تعمیراتتعمیرات یخچال

قابلیت های یخچال فریزر دیپوینت | تعمیر و نگهداری

ویژگی های یخچال های فریزر دیپوینت به همراه نگهداری و تعمیر

یخچال های فریزر مختلفی در بازار وجود دارد ما در این مقاله قصد داریم یخچال فریزر های دیپوینت را مورد بررسی قرار دهیم ، تا شما دوستان و همراهان گرامی بتوانید یخچال فریزر مورد نظر خود را انتخاب کرده و با اطلاعاتی که ما در اختیارتان  قرار خواهیم داد، طول عمر یخچال فریزر دیپوینت خود را افزایش دهید.

ویژگی های یخچال های فریزر دیپوینت به همراه  نگهداری و تعمیر

پیش از بررسی کردن یخچال های فریزر دیپوینت  بیایید همراه هم  کمی با  تاریخچه فعالیت این تولید کننده و برند ایرانی آشنایی پیدا کنیم . شرکت تولیدی گل آسای سرما با اسم تجاری گلسان در سال 1376 در حیطه تولید لوازم خانگی آغاز به کار کرد.

محل ابتدایی این شرکت در پاکدشت قرار داشت، اما در سال 1379 به حوزه صنعتی ایوانکی واقع در استان سمنان انتقال پیدا کرد. در سال‌های بعد در حیطه تولید یخچال های فریزر بسیار پیشرفت کرد و در سال 1388 در تولیدات سرمایشی خود تغییراتی را به وجود آورد. این تغییرات شامل استخدام کارکنان بیشتر و ارتقای کیفیت و فعالیت یخچال های تولید شده در این شرکت منجر شد. به همین خاطر این روز ها شاهد توسعه  زیادی  در تولیدات این شرکت می باشیم و به برندی شناخته شده  در کشور عزیزمان  ایران تبدیل شده است.

ویژگی های یخچال های فریزر دیپوینت

هنگامی که سخن  از خریدن یخچال به میان آمده باشد بیش تر افراد نظر خوبی درباره برند های ایرانی نمی دهند . در این قسمت از مطلب مخاطب سخنان  ما افرادی می باشند که نظرات منفی در مورد تولیدات داخلی ارائه می دهند. به همین خاطر برخی  از مزایا و معایب یخچال فریزر دیپوینت را بیان خواهیم کرد.

یخچال فریزر دیپوینت

مزایای یخچال های فریزر دیپوینت 

 • مجهز بودن یخچال های فریزر دیپوینت به سامانه نو فراست یا بدون برفک
 • استفاده از کمپرسور های هوشمند یا اینورتر به منظور جلوگیری کردن از روشن  و خاموش شدن یخچال به صورت ناگهانی
 • متناسب بودن مصرف انرژی
 • تجهیز بودن به ECO
 • استفاده کردن از سامانه گردش جریان سرد در یخچال برای افزایش طول عمر مواد غذایی.
 • مجهز به درگاه های  LED با فناوری لمسی در یخچال های پیشرفته دیپوینت
 • استفاده کردن از سامانه هوشمند نظارت در یخچال های دیپوینت
 • دارای سامانه قفل کودک بودن
 • استفاده از فناوری نظارت هوشمند در تعدادی از مدل های پیشرفته
 • به کار بردن مواد اولیه با کیفیت و مرغوب در ساخت یخچال ها
 • مجهز بودن به سیستم آبریز بیرونی که موجب کاهش باز و بسته شدن درب یخچال خواهد شد.
 •  به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته موجب کاهش مصرف برق می شود.
 • در نظر گرفتن محفظه ای ویژه برای گوشت، مرغ، ماهی و سبزیجات برای تازه ماندن آن ها
 • مجهز بودن به فناوری انجماد سریع
 • مجهز بودن مدل های پیشرفته یخچال به سنسور کنترل دما
 • استفاده کردن از لامپ های LEDبه منظور کاهش مصرف برق
 • ۶۰ ماه گارانتی برای کمپرسور اینورتر
 • رایگان بودن راه اندازی و نصب یخچال و گارانتی ۳۰ ماهه برای یخچال
 • درصورت نیاز به تعویض قطعات، این قطعات کاملاً در دسترس می باشند.
حتما بخوانید:   سرویس و تعمیرات یخچال ساید بای ساید فریجیدر FRIGIDAIRE

مطابق با  نظرات  ارائه شده از طرف مصرف کنندگان، بعضی از معایب یخچال های فریزر دیپوینت را جمع بندی کرده ایم. در ادامه با معایب مهم یخچال های دیپوینت آشنا می شویم .

معایب یخچال های فریزر دیپوینت 

 • تنوع پایین در برخی از محصولات
 • محدودیت در رنگ بندی در برخی از مدل ها
 • داشتن ایراداتی که گاهاً در زمان تعمیر مشخص خواهند شد.

مواردی که می توان آنها را از ایرادات یخچال های دیپوینت در نظر گرفت:

 1. نشت گاز در اثر سوراخ شدن اواپراتور داخلی یا لوله های بدنه
 2. زنگار قسمت پایینی  اواپراتور داخلی و مسدود شدن  مسیر تخلیه شدن آب ناشی  از ذوب برفک ها. این حادثه به نشت آب در پایین  کشو های یخچال منجر می شود.
 3. خرابی  صفحه مانیتور لمسی یخچال یا کمرنگی بعضی از سون سگمنت ‌های مربوط به نشان دهنده درجه اعداد
 4. شکستگی دستگیره ها از محل لولا ها
 5. خرابی برد یخچال های دیپوینت
 6. خرابی کندانسور یا فن موتور

با وجود همه ایراداتی که برای بعضی از انواع   یخچال های دیپوینت بیان کردیم باز هم یکی از اولویتها بین انواع برندهای ایرانی به حساب می آید. با وجود این  می توانیم با انجام بعضی از کار ها عمر یخچال های فریزر خود را افزایش دهیم. در ادامه این مطلب به  نکته های مهم تر مراقبت از یخچال های فریزر دیپوینت خواهیم پرداخت.

یخچال فریزر دیپوینت

جلوگیری از خرابی یخچال دیپوینت

یخچال ها از جمله  لوازم خانگی  سخت کوش می باشند که‌ در  تمام ساعات  شبانه روز پیوسته  مشغول به کار هستند. جدا از پاک  کردن خوراکی های فاسد، در سال گذشته چه مقدار زمان برای نگهداری از  یخچال در نظر گرفته بودید.

چنانچه  قصد دارید یخچالتان به طور کامل عمر کند  که معمولاً این عمر 13 سال می باشد باید  به آن عشق بورزید  و کارهای ساده مخصوص تعمیر و نگهداری یخچال که در ادامه مطلب به آن اشاره می شود را انجام بدهید.

 • نگهداری و تعمیر ماهانه
حتما بخوانید:   8 دلیل سرد نکردن یخچال سوزان و روش های رفع این مشکل

فقط یک بار در ماه، و حدود  یک ساعت برای یخچالتان  زمان  بگذارید و اطمینان حاصل کنید  که باز هم  در شرایط خوبی به سر می برد . آن را پاک  کنید. هر آنچه را که در معرض  پوسیدگی است از یخچال بیرون بیاورید و با یخچال خود عاشقانه رفتار کنید.

 • قفسه های یخچالتان را تمیز کنید

هر چیزی  را که در یخچالتان وجود دارد را بیرون بیاورید و در کنار هم بر روی  پیشخوان بگذارید. از تمییز کننده سطوح یا ترکیبی  بر پایه سرکه برای تمییز کردن باقی مانده مواد غذایی استفاده کنید. تمامی سطوح، پایین و بالای همه  قفسه ها و حتی درون کشو ها را نیز از آلودگی پاک کنید.

 • مواد غذایی کهنه را از یخچالتان بیرون بیاورید

هنگامی که قصد دارید  یخچال را پر می کنید به  غذایی  که درون یخچال وجود دارد توجه نمایید. اگر که  بیشتر از یک ماه می باشد که درون یخچال قرار دارد و یا حتی یادتان نمی آید از چه زمانی آن را درون یخچال قرار داده اید باقیمانده آن را خارج کنید. این موثر ترین  روش برای جلوگیری از تکثیر کردن قارچ ها درون یخچال می باشد.

 • نگهداری و تعمیر ۶ ماه یکبار

دوبار در سال فیلتر های آب یخچال خود را به دقت مورد بررسی قرار دهید و یخچالتان رو به صورت کامل تمییز کنید.

 • فیلتر آب را عوض کنید

از فیلتر آب آغاز کنید. این فیلترها باید حدوداً هر ۳ تا ۹ ماه یکبار جایگزین شوند. اما طول عمر آن‌ها بسته به مقدار آب یا یخی  که شما مصرف می کنید تفاوت دارد. هر۶ ماه یکبار قانون مفید برای عوض کردن فیلتر آب یخچالتان است.

 • یخچال و فریزر را به طور کامل تمیز کنید

به منظور پاک کردن کامل محفظه فریزر و یخچال  خود زمان بگذارید. نشتی های کهنه را بخراشید و تمییز کنید. گرد و غبار را جارو کنید. بعد از آن  تمام قسمت های قابل دسترس را به شکل کامل پاک کنید. از جوش شیرین  و بوراکس ، سرکه  و صابون مایع برای تمییز کردن هر چیزی که در یخچال وجود دارد استفاده کنید.

 • نگهداری و تعمیر سالیانه یخچال 

یک سری از کار ها هستند که باید سالی یکبار انجام بشوند و این کار ها تضمین می کنند که یخچال شما در سال پیش رو  عملکرد خوبی را از خود به نمایش خواهد گذاشت.

 • کویل های کندانسور را از آلودگی ها پاک کنید

کویل‌های کندانسور سبب به وجود آمدن سرما می شوند  و جریان هوا به طرف آن دمیده شده تا هوای خنک به وجود بیاید. پس چنانچه گرد و خاک بر روی کندانسور نشسته باشد سرما این امکان را ندارد که  به هوا برسد و درجه حرارت یخچال شما بالا می رود.

حتما بخوانید:   خرابی علت کار نکردن یخ‌ساز یخچال سامسونگ و ال جی و تعمیر یخساز

علاوه بر این  بیشتر از اندازه نیاز برق مصرف استفاده خواهد کرد. متأسفانه کویل‌ها به دلیل تراکم سرما دائماً مرطوب می باشند. پس اگر گرد و خاک به آنها بچسبد. یک بار در طول سال، کویل‌های کندانسور یخچال خود را به وسیله برس پاک کرده و با جارو تمییز کنید.

یخچال فریزر دیپوینت

 • واشر درب یخچال ابتدا تمییز و سپس چرب شود

واشر درب یخچال یک حلقه لاستیکی به شکل مستطیل می باشد که وظیفه آن کمک به بسته شدن درب یخچال است. در صورت آلودگی، خرابی یا خشک بودن باعث به هدر رفتن  سرمای یخچال خواهد شد. یکبار در سال واشر درب یخچال را به دقت بررسی و پاک  کنید. و بعد برای عملکرد بهتر لایه ای از وازلین را بر روی واشر بمالید تا سطح آن به طور کامل چرب شود.

 • تراز کردن پایه های یخچال

هر وسیله ای  در حالتی که تراز است بهترین عملکرد را از خود نشان می دهد. قسمت بالایی یخچال را از ۴ سمت  امتحان کنید. اگر یخچالتان تراز نمی باشد، پایه های آن  را به طرف خارج یا داخل بفشارید تا سطح آن کاملاً صاف شود. این عمل  به بهتر شدن عمل ذخیره مواد غذایی، بازده خنک‌ کنندگی و باز کردن و بستن  درب یخچال کمک  شایانی می کند.

 • یخ زدایی

چنانچه  فریزر یا یخچالتان دچار یخ زدگی شده است باید حداقل یک بار در طول سال آن را پاک کنید. یخچالتان را به طور کامل از یخ تمییز کنید و از  آب گرم برای افزایش سرعت این عمل استفاده کنید. سطوحی که  یخ زدایی شده اند را با سرکه تمییز کنید و تنظیمات یخچالتان را بررسی کنید تا جلوی یخ زدگی را در آینده بگیرید.

جمع بندی تعمیر و نگهداری یخچال دیپوینت

یخچال دیپوینت از برندهای تولیدکننده داخلی به شمار می رود  که عملکرد مثبتی را از باقی گذاشته است. با وجود این برای جلوگیری از رخ دادن مشکلات باید  اقداماتی را  مورد توجه خود قرار دهیم. مواظبت خوب از یخچال منزل به شکل دوره‌ای و تهیه چک لیست تعمیر و نگهداری کار مشکلی  نمی باشد. یخچالتان را به شکل منظم پاک کنید، فیلترهای آب آن  را عوض کنید و گاهی از اوقات برای بررسی آن برنامه ریزی کنید.

یخچال فریزر دیپوینت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای آموزش و شناخت یخچال فریزر دیپوینت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا