تعمیرات کولر گازی

راهنمای ارور کولر های گازی کنوود KENWOOD | کد خطای اسپیلت

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در سال های گذشته محصولاتی مثل یخچال، اجاق گاز، کولر گازی و…ترکیب مکانیک و الکترونیک بودند که قسمت الکترونیک به عنوان منبع تغذیه فقط عهده دار وظیفه تامین انرژی دستگاه بود. ولی با توسعه تکنولوژی قسمت های مکانیکی دستگاه ها به مرور حذف شدند یا به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گرفتند و با کمک برد های الکترونیکی بسیاری از قسمت ها به شکل فرمان پذیر در آمدند و آنگونه پیش رفت که امروزه تمام الکترونیکی و هوشمند شدن دستگاه ها را شاهد هستیم. از مزایای این پیشرفت، امکان تشخیص ارور های هر دستگاه به وسیله کد هایی که در خروجی نشان داده می شود است، در این مقاله انواع ارور کولر گازی کنوود شرح داده شده است.

کد ارور در کولر گازی کنوود چه معنا دارد؟

چنانچه بخشی از بدن شما دردی را تجربه کند چه می کنید؟ بی شک بلافاصله دستان خود را به محل درد برده و روی آن قرار می دهید. چون سیگنال های عصبی آن قسمت شما را متوجه نقطه درد می کند و دست بی اختیار به سمت آن می رود.

برنامه نویسان در زمان نوشتن فرامین مربوط به یک دستگاه نقاط درد آن را با کد های کوتاهی مشخص می کند که درصورت خرابی یا هر نوع مشکل، سریعاً ارور مربوط به آن بخش نمایان می شود. به عبارتی زبان محاوره ای میان یک دستگاه و انسان همین کد های خطاست. کولر گازی کنوود هم مثل همین است خطای کولر گازی کنوود زبان کولر شما می باشد‌.

یکی از اتفاقاتی که نشان می دهد اسپیلت به عللی مثل ایراد در قطعات یا عملکرد اشتباه بعضی از سامانه های کولر گازی، به خرابی و اختلال دچار شده ارور کولر گازی می باشد. در گذشته هیچ راه حلی به جز از باز کردن کامل اسپیلت برای رفع مشکلات کولر گازی وجود نداشت. اما امروزه کد های ارور کولر گازی کنوود با نمایان شدن در نمایشگر کولر گازی مصرف کننده را از هر ایرادی که سبب اختلال در عملکرد کولر گازی می شود با خبر می کند تا کاربر برای برطرف کردن آن اقدام کند و صدمه ای به کولر وارد نشود.

کدهای خطا چگونه نمایش داده می شود؟

در برخی کولر ها که نمایشگر ندارند. معمولاً کد های ارور از روی چراغ های اسپیلت مشخص می شود. این ارور ها تقریبا مانند پیام های مورس نمایان می شود و فقط با کمی دقت و مطالعه کاتالوگ اسپیلت می توان متوجه نوع ارور آن شد. به عنوان مثال چراغ خطا به صورتی چشمک می زند که اگر آن را به نقطه و خط تبدیل کنیم چیزی مانند این شکل به دست خواهد آمد (ـــــ . . . ـــــ . . . ـــــ . ــــــ) خطوط به مفهوم طول روشن یا خاموش ماندن چراغ و نقطه ها سریع چشمک زدن آن را نشان می دهند. البته این چشمک زدن ها حالت های مختلفی دارد که در دفترچه مربوطه می توان خطای کولر گازی کنوود را پیدا کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علائم و نشانه های خرابی برد الکتریکی کولر گازی | تعمیر برد الکتریکی کولر گازی

اما در کولر هایی که نمایشگر دارند، وضعیت فرق می کند. و خطای کولر گازی کنوود یا همان کد ارور کولر گازی کنوود با زبانی گویا تر با شما ارتباط برقرار می کند که معمولاً ترکیب دو یا چند عدد و حرف لاتین می باشد. مثلا E01که حرف E به کلمه Error یا خطا اشاره دارد. و عدد مقابل آن بخش مربوطه و نوع ارور را بیان می کند.

کولر های گازی کنوود

انواع کد ارور کولر گازی کنوود

ارورهای کولر گازی کنوود نیز مانند محصولات دیگر نسل جدید دسته بندی های مختلفی دارد، شما قبل از هر چیز باید با این دسته بندی ها آشنا باشید، انواع کد های ارور و خطای کولر گازی کنوود را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

کد ارور کولر گازی کنوود دلیل کد ارور

 • F1 بررسی سنسور دمای محیط
 • F2 بررسی سنسور پایپ اواپراتور
 • F3 بررسی سنسور پایپ کندانسور
 • F4 بررسی مرکز فن یونیت داخلی
 • E0 چک کردن کارکرد نرمال کولر گازی
 • P2 قطع شدن کمپرسور کولر گازی به علت گرمای زیاد
 • P3 جلوگیری از یخ زدن کولر گازی

مهم ترین دلیلی که سبب نمایان شدن ارور کولر گازی کنوود می شود:

عوامل متعددی وجود دارند که سبب نمایش خطای کولر گازی کنوود می شوند. این مسئله در اغلب اوقات به شیوه نگهداری از کولر گازی ارتباط پیدا می کند. در واقع هر چه طریقه نگهداری از کولر گازی درست تر باشد، میزان ارور های کولر گازی هم کمتر است. در اکثر مواقع نشستن گرد و غبار روی اجزای کولر گازی و سرویس نکردن آن سبب نمایش هشدار کولر گازی کنوود خواهد شد. به همین دلیل لازم است در نگهداری از کولر گازی بسیار توجه شود.

چند مورد از مشکلاتی که به علت استفاده غلط از کولر گازی اتفاق می افتد:

بیش از حد داغ شدن کمپرسور و بقیه قطعات کولر گازی: متاسفانه مهم ترین دلیلی که سبب نمایان شدن کد ارور می شود گرم شدن بیش از حد کمپرسور کولر گازی و اجزای آن و روشن ماندن کولر گازی برای ساعت های طولانی می باشد که با فشار زیاد به دستگاه سبب داغ شدن اجزای آن می شود. لازم است به منظور رفع این ایراد از روشن گذاشتن کولر گازی در ساعت های طولانی خودداری کنیم.

کم شدن گاز مبرد و روغن کولر گازی: این مسئله در اغلب مواقع سبب نمایش آلارم اسپیلت کنوود خواهد شد. متاسفانه عواملی مثل سرویس نکردن کولر گازی برای طولانی مدت سبب ارور می شود. به همین دلیل لازم است برای رفع این ایراد دستگاه را طی فواصل زمانی منظم سرویس کنید تا گاز و روغن کولر گازی شارژ شوند و باعث نمایش ارور در پنل نشوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  شارژ کولر گازی ال جی LG | کم شدن گاز کولر ال جی

استفاده از قطعات غیر اورجینال برای تعمیر کولر گازی : موضوع سومی که امکان دارد سبب آسیب های بسیار جدی در کولر گازی شود، استفاده از قطعات غیر اصل و تعمیر کولر گازی توسط افراد غیر متخصص است. به منظور رفع این مشکل کافی است تا تعمیرات کد ارور کولر گازی کنوود را به مراکز معتبر و متخصص در این حیطه بسپارید‌.

جلوگیری از ایجاد خطا در کولر گازی کنوود:

به منظور افزایش طول عمر کولر گازی و کاهش خرابی های ناشی از ایجاد خطا در دستگاه لازم است که کولر گازی شما توسط تکنسین مجاز مورد بررسی و سرویس سالانه قرار بگیرد.

در سرویس کولر گازی تمامی موارد زیر لازم است بررسی و انجام شود:

 • شستن یونیت داخلی
 • شستن یونیت خارجی
 • بررسی گاز کولر و شارژ گاز اگر نیاز بود.
 • سلامت قطعات الکتریکی مثل خازن ، برد … بررسی شود.
 • عملکرد کمپرسور بررسی شود.
 • سلامت لوله ها و عایق آنها بررسی شود.

به منظور رفع کد ارور اسپیلت کنوود چه کنیم؟

اگر با خطای اسپیلت کنوود روبه رو شده اید، نخست باید کولر گازی را از برق جدا کنید تا آسیب بیشتری به آن وارد نشود. در ادامه با مطالعه دفترچه راهنمای کولر گازی یا از طریق جدول بالا می توانید عواملی که سبب کد ارور کولر گازی کنوود می شود را شناسایی کرده و برای برطرف کردن هشدار اسپیلت کنوود اقدام نمایید. اگر که توانایی برطرف کردن آلارم کولر گازی برند کنوود را ندارید، لازم است با تکنسین های ماهر در زمینه تعمیر کولر گازی  تماس بگیرید.

کولر های گازی کنوود

 

نتیجه گیری از کد های ارور کولر گازی کنوود

در مطلب بالا همه نکاتی که درباره ارور کولر گازی کنوود لازم بود بدانید و روش های برطرف کردن آن را توضیح دادیم. ارور های مداوم در کولر گازی سبب کاهش طول عمر دستگاه و در نتیجه بلا استفاده شدن آن می شود چون اکثر ارور ها نشان دهنده خرابی قطعات یا اختلال در عملکرد بخش های متعدد کولر گازی هستند که به علت سهل انگاری و استفاده غلط از دستگاه رخ می دهد. با استفاده صحیح و سرویس به موقع کولر گازی می توانید از بروز بسیاری از کد های ارور کولر گازی کنوود جلوگیری کنید‌ با این حال چنانچه کولر گازی شما با خطا و ارور مواجه شد، می توانید در صورت نیاز از طریق صفحه تماس با ما یا شمارهای درج شده در سایت با واحد پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای ارور کولر های گازی کنوود KENWOOD

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کدهای خطا چگونه نمایش داده می شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا