خدمات ساختمان

همه چیز درباره کمد دیواری رختخواب | چیدن کمد دیواری رختخواب

همه چیز درباره کمد دیواری رختخواب | چیدن کمد دیواری رختخواب، انواع کمد دیواری رختخواب

کمد دیواری رختخواب سازه‌ای دکوراتیو و مناسب برای دادن نظم به تشک، لحاف و رختخواب می باشد. این کمد دیواری بسیار در دکوراسیون اتاق موثر بوده و کاربرد زیادی دارد. این نوع از کمد دیواری ساده است، بنابراین افراد می توانند در اتاق فضای بیشتری داشته باشند و درون آن همه وسایل خود را به صورت مرتب بچینند.

درب کمد رختخواب

درهای کمد رختخواب به صورت لولایی و ریلی می‌تواند باشد. درهایی که به صورت ریلی هستند در اتاق های دونفره برای کمتر اشغال کردن فضای اتاق کاربرد زیادی دارد. در این صورت نیاز نخواهد بود، که برای بسته و باز نمودن درب کمد، فضایی را در نظر داشته باشید و درب کمد رختخواب با وسایل دیگر برخورد نخواهد کرد. از مزیت های مهم این نوع از درب های کمد دیواری رختخواب این است، که برای افراد ایجاد مزاحمت نمی کند.

درب بخش بالای کمد رختخواب

پیشنهاد می شود برای قسمت های بالای کمد رختخواب از درب هایی که لولایی هستند، استفاده نمایید. چون در ارتفاع بالاتری قرار دارند. بسته و باز کردن آنها در صورتی که از نوع ریلی باشند، مشکل خواهد بود. به همین دلیل باید در قسمت بالایی کمد رختخواب از درب لولایی استفاده نمایید و همچنین بهتر است، که در این بخش از کمد دیواری وسایلی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، قرار داده شود.

کمد رختخواب

معایب درب ریلی کمد رختخواب

درب هایی که از نوع ریلی هستند، روی ریل خود به راحتی جابجا شده و سر می خورند. ولی از جمله معایب درب ریلی این است، که وقتی درب کمد را باز می‌کنید، فقط به قسمتی از کمد دسترسی خواهید داشت و به قسمت دیگر دسترسی ندارید. به همین علت ممکن است، که برای کمد تشک و لحاف مشکلی ایجاد نماید و دسترسی به تمام فضای درون کمد دیواری برای افراد ممکن نباشد.

درب ریلی در چه مواقعی مناسب خواهد بود؟

در برخی مواقع امکان دارد، که اتاق موردنظر بسیار کوچک بوده و نتواند از کمد هایی که درب لولایی دارند، استفاده نمایید. در این شرایط استفاده از درب ریلی برای کمد رختخواب مناسب خواهد بود. کمد رختخواب که دارای درب ریلی هستند، قیمتشان در مقایسه با کمد دیواری که از نوع لولایی می‌باشند، بالاتر است و دلیل آن این می‌باشد، که برای ساخت درب ریلی حتماً باید از متریال با کیفیت استفاده گردد.

کمد هایی که دارای درب لولایی هستند، فقط برای باز و بسته کردن درب آن فضای زیادی اشغال می شود. ولی وقتی درب لولایی را باز می‌کنید، به تمام فضا دسترسی خواهید داشت. به همین دلیل در کمد رختخواب بیشتر از درب لولایی استفاده می‌شود.

استفاده بهینه از فضای درون کمد رختخواب

برای آنکه بتوان از درون کمد رختخواب استفاده بهینه داشت، باید طراحی درون آن به صورت صحیح انجام شود. قبل از هر چیز باید تعداد تشک، بالشت و لحاف ها به صورت دقیق مشخص شود، تا فضایی که برای آنها نیاز است، مشخص گردد. مرتب کردن و طبقه بندی تشک و لحاف درون کمد دیواری مثل مرتب کردن لباس نیست، بلکه طراحی فضای درون کمد رختخواب محدودتر است. طریقه چیدمان کمد رختخواب را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  پنل خورشیدی خانگی چیست؟/انواع پنل خورشیدی خانگی

جداسازی کمد رختخواب

برای چیدمان درون کمد رختخواب، فضای درون آن را به دو قسمت تقسیم نمایید. عرض تشک را اندازه گرفته و به اندازه آن چند سانتی متر اضافه نمایید. سپس تخته را به اندازه ارتفاع کمد دیواری به طور عمود برش بزنید و درون کمد بگذارید. در قسمتی که بزرگ تر است تشک ها و در قسمتی که کوچکتر است، باید بالشت ها را بگذارید. در قسمتی که بزرگتر است، می توانید به صورت افقی دو تخته قرار دهید، تا تشک ها و لحاف ها را به طور درست و منظم جدا نمایید.

کمد رختخواب

مزایا و معایب جداسازی کمد رختخواب

وقتی که کمد رختخواب را جداسازی می‌کنید، در زمان استفاده از تشک و لحاف ها کار شما راحت تر خواهد بود. چنانچه لحاف و تشک ها بدون نظم و جداسازی بر روی هم قرار داشته باشند، در زمان استفاده امکان دارد، که برای خارج کردن یکی از لحاف ها یا تشک ها که در قسمت پایین قرار دارد، مجبور باشید، که همه رختخواب ها را خارج کنید و بعد از آن که تشک یا لحاف مورد نظر را بیرون آوردید، تمامی تشک های دیگر را در کمد بگذارید. ولی در صورتی که فضای درونی کمد رختخواب تقسیم بندی شده باشد، در قسمت پایینی تشک ها را قرار داده و لحاف و پتو ها را در قسمت بالا می‌گذارید. بخشی که برای بالشت ها در نظر گرفته اید را به بیشتر از دو قسمت تقسیم نکنید. بالشت ها را با ترتیب و نظم بر روی هم قرار داده و بالا روید. در این بخش از کمد رختخواب می توانید حوله ها و ملحفه ها را نیز قرار دهید.

چیدمان کمد رختخواب

همانطور که گفته شد جداسازی درون کمد رختخواب باید به گونه‌ای انجام شود، که همه رختخواب ها در کمد در محل مخصوص قرار بگیرند. تشک ها در مقایسه با دیگر رختخواب ها دارای وزن زیاد تری هستند. به همین دلیل پیشنهاد می شود، که تشک ها در قسمت پایین کمد قرار بگیرند. فضای کافی برای تشک ها را با توجه به تعداد آنها در نظر بگیرید.

لحاف و پتو ها را در قسمت بالای کمد رختخواب قرار دهید. می توانید آنها را به شکل لوله شده در این قسمت بگذارید.

بالشت ها به صورت افقی بر روی هم قرار می گیرند و همچنین آنها را در کنار هم و به صورت ردیفی می توانید قرار دهید.

نکته مهم در چیدن رختخواب درون کمد این می‌باشد، که لحاف و تشک هایی که استفاده کمتری از آنها می شود را در قسمت پایین قرار داده و پتو و بالشت هایی که استفاده بیشتری از آنها می کنید را در قسمت بالایی باید قرار دهید.

کمد رختخواب

عمق استاندارد کمد رختخواب

برای اینکه درون کمد رختخواب لحاف و تشک های شما به بهترین صورت قرار بگیرند، باید دارای عمق مناسب و استاندارد باشد. البته در اکثر مواقع کمد رختخواب و کمد لباس با عمق یکسان ساخته می شوند. افرادی که کمد دیواری می سازند، برای دیوار مورد نظر با توجه به تجربه خود اندازه استاندارد را تعیین می کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل ضعیف شدن فشار آب ساختمان

برای کمد رختخواب عمق استاندارد بین ۶۰ الی ۷۰ سانتی متر می باشد، ولی با توجه به فضا و متراژ اتاق ممکن است این اندازه تغییر کند. برخی از افراد که فضای اتاقشان بزرگتر است، عمق کمد رختخواب را تا یک متر نیز نظر می‌گیرند، تا لحاف و تشک ها را به راحتی درون آن قرار داده و با کمبود جا مواجه نشوند. در صورتی که عمق کمد شما کمتر است، باید در چیدمان و نحوه تا کردن وسایل دقت داشته باشید و تغییراتی را به آنها بدهید، تا درون کمد جا شوند.

طریقه تا کردن پتو ها و تشک ها

عواملی مانند اینکه لحاف و تشک را آماده را تهیه کردید یا آنها را به صورت سنتی دوخته باشید، در طریقه قرارگیری و نحوه تا کردن تأثیر خواهد داشت. لحاف و تشک هایی که آماده هستند را می‌توانید لوله کنید و درون کیف پلاستیکی بگذارید و یا تشک ها را تا کنید و درون کیف قرار دهید. مزیت این مدل از تشک ها و لحاف ها این می باشد، که هر کدام از آنها بسته بندی جداگانه دارند و نیاز به فضای کمتری خواهند داشت. همچنین با توجه به اینکه به خوبی بسته بندی شده اند، گرد و خاک بر روی آنها نخواهد نشست.

در صورتی که لحاف و تشک ها دست دوز باشند، فضای بیشتری نیاز خواهند داشت، چون حجم آنها بزرگتر است. این لحاف ها و تشک های دست دوز را باید به صورت عادی تا کنید و در کمد رختخواب بچینید. بالشت ها را نیز درون کمد رختخواب به صورت مرتب و منظم باید قرار دهید.

برای پتو هایی که نازک تر هستند، مانند پتوهای مسافرتی و گلباف، علاوه بر اینکه می توانید آنها را تا کنید و درون کمد رختخواب قرار دهید، می‌توانید آنها را به شکل لوله کرده نیز در کمد قرار دهید.

برای قرار دادن ملحفه‌ها درون کمد رختخواب می توانید از سبد های حصیری، پلاستیکی و یا همچنین از کاور های زیپ دار استفاده کنید و ملحفه هایی که به صورت منظم تا کرده‌اید را درون آنها قرار داده و زیپ را بکشید. استفاده از کاور موجب تمیز ماندن آنها می‌شود. تا جایی که امکان دارد، ملحفه هایی که برای لحاف و تشک ها استفاده می کنید، با یک تم رنگی و یک شکل باشد، تا وقتی درب کمد رختخواب باز می شود، همه چیز منظم و مرتب به نظر آید.

کمد رختخواب

سخن تکمیلی

همانطور که گفته شد کمد رختخواب مکانی است، که می توانید درون آن لحاف و تشک را قرار دهید. این کمد برخلاف کمد لباس، دارای طبقه بندی زیاد و میله های گوناگون نمی‌باشد. تشک ها و لحاف ها درون این کمد بر روی هم قرار گرفته و مرتب چیده می شوند. با توجه به فضای مورد نظر باید نوعی از کمد دیواری رختخواب را انتخاب کنید، که متناسب با آن باشد. اگر فضای اتاق شما به اندازه کافی بزرگ است توصیه می شود، که از درب لولایی به جای درب ریلی استفاده نمایید، ولی اگر فضای اتاق کوچک است، درب ریلی برای کمد دیواری رختخواب مناسب تر خواهد بود.

همه چیز درباره کمد دیواری رختخواب | چیدن کمد دیواری رختخواب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی انواع کمد دیواری رختخواب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا