تعمیرات موبایل

افتادن گوشی و برطرف کردن مشکلات ناشی از آن

افتادن گوشی و حل مشکلات ناشی از آن | بعد از افتادن گوشی چه کنیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اکثر افراد این تجربه را داشته اند، که گوشی آنها از ارتفاعی سقوط کند و یا از دست آنها بیفتد. شاید در در بیشتر موارد برای گوشی مشکلی پیش نیاید، ولی در برخی مواقع شدت ضربه زیاد است و در نتیجه گوشی ممکن است، که آسیب های سخت افزاری و نرم افزاری ببیند. بنابراین در این شرایط ضروری است، که اقدامات لازم را برای برطرف کردن مشکلات به وجود آمده انجام دهید. در بیشتر مواقع مشکلاتی که ناشی از ضربه خوردن است قابل حل است.

اقداماتی که بعد از ضربه خوردن گوشی باید انجام دهید

اقداماتی که پس از ضربه خوردن گوشی باید انجام داد به وضعیت گوشی بستگی خواهد داشت. برای نمونه امکان دارد، که از لحاظ ظاهری برای گوشی اتفاقی نیفتاده باشد، امکان دارد گوشی هنگ کرده باشد، ممکن است که گوشی آسیب فیزیکی دیده باشد، احتمال دارد که گوشی خاموش شده باشد و… که در هر یک از حالت های فوق باید اقدامات خاصی را انجام داد. در ادامه به صورت جداگانه هر کدام از این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

ظاهر گوشی ضربه خورده سالم است

در برخی مواقع امکان دارد، که گوشی ضربه بخورد و از لحاظ ظاهری برای گوشی مشکلی به وجود نیاید، ولی لازم است، که گوشی چک شود، تا در صورتی که مشکلی به وجود آمده باشد، در زمان مناسب اقدامات لازم برای برطرف کردن آنها انجام دهید.

  • گوشی که ضربه خورده است بهتر است، که ریستارت شود وقتی که گوشی ریستارت می‌شود یا به بیان ساده‌تر گوشی را روشن و خاموش می کنید،مشکلات نرم افزاری که برای گوشی به وجود آمده است برطرف شده و گوشی به صورت نرمال کار خواهد کرد. برخی از گوشی ها با روش دیگری ریستارت می شود، که می توانید با سرچ کردن آنها را بیابید. چنانچه گوشی شما پس از ضربه خوردن هنگ کرده باشد، در نود درصد مواقع این مشکل را نیز برطرف خواهد کرد.
  • قسمت سخت افزاری گوشی ها نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد. همانطور که گفتیم وقتی گوشی می افتد، احتمال دارد، که از نظر ظاهری مشکلی به وجود نیامده باشد. اما وقتی بیشتر آن را بررسی می کنید متوجه مشکلاتی می شوید. بنابراین وقتی مشکلات نرم افزاری را برطرف کردید، باید سخت افزار گوشی خود را نیز چک کنید، که شامل بررسی کردن دکمه های سایلنت، پاور و والیوم گوشی است. این دکمه ها باید آزمایش شوند و از درست کار کردن آنها اطمینان حاصل گردد. همچنین در این بررسی بهتر است، که گوشی خود را از نظر شارژ گرفتن آزمایش کنید و مطمئن شوید، که سوکت سالم است. نکته بعدی بررسی کردن دوربین گوشی می باشد. باید دوربین گوشی را چک کنید، که مثل قبل کار می‌کند یا عملکردش فرق کرده است.

در صورتی که هر کدام از این موارد مشکل داشتند، توصیه می‌شود، که گوشی و موبایل خود را به افرادی که در زمینه تعمیر موبایل تخصص دارند، ببرید. مشکلات ذکر شده همگی قابل رفع می باشند. تعمیر گوشی کاری تخصصی و حرفه‌ای می باشد. چنانچه خودتان برای تعمیر کردن گوشی اقدام نمایید احتمال دارد، که آسیب‌های بیشتری به گوشی وارد کرده و در نتیجه هزینه بیشتری را متحمل شوید. بنابراین وقتی مشکلی برای گوشی به وجود آمد، حتماً آن را به تعمیرکار موبایل ببرید، تا تعمیر موبایل شما به صورت اصولی انجام شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش شارژ سریع موبایل های اندرویدی و آیفون

گوشی

گوشی ضربه خورده هنگ کرده و یا خاموش شده است

در مواقعی که گوشی ضربه می‌خورد و یا می افتد و گوشی خاموش شده و یا هنگ می کند، افراد نگران می شوند. ولی توصیه می شود، که در این مواقع خونسرد باشید، تا تمرکز لازم را داشته باشید. در اولین قدم مثل مرحله قبل باید گوشی ضربه خورده را ریستارت نمایید. این کار در مواقعی که گوشی هنگ کرده باشد، خوب جواب خواهد داد و مشکل به وجود آمده برطرف می گردد. در غیر این صورت:

گوشی ضربه خورده را به شارژر بزنید

چنانچه گوشی موبایل شما پس از افتادن و ضربه خوردن خاموش شده است بهتر است، که آن را به شارژ بزنید. در بیشتر مواقع با این کار مشکل برطرف می شود. وقتی که گوشی به برق وصل می‌شود شوکی به آن وارد خواهد شد و این موجب روشن شدن گوشی خواهد شد.

باتری گوشی را بیرون آورده و دوباره در محل خود قرار دهید

در مواقعی که گوشی خاموش می‌شود، احتمالاً با ریستارت کردن آن نمی توانید مشکل را برطرف نمایید. در این شرایط یک بار باتری را بیرون آورده و سپس مجدداً در محل خود قرار دهید. اگر گوشی شما از نوعی است، که می‌توانید به راحتی درب آن را باز کرده و باتری را بیرون آورید، می توانید این کار را انجام دهید.

در غیر این صورت برای باز کردن گوشی باید آن را در اینترنت سرچ کرده و فیلم آموزشی را مشاهده نمایید و باتری گوشی را با توجه به آن، باتری گوشی را بیرون آورید و دوباره در محل خود قرار دهید. درصورتی که نتوانستید گوشی را باز نمایید بهتر است، که این کار را افراد متخصص برای شما انجام دهند.

در صورتی که با انجام این کار مشکل به وجود آمده برای گوشی شما رفع گردید، باید مثل مرحله قبلی قسمت‌های سخت افزاری گوشی را مورد بررسی قرار دهید. می توان اینگونه گفت، که بررسی نمودن قسمت های سخت افزاری گوشی پس از ضربه خوردن از موارد ضروری می باشد. در صورتی که با خارج کردن باتری گوشی شما هنوز هم مشکل دارد، حتماً باید آن را نزد افرادی که در این زمینه تخصص دارند، ببرید.

گوشی دچار آسیب فیزیکی جدی شده است

چنانچه وقتی گوشی شما افتاده است، آسیب های فیزیکی جدی مانند شکستن صفحه نمایش و… شده است، در اسرع وقت باید صفحه گوشی خود را عوض نمایید، تا پیکسل صفحه گوشی دچار آسیب های بیشتر نشوند. در برخی مواقع وقتی صفحه گوشی دچار شکستگی می شود، همراه با هنگ کردن و خاموش شدن گوشی خواهد بود. در این شرایط باید مثل بخش قبل عمل کنید، یعنی گوشی را ریستارت نموده و باتری گوشی ضربه دیده را بیرون آورده و سپس در محل خود قرار دهید.

در مواقعی که برای گوشی شما مشکل نرم افزاری به وجود نیامده، گوشی خاموش نشده یا هنگ نکرده است، وقتی گوشی بالا می آید، باید قسمت‌های دیگر سخت افزاری مانند دوربین، سوکت شارژ و دکمه ها را بررسی نمایید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. چنانچه گوشی روشن نمی شود، قسمت های سخت افزاری را بررسی نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات رایج در اندروید ۹ و نحوه برطرف کردن آنها

گوشی

جلوگیری از شکستن صفحه نمایش گوشی

استفاده کردن از گلس: در گوشی خود سعی کنید، که همیشه از گلاس محافظ استفاده نمایید. محافظ ال سی دی از به وجود آمدن خط و خش بر روی صفحه نمایش پیشگیری کرده و همچنین در مواقعی که امکان دارد گوشی بیفتد، قسمتی از انرژی ضربه را جذب می کند و به این ترتیب می تواند از شکستن و آسیب دیدن صفحه نمایش گوشی شما جلوگیری نماید.

برای گوشی خود قاب مناسب تهیه کنید: هر چقدر که ضربه وارد شده به گوشی شما بیشتر باشد، احتمال آسیب دیدن صفحه نمایش نیز بیشتر خواهد بود، ولی چنانچه گوشی شما دارای قاب محافظ باشد، وقتی که روی زمین می افتد، قسمتی از انرژی ضربه توسط این قاب جذب می گردد و در نتیجه به صفحه نمایش انرژی کمتری وارد خواهد شد و احتمال شکستن آن کمتر می‌شود. بهتر است، که برای اینکه از صفحه نمایش گوشی خود محافظت نمایید، از قاب ها و کیس های ژله ای استفاده نمایید.

با گوشی خود درست رفتار کنید: برخی از افراد رفتار مناسب و درستی با گوشی خود ندارند. به عنوان نمونه عادت دارند، که به محل قرار گرفتن گوشی توجه کافی ندارند و یا گوشی خود را در برخی مواقع پرتاب می‌کنند. این موارد موجب خواهند شد، که گوشی شما به راحتی و به سادگی آسیب‌های جدی ببینند.

قرار دادن گوشی در مکان مناسب و امن: یکی دیگر از روش های موثر در مراقبت و محافظت از صفحه نمایش گوشی و پیشگیری کردن از شکستن آن به مکان قرار دادن آن مربوط می شود. گوشی خود را در جاهایی قرار دهید، که مناسب و امن باشند، تا اتفاقی برای آن ها نیافتد. پیشنهاد می‌شود، که گوشی را هرگز لبه مبل، میز و چنین جاهایی قرار ندهید. چون امکان افتادن آنها بیشتر خواهد بود.

گوشی از دسترس کودکان دور باشد: کودکان به صورت ناخواسته ممکن است، که صدمات جدی به گوشی شما وارد کنند، که در برخی مواقع این آسیب‌ها جبران ناپذیر خواهد بود. بنابراین تا جایی که امکان دارد گوشی خودتان را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

گوشی را آرام بیرون آورید: در بعضی از مواقع حواس‌پرتی و عجله کردن ممکن است، که موجب آسیب رسیدن به گوشی شود. احتمال دارد، که در این مواقع با عجله گوشی را از جیب خود بیرون بیاورید و از دست شما افتاده و صفحه نمایش گوشی بشکند. بنابراین در بیرون آوردن گوشی خود عجله نکنید و این کار را با آرامش انجام دهید.

در صورتی که به هر دلیل برای گوشی شما اتفاقی افتاد و گوشی شما دچار آسیب دیدگی شد، حتماً باید آن را به تعمیرگاه تلفن ببرید و به همه کارگران مجرد فقط باید اعتماد کنید. اعتماد کردن به افراد کم تجربه و غیرمتخصص موجب می شود، که برای گوشی شما ریسک های زیادی را به همراه داشته باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

افتادن گوشی و برطرف کردن مشکلات ناشی از آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

افتادن گوشی و برطرف کردن مشکلات ناشی از آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا