دکوراسیون داخلی

راهنمای کامل خرید انواع مختلف میز جلو مبلی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

همه ما می‌ دانیم که سالن نشیمن پر رفت و آمدترین بخش خانه است و دکوراسیون آن از اهمیت زیادی برخوردار است به خاطر همین لازم است که در انتخاب عناصر و اکسسوری‌ ها نهایت حوصله و دقت را به خرج دهید. میز جلو مبلی هم یکی از وسایل دکوری می‌ باشد که در زیباسازی فضای نشیمن تأثیر گذار بوده و در ایجاد کنتراست سالن نقش پر رنگی دارد. بنابراین لازم است که میز جلو مبلی را با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون انتخاب کرده و همچنین استفاده نمودن از رنگ‌ های مکمل را نیز در کنار این میز بسیار جدی بگیرید. میز جلو مبلی طرح‌ ها و مدل‌ های جذابی دارد ولی فقط نباید به جنبه زینتی آن توجه کنید. برخی از میزها جادار و کشودار هستند و می‌ توانید وسایل زیادی را داخل آنها قرار دهید.

میز جلو مبلی چه کاربردی دارد؟

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که میز جلو مبلی چه کاربردی دارد؟ مهم‌ ترین دلیل خریداری کردن میز جلو مبلی دادن روح به سالن نشیمن می‌ باشد ولی همانطور که گفتیم فقط جنبه زیبایی این میز مهم نیست و می‌ توانید از میز جهت قرار دادن اکسسوری‌ های و دکوری‌ ها و همچنین وسایل پذیرایی استفاده کنید. برای آنکه یک پذیرایی جذاب و لوکس داشته باشید لازمه آن داشتن عسلی و میز جلو مبلی می‌ باشد همچنین می‌ توانید کتاب و دیگر وسایل دکوری را هم روی میز و یا زیر آن قرار دهید. برخی از مدل‌ های مدرن کشو هم دارند و می‌ توانید کنترل تلویزیون، مجلات، کوسن، وسایل پذیرایی و … را داخل آن قرار دهید. برخی دیگر از مدل‌ ها که فضای زیرین آنها خالی است را نیز می‌ توان به عنوان شلف برای قرار دادن کتاب مورد استفاده قرار داد.

نکات مهم در مورد خرید میز جلو مبلی

برای آنکه بتوانید یک میز جلو مبلی متناسب با دکوراسیون و فضای خانه خود خریداری کنید لازم است به نکاتی توجه نمایید که در ادامه به آنها می‌ پردازیم.راهنمای کامل خرید انواع مختلف میز جلو مبلی چنانچه این نکات را رعایت نمایید می‌ توانید میز جلو مبلی مناسب با دکوراسیون اتاق خود خریداری کنید.

حتما بخوانید:   همه چیز در مورد انتخاب رنگ پارچه مبلمان

خرید سبک میز متناسب با دکوراسیون اتاق

اولین نکته‌ ای که برای خرید میز جلو مبلی لازم است به آن توجه نمایید سبک میز می‌ باشد. میز جلو مبلی دارای انواع مختلفی است. سبک کلاسیک، مدرن، شیشه‌ ای، سلطنتی، مینیمال و سنگی از رایج‌ ترین سبک‌ های میز می‌ باشند. به صورت کلی سلیقه شخصی افراد در این خرید دخیل است و حرف آخر را می‌ زند ولی باید سبکی انتخاب کنید که با دکوراسیون خانه شما هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر سبک خانه شما مینیمال است می‌ توانید میز شیشه‌ ای انتخاب کنید. قطعاً میز سلطنتی یا کلاسیک با دکوراسیون خانه شما هماهنگ نمی‌ باشد.

خرید میز هماهنگ با مبلمان

فراموش نکنید کاربری اصلی میز جلو مبلی این است که باید مقابل مبلمان قرار گیرد. بنابراین اندازه و سبک آن باید با مبلمان خانه شما هماهنگی داشته باشد. میز جلو مبلی به شکل‌ های مستطیلی، مربعی، دایره‌ ای، بیضی و فانتزی وجود دارند که بر اساس طراحی مبلمان باید آن را انتخاب نمایید. میز دایره‌ ای و مربعی بیشتر مناسب مبلمان ال و چیدمان مربعی هستند اما میز بیضی و مستطیلی بیشتر جلوی مبل‌ های راحتی و یا مبل‌ هایی که چیدمان مستطیلی دارند به کار می‌ روند.

خرید میز جلو مبلی بر اساس فضای خانه

نکته بعدی که برای خرید میز باید به آن توجه کنید اندازه فضا می‌ باشد. هنگام خرید به بزرگی و کوچکی فضا توجه کرده و میز را بر اساس آن خریداری کنید. میز جلو مبلی ابعاد متفاوتی دارد و در ابعاد ۷۵ در ۷۵ و یا ۱۲۰ در ۱۲۰ موجود می‌ باشند. میزهای مستطیلی نیز دارای ابعاد مختلفی هستند. اینکه شما کدام اندازه را خریداری کنید بستگی به فضای اتاق و چیدمان مبل دارد. علاوه بر عرض و طول میز، ارتفاع نیز مهم است. اگر میز ارتفاع استانداردی نداشته باشد هنگام برداشتن وسایل و قرار دادن آنها روی میز با مشکل مواجه خواهید شد. ارتفاع مناسب برای میز جلو مبلی معمولاً ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر می‌ باشد.

خرید میز بر اساس کیفیت متریال

میزهای جلو مبلی در انواع مختلف و متریال‌ های گوناگونی مثل فلزی، ام دی اف، شیشه، چوب، سنگ و … ساخته می‌ شود. هر کدام از آنها ممکن است بی‌ کیفیت و یا با کیفیت باشند به همین خاطر باید توجه خاصی به متریال میز داشته باشید.راهنمای کامل خرید انواع مختلف میز جلو مبلی میز ام دی اف یا شیشه‌ ای نسبت به میز سنگی و چوبی قیمت پایین‌ تری دارد اما میزهای چوبی بسیار زیباتر هستند.  سلیقه شما نیز می‌ تواند در انتخاب میز جلو مبلی تأثیر گذار باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای کامل خرید مبل چرمی

انتخاب میز جلو مبلی بر اساس رنگ

انتخاب رنگ برای خرید هر محصولی بستگی به سلیقه خودتان دارد ولی در مورد میز جلو مبلی حتماً باید رنگی را انتخاب کنید که با پایه‌ های مبلمان و رنگ چوب آن هماهنگی داشته باشد. تناسب رنگ میز با دیگر وسایل دکوری خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. میزهایی با رنگ چوب تیره و روشن نسبت به دیگر رنگ‌ ها دارای طرفداران بیشتری هستند ولی میز جلو مبلی با رنگ‌ های شاد و فانتزی نیز وجود دارد.

میز جلو مبلی کلاسیک

میز جلو مبلی کلاسیک به طور معمول از جنس چوب ساخته شده و پایه‌ ها و نمای آن منبت کاری شده است. این میزها برای مبلمان کلاسیک و یا سلطنتی به کار برده می‌ شوند. جنس صفحه آنها معمولا از ام دی اف و روکش چوب طبیعی می‌ باشد. برای مبلمان استیل جدید نیز می‌ توان میز کلاسیک انتخاب کرد.

میز جلو مبلی مدرن

میز جلو مبلی مدرن ظاهر ساده‌ ای دارد و هیچ نقش و نگار و منبت کاری روی آن کار نشده است. میز مدرن دارای عملکرد خاصی بوده و بر اساس محیطی که میز داخل آن قرار می‌ گیرد کاربردش را نشان می‌ دهد. میز جلو مبلی مدرن برای محل کار و مبلمان راحتی مناسب است و متریالی که در آن به کار رفته نیز دارای تنوع زیادی می‌ باشد.

انواع مختلف میز جلو مبلی بر اساس شکل

میزهای جلو مبلی می‌ توانند دکوراسیون سالن نشیمن را تغییر دهند بنابراین باید آنها را بر اساس سبک مبلمان و دکوراسیون داخلی خانه انتخاب نمود. در ادامه شکل‌ های مختلف میز جلو مبلی را بیان می‌ کنیم.

میز جلو مبلی به شکل دایره

اگر سبک مینیمال و ساده را دوست دارید باید به سراغ میزهای گرد و دایره‌ ای شکل بروید. میزهای جلو مبلی دایره‌ ای فضا پرکن هستند و برای خانه‌ هایی که دارای متراژ پایینی می‌ باشند پیشنهاد نمی‌ شوند. زیبایی میز گرد وسوسه کننده است و با انتخاب آن دکوراسیون ساده و جمع و جوری خواهید داشت علاوه بر آن این میز برای مبلمان ال نیز مناسب است.

میز جلو مبلی به شکل مربع

میز مربعی نمی‌ تواند سلیقه همه افراد باشد زیرا حالت فانتزی دارد و نسبت به میزهای مستطیلی شکل فضای بیشتری را اشغال می‌ کند. میز مربع برای خانه‌ هایی مناسب است که متراژ زیادی دارند و علاوه بر آن برای مبلمان ال نیز مناسب می‌ باشد.

حتما بخوانید:   تی وی روم و کاربرد آن در زندگی | جدیدترین مدل تی وی روم

میز جلو مبلی به شکل مستطیل

یکی از پر طرفدارترین انواع میز جلو مبلی نوع مستطیلی شکل آن می‌ باشد که از گذشته تا به امروز بیشتر افراد همین نوع میز را ترجیح می‌ دهند زیرا میز مستطیلی با انواع مختلف سبک‌ های دکوراسیون سازگاری دارد. میز مستطیلی شکل را می‌ توان جلوی کاناپه‌ های سه نفره بزرگ قرار داد. فضایی که میز مستطیلی پوشش می‌ دهد از میز مربع و یا گرد بیشتر می‌ باشد. میز مستطیلی نیز دارای انواع مختلفی است. برخی از آنها کشودار هستند و دارای طبقاتی می‌ باشند که برای قرار دادن وسایل پذیرایی می‌ توانید از آنها استفاده کنید.

میز جلو مبلی به شکل بیضی

بهترین انتخاب برای افرادی که تفاوت و تنوع را دوست دارند میز جلو مبلی به شکل بیضی می‌ باشد زیرا این میزها هم ساده بودن و مدرن بودن میز گرد را دارند و هم مزایای میز مستطیلی را دارند. گوشه‌ های منحنی شکل میز بیضی فضای جمع و جور به خانه می‌ دهد.

انواع مختلف میز جلو مبلی بر اساس متریال

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید میز جلو مبلی باید به آن توجه کنید کیفیت متریال می‌ باشد. امروزه میزهای مختلفی با متریال گوناگون سنگی، فلزی، شیشه‌ ای، چوبی، ام دی اف و … ساخته می‌ شوند.

  • میز سنگی همانطور که از نامش پیداست از سنگ ساخته شده و معمولاً سنگ مرمر مشکی و یا سفید با رگه‌ های طلایی می‌ باشند که ظاهری لوکس به خانه شما می‌ دهند.
  • میز شیشه‌ ای که بیشتر تداعی کننده فضای رسمی است و به علت سبک مدرن آن برای دکوراسیون مینیمال و مدرن مناسب می‌ باشد.

راهنمای کامل خرید انواع مختلف میز جلو مبلی

  • میز چوبی که هم می‌ تواند به صورت ساده باشد و هم منبت کاری شده که بر اساس دکوراسیون خانه می‌ توانید آن را انتخاب کنید.

سخن آخر

از مهمترین وسایل و لوازمی است که در دکوراسیون خانه مورد استفاده قرار می‌ گیرد میز جلو مبلی می‌ باشد. هنگام خرید میز جلو مبلی باید به نکات مهمی توجه کنید. هماهنگی میز با دکوراسیون خانه و مبلمان، در نظر گرفتن ابعاد و فضای منزل، رنگ بندی و کیفیت متریال میز و … مواردی است که هنگام خرید میز جلو مبلی باید به آن توجه کنید. میز جلو مبلی در انواع سلطنتی، کلاسیک، روستیک، مدرن، چستر و سنتی تولید می‌ شود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای کامل خرید انواع مختلف میز جلو مبلی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای کامل خرید انواع مختلف میز جلو مبلی، انواع مختلف میز جلو مبلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x