تعمیرات یخچال

کدهای ارور در یخچال فریزر میله Miele و روش رفع آنها

یخچال فریزر میله به هنگام مواجه شدن با هر مشکلی در صفحه نمایش دیجیتالی خود کدهای ارور را نمایش می دهد. آشنایی با این کدهای ارور و علل بروز آن و همچنین نحوه عیب یابی و تعمیر آنها می تواند به کاربران این امکان را دهد تا بتوانند در کمترین زمان ممکن به تشخیص ایراد و رفع مشکل موجود در یخچال اقدام کنند. در ادامه مطلب ابتدا به صورت خلاصه در جدولی معانی کدهای ارور را بیان می کنیم و سپس هر کدام از آنها را به اختصار توضیح می دهیم.

کدهای ارور علت بروز کد ارور
E1 «خراب شدن سنسور دما»
E2 «خراب شدن اواپراتور و کمپرسور»
E3 «مشکل در جریان هوا»
E4 «توزیع نامساوی هوای خنک»
E5 «عدم کارکرد فن خنک کننده»
E6 «درست بسته نشدن درب های یخچال»
E7 «سوختن رله استارت و یا فیوز»
E8 «عدم کارکرد تایمر یخچال»
F0 «خراب شدن سنسور هوا»
F1 «خراب شدن سنسور محفظه یخچال»
F2 «خراب شدن سنسور اواپراتور»
F3 «خراب شدن سنسور هوا در محفظه فریزر»
F4 «ایراد در سنسور اواپراتور به علت مشکل در برد»
F5 «نقص برد الکترونیکی»
nA «افزایش دمای فریزر بخاطر قطع شدن برق»

فهرست کدهای ارور در یخچال فریزر میله

مدلهای مختلف یخچال فریزر میله دارای نمایشگر دیجیتالی می باشند و به هنگام بروز مشکل در دستگاه کدهای ارور را نشان می دهند. برای اطلاع از معانی آنها کافیست به جدول بالا مراجعه کرده و علت بروز خطا و روش رفع آن را پیدا کنید.کدهای ارور در یخچال فریزر میله Miele و روش رفع آنها در ادامه مطلب هر کدام از کدهای ارور که در یخچال فریزر میله مشاهده خواهید کرد را به اختصار توضیح می‌دهیم و راهکارهایی جهت رفع مشکلات مربوط به آن ارائه خواهیم داد.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی جاروبرقی میله Miele | کار با جاروبرقی میله

کد ارور E1 در یخچال فریزر میله

چنانچه سنسورها و همچنین کلیدهای حرارتی در اثر اتصال کوتاه سوخته باشند کد ارور E1 روی صفحه نمایش یخچال فریزر میله مشاهده خواهد شد. برای رفع این کد ارور باید سنسور حرارتی تعویض گردد. تعویض کردن سنسور بهتر است توسط سرویسکار ماهر انجام شود تا از آسیب به دیگر قطعات یخچال فریزر جلوگیری گردد.

کد ارور E2 در یخچال فریزر میله

اگر موتور و کمپرسور در یخچال فریزر میله با مشکلی مواجه شود کد ارور E2 روی صفحه نمایشگر دیجیتالی این یخچال فریزر مشاهده خواهد شد. چنانچه با این مشکل مواجه شدید بهتر است با یک سرویسکار مشورت کنید زیرا می توان گفت که این کد ارور در واقع یک صدمه جدی به دستگاه بشمار می‌آید و باعث سوختن کمپرسور و خراب شدن اواپراتور خواهد شد.

کد ارور E3 در یخچال فریزر میله

اگر جریان هوای یخچال با مشکلی مواجه شده باشد کد ارور E3 در نمایشگر یخچال فریزر ظاهر می شود. این مشکل می تواند به علت خراب شدن فن رخ دهد. جهت رفع این کد ارور باید فن یخچال تعویض شود. برای عوض کردن این قطعه حتماً با یک تعمیرکار کار آزموده مشورت کنید و این کار را به او بسپارید.

کد ارور E4 در یخچال فریزر میله

یکی دیگر از کدهای ارور که در یخچال فریزر میله مشاهده می کنید E4 می باشد. این کد ارور در صورت عدم کارکرد فن خنک کننده روی نمایشگر ظاهر می شود. علت بروز این مشکل می تواند اتصال کوتاه و یا نوسان ولتاژ برق باشد. هر دو این عوامل می تواند باعث سوختن فن خنک کننده شود. چنانچه با این کد ارور در یخچال فریزر میله مواجه شدید، برای برطرف کردن آن می توانید از یک محافظ برق جهت جلوگیری از نوسانات ولتاژ برق استفاده کنید. سپس فن خنک کننده که خراب شده است را تعویض کنید.

کد ارور E5 در یخچال فریزر میله

اگر فن خنک کننده رادیاتور در یخچال فریزر میله از کار افتاده باشد در این شرایط دیواره دستگاه دچار یخ زدگی می شود اما مواد غذایی داخل یخچال خنک نمی گردد. راهکار رفع این مشکل این است که فن اواپراتور تعویض گردد و برای انجام آن هم باید از تعمیرکاران ماهر و حرفه ای در این زمینه کمک بخواهید.

کد ارور E6 در یخچال فریزر میله

اگر درب یخچال فریزر میله به صورت درست بسته نشود، کد ارور E6 در نمایشگر مشاهده خواهد شد. راهکار برطرف کردن این مشکل این است که نوار دور درب یخچال را بررسی کنید. اگر دچار شکاف آسیب پارگی و یا تغییر حالت شده بود، حتماً آن را تعویض کنید.

حتما بخوانید:   تعمیر یخساز یخچال پروفایل Profile | نحوه راه اندازی یا خاموش کردن یخساز پروفایل

کد ارور E7 در یخچال فریزر میله

یکی دیگر از کدهای ارور که در نمایشگر یخچال فریزر میله مشاهده خواهید کرد کد ارور E7 می باشد که در اثر سوختن رله استارت و یا فیوز ظاهر می شود.کدهای ارور در یخچال فریزر میله Miele و روش رفع آنها چنانچه این کد را مشاهده کردید باید اقدام به تعویض رله استارت و یا فیوز سوخته کنید. بهتر است تعویض این قطعات را به تکنسین های مجرب و ماهر بسپارید تا از درست انجام شدن آن مطمئن باشید.

کد ارور E8 در یخچال فریزر میله

این کد ارور نشان دهنده عدم کارکرد تایمر در یخچال فریزر میله می باشد. اگر تایمر کار نکند شما کد ارور E8 را در نمایشگر مشاهده خواهید کرد. برای برطرف کردن این مشکل می توانید از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید و از آنها بخواهید که تایمر یخچال فریزر شما را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کند.

کد ارور F0 در یخچال فریزر میله

این کد زمانی در نمایشگر یخچال فریزر میله ظاهر می‌شود که نقصی در سنسور هوای تازه و یا همان حسگر دستگاه به وجود آمده باشد. جهت برطرف کردن این کد ارور و مشکل مربوط به آن باید سنسور BIO FRESH در یخچال فریزر مورد بررسی قرار گیرد و ایراد آن برطرف شود.

کد ارور F1 در یخچال فریزر میله

اگر در حسگر یخچال میله مشکلی به وجود آمده باشد کد ارور F1 را در نمایشگر دستگاه مشاهده خواهید کرد. برای رفع این کد ارور و مشکل مرتبط با آن باید سنسور محفظه یخچال توسط تعمیرکار مجرب و کارآزموده بررسی شده و اقدام به تعمیر و یا تعویض آن گردد.

کد ارور F2 در یخچال فریزر میله

نمایش داده شدن این کد ارور در یخچال فریزر میله به علت وجود مشکل در سنسور اواپراتور دستگاه می باشد. برای آنکه بتوانید این مشکل را رفع کنید و کد ارور را از نمایشگر حذف کنید، باید سنسور اواپراتور را مورد بررسی قرار دهید و اگر خراب شده بود آن را تعویض کرده و قطعه نو جایگزین آن کنید. چنانچه در انجام این کار مهارتی ندارید بهتر است از دستکاری کردن یخچال خودداری کرده و این کار را به سرویسکاران ماهر بسپارید.

کد ارور F3 در یخچال فریزر میله

اگر سنسور هوا در محفظه فریزر دچار مشکلی شود و این سنسور خراب شود کد ارور F3 در صفحه نمایشگر یخچال فریزر میله مشاهده خواهد شد. چنانچه این کد را مشاهده کردید و تصمیم به رفع مشکل داشتید ابتدا باید سیم های اتصال سنسور را مورد بررسی قرار دهید و اگر دچار خرابی شده بودند آنها را تعویض کنید. همچنین عدم کارکرد حسگر نیز می‌تواند باعث ایجاد این مشکل شود. آن را نیز بررسی کنید و اگر نیاز بود تعویض کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای برنامه شستشو ماشین ظرفشویی میله Miele | دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی میله

کد ارور F4 در یخچال فریزر میله

خراب شدن سنسور اواپراتور در یخچال فریزر میله می‌تواند باعث ظاهر شدن این کد ارور در نمایشگر دستگاه شود. این مشکل می تواند به علت ایجاد خرابی در برد الکترونیکی باشد. جهت رفع کد خطای F4 می توانید از یک تعمیرکار بخواهید تا عملکرد سنسور اواپراتور در یخچال فریزر را بررسی کند و اگر خراب شده بود آن را تعویض کند.

کد ارور F5 در یخچال فریزر میله

علت ظاهر شدن کد ارور F5 در یخچال فریزر میله خراب شدن برد الکترونیکی می باشد. هنگامی که این کد را در نمایشگر یخچال فریزر میله مشاهده کردید خیلی سریع دوشاخه را از دستگاه جدا کنید و با نمایندگی یخچال فریزر میله تماس بگیرید و از تعمیرکار بخواهید تا به بررسی دستگاه بپردازد.

کد ارور nA در یخچال فریزر میله

چنانچه دمای بخش هایی از فریزر به علت قطع شدن برق افزایش پیدا کرده باشد، این کد ارور در نمایشگر ظاهر می شود. راه حل برطرف کردن این مشکل این است که دکمه alarm off را در شرایطی که کد ارور nA در نمایشگر مشاهده می شود بفشارید. در این شرایط نمایشگر گرمترین دمایی را که فریزر در زمان قطعی برق داشته است به کاربر نشان می دهد.کدهای ارور در یخچال فریزر میله Miele و روش رفع آنها پس از آن دمای فعلی فریزر روی نمایشگر نشان داده خواهد شد. پس از قطع شدن و وصل شدن مجدد برق دستگاه با آخرین دمای تنظیم شده در یخچال فریزر به فعالیتش ادامه خواهد داد. بنابراین دیگر نیازی نیست که مجدداً دما را تنظیم کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد در مورد روش عیب یابی متداول ترین کدهای ارور که در صفحه نمایشگر یخچال فریزر میله ظاهر می شود توضیحاتی ارائه دادیم. شما کاربران عزیز می توانید در صورت مواجه شدن با هر مشکل و هر کد ارور به این مقاله مراجعه کرده و معانی کدهای مختلف را پیدا کنید و چنانچه خودتان مهارت کافی در زمینه تعمیر و برطرف کردن مشکل آن نداشتید، حتما از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات و راهنمایی به شما کاربران عزیز می باشند. منتظر دریافت نظرات و انتقادات شما در بخش دیدگاه ها هستیم.

31

یخچال فریزر میله Miele

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کدهای ارور در یخچال فریزر میله Miele و روش رفع آنها

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x