تعمیرات مایکروفر

راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر زیرووات

راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر زیرووات|استفاده صحیح و اصولی از مایکروفر زیرووات

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در این مطلب مایکروفر زیرووات را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده و نحوه نصب و راه اندازی و استفاده صحیح و اصولی مایکروفر زیرووات را به صورت کامل توضیح خواهیم داد. وقتی از هر دستگاهی به روش صحیح استفاده کنید و نکات نگهداری آن را بدانید، استفاده از آن لذت بخش تر و در عین حال عملکرد دستگاه شما بهتر خواهد بود.

نصب مایکروفر زیرووات

اگر مایکروفر زیرووات را تازه خریداری نموده اید، بهتر است از خدمات پس از فروش دستگاه خود استفاده نمایید، تا همزمان با نصب مایکروفر زیرووات گارانتی آن نیز فعال گردد. اگر می خواهید مایکروفر زیرووات را خودتان نصب کنید، باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. از سالم بودن کابل برق و بدنه و همچنین درب دستگاه خود اطمینان حاصل کنید.
 2. با توجه به ابعاد مایکروفر زیرووات مکان مناسبی را برای نصب آن انتخاب نمایید. بهتر است، که مایکروفر زیرووات در نزدیکی کپسول گاز، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز، یخچال و تلویزیون نباشد.
 3. بهترین مکان برای مایکروفر زیرووات روی اپن یا پیشخوان آشپزخانه می باشد.
 4. در اطراف مایکروفر زیرووات فاصله مناسب وجود داشته باشد، تا هوا به راحتی رد و بدل شود.
 5. بر روی مایکروفر زیرووات از اجسام سنگین قرار ندهید. اطمینان حاصل کنید مکانی که قرار است ماکروفر را روی آن قرار دهید خشک و صاف باشد.

مایکروفر

راهنمای استفاده از مایکروفر زیرووات

اگر دکمه روشن و خاموش را بزنید، دستگاه شما روشن خواهد شد و می توانید مواد غذایی مورد نظر را در مایکروفر زیرووات قرار داده و با استفاده از ولوم و دکمه ها کارهای گرم کردن، گریل کردن و یا پخت مواد غذایی خود را انجام دهید. از دکمهTimer برای انتخاب زمان می توانید استفاده کنید. سپس باید دکمه Start را فشار دهید، تا مایکروفر شما آغاز به کار کند.

مایکروفر

برنامه ها و دکمه های مایکروفر زیرووات

با توجه به مدل و نوع دستگاه شما برنامه ها و دکمه هایی بر روی آن تعبیه شده است، که می توانید با استفاده از آنها تنظیمات مایکروفر زیرووات را انجام دهید و به بهترین شیوه از آن استفاده کنید. در این بخش از مطلب دکمه ها و برنامه های دستگاه مایکروفر زیرووات را معرفی می کنیم:

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از مایکروفر دسینی Dessini/امکانات و ویژگی های مایکروفر دسینی
دکمه مایکروفر زیرووات کاربرد دکمه
Micro وقتی مایکروفر خود را در این حالت قرار می‌دهید، گرم کردن و پختن مواد غذایی با استفاده از امواج مایکروویو انجام می‌شود.

در این حالت می توانید زمان و توان پخت را به راحتی تنظیم نمایید.

پس از آن دکمه استارت را بزنید و تا مایکروفر زیرووات شروع به کار نماید.

   Grill با استفاده از این حالت شما می توانید مواد غذایی را طلایی رنگ و برشته کنید. در این حالت مواد غذایی هم به صورت کامل می پزند و هم از نظر ظاهری جذاب و مناسب خواهند بود.
Full grill چنانچه قصد دارید درون ماکروفر گوشت کباب کنید، می توانید از این برنامه بهره ببرید.

این دکمه برای پخت و پز استفاده نمی شود.

اگر تکه های گوشت شما ضخیم و درست است بهتر است از این حالت استفاده نکنید

Part grill برای گریل کردن جزئی می توانید از این حالت در ماکروفر زیرووات استفاده کنید. از این برنامه برای ته دیگ استفاده می شود.
 Convection بهترین شرایط دمایی را با استفاده از این برنامه می توانید برای پختن مواد غذایی مختلف ایجاد نمایید.

کانوکشن موجب می‌شود، که گرما در محفظه درونی ماکروفر شما به صورت یکنواخت پخش شود.

Combination با استفاده از این برنامه می توانید حالت های مختلف مانند کانوکشن، گریل و… را به صورت ترکیبی فعال نمایید و برای پخت غذاهای گوناگون از این طریق عمل کنید.
Defrost این برنامه برای یخ زدایی انواع مواد غذایی منجمد مناسب بوده و در زمان کوتاهی مواد غذایی را ذوب می‌کند.
Steam chef برای بخار پز کردن انواع مواد غذایی خود در مایکروفر زیرووات این برنامه مناسب خواهد بود.
Clean  این دکمه در مایکروفر زیرووات برای بو زدایی مورد استفاده قرار می گیرد.

ظروف مناسب برای استفاده در مایکروفر زیرووات

پیش از آن که ظروف خود را درون مایکروفر زیرووات قرار دهید، باید اطمینان حاصل کنید، که ظروف شما برای استفاده در مایکروفر مناسب باشند. در صورتی که ظروف شما برای استفاده در مایکروفر زیرووات مناسب نباشد و برای این کار طراحی نشده باشد، هم به دستگاه شما آسیب های جدی وارد خواهد شد و هم سلامت خود شما نیز به خطر خواهد افتاد.

از جمله ظروفی که می توانید در مایکروفر زیرووات استفاده کنید می توان به ظروف شیشه ای، ظروف مخصوص مایکروفر و ظروف سیلیکونی اشاره کرد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات مایکروفر آریستون Ariston | راهنمای استفاده و سرویس

استفاده از ظروف فلزی در مایکروفر زیرووات

اگر ظروف برای استفاده در مایکروفر زیرووات مناسب باشند مانند ظروف شیشه ای، امواج الکترومغناطیسی را منعکس نخواهند کرد. اما ظروفی که از جنس فلز هستند امواج الکترومغناطیسی را منعکس کرده و به دیوار ها برخورد می کند. فلزها در مایکروفر زیرووات گرمای زیادی را جذب می کنند و موجب ایجاد جرقه در این دستگاه خواهند شد. هر چقدر که این جسم فلزی که در مایکروفر زیرووات استفاده می کنید بزرگتر باشد، احتمال خطرات و آتش‌سوزی نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان نمونه چنانچه در ظرف سوپ شما قاشقی باقی مانده باشد احتمال دارد، که در مایکروفر زیرووات ایجاد جرقه و آتش سوزی کند.

گرم کردن مواد غذایی در مایکروفر زیرووات

اولین اقدامی که باید برای گرم کردن مواد غذایی در مایکروفر زیرووات باید انجام دهید این است، که غذای خود را در ظرف مناسبی قرار دهید، که برای استفاده در مایکروفر مناسب باشد. همچنین باید مدت زمانی که برای گرم کردن ماده غذایی مورد نظر لازم است را بدانید. برای این کار بهتر است، که دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید. چنانچه دفترچه راهنمای مایکروفر زیرووات در دسترس شما نیست، گرم کردن مواد غذایی خود را از یک دقیقه شروع کنید و پس از آن میزان گرم شدن آنها را تست کنید. چنانچه به اندازه کافی گرم نشده بودند، می توانید ۱ تا ۵ دقیقه دیگر زمان دهید. پیشنهاد می‌شود غذاهای آبکی و سوپ را با دمای کمتر نسبت به غذاهای دیگر گرم نمایید. دمای ۷۵ درجه سانتیگراد برای گرم کردن غذا های مختلف مناسب خواهد بود.

مایکروفر

قفل کودک مایکروفر زیرووات

برای اینکه تنظیماتی که در مایکروفر زیرووات انجام دادید تغییر نکند بهتر است، که دستگاه خود را قفل کنید. برای این کار می‌توانید از دکمه Child Lock در پنل مایکروفر زیرووات استفاده نمایید. در این حالت از خطرات جلوگیری خواهید کرد. وقتی این دکمه را برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید، قفل کودک مایکروفر زیرووات غیر فعال خواهد شد. چنانچه در دستگاه شما دکمه قفل کودک وجود ندارد، می توانید این دکمه ها را به صورت همزمان فشار دهید، تا قفل کودک مایکروفر زیرووات فعال و یا غیر فعال گردد:

 • Clock/Start
 • Stop/Clear

پخت شیرینی و کیک در مایکروفر زیرووات

اگر می‌خواهید در ماکروفر خود کیک بپزید، قبل از اینکه مواد را درون دستگاه قرار دهید، باید محفظه مایکروفر شما گرم باشد. بنابراین بهتر است، چند دقیقه قبل مایکروفر زیرووات را با ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید.

برای پخت کیک در مایکروفر زیرووات بهتر است، از دکمه Conv استفاده نمایید، تا کیک شما هم مغز پخت شود و هم حالت برشتگی داشته باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی مایکروفر میگل | نصب و راه اندازی مایکروفر Miguel

چنانچه مایکروفر زیرووات بر توان ۱۰۰ درصد خود تنظیم باشد، پخت کیک در این دستگاه حدوداً بین ۷ تا ۹ دقیقه بسته به اندازه کیک شما طول خواهد کشید. چنانچه توان مایکروفر زیرووات در حالت های پایین تر تنظیم شده باشد، پخت کیک معمولاً بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان لازم خواهد داشت.

تمیز کردن مایکروفر زیرووات

 1. چنانچه مواد غذایی که درون مایکروفر زیرووات ریخته می‌شود، تمیز نشود، این مواد غذایی انرژی را جذب خواهند کرد. برای اینکه محفظه داخلی مایکروفر زیرووات را تمیز کنید، می‌توانید از دکمه easy clean استفاده کنید. این دکمه برای تمیز کردن درون ماکروفر تعبیه شده است.
 2. قبل از اینکه درون مایکروفر خود را تمیز کنید بهتر است، که بوزدایی را انجام دهید. برای انجام این کار مخلوطی از جوش شیرین و آبلیمو و آب را در ظرفی مناسب ریخته و در مایکروفر زیرووات قرار دهید و سپس ماکروفر خود را فعال کنید.
 3. برای اینکه بتوانید دیواره های دستگاه خود را تمیز کنید می توانید از اسکاج ابری که نرم است، استفاده کنید و چربی های باقی مانده بر روی دیواره ها را با احتیاط تمیز نمایید.
 4. سپس مواد غذایی که در مایکروفر زیرووات ریخته شده است را جمع کنید.
 5. برای اینکه شیشه ها و بدنه مایکروفر زیرووات به خوبی تمیز شوند، از مایع پاک کننده سطوح و دستمال نرم استفاده کنید.

نکات مهم استفاده از مایکروفر زیرووات

 • پس از هر بار استفاده باید دستگاه مایکروفر زیرووات را با دقت تمیز نمایید. در این صورت مایکروفر شما عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت.
 • برای اتصال ماکروفر زیرووات به پریز بهتر است، که از محافظ برق استفاده کنید، تا در صورت وجود نوسان، خطرات کمتر شود.
 • درون ماکروفر زیرووات ظروف سنگین قرار ندهید.
 • در مایکروفر زیرووات بهتر است، که از برنامه های از پیش تعیین شده و صحیح استفاده کنید. در مایکروفر زیرووات باید از ظروفی استفاده کنید، که برای استفاده در مایکروفر مناسب باشد.
 • به هیچ عنوان درون این دستگاه از ظروف فلزی استفاده نکنید.
 • درب مایکروفر خود را به صورت محکم  نکوبید. این مورد موجب خواهد شد، که قفل و چفت درب مایکروفر زیرووات دچار آسیب دیدگی و شکستگی شود.
 • مایکروفر زیرووات را به صورت خالی به هیچ عنوان نباید روشن کنید. چون موجب آسیب دیدن دستگاه شما خواهد شد.
پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر زیرووات

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دکمه‌ها و برنامه‌های مایکروفر زیرووات

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x