مجله

روز جهانی ایموجی 1402 هفده جولای ، ۲۶ تیر 

روز تبادل احساسات به سبک دیجیتال 17 جولای روز ایموجی ها

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ایموجی یکی از بهترین چیزهایی است که تا به امروز توانسته ناقل احساساتی باشد که گفتنشان به زبان غیرممکن است، ایموجی یک صورت دوست داشتنی و دلنشین است که فکر نمی‌کنم در روی این کره خاکی کسی باشد که با این صورت زیبا مشکل داشته باشد، ایموجی ها دنیای گسترده ای دارند و یک سری صورتک هستند که به انواع گوناگون در دستگاه های دیجیتالی شما در دسترس می‌باشند و شما با آن ها یک دنیا حرف را می توانید منتقل کنید، ایموجی آنقدر با ارزش است که برای آن یک روز جهانی مشخص کرده اند، در این مقاله از مجله ایبک به سراغ روز جهانی ایموجی و تاریخچه این صورتک های زیبا و دوست داشتنی خواهیم رفت.

روز ایموجی چه روزی است ؟

اما حتما برای شما این سوال پیش آمده است که روز جهانی اموجی چه روزی است؟ باید بدانید که روز ایموجی در تمام دنیا برگزار می شود و خیلی از نقاط دنیا این روز را جشن می گیرند، در سال های اخیر این روز دوست داشتنی برای بزرگداشت این کوچولوهای قشنگ در تقویم ملی ایران عزیزمان نیز افزوده شده و در اکثر تقویم ها این روز را می توانید مشاهده کنید.

تاریخ روز جهانی ایموجی در تقویم شمسی :روز ۲۶ تیر ۱۴۰۲
تاریخ روز جهانی ایموجی در تقویم قمری :۱۷ ذی الحجه ۱۴۴۳
تاریخ روز جهانی ایموجی در تقویم میلادی : ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۳
[divider style=”solid” top=”10″ bottom=”10″]
روز جهانی ایموجی

تاریخچه ایموجی

اما به سراغ تاریخچه این صورتک های کوچولو خواهیم رفت، حتما دوست دارید بدانید اصلا کلمه ایموجی یعنی چه و از کجا این اسم برای این صورتک ها انتخاب شد؟ قبل از هرچیز باید بدانید ایموجی ریشه ژاپنی دارد، در زبان سخت ژاپنی کلمه <ای> به معنای عکس است و کلمه <موجی> به معنای شخصیت می باشد، این عکس شخصیت در زمانی که تلفن همراه در ژاپن روزهای اول خود را سپری می کرد شکل گرفتند.

یک شرکت ژاپنی که واقعا هم توانمند و نوآور بود به نام NTT DoCoMo به عنوان اولین تیم تصمیم گرفت برای اینکه در دنیای پیام ها مردم بتوانند احساسات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند این عکس شخصیت ها را خلق کرد، اما این عکس شخصیت ها پایان عمرشان نبود و به همان شکل روند افزایشی داشتند که انسان در قرن های اولیه خود داشت و تا سال ۲۰۰۰میلادی به بیش از هزار مدل رسیدند و این شرکت توانست یک کتابخانه عظیم با حضور هزار ایموجی زیبا را به دنیای دیجیتال ارائه دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تاریخچه جاروبرقی چیست و چه کسی آن را اختراع کرد؟

کاربرد ایموجی

اما به سراغ کاربرد این صورت های خوشگل خواهیم رفت ، ایموجی ها کاربردهای زیادی دارند اما اصلی ترین کاربرد آن ها انتقال احساسات است، یعنی اینکه شما حال و حس و فعلی خودتان را با استفاده از این صورتک ها می توانید به مخاطب خود در هر جایی مثلا صفحه چت، پست اینستاگرامی و یا اگر مثل من مدیر یک سایت هستید برای انتقال حال و حسم به کاربرانی که مقاله را می خوانند، برای مثال همین الان از اینکه روز ایموجی رسیده و توانستم برای این صورت های دوست داشتنی مقاله ای بنویسم حس خوبی دارم و این حس رو با این ایموجی با شما به اشتراک می‌گذارم 🥰

هر فردی بنا به موقعیت و حس و حالی که دارد از یک ایموجی استفاده خواهد کرد، اما از حق نباید گذشت که یک سری از ایموجی ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و بصورت روزمره و عامیانه به دفعات آن ها را خواهیم دید، حتی اگر دقت کرده باشید در پیامرسان هایی مثل تلگرام ایموجی های پیش‌فرض اضافه شده که با کلیک روی پیام مورد نظر امکان ری اکشن با ایموجی های پیش فرض را دارید که این پیش فرض ها عبارتند از :

ایموجی لایک و دیس لایک 👍 👎 : این دو ایموجی برای تایید و یا رد کردن یک موضوع و یا متن استفاده می شوند و معمولا در زمانی که زیاد وقت یا حوصله پاسخ دادن به یک نظر یا صحبت را نداریم یا فرصت آن نیست مثلا یک گروه است که اگر بخواهیم همه تایید کنیم ۵ هزار پیام خواهد رفت بخاطر همین یک لایک و دیس لایک می تواند پاسخگوی این موارد باشد.

ایموجی چشم عاشق 😍 : ایموجی چشم عاشق یکی از ایموجی های خاص و محبوب به شمار می آید، این ایموجی همان مجنون خودمان است و نشانه عشق و احساس در مقابل صحبت های مخاطبمان است، البته گاهی ممکن است از یک صحبت آنقدری خوشمان آید که هیچ احساس عاشقانه ای در میان نباشد اما این ایموجی می تواند حس لحظه شما را بازگو کند.

ایموجی روده بر 😂 : این ایموجی زمانی به کار می آید که شما یک مورد بسیار خنده دار را می بینید، البته همیشه برای این موارد نیست و گاهی ممکن است شما قصد تمسخر کسی را داشته باشید و در این صورت است که این ایموجی باز هم به کار می آید، اما این ایموجی هم در دسته پر کاربردترین ایموجی ها قرار دارد.

ایموجی باحال 😎 : ایموجی باحال یکی از ایموجی های خاص هست که وقتی احساس خوش تیپ بودن به یک فرد دست می دهد به سراغ این ایموجی خواهد رفت، معمولا این ایموجی وقتی در یک جا موفق شدید و قصد نمایش ظاهر با کلاس از خود را دارید به کار شما خواهد آمد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  18 ژوئن روز جهانی پیک نیک 1402

ایموجی میمون شرمنده 🙈 :اما از دنیای ایموجی های معروف به سراغ آخرین ایموجی خواهیم رفت و این صورت دوست داشتنی و خجالتی است که وقتی خرابکاری کرده باشید به کار شما خواهد آمد، شما با این ایموجی می توانید از خشم مخاطب خود پنهان شوید.

روز ایموجی

ایموجی در دنیای امروز

ایموجی ها در دنیای امروز تقریبا بخشی از زندگی ما را تشکیل داده اند و اگر شما زمانی در حال چت کردن باشید و ایموجی نداشته باشید تقریبا می توان گفت در چت سردرگم هستید، خود من به شخصه وقتی به صفحات چت با دوستانم نگاه میکنم در هر دو خط حداقل دو الی سه بار ایموجی استفاده شده، از همان قسمت اول که سلام نوشته شده ایموجی ها کار خودشان را آغاز کرده و تا خدا نگهدار آخر هم درون چت پابرجا هستند.

ورود ایموجی ها به سینما

در سال ۲۰۱۷ میلادی بود که ایموجی ها به دنیای سینما و تصویر هم راه پیدا کردند، انیمیشن سه بعدی و بی نظیر The Emoji Movie در سال ۱۳۹۶ در کشور آمریکا تولید شد، این انیمیشن در سینماهای آمریکا و اروپا بلیط زیادی فروخت و واقعا هم در دسته انیمیشن های برتر دنیا برای همیشه جای خود را محکم کرد، در این انیمیشن زندگی ایموجی ها به تصویر کشیده شده بود و اینکه این صورتک ها چگونه ارتباطی با دنیای ما انسان ها دارند، دنیای دیجیتالی جالبی که نبود یکی از این ایموجی ها می توانست چقدر دنیای انسان ها را سخت کند، پسر جوانی که برای بیان احساس خود به یک دختر مشکل داشت و تنها راه او استفاده از ایموجی بود و در نهایت هم یک ایموجی عاشق توانست به او کمک کند.

واقعا اگر در دنیای امروز اموجی ها نبودند خیلی چیزها بیانش سخت و دشوار بود، به این موضوع فکر کرده اید که اگر ایموجی نبود چقدر دست شما بسته بود؟ چقدر چت های آنلاین بی مزه و بی کیفیت می شد؟ آیا در آن زمان هم تمایلی به ادامه چت های آنلاین در پیامرسان ها داشتید؟

نتیجه گیری

در این مقاله از مجله ایبک با شما عزیزان به دنیای ایموجی ها رفتیم ، با این صورتک های دوست داشتنی بیشتر آشنا شدید و دانستید که این ایموجی ها می توانند در زندگی انسان چقدر تاثیر گذار باشند، اگر شما هم با این صورتک های دوست داشتنی خاطره ای دارید حتما آن را در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا این خاطره شیرین شما برای دیگران هم احساس خوب را رقم بزند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روز جهانی ایموجی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

همه چیز درباره روز جهانی ایموجی و تاریخچه و علت نام گذاری این روز

امتیاز کاربر: ۳.۷۳ ( ۲ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا