مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر شوفاژ برقی دلونگی Delonghi | عیب‌یابی شوفاژ برقی دلونگی

راهنمای تعمیر شوفاژ برقی دلونگی Delonghi | آموزش عیب‌یابی و تعمیر شوفاژ برقی دلونگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه شوفاژهای برقی دلونگی، به دلیل استفاده راحت، بسیار  مورد استقبال قرار گرفته‌اند. شوفاژ برقی دلونگی مانند سایر وسایل برقی، امکان دارد دچار ایراد و خرابی شود. متداول‌ترین مشکلاتی که در شوفاژ برقی دلونگی به وجود می‌آید، را در این مقاله بررسی کردیم.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر شوفاژ برقی دلونگی

از ایرادات رایج شوفاژ برقی دلونگی که در حین استفاده ممکن است با آنها مواجه شوید را در ادامه به طور کامل بررسی کردیم. شما می‌‌توانید با مطالعه این مطلب به راحتی در منزل شوفاژ برقی دلونگی خود را عیب‌یابی و تعمیر نمایید:

روشن نشدن شوفاژ برقی دلونگی

یکی از مواردی که شما نیاز به عیب‌یابی شوفاژ برقی دلونگی پیدا می‌کنید وقتی است، که متوجه می‌شوید شوفاژ دلونگی روشن نمی‌گردد. دلیل اصلی روشن نشدن شوفاژ برقی مشکلات مربوط به منبع تغذیه آن است. ابتدا اطمینان حاصل کنید، که برق از منبع اصلی در دسترس بوده و به شوفاژ، برق می‌رسد. چنانچه از این مورد اطمینان حاصل کردید، در مرحله بعد کلید پاور شوفاژ را چک کنید. این امکان وجود دارد که کلید پاور خراب بوده و عمل نکند. اگر کلید پاور را هم بررسی نمودید و ایراد از آن نبود، احتمال دارد قطعات داخلی شوفاژ دلونگی دچار مشکل شده باشد. در این صورت برای برطرف کردن مشکل بهتر است با مراکز تعمیر رادیاتور برقی دلونگی تماس حاصل کنید.

خاموش شدن شوفاژ برقی دلونگی

یکی از مشکلاتی که امکان دارد در هنگام استفاده از شوفاژ یا رادیاتور برقی دلونگی برای شما پیش آید، می‌تواند به علت قابلیت جدیدی باشد که در برخی از شوفاژهای برقی وجود دارد. در این قابلیت برای حفظ ایمنی، چنانچه شوفاژ بیش از حد داغ و گرم شود، به صورت خودکار خاموش می‌شود. اگر پس از مدتی استفاده از شوفاژ برقی، دستگاه خاموش می‌شود، به احتمال زیاد خاموشی ایمنی در آن فعال می‌باشد. با توجه به اینکه این قابلیت برای حفظ ایمنی و همچنین طولانی‌تر شدن عمر شوفاژ برقی می‌باشد. پس بهتر است، دستگاه را از برق بکشید و به مدت ده تا پانزده دقیقه صبر نمایید، تا کمی دستگاه خنک شود و سپس مجددا می‌توانید آن را روشن کنید. اگر باز روشن نشد، شما می‌توانید کلید مخصوص حالت خاموشی خودکار ایمنی را خاموش نمایید. تا این حالت غیر فعال گردد. چنانچه باز هم شوفاژ روشن نشد، برای تعمیرات شوفاژ برقی بهتر است از تعمیرکاران ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا مشکل شوفاژ برقی شما برطرف گردد.

معیوب بودن ترموستات شوفاژ برقی دلونگی

اکثر اوقات دلیل نیاز به تعمیر شوفاژ برقی دلونگی به شل بودن و یا خرابی ترموستات آن برمی‌گردد. در این موارد ترموستات را خوب بررسی نمایید و ببینید که شوفاژ در چه دمایی تنظیم گردیده است. اگر ترموستات حالت خاموش و یا دمای پایین را نشان داد، آن را بچرخانید تا سطح دما بالاتر برود. البته باید دقت نمایید افزایش دما به اندازه‌ای نباشد که شوفاژ داغ کرده و حالت خاموشی ایمن فعال گردد. در برخی مواقع مشکل از خود ترموستات بوده و ممکن است دچار ایراد شده باشد.

خرابی سیم برق شوفاژ برقی دلونگی

در برخی مواقع مسائل پیش پا افتاده‌ای می‌تواند منجر به عدم کارکرد درست شوفاژ برقی دلونگی شود. یکی از این مسائل پارگی یا شل شدن سیم برق متصل به منبع تغذیه شوفاژ برقی دلونگی می‌باشد. سیم برق شوفاژ را باید چک کنید و اطمینان حاصل نمایید که اثری از پارگی، سوختگی و یا شل شدن در آن مشاهده نمی‌شود. علاوه بر سیم اتصال برق، سیم‌های داخلی شوفاژ را نیز باید بررسی نمایید. قبل از بررسی سیم‌ها شوفاژ را خاموش نموده و اجازه دهید کمی خنک شود. سپس برای بررسی سیم‌های داخلی، باید پیچ‌های لبه را باز نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش استفاده از پلوپز چندکاره ادمیلسون Edmilson | نحوه عملکرد پلوپز ادمیلسون

شوفاژ برقی دلونگی

 

خرابی المنت گرمایشی شوفاژ برقی دلونگی

یکی دیگر از مشکلاتی که منجر به عدم کارکرد درست شوفاژ برقی دلونگی می‌گردد، خراب بودن المنت گرمایی این دستگاه است. زمانی که المنت گرمایشی خراب باشد، معمولاً با وجود روشن بودن دستگاه ، شوفاژ، گرمای لازم را به محیط نخواهد داد و گرمایش آن کافی نخواهد بود. برای برطرف کردن این ایراد باید تداوم گرمایش المنت را چک نمایید. قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید بهتر است، این کار را به کسانی بسپارید که در تعمیر شوفاژ برقی مهارت دارند.

نکته مهمی که در عوض کردن المنت گرمایشی شوفاژ برقی دلونگی باید بدانید این است، که مشخصات دقیق المنت را یادداشت فرمایید و مطابق با آن المنت جدید را خریداری کنید. این مشخصات شامل ساخت، اندازه، شکل، قدرت و مقاومت المنت می‌باشد.

فن شوفاژ برقی دلونگی

در برخی مواقع امکان دارد شوفاژ برقی روشن شود. اما متوجه کار کردن فن آن نشوید. احتمال دارد در هنگام تست، متوجه گردوغبار زیادی روی فن شوید که موجب اختلال در عملکرد دستگاه می‌شود. شما می‌توانید به کمک جاروبرقی، گرد و غبار روی فن را تمیز کنید و دوباره روشن کنید، اگر خود فن دچار مشکل نشده باشد با تمیز کردن فن روشن خواهد شد. ولی در صورتی که دچار ایراد شده باشد، نیاز به تعمیر و تعویض خواهد داشت.

سرویس دوره‌ای شوفاژ برقی دلونگی

سرویس کردن شوفاژ برقی دلونگی کار چندان پیچیده و مشکلی نیست. اما اگر این کار را هر چند وقت یکبار یا با شروع فصل سرما انجام دهید، تاثیر زیادی در راندمان و عملکرد درست این دستگاه خواهد داشت. همچنین نیاز به تعمیر شوفاژ برقی را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد. یکی از موارد مهمی که در سرویس شوفاژ برقی دلونگی باید انجام دهید تمیز کردن گرد و غباری است، که درون اجزای داخلی آن و بخصوص، فن انباشته شده است. برای این کار از پارچه تمیز و یا جاروبرقی استفاده کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که شوفاژ برقی دلونگی شما برای خشک کردن حوله و غیره تجهیز شده است. در غیر این صورت از قرار دادن لباس، حوله و یا دیگر موارد بر روی شوفاژ برقی دلونگی خودداری نمایید.

طریقه عملکرد شوفاژ برقی دلونگی

شوفاژهای برقی از جمله جدیدترین مدل‌های سیستم‌های گرمایشی می‌باشند، که از ایمنی بالاتری نسبت به تجهیزاتی مثل بخاری‌های گازی و رادیاتورها برخوردار هستند. این مسئله موجب شده است که امروزه استفاده از رادیاتورهای برقی با استقبال زیادی مواجه شود. سیستم عملکرد شوفاژ برقی به این صورت است، که پس از اتصال شوفاژ به برق در المنت‌ها جریان الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل می‌گردد. فضای داخلی رادیاتور با استفاده از روغن‌های مخصوص و نسوز پر شده است. روغن انرژی حرارتی را دریافت می‌کند و شروع به گرم شدن می‌کند. سپس روغن در اثر جریان همرفت به سمت شیارهای عمودی رادیاتور حرکت خواهد کرد. روغن حرارت خود را از طریق فن‌های شوفاژ برقی به محیط اطراف پخش می‌کند. سیستم امنیتی ویژه‌ای که در شوفاژهای برقی قرار داده شده است، این است که در صورت واژگونی و افتادن روی زمین شوفاژ خاموش خواهد شد. پس خطر آتش‌سوزی وجود ندارد. این مزیت برتر شوفاژ برقی نسبت به بخاری‌های برقی می‌باشد. اما باید احتیاط کرد و از قرار دادن دستگاه در مجاورت مواد اشتعال زا مثل موکت، پرده‌ها و لوازم چوبی خودداری کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات چرخ گوشت بهی Behi

شوفاژ برقی دلونگی

مزایای استفاده از شوفاژ برقی دلونگی

 •  روغن درون شوفاژ برقی دلونگی دائمی بوده و نیاز به تعویض نخواهد داشت.
 •   رادیاتور برقی با طبیعت سازگار است. میزان گاز گلخانه‌ای که توسط رادیاتور برقی دلونگی تولید می‌گردد، بسیار ناچیز است و به همین دلیل دوستدار طبیعت به حساب می‌آید.
 •   در صورتی که سوخت گاز طبیعی توسط بخاری گازی، مونواکسید کربن زیادی را وارد هوا می‌کند.
 •   برخلاف بخاری‌های گازی که امکان دارد چند اندازه بیشتر نداشته باشد، قابلیت پره‌ای بودن شوفاژ برقی دلونگی به شما کمک خواهد کرد که به راحتی بتوانید اندازه و ظرفیت مورد نیاز اتاق خود را پیدا نمایید.
 •  از مزیت‌های مهم شوفاژ برقی دلونگی می‌توان به نگهداری و سرویس راحت این دستگاه اشاره کرد. بسیاری از کاربران از سرویس بالای محصولات مختلف گلایه دارند.
 •   همچنین برای نصب شوفاژ برقی دلونگی به هیچ اقدام پیچیده و سختی نیاز نیست.
 •   به اتصالات و دودکش نیاز نخواهید داشت.
 •   همچنین می‌توانید آن را در هر گوشه‌ای از اتاق قرار داده و به پریز برق متصل نمایید اما بخاری‌های گازی چنین قابلیتی را ندارند و باید در یک گوشه ثابت باشند. رادیاتورهای برقی را پس از استفاده می‌‌توانید به راحتی جمع آوری کنید.
 •  همچنین شوفاژ برقی دلونگی بر خلاف دیگر سیستم‌های گرمایشی به فضای زیادی نیاز ندارد.
 • سرعت بالا در گرم کردن، سیستم ایمنی بالا و برخورداری از سیستم هوشمند از دیگر مزیت‌های شوفاژ برقی دلونگی می‌باشد.

معایب شوفاژ برقی دلونگی

 •  از شوفاژهای برقی دلونگی نباید انتظار تولید رطوبت داشته باشید. در تاسیسات گرمایشی علاوه بر گرم کردن محیط بهتر است، رطوبت هم تولید شود. نبود رطوبت موجب می‌گردد، که هوای فضای مورد نظر خشک و گرم شده و در مدت زمان طولانی موجب عوارضی مثل سوزش گلو خواهد شد.
 •   از معایب شوفاژ برقی این است، که نیاز به سیستم الکتریکی پرقدرتی دارند. در برخی شرایط لازم است، که سیم کشی رادیاتورهای برقی به طور جداگانه انجام گردد.
 •  زمانیکه از رادیاتورهای برقی استفاده می‌کنید، باید نهایت احتیاط را داشته باشید. چون پره‌های رادیاتور برقی در مقایسه با رادیاتورهای گازی بسیار تیز و داغ می‌باشند، که موجب می‌شود در استفاده از رادیاتور برقی نهایت دقت را داشته باشید، تا دچار سوختگی و یا برش پوست نشوید.
 •   از دیگر ایرادهای رادیاتور برقی دلونگی، مصرف برق بسیار بالای آن می‌باشد. استفاده از شوفاژ برقی تنها در صورتی دارای توجیه اقتصادی می‌باشد، که به صورت کوتاه مدت و برای چند ساعت بخواهید از این دستگاه استفاده کنید.
 •   همچنین استفاده از این دسته از سیستم‌های گرمایشی نیازمند عایق کاری ساختمان برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و جلوگیری از هزینه‌های برق می‌باشد. توجه داشته باشید، که اگر ساختمان به خوبی عایق نشده باشد، بایستی که هزینه برق بالایی را پرداخت نمایید.
 • شوفاژهای برقی اگر بیش از اندازه داغ شوند، سطح بیرونی بسیار گرم شده و موجب سوختگی می‌گردد. شوفاژ برقی را حتماً باید دور از دسترس کودکان و در پشت محافظ قرار داد.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر شوفاژ برقی دلونگی Delonghi|عیب‌یابی شوفاژ برقی دلونگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر شوفاژ برقی دلونگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا