مجله لوازم خانگی

یخچال فریزر ها سالیانه چقدر مصرف برق دارند؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مصرف برق یخچال-آیا شما تا به حال راجع به میزان مصرف انرژی لوازم خانگی خود فکر کرده اید؟و یا می‌دانید که هر وسیله برقی چقدر برق مصرف می‌کند و باید چه کرد تا مصرف آن را به سمت بهینه شدن برد؟شاید فکر کنید که این موضوعات و اینکه هر وسیله چقدر برق و انرژی مصرف کند اهمیت چندانی ندارد اما باید بدانید که امروزه نگرانی های زیادی راجع به میزان مصرفی برق یخچال و اینکه یخچال ها چند آمپر برق مصرف می‌کنند وجود دارد، مخصوصا که روز بروز تعداد و تنوع لوازم خانگی که برق مصرف می‌کنند بیشتر می‌شود و بر اهمیت این موضوع افزوده می‌شود، همچنین یخچال فریزر یکی از پر استفاده ترین وسایل آشپزخانه به حساب می آید و به صورت شبانه روزی استفاده می‌شود و برای کارکرد درست آن باید همیشه به برق وصل باشد و هزینه های زیادی روی دوش شما می‌گذارد. به همین منظور ما در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم تا اطلاعات بروزی در اختیار شما قرار دهیم.

قبل از بررسی نکات مورد نظر به مرور خلاصه ای از موضوع مورد نظرمان می‌پردازیم.در این مقاله این موضوعات را مرور می‌کنیم:

 

یخچال فریزرها در طول یک سال چقدر مصرف برق دارند؟

یخچال های ساید بای ساید حدود ۲۵۰ تا ۴۷۰ کیلو وات مصرف می‌کنند، یخچال فریزر های معمولی حدودا ۱۷۰ کیلووات مصرف می‌کنند، یخچال فریزر های جدا حدودا ۱۷۰ تا ۳۶۰ کیلووات مصرف می‌کنند.

راهکارهایی برای کاهش برق یخچال:

مداوم درب یخچال فریزر را باز و بسته نکنید. لاستیک درب یخچال را چک کنید، دمای مناسب یخچال خود را انتخاب کنید، هیچ وقت غذای گرم یا داغ داخل یخچال قرار ندهید، دستگاه یخچال خود را به صورت منظم سرویس نمایید، یخچال فریزر خود را بر اساس تعداد افراد خانواده انتخاب کنید، یخچال فریزر خود را در کنار وسایل گرمازا قرار ندهید.

یخچال ها چند آمپر برق مصرف می‌کنند؟

به طور کلی یخچال ها و فریزر ها یکی از پر استفاده ترین وسایل برقی در دنیای مدرن امروزی هستند و همیشه این وسایل به برق هستند و اگر مصرف برق یخچال شما بالا باشد هزینه های زیادی را متحمل می‌شوید. خوب است که قبل از بررسی این نکات شما را با برچسب انرژی و اهمیت و کاربرد های آن آشنا کنیم.

پس در نظر داشته باشید که یکی از معیار های مهم هنگام خرید یخچال فریزر مقدار مصرفی برق آن و برچسب انرژی آن است. شاید شما با خود بگویید که مصرف برق هر وسیله و برچسب انرژی و دانستن این موضوعات چه  فایده ای برای شما دارد؟ خب اگر راستش را بخواهید با دانستن این موضوعات شما به راحتی می‌توانید وسایل برقی پرمصرف را بشناسید و در ساعات اوج مصرف از آنها استفاده نکنید و با رعایت کردن این نکات جلوی هزینه های اضافی برای خانواده خود را بگیرید. و همچنین شما با انجام این کارها و کمک در کم کردن هزینه های برقی خود همچنین مانع از خاموشی های زیاد و بی موقع برق مخصوصا در تابستان می‌شوید. به همین علت ما مهم ترین نکات لازم برای استفاده درست و همچنین نکات مربوط به برچسب انرژی را برای شما توضیح داده ایم.اگر نمی‌دانید برچسب انرژی چیست و یا می‌خواهید مقدار مصرف برق یخچال خود را محاسبه کنید در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.اول این موضوع را بررسی می‌کنیم که برچسب انرژی چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر دقت کرده باشید هنگام خرید یخچال فریزر بر روی بدنه ی یخچال ها یکی زده شده است که از نوار های رنگی تشکیل شده اند و همچنین بر روی آن ها یک سری حروف انگلیسی نوشته شده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سایا | راهنمای تعمیرات جارو شارژی سایا

برچسب انرژ

به ترتیب اولین حرفی که می‌بینید حرف آ است که رنگ آن سبز است و معنای آن هم این است که مصرف    این یخچال کم و بهینه می‌باشد. آخرین حرف هم حرف جی است که نشان دهنده ی مصرف بالای برق در یخچال است. پس اگر برایتان مهم است که مصرف برق یخچال شما کم باشد باید به این برچسب دقت کنید.

حالا این موضوع را بررسی کنیم که میزان مصرف برق در یخچال فریزر چقدر است؟ حتی اگر یخچال فریزری تهیه کنید که دارای مصرف برق بهینه ای باشد باز هم دستگاهی است که مداوم از برق استفاده می‌کند پس اطلاع داشتن از میزان مصرف برق یخچال مهم است.

یکی از عوامل مهم تاثیر گذار در تعیین مصرف برق یخچال اندازه آن است و به طور کلی می‌توانیم بگوییم که هجده درصد از میزان مصرف برق در وسایل خانگی به یخچال مربوط می‌شود.در همین راستا می‌گوییم که میزان برق مصرفی یخچال های ساید بای ساید سالی ۲۵۰ تا ۴۷۰ کیلووات است، یخچال های معمولی نیز ۱۷۰ کیلووات و یخچال فریزر های جدا از هم نیز ۱۷۰ تا ۳۶۰ کیلووات در ساعت برق مصرف می‌کنند

ضمن اینکه شما این اعداد را در دفترچه راهنمای یخچال خود هم می‌توانید ببینید.

مصرف برق یخچال فریزر

نحوه محاسبه مصرف برق یخچال فریزر

چنانکه میزان مصرف برق دستگاه شما در دفترچه راهنمای آن ذکر نشده باشد می‌توانید با انجام دادن یک عملیات ساده مصرف انرژی دستگاه خود را محاسبه کنید.در حالت کلی واحد اندازه گیری مصرف انرژی برق،کیلووات بر ساعت است.،پس اگر می‌خواهیم برق مصرفی یخچال خود را بدانیم باید دقت کنیم که دستگاه ما چند کیلووات انرژی در هر واحد مصرف می‌کند.

مثلا اگر متوجه شدید که مصرف برق یخچالتان ۱۰۰ وات است باید آن را مثلا در عدد سه یعنی میزان فعالیت دستگاه ضرب کنید و در انتها نتیجه بدست آمده را بر عدد ۱۰۰ تقسیم کنید.

و پس از انجام این کار به راحتی توانسته اید مقدار مصرف برق یخچالتان را محاسبه کنید.

جدا از دانستن میزان برق مصرفی هر یخچال این نکته نیز مهم است  که با انجام یک سری کارها و رعایت کردن یک سری نکات راهکارهایی برای کاهش مصرف برق یخچال بیابید که الان همراه با هم آن ها را بررسی می‌کنیم.

مصرف برق یخچال فریز

اولین نکته مهم انتخاب اندازه مناسب برای یخچال است،همیشه از یخچالی متناسب با فضای خانواده و محیط خانه خود استفاده نمایید ،اگر خانواده ای کم جمعیت هستید پس بهتر است یک یخچال معمولی انتخاب کنید تا مصرف بیهوده برق نداشته باشد و اگر یخچال بزرگ انتخاب می‌کنید باید حواستان به این باشد که یخچال پر شود تا به سرد شدن سریع  داخل یخچال و همچنین مصرف برق کمتر کمک کنید.

نکته مهم بعدی سالم بودن نوار درب یخچال است.بررسی سالم بودن نوار لاستیکی درب یخچال باعث تاثیرگذاری در کاهش مصرف برق دستگاه می‌شود.زیرا این لاستیک ها به مرور دچار خرابی می‌شوند و موجب وارد شدن هوای بیرون به داخل یخچال می‌شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر چرخ گوشت تیوا Tiwa | نمایندگی چرخ گوشت تیوا

نکته بعدی این است که مراقب باشید یخچالتان را کنار وسایل گرمازا قرار ندهید.

وسایل گرمازا در آشپزخانه مثل اجاق گاز و… می‌توانند باعث گرم شدن یخچال   شوند و در نتیجه با افزایش کارایی و بالا رفتن انرژی باعث بالا رفتن مصرف برق هم بشوند.پس مهم است که یخچال خود را در محیط خنکی بگذارید تا فرآیند انتقال دما به درستی انجام شود.

نکته بعدی که باید آن را رعایت کنید زیاد باز و بسته نکردن  درب یخچال است.

اگر که یخچال شما دفعات زیادی در روز باز و بسته شود باعث می‌شود که میزان مصرف انرژی نیز بالا برود. پس بهتر است که این نکته را رعایت کنید و در انجام این کار دقت کنید.

نکته بعدی راجع به موادی است که درون یخچال قرار می‌دهید.باید دقت داشته باشید که به هیچ وجه نباید غذای داغ و گرم در یخچال فریزر خود قرار دهید چون این مسئله باعث این می‌شود که یخچال برای خنک کردن آن غذا بیشتر کار کند و در نتیجه افزایش استهلاک یخچال منجر به افزایش مصرف برق و انرژی می‌شود.

یخچال خود را به صورت منظم سرویس کنید: این کار یعنی سرویس یخچال فریزر، شامل یک سری اقدامات است که می‌تواند باعث بهبود عملکرد دستگاه شما شود و در نتیجه از وارد شدن فشار بالا به یخچال جلوگیری می‌شود.

حال که با یکدیگر این نکات را بررسی کردیم به سراغ موضوع مهم دیگری می‌رویم،یعنی نکات مهم در خرید یک یخچال فریزر کم مصرف.

نکات زیادی هنگام خرید یخچال فریزر وجود دارد که شما با رعایت کردن آن ها می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید و یک یخچال فریزر کم مصرف خریداری کنید،حالا به بررسی این نکات می‌پردازیم.

  • دقت داشته باشید که در روند خرید یک دستگاه یخچال فریزر همواره به برچسب انرژی درج شده بر روی آن نگاه کنید و آن را بررسی کنید تا از این طریق به نتیجه دلخواه برسید.
  • همچنین بهتر است که یخچال فریزر مورد نظر خود را با توجه به تعداد اعضای خانواده خود و نیاز خود انتخاب و خریداری کنید.برای مثال برای یک خانواده دو نفره یک یخچال فریزر با حجم ۱۶ که مصرف برق کمتری دارد مناسب است.
  • و به عنوان آخرین نکته لازم است که مشخصات فنی و همچنین سایر ویژگی های فریزر ها را از نظر مصرف کم و کیفیت کارایی آن نیز بررسی کنید.

نتیجه گیری

می‌توانیم بگوییم که شما در این مقاله توانستید با میزان مصرف برق یخچال فریزر خود آشنا شوید و چندین نکته مهم برای خرید یخچال مورد نظر خود با مصرف برق پایین را یاد بگیرید. آمار کلی نشان دهنده این موضوع است که امروزه بیشتر یخچال فریزر ها بر اساس مصرف برق و انرژی پایین ساخته می‌شوند و نکات استاندارد های روز دنیا در ساخت آنها به کار گرفته می‌شود.همچنین شما با نکاتی که در این مقاله آموختید می‌توانید به راحتی یخچال فریزر مورد نظر خود با برق مصرفی پایین و هزینه های مناسب خریداری کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مصرف برق یخچال فریزر چقدر است

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مقاله ای برای آشنایی با میزان مصرف برق یخچال و انواع برچسب های انرژی

امتیاز کاربر: ۰.۵۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا