تعمیرات یخچال

لیست کدهای ارور یخچال دوو و نحوه رفع آن‌ها | کد ارور E1 یخچال دوو چگونه است؟

ارورهای یخچال فریزر دوو | کد خطای dr یخچال دوو

برخی اوقات، در زمان استفاده از یخچال دوو یا بعضی برندهای دیگر، بر روی صفحه نمایش به اصطلاح ارورهایی نمایش داده می شود. هر یک از کدها مربوط به بخش های خاصی از یخچال دوو هستند که برخی از آن ها جزئی بوده و به راحتی قابل حل خواهند بود. در صورتی که انواع ارور یخچال دوو جدی باشند، نیاز به حضور تعمیرکار خواهید داشت.

ارور F1 یخچال دوو و نحوه رفع آن

از انواع ارور یخچال دوو می توان به کد خطای F1 اشاره نمود که مربوط به سنسور فریزر می باشد. زمانی که جریان برق داخل این سنسور قطع شود، کد F1 نمایش داده می شود.

رفع این مشکل تنها با بررسی اتصالات و همچنین جریان برق آن ممکن است. در صورتی که سنسور فریزر ایراد خاصی نداشته باشد، این ارور برطرف خواهد شد.

کد خطای r1 یخچال دوو

یکی از انواع ارور یخچال دوو، کد خطای r1 می باشد. در صورتی که در سنسور یخچال مشکل وجود داشته باشد، کد خطای r1 نمایش داده می شود. این سنسور دمای داخلی یخچال را کنترل می کند.

در برخی موارد خود سنسور خراب شده است و یا درون سنسور جریان برق وجود ندارد. همچنین در صورتی که اتصال کوتاه درون مدار باشد، کد ارور r1 نمایان می شود. به منظور برطرف نمودن این ارور، سنسور یخچال و همچنین اتصالات آن را بررسی نمایید.

ارور rt یخچال دوو

یکی دیگر از خطاهای یخچال دوو، ارور rt است که به معنی وجود ایراد در سنسور دمایی یخچال می باشد. عملکرد معمولی یخچال با سنسور دمایی آن در ارتباط است.

در مورد این خطا نیز خرابی خود سنسور، قطع جریان برق داخلی از مهم ترین دلایل ایجاد این خطا می باشد. اتصال کوتاه نیز یکی از دیگر دلایل بروز ارور rt است. در نتیجه با بررسی سنسور دمایی یا همان RT و موارد مرتبط با آن، مشکل رفع خواهد شد.

کد ارور d1 یخچال دوو

ارور d1 مربوط به سنسور دیفراست می باشد که دچار اختلال شده است. با مشاهده این پیام بایستی به بررسی سنسور دیفراست بپردازید. این مشکل نیز به سبب خراب شدن سنسور دیفراست و یا قطعی جریان برق، یا وجود اتصالات کوتاه در مدار ایجاد شده است.

با رفع مشکل سنسور دیفراست، می توانید این کد خطا را رفع کنید، در صورتی که ایرادی در سنسور دیفراست وجود نداشت، خطا پس از مدتی برطرف خواهد شد.

کد خطای dr یخچال دوو

از انواع ارور یخچال دوو می ‌توان به کد dr اشاره نمود. علت نامگذاری این کد با نام dr به دلیل بروز مشکل برای درب یخچال است که به ارور door نیز معروف می باشد. در صورتی که درب یخچال باز بماند، این کد نمایش داده می گردد، به جز کد dr کد df نیز مربوط به باز ماندن درب یخچال است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر یخساز یخچال مای تگmy tag | راه اندازی یخساز

کد dh یکی از انواع دیگر خطاها بوده که مربوط به باز ماندن درب هوم بار می باشد. با مشاهده هر کدام از کدهای گفته شده، درب مربوط به ارور نشان داده شده را باز نموده و دوباره ببندید، در صورتی که خطا برطرف نشد.

اگر این مشکل با راه حل ذکر شده رفع نشد، میکوسوییچ درب، دچار ایراد شده و نیاز به تعویض خواهد داشت.

کد خطای C1 یخچال دوو

کد خطای C1 زمانی ایجاد می شود که یخچال عملکردی غیر طبیعی داشته باشد. همچنین یکی از دلایل دیگر نمایش این ارور کار کردن بیش از حد یخچال‌ و کمپرسور آن است.

در صورتی که فعالیت یخچال به بیش از سه ساعت برسد کد خطای C1 نمایان می شود. ناگفته نماند که اگر دمای سنسور دیفراست بیشتر از حد ممکن باشد، این ارور به نمایش در می آید.

با خاتمه یافتن عملکرد کمپرسور و فرآیند تنظیم دما، این خطا رفع خواهد شد.

دلیل بروز کد ارور F3 یخچال دوو چیست؟

ارور F3 به عنوان یکی از انواع ارور یخچال دوو، زمانی رخ می دهد که پس از دیفراست، در زمان برگشت به حالت معمولی، ایرادی در جریان بازگشتی از دیفراست ایجاد شده است. باز ماندن درب یخچال نیر یکی مهم ترین علل ایجاد این کد خطا است، در غیر این صورت باید از عدم ایراد در سنسور دیفراست اطمینان یابید.

جدا از موارد گفته شده، اختلال برد الکترونیکی، المنت، ترمودیسک و … نیز از مهم ترین علل بروز این کد خطا می باشند. همچنین با بررسی درب یخچال و تعمیر یا تعویض قطعاتی معیوب، این خطا را برطرف کنید.

رفع کد ارور d2 یخچال

درست زمانی که دیفراست اجباری رخ دهد، کد ارور d2 نمایش داده می شود. برای برطرف سازی این مشکل روند زیر را طی کنید:

ابتدا قفل یخچال را باز نمایید.

سپس دو دکمه تنظیم فریزر و همچنین دکمه تنظیم یخچال را با هم فشار دهید. در نظر داشته باشید که دکمه تنظیم یخچال را به طور مداوم فشار ندهید، بلکه ۵ مرتبه پشت سر هم این دکمه را فشار دهید.

پس از تنظیم نمودن دمای دیفراست و همچنین قرار گرفتن آن در دمایی بیشتر از ۱۰ درجه این کد ارور رفع خواهد شد.

انواع ارور یخچال دوو

نحوه برطرف سازی کد ارور E1 یخچال دوو چگونه است؟

یکی از انواع ارور یخچال دوو کد خطای E1 می باشد. این نوع کد با سنسور یخ سازی مرتبط است و  در صورت بروز مشکل در سنسور یخ سازی نمایش داده می شود.

دلایل دیگری همچون وجود اتصالات کوتاه، قطع شدن جریان داخلی، کد ارور E1 را به نمایش نمایش در می آورند. با چک کردن سنسور یخسازی و رفع مشکلات آن، ارور E1 برطرف خواهد شد.

در نظر داشته باشید که به منظور تعمیر و بررسی کامل سنسور یخ ساز به تخصص ویژه ای نیاز است، پس رفع این ایراد را کارشناس ماهر تعمیر یخچال در محل، بسپارید.

کد ارور EF یخچال دوو

کد خطای EF زمانی به نمایش در می آید که سنسور جریان یا FLOW دچار مشکل شده باشد. اگر که اختلالی در عملکرد این سنسور ایجاد شود، یخچال هیچ گونه جریانی را تشخیص نخواهد داد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور یخچال فریزر ال جی LG | لیست کامل خطاها

با وقوع این مشکل نیاز به تعویض سنسور جریان خواهید داشت تا ارور مربوط به آن برطرف گردد.

ارور Et یخچال دوو

ارور Et یکی از انواع ارور یخچال‌ دوو بوده و  مربوط به سنسور توازن یا SW است. هنگامی که این سنسور دچار مشکل شود، کد Et نمایش داده می شود. به منظور برطرف نمودن این ارور، بایستی با تکنسین تعمیر یخچال دوو تماس بگیرید.

کد خطای EA یخچال دوو

کد خطای EA زمانی نمایش داده می شود که براساس تشخیص سنسور توازن یا SW که یخ ۳ بار یا بیشتر از آن به صورت پشت سرهم از یخ ساز، خارج شده است. در این زمان این کد ارور ایجاد شده و یخ ساز متوقف خواهد شد. پس از بازگشت سنسور توازن به حالت طبیعی، تنها با ریست نمودن بخش مربوطه، یخچال خود را به حالت معمولی بازگردانید.

کد خطا E4 یخچال دوو

این کد خطا به معنی وجود مشکل در سنسور اپراتور دستگاه می باشد. این ایراد در صورت قطعی جریان برق و یا اتصال کوتاه روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود.

به منظور رفع مشکل سنسور اپراتور و همچنین اتصالات مربوط به آن را بررسی نمایید تا مشکل به طور کامل رفع گردد.

کد خطا E6 یخچال دوو

خطای E6 بکی از انواع ارور یخچال‌ دوو بوده که مربوط به اختلال فن یخچال دوو است. با مشاهده این کد خطا روی صفحه نمایش یخچال‌،  ابتدا اتصالات برق فن را بررسی نمایید.

در صورتی که سیم های برق فن دچار مشکل نشده باشد باید فن را از نظر مکانیکی چک نمایید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

بروز کد خطا E7 یخچال

زمانی که در سرمایش یخچال مشکلی وجود داشته باشد کد خطای EE7 نمایش داده می شود. در نتیجه با بالا رفتن کارکرد کمپرسور یخچال، باز هم دما به حد لازم نخواهد رسید. در برخی موارد مشکل مربوط به سطح گاز یخچال می باشد.

انواع ارور یخچال دوو

کد خطا E9 یخچال دوو

اگر در هیتر و یا المنت اپراتور یخچال‌ ایرادی وجود داشته باشد، کد خطای E9 بروز می کند. بدین منظور بهتر است هیتر اپاتور و اتصالات آن را به طور کامل بررسی نمایید تا پیدا کردن مشکل و برطرف سازی آن به طور صحیح صورت گیرد.

کد ارور E10 یخچال دوو

زمانی که سنسور محیط بیرونی یخچال دوو دچار اختلال گردد، کد ارور E10 روی صفحه نمایش ظاهر می شود. همچنین در برخی موارد مشکل از اتصالات مربوط به سنسور بوده و نیاز به بررسی دارد. برای برطرف سازی این ایراد جریان برق را چک کنید و همچنین مشکل اتصال کوتاه را برطرف سازید.

کلام پایانی

با مشاهده هرگونه مشکل در نصب و راه اندازی یخچال دوو و همچنین رفع عیوب وارده به آن با مجموعه معتبر ایبک امداد ارتباط بگیرید. این مرکز تخصصی خدمات رفع انواع ارور یخچال دوو و راه اندازی آن را به شکل سیار و در زمانی کوتاه ارائه می دهد.

انواع ارور یخچال دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

لیست ارور یخچال دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا