تعمیرات کولر گازی

راهنمای از بین بردن بوی بد کولرگازی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این روزهای بسیار گرم فصل تابستان، هر مدل کولری که در محیط استفاده کنید در کمترین حالت چهار یا شش ساعت باید روشن و در حال کار باشد. اگرچه کولرهای گازی هوا را به خوبی خنک می نمایند و بدون هیچی رطوبتی در فضا آن را خنک می نمایند، اما پس از مدتی استفاده امکان دارد دچار مشکلاتی مانند بوی بد شوند. این بوی نامطبوع در داخل محیط می چرخد ​​و می تواند در خانه بماند. البته می توانید با یک سرویس به موقع دستگاه با استفاده از روش های رفع بوی بد کولر گازی آن بوی بد را از بین ببرید.

چرا کولر گازی بوی قارچ و کپک تولید می کند

کولر گازی ها به علت رطوبت زیاد در قسمت های درونی آن محیطی خوبی برای رشد انواع قارچ ها و کپک می باشد. برای برطرف کردن بوی بد کولر های گازی و همچنین بوی اذیت کننده قارچ، بهتر می باشد تعمیر و نگهداری سالانه کولر های گازی را در برنامه سالانه خود برای بررسی دستگاه داشته باشید. فیلترهای کولر گازی در طول تعمیر و نگهداری سالانه تعویض می گردند و سیستم مربوط به تهویه سالم را ضمانت می کنند. برای چک دلیل این بو، مجاری هوا باید به طور کامل چک و تمیز شوند. علاوه بر این، اگر پنل بیرونی کولر گازی در فضایی باشد که در مسیر گرد و غبار و همچنین بوی بد باشد، ممکن است این گرد و غبار را به داخل بمکد.

برای برطرف کردن بوی بد کپک در دستگاه های کولر گازی بهترین روش استفاده نمودن از سیستم های مخصوص رطوبت گیر می باشد که به طور مستقیم به پنل دستگاه وصل می شوند و رطوبت موجود در هوا را جذب کرده و به پنل منتقل نمی کنند. شستن سالانه پنل دستگاه نیز می تواند به پیشگیری از رشد بی رویه کپک کمک زیادی نماید.

چرا کولر گازی بوی پا و بوی بد جوراب می دهد

بوهایی مانند بوی پا و همچنین بوی جوراب ناشی از کولر می تواند به علت هایی مانند آب ایستاده در لوله ها کولر، کویل های آلوده و کثیف شده و گرفتگی مخزن آب ایجاد شود. برای نابود کردن بوی بد جوراب در کولر گازی باید هر چند ماه از سرویس کردن کولر توسط افراد حرفه ای استفاده کنید. یک نظافت سالانه اولیه و منظم می تواند به افراد کمک کند هوایی خوشبو و مطبوع داشته باشید.

چرا کولر بوی روغن سوخته و یا دود اگزوز می دهد

کولر های گازی نیز مثل هر وسیله برقی دیگری برای عملکرد بهتر نیاز به روغن کاری دارد. اما نباید به هیچ عنوان بوی این روغن از کولر گازی خارج گشته و به مشام افراد برسد. اگر در کولر گازی خود همچنین بویی را احساس کردید باید حتما دستگاه را بررسی نمایید زیرا این بو نشانه نشت روغن در کولر گازی است.

چرا کولر گازی بوی دود سیگار می دهد

در مکان هایی که اشخاص سیگاری سفر می کنند یا در حال زندگی هستند، طی فرآیند طبیعی کولر گازی، بو و دود مربوط به سیگار به درون پنل دستگاه کشیده می گردد. این ذره ها توسط فیلترها دستگاه جذب می گردد و در نتیجه تمامی این دود های مربوط به سیگار درون فیلتر و همچنین اواپراتور جمع می گردد. اگر در طول سرویس سالیانه دستگاه های کولر گازی فیلتر کولر را تعویض ننمایید، این بوهای آزار دهنده از فیلتر خارج می شوند و به جو انتقال می یابد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت کار نکردن یکی از کمپرسور های دو قلو کولر گازی

روش های رفع بوی بد کولر گازی

دلیل بوی سوختگی کولر گازی چیست

این ایراد نشان از یک خطر بسیار بزرگ برای کولر شما می باشد. امکان دارد موتور دستگاه خیلی زیاد داغ شود و باعث ذوب شدن روکش سیم ها شود و یا حتی ممکن است قطعات پلاستیکی کولر آب شود. در این مواقع باید بلافاصله کولر را قطع کنید و از یک تعمیرکار حرفه ای برای بررسی و تعمیر دستگاه کمک بخواهید.

چرا کولر بوی گوگرد و باروت می دهد

اگر از کول گازی خود بوی باروت و گوگرد احساس می کنید. امکان دارد مشکل از مدار الکترونیکی دستگاه باشد که دچار خرابی یا اتصالی شده است. همچنین ممکن است فن موتور در دستگاه دچار سوختگی شده باشد. برای پیدا کردن علت دقیق مشکل باید از یک فرد حرفه ای کمک بخواهید.

دلیل اینکه باد کولر بوی استون می دهد، چیست

بوی استون در کولر های گازی برای سلامتی شما بسیار خطرناک است. به احتمال زیاد گاز فریون به درون دستگاه نشت می کند. این گاز در افراد باعث سرفه های زیاد و گلو درد می شود که احساس خفگی را در افراد به وجود می آورد. اگر این بو را احساس کردید پنجره منزل را باز کرده و از خانه خارج شوید و در ادامه با یک تعمیرکار برای بررسی دستگاه تماس بگیرید.

دلیل بوی نم در کولر گازی چه می باشد

در پنل های کولر گازی روی لوله ها لایه نازکی از برفک قرار میگیرد که به علت فضای سرد درون پنل بویی ندارند. اما اگر این لوله ها به هر دلیلی مانند کار نکردن کمپرسور و یا کم بودن میزان گاز دستگاه به اندازه مورد نیاز سرد نباشند. باعث ایجاد مشکل در عبور هوا در لوله ها می شوند و بوی نم را به خانه انتقال می دهند. برای حل این مشکل باید از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

راه های از بین بردن بوی آزار دهنده در کولر گازی چیست

فیلتر های کولر گازی را از گرد و غبار تمیز کنید

دلیل کلی و اصلی بوی بد کولر ها باید در کانال های آن باشد چون هر مشکلی که پیش بیاید منبع آن در کانال است. این بوی اذیت کننده می تواند ناشی از قارچ و کپک ناشی از تراکم در کویل های خنک‌کننده و یا حتی ناشی از نشت سیستم باشد. گاهی (با توجه به منطقه محل زندگی تان) حیوانات زیادی مانند کبوتر، جوندگان یا انواع پرنده ها می توانند وارد دستگاه شده، در آن گیر کرده و در اثر مرگ بوی بسیار بدی ایجاد کنند.

همینطور گیاهان پوسیده یا مواد دیگر باقی مانده در کانال خنک‌کننده نیز باعث این مشکل می شوند. این گیاهان بدبو یا پوسیده می توانند درون فیلترهای کولر گازی نیز جمع شده باشند. البته نگران نباشید زیرا فیلتر های کولر گازی بعد از تمیز کردن قابلیت استفاده مجدد را دارند. برای این منظور یک دستکش تهیه کنید و همه قارچ ها، مواد پوسیده یا حیوان های مرده را از کانال دستگاه خارج نمایید. سپس داخل کانال را با پاک کننده مخصوص و برس تمیز نمایید. اگر فیلترهای دستگاه بیش از اندازه کثیف هستند، بهتر می باشد که فیلتر های قدیمی را با فیلترهای تازه تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش نشت یابی کولر گازی سامسونگ

برای تمیز کردن و شستشوی فیلترهای درون کولر گازی و همینطور کانال های آن، بهتر می باشد از کف شوی استفاده کنید و اجازه دهید به مدت ده دقیقه تا یک رب بر روی فیلتر ها بماند تا آلودگی و چربی به طور کامل از بین برود و سپس بشویید و آن را حتما بو کنید. تا اطمینان پیدا نمایید دیگر اثری از آلودگی ندارد.

همچنین می توانید فیلتر های دستگاه کولر گازی را با روش های طبیعی و آسان تمیز نمایید. برای این منظور کافی می باشد دوباره آنها را با آب داغ و صابون پاک کنید یا محلولی دست ساز از وایتکس رقیق شده به نسبت ۱ به ۱۰ مایع وایتکس و آب را مخلوط کنید. سفید کننده های مختلف نیز گزینه های خوبی هستند که هیچ گونه شکی در بقای قارچ ها باقی نمی گذارند.

روش های رفع بوی بد کولر گازی

تشت تخلیه و لوله کندانسور را چگونه تمیز کنید

اغلب علت بوی اذیت کننده که از کولر های گازی شما خارج می شود و تمام خانه را بدبو می نماید در لوله ها کندانسور پنهان شده می باشد. برای پاک کردن لوله‌ها، میشود از سفیدکننده، مقداری آب داغ یا کمی سرکه سفید رقیق شده استفاده کنید و آن را با فشار زیاد از درون آن‌ها عبور دهید تا قارچ و همچنین کپک را نابود کنید. به یاد داشته باشید که آب و فضای رطوبت دار بهترین مکان برای رشد کردن میکروب ها و آلودگی ها هست، بنابراین قبل از بستن مجدد کولر گازی در زمان نگهداری دستگاه، اجازه دهید لوله های کندانسور کاملا خشک گردد.

اگر این کار را کردید و بوی آن همچنان باقی ماند، ظرف یا تشت تخلیه را جدا کنید و آن را با آب گرم و مقداری صابون (یا مقداری شوینده ملایم) به خوبی پاک کنید. همچنین می توانید از ماده ترکیب شده سفید کننده رقیق شده یا سرکه سفید برای این کار استفاده نمایید. قبل از نصب مطمئن شوید که سینی کاملا خشک شده است.

شستشو و سرویس سالانه کولر های گازی

تمام این مواردی که در مطلب ذکر شد. یک نتیجه واضح را دارد و آن این می باشد که هر دستگاه برقی نیاز به تعمیر و نگهداری مناسب و سرویس های سالیانه دارد، زیرا از کولر گازی به منظور دستگاه سرمایشی و گرمایشی بهره می برند. بهتر می باشد در اوایل فصل سرما و همینطور در فصل گرما دستگاه اسپیلت را به صورت دوره ای سرویس نمایید. در دید اول، هزینه تعمیر و نگهداری برای شما تمام می شود، اما این تعمیر و سرویس اولیه باعث می گردد دستگاه شما دوام بیشتری داشته باشد و احتمال خرابی و فرسودگی قطعات کمتری داشته باشید. همچنین هزینه تعمیرات بزرگتر را برای شما کاهش می دهد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش های رفع بوی بد کولر گازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله روش های رفع بوی بد کولر گازی و دلایل آن را خواهید شناخت.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا