ایرانگردی

همه چیز درباره پارک ارم تهران

پارک ارم کجاست و چه سرگرمی هایی در این پارک در دسترس است

زندگی صنعتی و مدرن موجب شده که مردم، ساعات زیادی را صرف کار و انجام امورات تکراری و خسته کننده نمایند. این امر سبب شده که میزان افسردگی، ناراحتی و انواع و اقسام بیماری های جسمی و روحی در دنیا افزایش چشمگیری یابد. برای جلوگیری از بروز این فاجعه نیاز بوده که انسان ها به وسیله برنامه ریزی مناسب و هدفمند برای رفع این مشکل چاره ای بیاندیشند. یکی از راهکارهای مؤثر برای پیشگیری از این اتفاق ایجاد هیجان ، شادی و انرژی در زندگی می باشد. این موضوع می تواند به واسطه روش های گوناگونی از جمله مسافرت، ارتباط با اقوام و دوستان، رفتن به شهربازی و … محقق گردد.

از بهترین ، ارزان‌ ترین و در دسترس ترین تفریحات که از هیجان بسیار بالایی نیز برخوردار بوده مراجعه به شهربازی می باشد. پارک ارم از بهترین و مجهز ترین پارک های ایران بوده که علاوه بر برخورداری از شهربازی زیبا و پیشرفته از باغ وحشی بسیار مجهز، مجموعه پارک سرپوشیده و همچنین فضای سبزی برای تفریحات خانوادگی (پیک نیک و ایجاد شرایط برای اردوهای دانش آموزی و …) تشکیل شده است. این پارک از رستوران، بستنی فروشی، کافه، چندین غذاخوری و … برخوردار بوده که این قسمت ها نیز به نوعی باعث افزایش جذابیت این مجموعه شده اند. در پارک مذکور یک دریاچه با مساحت ۸ هکتار وجود داشته که فضای مناسبی برای قایق سواری را نیز ایجاد کرده است. از دیگر امکانات این پارک به استخر بانوان می توان اشاره نمود. این مجموعه با بهره مندی از تکنولوژی و استاندارد های جهانی قابلیت خدمات رسانی به تمامی رده های سنی را دارد.

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]ایران کشور بزرگ و دیدنی است که می توانید مدت های بسیار را در سفر به نقاط مختلف این کشور باشید ، برای آشنایی کامل با ایران به بخش ایرانگردی ایبک مراجعه کنید.

[button color=”primary” size=”small” link=”https://eibak.com/tag/iran-tourism/” icon=”fa-globe” target=”false” nofollow=”false”]رفتن به بخش ایرانگردی[/button][/box]

پارک ارم تهران

تاریخچه مجموعه پارک ارم

این پارک در سال ۱۳۵۳ توسط علی خرم ساخته شده و در ابتدای امر با نام خرم اقدام به شروع کار نموده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی مالکیت این مجموعه به بنیاد مستضعفان سپرده شد و در اختیار آن سازمان قرار گرفت. پس از انقلاب تمامی اقلام و وسیله های شهربازی تهران به این پارک منتقل گردید. از آن زمان تاکنون رفته رفته اقلام دیگری به این مجموعه اضافه شده و در حال حاضر این پارک دارای ۳ شهربازی بزرگ با لوازم متفاوت و پیشرفته است.

مجموعه تفریحی ارم مساحتی بالغ بر ۷۰ کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده و بزرگترین پارک ایران بوده و در کیلومتر چهار بزرگراه تهران کرج واقع گردیده است.

بازی های شهربازی ارم

مجموعه پارک ارم دارای ۴ شهربازی با نام های لونا پارک ۱ ، ۲، ۳ و شهربازی سرپوشیده برای گروه های سنی مختلف کودکان و بزرگسالان می باشد. در این شهربازی ها حدود ۷۴ دستگاه متفاوت برای خدمات رسانی به عموم مستقر شده است.

در قسمت لونا پارک ۱ لوازم مخصوص بازی های کودکان قرار گرفته و شرایط ، برای بازی کودکان ایجاد شده است. از جمله لوازمی که در این قسمت وجود دارد عبارت است از: استخر توپ، کشتی صبا، تاب، اسب گردون، ترن و … . همچنین برخی امکانات رفاهی مانند نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز در این شهربازی تعبیه شده است.

لوازم پارک ارم تهران ۱ : جت کوچک برای رده سنی ۴ تا ۱۰ سال – سورتمه برای سنین ۱۰ تا ۵۵ – ماشین برقی برای۱۰ سال به بالا – تله سیژ – ستاره چرخان – مسابقه کودک – سفینه برای ۱۲ سال به بالا – تونل وحشت برای ۵ سال به بالا – تاب بچه برای  ۵ سال به بالا – آبشار برای ۷ سال به بالا – سینما ۴ بعدی برای ۷ سال به بالا – ترن هوایی کودک برای رده سنی ۵ الی ۱۲ سال – کشتی صبا برای ۱۰ سال به بالا – اسب گردون برای رده سنی ۴ الی ۱۰ سال – تاب زنجیری بزرگسالان برای ۱۰ سال به بالا – استخر توپ برای ۳ الی ۷ سال و … .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  امام زاده اسحاق (ع) زیباترین مکان زیارتی سیاحتی

پارک ارم تهران

بازی های کامپیوتری در پارک ارم تهران

این شهربازی مجهز به بازی های کامپیوتری نیز بوده که از جذابیت بسیار بالایی برای تمامی گروه های سنی برخوردار می باشد.

پارک ارم تهران ۲: این قسمت هیجان بیشتری نسبت شهربازی ۱ داشته و بیشترین هیجان ممکن پارک ارم در آن وجود دارد. در این مجموعه وسایلی همچون: ماشین برقی، چرخ و فلک، موتور و … قرار گرفته است. این شهربازی با برخورداری از لوازمی مانند سقوط آزاد، چرخ و فلک و … به جذاب و هیجان انگیزترین قسمت این پارک تبدیل شده است. تجهیزات موجود در شهربازی ۲ عبارت است از: قطار – سورتمه – آکروجت برای ۶ سال به بالا – موتور بچه برای سنین ۳ الی ۸ سال – دیسک و کاستر برای سنین ۱۲ تا ۵۰ سال – پاراتاور برای ۱۲ تا ۶۰ سال –  کاترپیلار برای ۱۰ سال به بالا – سفینه برای رده سنی ۱۲ الی ۵۰ سال – مونوریل برای ۱۰ سال به بالا – بوستر برای ۱۰ سال به بالا – موتور کوبنده الکترونیکی برای رده سنی  ۱۰ الی ۱۲ سال – چرخ و فلک برای ۱۴ سال به بالا (سنین پایین تر با حضور والدین مجاز هستند) – فیلیپر برای ۱۲ سال به بالا – سرسره بادی برای سنین ۷ الی ۱۴ سال و … .

شهربازی ۳: این بخش هم از جذابیت های منحصر به فرد خود برخوردار می باشد. شهربازی ۳ بیشتر مناسب بزرگسالان بوده و از فضایی آرام تر و با هیجان کمتر برخوردار می باشد. وسایل بازی این مجموعه عبارت است از: اسکیت یو برای رده سنی ۱۴ الی ۴۵ سال – کریزی موس برای ۱۴ سال به بالا – کارتینگ برای سنین ۹ تا ۶۰ سال – تاب پرنده برای ۱۳ سال به بالا – ترن خانواده  برای ۱۲ سال به بالا – آبشار برای ۷ سال به بالا و عینک ۳ بعدی .

شهر بازی سرپوشیده پارک ارم: این مکان از سال ۱۳۸۵ شروع به فعالیت نموده و مجهز به حدود ۱۲۱ بازی می باشد. از بازی های موجود در این شهربازی می توان به تیراندازی، رانندگی، بازی های رزمی و جنگی، سیمیلاتور و … اشاره نمود. این مجموعه همچنین مجهز به سینما ۴ بعدی، کافه و رستوران نیز می باشد.

ساعت کار شهربازی ارم در فصول و ایام مختلف متفاوت و متغیر بوده اما در اغلب موارد به دلیل مراجعه حداکثری مردم در نوبت بعد ظهر الی شب، این شهربازی نیز برنامه ریزی اصلی خود را به آن زمان اختصاص داده است. ساعت کاری مصوب این مجموعه بدین ترتیب می باشد: شنبه الی پنجشنبه: از ساعت ۶ غروب تا ساعت ۲۳ و در روزهای جمعه و ایام تعطیل از ساعت ۴ بعد ظهر تا ساعت ۲۳ .

پارک ارم تهران

باغ وحش مجموعه پارک ارم تهران

باغ وحش ارم از جمله بهترین، بزرگترین و کامل ‌ترین باغ وحش های ایران می باشد. این مکان در سال ۱۳۶۹ ایجاد شده و در سال ۱۳۷۱ مورد بهره برداری قرار گرفته است. در ابتدا این مجموعه کوچک و مشابه باغ وحش های خصوصی بوده و پس از انقلاب این محیط گسترش یافته و حیوانات جدیدی به آن اضافه شده است. این مکان با بهره مندی از حدود ۸۰۰ حیوان از تکمیل ترین کلکسیون ها می باشد. حیوانات متفاوتی از جمله شیر، خرس، میمون، فیل، کانگورو، یوزپلنگ، ایگوانا، ببر و … در این باغ وحش نگهداری می شوند. همچنین برخی حیوانات زیبا و نادر مانند ببر سفید بنگال نیز، در این باغ وحش وجود دارند. این محیط برای تمامی رده های سنی طراحی شده و با بهره مندی از حدود ۱۲۱ گونه مختلف(مانند پرندگان، فیل ها، گوشت خواران، خزندگان، جوندگان و …) می تواند لحظات شاد و مفرحی را برای بازدید کنندگان ایجاد نماید. ساعت کار این باغ وحش عبارت است از ۱۰ صبح الی ۲۲ شب .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی کامل و تاریخچه شهر قم

دریاچه پارک ارم تهران

این دریاچه از زیباترین و آرامش بخش ترین نقاط این مجموعه عظیم به شمار می رود. محیط دریاچه می تواند شما را برای مدتی از جیغ ها و هیاهوی موجود در شهربازی خلاص نموده و باعث رهایی روح شما گردد. این قسمت معمولاً خلوت بوده و در شب ها می تواند لحظات خوبی را برای شما رقم بزند. دریاچه مذکور از لوازمی مانند قایق های پدالی یک، دو و چند نفره نیز برخوردار می باشد. قایق سواری در محیط زیبا و لذت بخش این دریاچه می تواند آرامش زیادی را به شما القاء نماید که در سایر بخش های مجموعه پارک ارم تجربه نخواهید نمود. وجود یک رستوران زیبا در وسط این دریاچه که شکل و شمایلی همچون جزیره را به او داده از دیگر نکات مثبت آن می باشد. این رستوران با بهره مندی از فضایی سنتی و زیبا و همچنین غذاهای با کیفیت، مقبولیت خوبی را برای خود ایجاد کرده است.

موقعیت مکانی و راه های دسترسی به مجموعه پارک ارم: برای تردد به این پارک با خودرو دو مسیر موجود می باشد. مسیر شماره ۱ عبارت است از: بزرگراه شهید فهمیده به سمت اتوبان کرج، بزرگراه باکری و سپس ورودی جنوبی پارک ارم . مسیر شماره ۲ برای زمانی بوده که شما از سمت کرج در حال رفتن به این پارک بوده که عبارت است از: بزرگراه شهید فهمیده، ابتدای ورودی شمال به جنوب باکری . آدرس دقیق پارک ارم تهران نیز بدین شرح است: تهران ، بزرگراه شهید فهمیده (شرق به غرب) ، پس از بزرگراه باکری ، کنارگذر باکری.

با توجه به شیوه زندگی انسان ها در دنیای امروز برخی موارد مانند خستگی زیاد، افسردگی و … افزایش چشمگیری یافته است. از مؤثرترین راهکارها برای پیشگیری از موارد فوق،  تفریح و هیجان می باشد. از ساده ترین و ارزان ترین روش ها برای بهره مندی از هیجان، استفاده از شهربازی می باشد. مجموعه تفریحی پارک ارم با برخورداری از چند شهربازی پیشرفته(و مناسب برای تمامی سنین)، باغ وحش، استخر، دریاچه و … یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد لحظات شاد، زیبا و خاطره انگیز برای شما می باشد. این پارک از ۴ شهربازی با ۷۴ دستگاه برای سنین مختلف تشکیل شده و شرایط را برای فراهم نمودن هیجان بسیار بالا برای عموم فراهم نموده است. باغ وحش این مجموعه با بهره مندی از حدود ۸۰۰ حیوان که تعدادی از آن ها خاص و نادر بوده نیز از بهترین و زیبا ترین باغ وحش های ایران می باشد. در مجموع باید گفت که پارک ارم تهران از بزرگترین مجموعه های تفریحی ایران بوده و گزینه ای بسیار مناسب برای گذران اوقات فراغت به شمار می رود.

سخن آخر

در مجله ایرانگردی ایبک اینبار به یکی از مناطق تفریحی ایران سفر کردیم و شما را با محبوب ترین پارک ایران آشنا کردیم ، پارک ارم تهران محبوب ترین و خاطره انگیزترین پارک برای تک تک ایرانیان بوده و بدون شک خواهد بود ، حتما شما هم از این پارک خاطرات زیادی را در ذهنتان دارید ، از شما عزیزان دعوت می کنم تا از خاطرات شیرین خود در بخش دیدگاه ها برای همگان بنویسید تا دیگران هم در خاطرات شیرین شما سهم داشته باشند ، پارک ارم یکی از آرزوهای هر کودک دهه ۵۰ و ۶۰ بوده و در آن زمان رفتن به این پارک و بازی کردن با وسایل آن برای این دو دهه یک رویا به شمار می رفت ، تمام شادی های کودکانه و لذت بخش این پارک را برای تک تک لحظات شما آرزو میکنم.

همه چیز درباره پارک ارم تهران

امتیاز نویسنده

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل درباره پارک ارم تهران و بازی های این شهربازی

امتیاز کاربر: ۴.۲۳ ( ۲ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا