تعمیرات یخچال

راهنمای تعویض فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مواردی که می توان با انجام آن کارایی یخچال فریزر سامسونگ را بهتر کرد، تعویض به موقع فیلتر تصفیه آب می باشد. این کار باید تقریباً هر شش ماه یک بار انجام شود. آیا می دانستید خودتان هم می توانید تعویض فیلتر را در منزل انجام دهید؟ آیا می دانستید برای انجام موارد جزئی نیازی به حضور سرویسکار در منزل خود ندارید؟ چنانچه می خواهید یخچال فریزر شما طول عمر بیشتری داشته باشد و کارایی آن افزایش پیدا کند بهتر است نکاتی در مورد نگهداری اصولی از آن را بدانید.

مزایای تعویض فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

یکی از سوالات مهمی که معمولاً در زمینه تعویض فیلتر یخچال فریزر می شود این است که چرا باید سرویس و تعمیر یخچال را همیشه به موقع انجام دهیم؟ پاسخی که می توانیم برای این سوال بدهیم این است که شرکت های سازنده یخچال فریزر فیلتر تصفیه آب را برای زیبایی روی یخچال قرار نداده‌اند و حتماً دلیل خاصی برای آن داشته اند. آب شهری که به خانه شما می رسد و شما از آن می نوشید آیا کاملاً سالم و تصفیه شده است؟ پاسخ این سوال منفی می باشد. جالب است بدانید که این آب صد در صد تصفیه شده نیست و دارای املاح مضر می باشد. شرکت تولید کننده یخچال فریزر سامسونگ در بیشتر مدل های جدید خود و ساید بای سایدها فیلتر تصفیه آب قرار داده و این قطعه آب ورودی به دستگاه را با استفاده از فیلتر مخصوص تصفیه کرده و املاح مضر موجود در آن را می گیرد و آبی پاک و سالم به مصرف کننده می دهد.آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ وجود فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ می تواند این اطمینان را به شما بدهد که یخ خالص و آبی با کیفیت و سالم در اختیار داشته باشید. علاوه بر آن رسوبات موجود در آب به سیستم داخلی ساید بای ساید و یخچال فریزر سامسونگ صدمه وارد نمی کند.

برندها و مدل های مختلف فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر

فیلتر تصفیه آب در یخچال ها دارای مدل های گوناگونی می باشد. از متداول ترین فیلتر های داخلی تصفیه آب می توانیم موارد زیر را نام ببریم.

 • فیلتر سامسونگ Genuine
 • فیلتر فریجیدر WF2CB b
 • فیلتر جنرال MWF
 • فیلتر ویرپول Every Drop
 • فیلتر UKF8001
 • فیلتر Aqua Crest
 • فیلتر Crystal
 • فیلتر کنمور ۹۶۹۰
 • فیلتر GE RPWFR
 • فیلتر میتگ UKF8001

نکته مهم این است فیلتری را که برای یخچال فریزر سامسونگ انتخاب می کنید حتماً باید برند سامسونگ باشد. این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا فیلترهای دیگر کارایی لازم برای یخچال فریزر سامسونگ را نخواهند داشت.

قیمت فیلتر تصفیه آب برای یخچال فریزر سامسونگ چقدر است؟

فیلتر آب در یخچال سامسونگ دارای مدل های گوناگونی می باشد. یخچال فریزر سامسونگ دارای فیلتر داخلی و فیلتر بیرونی است که هر کدام از آنها قیمت مخصوص خود را دارند و شما می توانید با مراجعه به فروشگاه ها و مراکز معتبر فیلترهای اصل و اورجینال برند سامسونگ را تهیه کرده و خودتان آن را در خانه تعویض کنید. قیمت این فیلترها به علت نوسانات بازار ثابت نیست. اما حدود قیمت آن تقریباً از ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور یخچال کنوود KENWOOD | لیست کامل کدهای خطا

چه زمانی می توانیم متوجه شویم که لازم است فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم؟

برای اینکه زمان درست تعویض فیلتر تصفیه آب را تشخیص دهید دو راهکار در اختیار شما می‌باشد.

 • صفحه نمایشگر موجود روی درب یخچال فریزر سامسونگ زمان تعویض فیلتر تصفیه آب را به شما هشدار می دهد.
 • آب از آبریز و یا دیسپنسر به آهستگی خارج می شود.

در این مواقع لازم است به تعویض فیلتر تصفیه آب اقدام کنید. زمانی که نمایشگر یخچال فریزر سامسونگ تعویض فیلتر را هشدار می دهد علامت فیلتر به صورت چشمک زن روی نمایشگر نشان داده می شود که رنگ آن قرمز است. نشانه دیگری که زمان تعویض فیلتر را اعلام می کند، خارج شدن آهسته آب از سیستم دیسپنسر یخچال فریزر می باشد. شما با مشاهده این علامت می توانید متوجه شوید که یخچال فریزر نیاز به تعویض فیلتر دارد.

آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب داخلی در یخچال فریزر سامسونگ مدل فرنچ

برای اینکه بتوانید فیلتر تصفیه آب در ساید بای ساید مدل فرنچ را تعویض کنید، ابتدا باید درب دستگاه را باز کرده و مانند شکل زیر فیلتر قدیمی را خلاف جهت عقربه ساعت بچرخانید و فیلتر را خارج کنید.آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ

پس از آن که فیلتر قدیمی را از جای خود بیرون آوردید فیلتر جدید را جایگزین آن کنید. جهت نصب کردن فیلتر جدید باید آن را در جهت عقربه ساعت بچرخانید و نصب کنید. پس از آن لازم است که چراغ هشدار فیلتر تصفیه آب را خاموش کنید. در این حالت باید دکمه Alarm که در قسمت زیرین آن کلمه Water نوشته شده را به مدت ۳ ثانیه ثابت نگه دارید تا هشدار تعویض فیلتر حذف شود.

برای خاموش کردن چراغ فیلتر تصفیه آب در دیگر یخچال ها می توانید مانند زیر عمل کنید.

 • دکمه Child lock و Ice type را ۳ ثانیه نگه داشته تا چراغ فیلتر به رنگ آبی در آید.
 • دکمه Ice/Water را ۳ ثانیه نگه داشته تا چراغ فیلتر به رنگ آبی در آید.
 • دکمه Alarm را به مدت ۳ ثانیه نگه داشته تا چراغ فیلتر به رنگ آبی در آید.
 • دکمه Reset را به مدت ۳ ثانیه نگه داشته تا چراغ فیلتر به رنگ آبی در آید.

روش خاموش کردن نشانه هشدار فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ مدل Family Hub

برای اینکه بتوانید چراغ هشدار فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ مدل Family را خاموش کنید مانند زیر مراحل را انجام دهید.

 • روی صفحه نمایشگر و یا Display گزینه fridge manager را انتخاب کنید.
 • پس از آن گزینه fridge setting را انتخاب کنید.
 • سپس گزینه reset و proceed را انتخاب کنید.

با انجام مراحل بالا نشانه هشدار فیلتر تصفیه آب خاموش خواهد شد. به خاطر داشته باشید همیشه پس از تعویض کردن فیلتر این کار را انجام دهید.

روش خاموش کردن چراغ هشدار فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ مدل RF4289 و RSG309

برای آنکه بتوانید چراغ هشدار دهنده فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ مدل RF4289 و RSG309 را خاموش کنید، مراحل زیر را انجام دهید.

 • از روی صفحه نمایشگر یخچال فریزر ابتدا گزینه setting را انتخاب کنید.
 • در قسمت پایینی نمایشگر گزینه Water Filter را انتخاب کنید.
 • پس از باز شدن صفحه Water Filter گزینه Next Page را فشرده تا صفحه ۴/۴ برای شما باز شود.
 • پس از آن گزینه Reset the Water Filter را انتخاب کنید.
 • در مرحله آخر گزینه Save را بزنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و تعمیرات یخچال الکترولوکس electrolux |روش تنظیم

انواع فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر

ساید بای سایدها و یخچال ها به صورت مستقیم به آب شهر متصل هستند و مصرف کنندگان جهت یخ سازی و مصارف خوراکی از آن استفاده می کنند. برای آنکه بتوان رسوبات موجود در آب را از بین برد و از بروز آسیب به سیستم داخلی یخچال به علت املاح موجود در آب جلوگیری کرد، بهتر است از فیلتر یخچال در آن استفاده شود. ممکن است یخچال شما دارای فیلتر داخلی باشد در این صورت باید با در نظر گرفتن مدل یخچال خود و برند آن فیلتر مناسب برای آن تهیه کنید و هر شش ماه یک بار آن را تعویض کنید. یخچال هایی که دارای فیلتر تصفیه آب نمی باشند نیز به راحتی می توان روی آن ها فیلتر خارجی نصب کرد و فیلتر را در مسیر ورودی آب شهری قرار داد. چنانچه یخچال شما فیلتر داخلی نیز دارد می توانید از فیلتر کمکی خارجی هم برای دستگاه خود بهره ببرید. فیلتر تصفیه آب خارجی به نوع یخچال و برند آن هیچ ارتباطی ندارد و می توانید انواع مختلف فیلتر را تهیه کرده و روی یخچال خود نصب کنید. فیلتر داخلی و خارجی در ساید بای سایدها باید هر ۶ ماه تعویض شوند. چنانچه این کار انجام نشود علاوه بر آنکه به سیستم داخلی یخچال شما صدمه وارد خواهد شد، محلی برای رشد باکتری ها نیز به وجود خواهد آمد.آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ

برای ساید بای سایدها می توان از دو نوع فیلتر استفاده کرد.

 • نوع اول که از جنس پلی پروپیلن می باشد وظیفه حذف کردن رسوبات، گل و لای، آهک، جلبک و ذرات فیزیکی را به عهده دارد و آب را صاف و زلال می کند.
 • نوع دوم فیلتر از جنس کربن فعال می باشد که برای حذف کلر و همچنین ترکیبات کلر، مواد آلاینده شیمیایی، طعم، بو و مزه آب و … به کار برده می شود.

فیلتر هایی که به عنوان فیلتر داخلی تصفیه آب در ساید بای سایدها به کار گرفته می‌شوند همگی از این نوع می باشد. پیشنهاد ما به شما این است که چنانچه ساید بای ساید شما دارای فیلتر داخلی نیز می باشد علاوه بر آن از فیلتر کربنی و فیلتر الیافی هم به عنوان فیلتر خارجی در یخچال خود استفاده کنید که با انجام این کار می توانید کیفیت یخ و آب را بسیار بالا ببرید و به علاوه عمر فیلتر داخلی دستگاه خود را افزایش دهید.

سخن پایانی

یخچال های امروزی در سال‌های اخیر مجهز به یخساز و آبسردکن شده‌اند. از آنجایی که یخچال ساید بای ساید به صورت مستقیم به آب شهری متصل است و برای ساختن یخ و در اختیار قرار دادن آب به مصرف کننده از آب شهر استفاده می کند، شرکت های سازنده تصمیم به تعبیه فیلتر تصفیه آب در یخچال ها گرفته اند. هدف از انجام این کار افزایش دادن کیفیت آب آشامیدنی است. نکته مهم این است که این فیلترها باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شوند. در این مقاله روش های تعویض فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ را توضیح دادیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعویض فیلتر تصفیه آب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعویض فیلتر تصفیه آب در یخچال فریزر سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا