تعمیرات لباسشویی

راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات zerowatt

همه چیز درباره دفترچه راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات zerowatt

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

استفاده از ماشین های لباسشویی مدرن نیاز به دانش و تجربه کافی دارد. اگر نتوانید به درستی از این وسیله برقی استفاده کنید با مشکلات مختلفی روبرو می شوید و در نهایت از عملکرد و عمر دستگاه تان می کاهید. در این مقاله قصد داریم راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات را با هم مرور کنیم و ببینیم چگونه می توانیم ماشین لباسشویی خود را به درستی نصب و نگهداری کنیم.

همه چیز درباره دفترچه راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات

همانطور که می دانید برای استفاده درست و مناسب از وسایل برقی دفترچه راهنمایی در اختیار مشتریان قرار می گیرد که نحوه درست استفاده از آن به روشنی بیان می شود. اگر بتوانیم با نکاتی که در این دفترچه راهنما نوشته شده است آشنا شویم و موارد بیان شده را به کار بگیریم هم عمر دستگاه خود را افزایش داده ایم و هم جلوی هزینه های اضافی را گرفته ایم. در ادامه قصد داریم راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی زیرووات را با هم بررسی کنیم.

راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی زیرووات

برای نصب و راه اندازی درست ماشین لباسشویی زیرووات باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید. اولین نکته برای نصب این است که بدنه ماشین لباسشویی را به دقت بررسی کنید تا مشکل یا عیبی در آن وجود نداشته باشد. تنها در حضور کارشناس مربوطه جعبه ماشین لباسشویی را باز کنید و برای نصب از محافظ پریز برق استفاده کنید. سعی کنید از سالم بودن پریزهای خانه خود مطمئن شوید و تا جایی که می توانید ماشین لباسشویی را روی موکت یا فرش قرار ندهید. علاوه بر مواردی که بیان کردیم فاصله درست بین ماشین لباسشویی و باقی وسایل از جمله نکاتی است که باید رعایت کنیم.

راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات

تراز کردن ماشین لباسشویی هم به شما کمک می کند جلوی لرزش یا ارتعاش آن به هنگام کار را بگیرید و از بروز مشکلات احتمالی بعدی بکاهید.

تراز کردن ماشین لباسشویی زیرووات

همانطور که در بخش قبلی راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات  بیان کردیم تراز نبودن دستگاه مشکلات متعددی برایتان ایجاد می کند. برای اینکه بتوانید ماشین لباسشویی را تراز کنید یک آچار بردارید و پایه آن را به درستی تنظیم کنید. در این شرایط همه پایه ها باید تراز باشند. نباید فشاری به لبه ها وارد شود یا قسمت های مختلف ماشین لباسشویی تکان بخورد.

نحوه حمل ماشین لباسشویی زیرووات در اسباب کشی

اگر می خواهید به محل جدید اسباب کشی کنید باید نکاتی را در نظر داشته باشید. اولین نکته مربوط به بسته بندی است. ماشین لباسشویی را در جعبه یا کارت مناسب قرار دهید. اگر کارتن خود ماشین لباسشویی را ندارید بهتر است یک جعبه بزرگ بخرید. تا جایی که ممکن است جلوی وارد شدن ضربه به دستگاه را بگیرید و پیچ های حمل دستگاه را محکم ببندید. اگر دوست داشتید می توانید از افراد متخصص برای حمل دستگاه تان استفاده کنید.

استفاده از پنل نمایشگر ماشین لباسشویی زیرووات

یکی دیگر از بخش های راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات  آشنایی با پنل نمایشگر آن است. دستگاه های برقی امروزی با امکانات پیشرفته ای در اختیار مشتریان قرار می گیرند و هر کدام از این امکانات کار خاصی انجام می دهند. به کمک قابلیت های موجود در ماشین لباسشویی می توانید زمان شستشو، درجه حرارت و نوع لباس را مشخص کنید.

قابلیت Soak برای شستن لباس های کثیف

اگر لباس هایتان کثیف است و می خواهید زمان شستشو را بیشتر کنید این گزینه بهترین عملکرد را برایتان خواهد داشت. به کمک این قابلیت ویژه خشک کن در فاصله های خاصی شروع به کار می کند و می تواند لباس ها را بهتر تمیز کند. کافیست دکمه قدرت را انتخاب کنید و سپس به سراغ گزینه Soak  بروید. حالا Soak On را انتخاب کنید. درجه حرارت را هم انتخاب کنید و دکمه سطح آب را برای تنظیم فشار آب مشخص نمایید. در نهایت می توانید Start/Hold را بزنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات برد لباسشویی کندی | تعمیر و تعویض برد ماشین لباسشویی Candy

Speedy برای شستن لباس هایی با کثیفی اندک

اگر از این قابلیت استفاده کنید باید بدانید که لباس هایتان زیاد کثیف نیستند. این گزینه زمان کمتری برای شستشو در اختیار شما قرار می دهد و جزء گزینه های اقتصادی دستگاه محسوب می شود. دکمه توابع را روی دستگاه فشار دهید و گزینه Speedy on را انتخاب نمایید. در نهایت می توانید درجه حرارت آب را مشخص کنید و دکمه استارت را بزنید.

شستن لباس های حجیم و بزرگ با قابلیت Jeans

این گزینه به شما اجازه می دهد لباس های بزرگ خود را بدون فشار به موتور بشویید. دکمه قدرت را بزنید و گزینه jeans را انتخاب کنید. در نهایت گزینه استارت را فشار دهید تا کار آغاز شود.

قابلیت Gentle برای شستن دقیق و مناسب

گاهی از اوقات در بین راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات  به دنبال شستن لباس به صورت دقیق هستیم تا چین و چروکی روی پارچه هایمان نیفتد و همه چیز به درستی به پیش رود. در این شرایط می توانیم از قابلیت Gentle استفاده کنیم.

گزینه Blanket برای لباس های بزرگ

برای شستن لباس ها یا پارچه های بزرگ مثل پتو، ملافه، روتختی و رومبلی می توان از این گزینه استفاده کرد تا فشار کمتری به ماشین لباسشویی شما وارد شود.

شستن لباس های کوچک با گزینه Delicates

اگر احساس می کنید حجم لباس ها یا تعداد آن ها اندک است می توانید از همین گزینه برای شستن آن ها استفاده کنید. با زدن دکمه قدرت و انتخاب Delicates  می توانید کار شستشو را آغاز کنید.

Baby care یا قابلیت Extra Rinse در ماشین لباسشویی زیرووات

شستن لباس های کودکان نیاز به قابلیت و امکانات ویژه ای دارد. این گزینه در ماشین های لباسشویی زیرووات به درستی گنجانده شده است. به کمک این گزینه می توانید میزان آبکشی را افزایش دهید و لباس های کودکان خود را بهتر از قبل تمیز نمایید.

تنظیم عملکرد ماشین لباسشویی زیرووات

برای اینکه بتوانید عملکرد ماشین لباسشویی خود را تنظیم کنید باید نکات متعددی را مدنظر داشته باشید. اجازه بدهید این نکات را با هم مرور کنیم.

ماشین لباسشویی زیرووات

 دکمه pre wash

برای استفاده از این گزینه دکمه قدرت را فشار دهید. سپس دکمه توابع را بیابید و آن را انتخاب کنید. درجه حرارت مناسب و سطح آب را مشخص کنید. زمان شستشو را هم بررسی کنید و دکمه شستن را فشار دهید.  دکمه چرخش را انتخاب کنید. برای انتخاب و شروع دوره شستشو می توانید گزینه استارت را بزنید.

شستشو و آبکشی لباس ها

برای استفاده از این گزینه باید دکمه قدرت را انتخاب کنید و دکمه توابع را فشار دهید. درجه حرارت و سطح آب را مثل دفعات قبلی انتخاب کنید. برای انتخاب زمان شستشو می توانید دکمه شستن را انتخاب کنید. دکمه چرخش را فشار دهید و سپس دکمه استارت را بزنید.

شستشو و چرخش wash and spin

برای اینکه بتوانید از این قابلیت به درستی بهره مند شوید باید دکمه قدرت را فشار دهید. دکمه سطح آب را فشار دهید.  دکمه شستن را انتخاب کنید تا نشانگر شستشو خاموش شود. برای اینکه زمان شستن را تنظیم را کنید دکمه شستشو را دوباره فشار دهید. زمان چرخش را با دکمه چرخش تنظیم کنید و در نهایت دکمه استارت را بزنید.

قابلیت فقط چرخش spin

برای استفاده از این قابلیت باید دکمه قدرت را فشار دهید.  دکمه شستن را بیابید و آن را انتخاب کنید تا نمایشگر شستشو خاموش شود. سپس دکمه شستشو را انتخاب کنید تا همه شاخص های شستشو خاموش شوند. زمان چرخش را تنظیم نمایید. در نهایت می توانید گزینه استارت را بزنید تا ماشین لباسشویی شروع به کار کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت اصلی داغ شدن ماشین لباسشویی

چگونه می توانیم قفل کودک را بر روی ماشین لباسشویی زیرووات فعال کنیم؟

اگر در راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات  به دنبال فعال کردن قفل کودک هستید این بخش به دردتان می خورد.  زمانی که این قفل بر روی ماشین لباسشویی تنظیم و فعال می شود علامت قفل یا عبارت CL بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود. برای فعال یا غیر فعال کردن این بخش باید کلید قفل کودک یا عبارت Child lock را برای ۳ ثانیه نگه دارید تا همه چیز به درستی تنظیم شود.

قفل کودک روی ماشین لباسشویی

چگونه تنظیمات ماشین لباسشویی زیرووات را ریست کنیم؟

اگر برنامه ای را به صورت اشتباه انتخاب کرده‌ اید یا ماشین لباسشویی تان خطایی نشان می دهد می توانید از ریست کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید. برای اینکار می توانید چند ثانیه دکمه استارت را نگه دارید. بعد از چند ثانیه چراغ هایی که روی ماشین لباسشویی هستند روشن می شوند. این مورد نشان دهنده ریست تنظیمات است.

چگونه می توانیم از جاپودری ماشین لباسشویی زیرووات به درستی استفاده کنیم؟

برای استفاده مناسب از راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات  باید با نکات مختلفی آشنا شوید. یکی از این نکات کاربرد درست جاپودری است. باید پودر شستشو را در بخش اصلی بریزید. اگر ماشین لباسشویی بخشی برای پیش شستشو یا آبکشی دارد در این بخش هم می توانید پودر شوینده را بریزید.

بخش اصلی اندازه بزرگ تری دارد و با علامت II نشان داده می شود. بخش پیش شستشو را هم می توان با علامت I پیدا کرد. برای شستن عادی لباس ها می توانید از بخش اصلی جاپودری استفاده کنید. در صورتی که نیاز به ریختن نرم کننده داشتید می توانید بخش مربوط به آن را با علامت * پیدا کنید.

نقش مواد شوینده در عمر و عملکرد ماشین لباسشویی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مواد شوینده نقش مهمی در سلامت وسیله برقی شما ایفا می کند. اگر نتوانید از مواد شوینده باکیفیت استفاده کنید نه تنها لباس هایتان به درستی تمیز نمی شوند و لکه ها بر روی آن جا خوش می کنند بلکه آسیب های جبران ناپذیری به دستگاه تان وارد می شود. سعی کنید از مواد شوینده با قدرت پاک کنندگی مناسب استفاده کنید. مایع لباسشویی برای شستن لباس های ظریف و نازک توصیه می شود.

شستن پرده در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر تصمیم گرفته اید پرده را در خانه و به کمک ماشین لباسشویی خود بشویید کار چندان سختی پیش رو ندارید. ابتدا پرده ها را باز کنید و گیره های روی آن را بردارید. اینکار را به دقت انجام دهید تا آسیبی به ماشین لباسشویی تان وارد نشود. در مرحله بعدی گزینه آبکشی اولیه را انتخاب کنید تا گرد و غبار موجود در پرده به درستی گرفته شود. همانطور که قبلاً هم گفتیم  شستن پرده با گزینه Delicates بهترین انتخاب خواهد بود.

چگونه عمر ماشین لباسشویی زیرووات را افزایش دهیم؟

در این بخش از راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات  به سراغ نکاتی می رویم که استفاده از آن ها می تواند عمر دستگاه تان را افزایش دهد. این نکات را به خاطر بسپارید تا عملکرد ماشین لباسشویی خود را دو چندان کنید:

افزایش عمر ماشین لباسشویی

  • از مواد شوینده مناسب در مقدار کافی برای شستن لباس ها استفاده کنید.
  • هر از چند گاهی ماشین لباسشویی خود را سرویس کنید.
  • اگر لباس کمی دارید از درجه حرارت پایین برای شستن آن ها استفاده کنید.
  • فیلتر تخلیه را به طور مرتب بررسی کنید تا لباسی در آن گیر نکند.
  • از برنامه مناسب برای شستن انواع مختلف لباس ها استفاده کنید.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

امتیاز سردبیر

امتیاز سردبیر

راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات

در این مقاله قصد داریم به بررسی راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی زیرووات بپردازیم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا