارای چندین برنامه خودکار جهت گرم کردن و پخت مواد غذایی هستند.مدل دیگر، مایکروفرهای توکار هستند که دارای فن و عنصری گرمایشی بوده و توانایی پخت و کباب کردن مواد غذایی را دارند. مایکروفرهای کانوکشن نیز از جریان همرفتی برای پخت غذا استفاده کرده و با این نوع پخت به حفظ بافت طبیعی مواد غذایی کمک می کنند. علاوه بر این نوع دیگر این دستگاه، مایکروفرهای اینورتر هستند که از جریانی یکپارچه و آهسته برای پخت غذا استفاده می‌کنند که این مزیت علاوه بر حفظ طعم و مواد مغذی غذاها، موجب کاهش مصرف انرژی نیز خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی خدمات تعمیرات فر داتیس Datis در ایران

تعمیر مایکروفر داتیس

مزایای استفاده از مایکروفرهای داتیس جهت پخت مواد غذایی

استفاده از مایکروفرهای داتیس مزایای بسیاری دارد که در زیر به آن می پردازیم:

 • صرفه‌جویی در وقت، زمان
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی که موجب کاهش هزینه های ماهیانه خانوار می‌گردد.
 • سرعت بالای گرم کردن مواد غذایی
 • گرم کردن مواد غذایی بدون خارج کردن آن‌ها از ظروف خود
 • حفظ طعم و بافت مواد غذایی به دلیل حرارت یکنواخت و کوتاه
 • حفظ ویتامین‌ها و مواد مغذی غذاها به دلیل کوتاه بودن زمان پخت
 • یخ زدایی از مواد غذایی فریز شده بدون آسیب به بافت آن‌ها
 • خشک کردن و استرلیزه کردن مواد غذایی
 • کاهش مصرف روغن در هنگام طبخ غذا

از مایکروفرهای داتیس چه استفاده هایی می توان کرد؟

مایکروفرها یکی از لوازم پرکاربرد در مراکز فروش غذا، خانه‌ها و ادارات هستند که از آن‌ها در موارد زیر استفاده می شود:

 • جهت پخت و پیش پخت گوشت:

گوشت یکی از دیرپزترین مواد غذایی است که گاها اتفاق می‌افتد به‌ طور‌ کامل نپزد. در صورت قرار دادن گوشت قبل از پخت درون مایکروفر، امواج آن به بافت گوشت نفوذ کرده و موجب می‌شود قسمت بیرونی و درونی گوشت به طور یکنواخت گرم شده و زمان پخت آن تا ۵۰ درصد کاهش یابد.

 • یخ زدایی مواد غذایی:

یخ زادیی مواد غذایی فرآیندی زمان‌بر است که گاهی ممکن است تا ساعت ها طول بکشد؛ اما مایکروفرها این قابلیت را دارند که در عرض چند دقیقه با قدرت بسیار بالا بدون آسیب به مواد غذایی فرآیند یخ زدایی را به طور کامل انجام دهند.

 • استرلیزاسیون مواد غذایی:

استفاده از این دستگاه باعث می‌شود امواج الکترومغناطیسی به درون بافت مواد غذایی نفوذ کرده و موجب تبخیر آب میان بافتی آن‌ها شوند. این عمل موجب می شود رشد باکتری‌ها به حداقل رسیده و مواد غذایی کاملا استرلیزه شوند.

 • خشک کردن مواد غذایی:

انواع مواد غذایی نظیر گل‌ها، میوه‌ها، سبزیجات ، مغزیجات و … را می توان در هوای آزاد خشک کرد که فرآیندی طولانی مدت است و ممکن است در حین خشک کردن مواد غذایی از بین رفته یا دچار آلودگی شوند؛ یا می‌توان آن‌ها را درون دستگاه‌های خشک کن قرار داد که علاوه بر هزینه بر بودن، انرژی زیادی را نیز مصرف می کنند. اما امروزه مایکروفرها عملیات خشک کردن انواع مواد غذایی را به راحتی در عرض چند دقیقه بدون هدر رفت زمان و انرژی و بدون تغییر در بافت و مواد مغذی انجام می دهند.

مشکلات شایع در مایکروفرهای داتیس

در ادامه مشکلات رایج مایکروفر های داتیس را برای شما کاربران بیان می کنیم تا آگاهی بیش تری نسبت به مایکروفر داتیس خود داشته باشید.

تعمیر مایکروفر داتیس

چرا مایکروفر داتیس روشن نمی شود؟ بررسی علل روشن نشدن مایکروفر داتیس و چگونگی تعمیر آن

از جمله مشکلات شایع خریداران مایکروفرهای داتیس روشن نشدن آن‌ها می‌باشد. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید در ادامه با ما همراه تا با دلایل روشن نشدن مایکروفر و رفع مشکلات آن آشنا شوید.

 • چنانچه در سیم‌پیچی‌های داخلی مایکروفر مشکلی رخ دهد دستگاه روشن نخواهد شد. جهت برطرف کردن این مشکل لازم است که سیم‌کشی دستگاه توسط تعمیرکار مجاز مایکروفر داتیس بررسی شود.
 • برخی اوقات ممکن است علت روشن نشدن دستگاه مربوط به مشکلات برق پریزی که مایکروفر به آن متصل شده باشد. برای رفع این مشکل دستگاه خود را به پریزی دیگر که از درست بودن آن مطمئن هستید وصل کنید.
 • چنانچه دستگاه شما سوخته باشد؛ صفحه نمایش هوشمند آن روشن نخواهد شد؛ برای رفع این مشکل نیز لازم است با نمایندگی مجاز تعمیرات مایکروفر داتیس تماس گرفته یا حضوری مراجعه نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مایکروفر تی سی ال TCL | عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر تی‌ سی ال

بررسی علت صدای زیاد مایکروفر داتیس حین کار و چگونگی برطرف کردن این مشکل

ممکن است که مصرف‌کنندگان در حین کار کردن با مایکروفرها با صدای زیاد دستگاه مواجه شوند که برای رفع این مشکل قبل از هر چیز لازم است که به عیب یابی علت صدای زیاد دستگاه بپردازند که به شرح زیر می باشد:

 • چنانچه سینی مایکروفر به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد دستگاه در حین کار صدای زیادی تولید می‌کند. برای رفع این مشکل ابتدا محل قرار‌گیری سینی دستگاه را بررسی کنید.
 • برخی اوقات صدای زیاد ماکروفرها می تواند در نتیجه اختلال در عملکرد فن دستگاه باشد که برای برطرف کردن آن می‌توانید با تعمیرکار مایکروفر داتیس تماس بگیرید.
 • استفاده از ظروف نامناسب داخل دستگاه و برخورد ظرف با بدنه دستگاه نیز می تواند منجر به ایجاد صدا در حین کار کردن شود؛ برای پیشگیری از این مشکل ظروفی متناسب با گنجایش دستگاه خود انتخاب کنید.

علت بسته نشدن درب مایکروفر و راهکار تعمیر مایکروفر داتیس هنگام بسته نشدن درب آن

از دیگر مشکلات شایع مایکروفرها بسته نشدن درب آن می‌باشد. در ادامه به بررسی روش‌های عیب‌یابی و برطرف کردن این مشکل می‌پردازیم:

 • در‌صورتی‌که قفل درب دستگاه دچار مشکل باشد، بسته نخواهد شد. برای حل این مشکل به تعمیرکار مایکروفر داتیس مراجعه کرده و قطعه خراب شده را تعویض کنید.
 • گیر کردن تکه‌های مواد غذایی در فضای بین درب دستگاه شما نیز می‌توانند موجب بسته نشدن درب آن شوند. برای پیشگیری از این اتفاق، بعد از هر بار استفاده تمام قسمت‌ها به خصوص فضای بین درب دستگاه را کاملا تمیز کنید.
 • ممکن است خراب شدن دستگیره درب دستگاه نیز باز و بسته کردن درب آن را با مشکل مواجه کند. در صورت بروز چنین اتفاقی با تکنسین تعمیر مجاز مایکروفر داتیس مراجعه کنید.

دلایل جرقه زدن مایکروفرها و نحوه تعمیر مایکروفر داتیس

از جمله مشکلات نگران‌کننده مایکروفرها جرقه زدن دستگاه است که در ادامه به بررسی علل وقوع آن می‌پردازیم:

 • استفاده از ظروف فلزی داخل دستگاه می‌تواند منجر به جرقه زدن آن شود. برای پیشگیری از بروز چنین حادثه‌ای حتما از ظروف شیشه‌ای یا سرامیکی استفاده کرده و از قرار دادن ظروف فلزی داخل دستگاه خودداری کنید.
 • یکی دیگر از عوامل موثر در جرقه زدن مایکروفرها از بین رفتن جدار دیواره داخلی دستگاه است که برای رفع آن لازم است که حتما با تکنسین تعمیر مجاز تعمیرات مایکروفر داتیس تماس بگیرید.
 • به هیچ عنوان مواد غذایی کنسروی را به طور مستقیم داخل مایکروفرها قرار ندهید. چرا که موجب جرقه درون دستگاه خواهند شد.

سخن آخر

برند داتیس یکی از برندهای مطرح در کشور ماست، ما در این مقاله چگونگی عملکرد مایکروفر داتیس و ایرادات رایج آن را برای شما کاربران گرامی بیان کردیم امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر مایکروفر داتیس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای تعمیر مایکروفر داتیس | خدمات تعمیر ماکروفر Datees

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا