مجله ساختمان

انتخاب موتور آسانسور مناسب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

طریقه عملکرد داخلی آسانسورهای تجاری و مسکونی امکان دارد چیزی نباشد که بیشتر مردم از آن درک عمیقی داشته باشند. بنابراین بهتر است که قبل از انجام خرید اینترنتی موتور آسانسور در مورد انواع موتور و برندهای معروفی که مورد استفاده قرار می‌گیرند اطلاعات کافی داشته باشید. در این صورت متوجه خواهید شد که کدام موتور آسانسور با توجه به نیازی که دارید، برایتان مناسب‌تر است.

موتور آسانسور

موتور آسانسور موتوری می‌باشد که برای حرکت کابین آسانسور به طرف پایین و بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیرویی که توسط موتور تولید می‌شود، به سیم پیچ سیم بکسل منتقل می‌گردد و کابین آسانسور به طرف پایین یا بالا حرکت می‌کند.

موتورهای آسانسور قطعات الکتریکی خاصی می‌باشند که برای مطمئن شدن از واکنش و شتاب سریع، اینرسی قطعات متحرک آن تا جایی که ممکن است، پایین نگه داشته شود. در نتیجه برای سرویس آسانسور موتورهایی که استفاده می‌شود با آرمیچرهایی که قطر کوچک‌تری دارند، طراحی می‌گردند.

در خرید اینترنتی موتور آسانسور موتورهایی که دارای سرعت کند‌تری هستند، ترجیح داده می‌شوند و معمولاً سرعت آن نباید از ۹۰۰ دور در دقیقه بیشتر باشد.

رایج‌ترین نوع آسانسور برای مصارف تجاری یا مسکونی، آسانسورهای هیدرولیک یا کششی می‌باشند. با این حال بهتر است که برای خرید اینترنتی موتور آسانسور انواع آن را مورد بررسی قرار داده و بدانید که برای هر نوع آسانسور کدام نوع موتور مناسب‌تر است.

  • خرید اینترنتی موتور آسانسور AC: معمولاً این نوع موتور در محیط‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسبت به برق خانه از ولتاژ بالاتری استفاده می‌کند.
  • موتور دیزل: در مواقعی که برق وجود ندارد می‌توان از این نوع موتور استفاده کرد.
  • محرک‌های هیدرولیک: برای ارتفاع‌های کمتر و بارهای بسیار سنگین مثل آسانسورهای باربر یا آسانسورهای خودروبر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

موتور آسانسور

انواع موتور آسانسور

آسانسورهایی که از نوع کششی هستند با وزنه تعادلی کار خود را می‌کنند و وزن مسافران و کابین به این ترتیب جبران می‌شود. موتور در این نوع مجبور نخواهد بود که وزن بسیار زیاد را جابجا نماید و این بدان معنا خواهد بود که آسانسور کششی در مقایسه با سیستم هیدرولیک انرژی کارآمدتری خواهد داشت.

حتما بخوانید:   پنل سیمانی دکوراتیو چیست؟ | انواع پنل سیمانی دکوراتیو

آسانسورهای کششی گیربکس‌دار به کمک موتورهای الکتریکی DC یا AC به حرکت در آمده و کنترل می‌شوند. موتور الکتریکی چرخ دنده را حرکت می‌دهد و موجب می‌شود که کابین حرکت کند. در آسانسور گیربکس‌دار موتور برای چرخاندن چرخ دنده به قدرت کمتری نیاز دارد.

در آسانسورهای هیدرولیک هم از موتورهای الکتریکی استفاده می‌شود و این آسانسورها به کمک پیستونی که در سیلندر هستند حرکت کرده و تغذیه می‌شوند. موتور روغن هیدرولیک را به درون سیلندر پمپ کرده و موجب حرکت جک می‌شود. پس از آن جک کابین آسانسور را به آرامی بلند می‌کند.

امروزه افراد مایل هستند که در منازل از آسانسورهای وکیوم یا پنوماتیک استفاده کنند. این آسانسورها به کابل چرخ دنده و موتور نیاز ندارند و برای محبوبیت آنها این دلایل کافی است. همچنین نیاز به نگهداری و تعمیر آنها نیز کم است.

در آسانسورهای پنوماتیکی به جای قدرت موتور از فشار هوا برای پایین یا بالا رفتن استفاده می‌شود. مواقعی که آسانسور می‌خواهد پایین آید، پمپ آغاز به کار کرده و فشار زیر خودرو را کمتر می‌کند و با کم شدن فشار دستگاه کم کم پایین می‌آید.

هر دو نوع موتور الکتریکی در صنعت آسانسور مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین با توجه به نیاز، باید خرید اینترنتی موتور آسانسور را انجام داد.

خرید اینترنتی موتور آسانسور DC

در بازار انواع موتورهای DC وجود دارد که با توجه به شیب، سرعت و نوع نصب آسانسور باید خرید اینترنتی موتور آسانسور‌ DC انجام شود. موتور آسانسور علاوه بر اینکه باید کابین را پایین یا بالا ببرد، وظیفه سرعت و شتاب بخشیدن به کابین آسانسور را نیز بر عهده دارد. این کار باید بدون تکان شدید و به آرامی انجام شود. با توجه به مدل‌های گوناگون آسانسور، انواع موتورهای DC زیر استفاده می‌گردد:

  • برای خدمات مسافری موتورهای شنت DC یا موتورهای DC مرکب، عملکرد مناسبی دارند.
  • برای خدمات باربری بهترین گزینه موتورهای DC مرکب است.

موتور آسانسور AC

برای نصب آسانسور دو نوع موتور AC مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از آنها موتور قفس سنجابی است که در آسانسورهایی تا حدود ۲۰ اسب بخار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع با توجه به سادگی آن بسیار محبوب می‌باشد. با این حال بهتر است بدانید که مصرف برق این نوع موتور در مقایسه با موتور رینگ لغزشی بیشتر است. اما به علت عدم وجود قطعات کنترلر و حلقه‌های لغزنده کمی قابل اعتمادتر می‌باشد.

نوع دیگر موتور حلقه لغزش است که در انواع آسانسورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موتور گرانتر بوده و در مقایسه با موتور القایی قفس سنجابی ضریب قدرت کمتری دارد. در آسانسورهایی که سرعت کابین در دقیقه به صد و بیست متر می‌رسد، از این موتور استفاده می‌گردد.

حتما بخوانید:   شومینه و نقش آن در دکوراسیون داخلی

چرا خرید اینترنتی موتور آسانسور گیرلس بیشتر است؟

بهتر است بدانید که اهمیت قیمت قطعات آسانسور تا جایی است که روی کیفیت آنها تأثیر نداشته باشد. به عبارت دیگر می‌توان اینگونه گفت که در هنگام انتخاب قطعات آسانسور حتماً باید به کیفیت توجه داشته باشید و به خاطر قیمت مناسب و پایین نباید انتخاب نادرستی انجام دهید.

در مورد خرید اینترنتی موتور آسانسور گیرلس نیز این موضوع صدق می‌کند، یعنی ممکن است که قیمت آن کمی بیشتر باشد، اما با توجه به کیفیت و مزایایی که دارد، خرید آن مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. دلایلی که موجب می‌شود استفاده و خرید اینترنتی موتور آسانسور گیرلس بیشتر باشد، عبارت هستند از:

کاهش تلفات: یکی از مواردی که به وسیله شواهد و آمارها، محققین به آن دست یافته‌اند، این است که با استفاده از موتور گیرلس، تلفات به علت حوادث مربوط به آسانسور تا حد بسیار زیادی کمتر شده است.

افزایش راندمان: با توجه به اینکه در این نوع موتور آسانسور گیربکس حذف شده است، راندمان آن بسیار بیشتر خواهد بود. این افزایش راندمان در کاهش هزینه‌های آسانسور و بهبود عملکرد آن تأثیر خواهد داشت.

کاهش وزن و ابعاد: سازندگانی که قطعات مختلف آسانسور را می‌سازند، در پی راهکارهایی برای تولید قطعات می‌باشند که بتوانند وزن و ابعاد کلی آنها را کمتر کنند تا بتوانند از ظرفیت و فضای آسانسور نهایت بهره‌وری را داشته باشند.

کمتر شدن سر و صدا: با توجه به اینکه در این نوع موتور اجزایی مثل گیربکس حذف شده است، سر و صدای ناشی از کار موتور در این مدل کمتر خواهد بود.

نگهداری و سرویس کم هزینه: در این نوع موتور با توجه به کاهش استهلاک نیاز به نگهداری و سرویس پرهزینه و خاصی نخواهد بود.

کمتر شدن آسیب زیست محیطی: این نوع موتور طوری طراحی شده است که برای محیط زیست کمترین خطر را خواهد داشت با توجه به اینکه امروزه اکثر افراد به محیط زیست و اهمیت آن توجه کافی دارند، اقدام به انتخاب و خرید موتور آسانسور گیرلس می‌کنند.

سرعت بالا: در آسانسورهایی که به جابجایی با سرعت بالا نیاز است، استفاده از این نوع موتور بسیار مناسب‌تر خواهد بود.

بازدهی بالا: در صنعت آسانسور پربازده‌ترین موتور شناخته شده، موتور گیرلس است.

حتما بخوانید:   فرش وینتیج چیست؟ | انواع فرش وینتیج

طریقه انتخاب و خرید اینترنتی موتور آسانسور

همانطور که می‌دانید موتور اصلی‌ترین و مهم‌ترین اجزای آسانسور است و وظیفه دارد که کابین آسانسور را به طبقات پایین یا بالا به صورت عمودی انتقال دهد. بنابراین انتخاب و خرید اینترنتی موتور آسانسور به موارد گوناگونی بستگی خواهد داشت. به همین علت با مشاوره و تحقیق از افراد متخصص در این زمینه باید موتوری که با پروژه مورد نظر شما مناسب‌تر است را انتخاب و خریداری نمایید.

در هنگام انتخاب موتور آسانسور باید مواردی مانند توان، سرعت، نحوه عملکرد، ضریب تحمل، ارتفاع ساختمان مورد نظر، مصرف انرژی، صدای آسانسور، استقامت، دوام آسانسور و… را مد نظر داشته باشید.

در هنگام خرید اینترنتی موتور آسانسور بهتر است که به خدمات پس از فروش و گارانتی آن نیز توجه کافی داشته باشید. برخی از شرکت‌ها خدمات پس از فروش مناسب‌تری را به مشتریان خود ارائه می‌دهند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

توجه نکردن به مواردی که در مورد انتخاب موتور آسانسور گفته شد علاوه بر اینکه موجب هدر رفتن هزینه‌ها خواهد شد، خطرات جانی نیز به دنبال خواهد داشت. از لحاظ فنی ‌ترین تجهیزی که در آسانسور وظیفه جابجا کردن و تحمل وزن افراد را دارد موتور آسانسور می‌باشد. ظرفیت موتور آسانسور با توجه به تعداد افرادی که می‌خواهند از آن استفاده کنند، باید انتخاب شود.

در هنگام خرید اینترنتی موتور آسانسور می‌توانید انواع محصولات را مشاهده کرده و آنها را با یکدیگر از نظر عملکرد، کارایی و قیمت مقایسه نموده و با توجه به نیاز و بودجه‌ای که دارید، از بین آنها مناسب‌ترین و بهترین انتخاب را داشته باشید. در صورت خرید اینترنتی موتور آسانسور علاوه بر اینکه در هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد شد، موجب صرفه‌جویی در زمان نیز می‌گردد.

موتور آسانسور

سخن تکمیلی

انتخاب و خرید تجهیزات و قطعات مختلف آسانسور کار تخصصی و مهمی می‌باشد. به همین علت بهتر است که از افراد با تجربه و کارشناس در این صنعت مشاوره فنی دریافت کنید تا در نهایت موتور آسانسوری که مناسب با نیاز شما است و خرید آن به صرفه‌تر است را انتخاب نمایید.

اگر آسانسور همه قطعات دیگر را داشته باشد، اما موتور آن مناسب نبوده و کارایی لازم را نداشته باشد، عملاً نمی‌توان از آسانسور استفاده نمود. بنابراین انتخاب و خرید موتور آسانسور با کیفیت بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

خرید اینترنتی موتور آسانسور | انتخاب موتور آسانسور مناسب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

خرید اینترنتی موتور آسانسور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x