تعمیراتتعمیرات یخچال

بررسی و رفع ارور های یخچال فریزر ویرپول

انواع ارورهای یخچال فریزر ویرپول و راه های حل آن ها

در این بخش از تعمیرات یخچال سایت ایبک قصد داریم در مورد علل و روش های ارورهای یخچال فریزر ویرپول به بررسی بپردازیم. این مطلب به شما کمک می کند تا در صورت ایجاد هر گونه مشکل مربوط به خرابی یا کد ارور دستگاه شما بتوانید به رفع این خطا بپردازید. در این مقاله به تمامی کدهای خطای یخچال فریزر ویرپول پرداخته و تک تک این ارورها را بررسی نموده ایم.

پس از مطالعه این مقاله شما بدون کمک نمایندگی یخچال فریزر ویرپول قادرید به مشکلات این یخچال پی ببرید و آن ها را بر طرف کنید.

محتوا پنهان

کد خطای 01 یخچال فریزر ویرپول

این ارور در یخچال فریزر ویرپول زمانی رخ می دهد که مخزن آب به درستی کار نکند.

نحوه رفع ارور 01

در مرحله اول مخزن آب یخچال را بررسی کنید.

اتصالات مربوط به مخزن آب و خود مخزن را تست کنید و در صورتی که هیچ مشکلی نداشت و به خوبی کار می کنند، احتمالا مشکل از صفحه کنترل اصلی است. برد الکترونیکی را بررسی کنید و احتمال زیاد مشکل از آن است.

ارور 02 یخچال فریزر ویرپول

عدم اتصال عایق هوا و یا گیر کردن آن می تواند علت اصلی بروز این مشکل باشد.

عایق هوا این وظیفه را دارد که هوای سرد را از فریزر به سمت یخچال هدایت کند و یک دستگاه موج گیر موتوری است.

این ارور اصلی ترین علت آن عایق هواست و یا دلایل مشابه دیگری دارد. این در حالی است که یخچال های فریزر ویرپول در امریکا کمتر از این عایق استفاده می کنند.

اما خالی از لطف نیست که با بررسی عایق هوا از سلامت آن مطمئن شوید. در صورتی که اتصالات به درستی نصب شده باشند و عایق شما هم سالم باشد علت دیگر می تواند صفحه کنترل اصلی باشد.

ارورهای یخچال فریزر ویرپول

کد ارور03 یخچال فریزر ویرپول

علت عمده این مشکل می تواند فن تبخیر کننده یا کندانسور باشد. ابتدا تمام اتصالات مربوط به فن یخچال و موتورهای فن را خوب بررسی کنید و در صورت اشکال ان ها را تعویض کنید. در صورتی که ایرادی نداشتند اشکال احتمالا از صفحه کنترل اصلی است.

حتما بخوانید:   علت گرد وخاک در جاروبرقی چیست ؟

کد ارور 04 یخچال فریزر ویرپول

این اشکال هم مثل ارور 03 مربوط به کندانسور یا فن تبخیر کننده می تواند باشد. اولین اقدام این است که در صورتی که پره های فن گرفتگی دارد آن را رفع کنید. در صورتی که فن یخچال فریزر ویرپول مشکل داشت و خراب بود باید تعویض شود.

کدخطای 05 یخچال فریزر ویرپول

این آلارم زمانی رخ می دهد که سنسور دمایی خوانا نیست.

نحوه رفع این آلارم به صورت زیر است:

ابتدا به بررسی سنسور فریزر بپردازید. سپس بررسی کنید که تمامی سنسورها به نحو صحیح کار می کنند.

این اشکال در کار سنسور می تواند به دلیل PCB کنترل اصلی زمان باشد که باعث می شود فریزر در زمان یخ زدایی ترموستات کند. در صورتی که تمام اتصالات و سنسورها به درستی کار کنند مشکل احتمال زیاد از صفحه کنترل اصلی است.

کد خطای 06 یخچال فریزر ویرپول

سنسور دمایی قابل خواندن نیست. برای رفع این مشکل ابتدا سنسور یخچال خود را به دقت بررسی کنید. ایراد دیگر می تواند مشکل از قطعاتی چون ترمودیسک و ترموفیوز باشد به دقت ان ها را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که این قطعات مشکلی نداشتند برد اصلی را بررسی کنید.

کد خطا و آلارم 07 یخچال فریزر ویرپول

دلیل اصلی این خطا می تواند عدم کارایی المنت یخ زدای یخچال شما باشد.

نحوه بررسی و رفع خطای 07 یخچال فریزر ویرپول

ابتدا همان المنت یا گرم کن یخ زدا را بررسی کنید. دلیل دیگر می تواند مشکل از اتصالات و سیم کشی آن و برد اصلی باشد. برد آن را بررسی کنید و در صورتی که خراب است اقدام به تعویض آن کنید.

کد ارور 08 در یخچال فریزر ویرپول

این آلارم زمانی رخ می دهد که برد الکترونیکی خراب شده باشد.

برای رفع ارور 08 یخچال فریزر ویرپول چه باید کرد؟

این آلارم زمانی است که مهارکننده Q3 در صفحه کنترل PCB با مشکل مواجه شده باشد و عایق به صورت مداوم در حال کارکردن است. برای رفع آن برد الکترونیکی را با دقت بررسی کنید.

راهنمای رفع ارورهای یخچال ویرپول

علت ارور d و رفع این ارور در یخچال فریزر ویرپول

این ارور زمانی رخ می دهد که عایق هواگیر یخچال فریزر ویرپول با مشکل مواجه شده باشد. این عایق باعث می شود هوای سرد از فریزر به یخچال در جریان باشد. البته دلایل مشابه دیگر هم می تواند باعث این ارور شود. بهتر است با کد 12NC بررسی شود تا ایراد برطرف گردد.

کد ارور c یخچال فریزر ویرپول

این مشکل می تواند از سنسور یخچال باشد. سنسور یخچال همان سنسور دما می باشد و با کمک یک اهم سنج شما می توانید آن را بررسی کنید. در صورت لزوم به بررسی قطعات ترمودیسک و ترموفیوز بپردازید. در صورتی که هیچکدام مشکلی نداشتند به بررسی برد الکترونیکی بپردازید.

کد خطای C یخچال فریزر ویرپول

سنسوری که ایجاد مشکل می کند اغلب مربوط به PCB صفحه کنترل اصلی، به دلیل ترموستات یخ زدایی فریزر می باشد. مجدداً چک کنید که این مورد با مدل ویژه شما تناسب دارد، همانطور که موارد متفاوتی وجود دارد. این مورد، رایج ترین مورد در طولانی مدت است.

حتما بخوانید:   بررسی دلایل روشن نشدن یخچال فریزر

خطا و ارور CF یخچال فریزر ویرپول

علت این ارور می تواند مشکل از ارتباط بین صفحه کنترل اصلی و صفحه نمایش باشد.

این آلارم می تواند از سیم کشی یخچال فریزر باشد. اما ایراد می تواند از یکی از دو PCBهایی باشد که دچار مشکل شده اند نیز باشد.

دلیل آلارم یخچال ویرپول چیست؟

این آلارم به این دلیل است که دمای درون فریزر بیش از 11- درجه است.

چندین دلیل برای این کد ارور وجود دارد.  دلیل عمده این خطا می تواند از فن تبخیر کننده، فن کمپرسور یا خودِ کمپرسور باشد. فن کندانسور را بررسی نمایید. علاوه بر خود کمپرسور بهتر است فن کمپرسور را با دقت بررسی کنید.

ارور یخچال فریزر ویرپول کد خطای 7-

دلیل اصلی به وجود آمدن این خطا این است که ولتاژ بیش از حد وارد مدار شده باشد. ضمن اینکه دلیل دیگر می تواند اشکال در برد الکترونیکی نیز باشد. می توانید با فشار دادن ریست هشدار این ارور را برطرف کنید.

ارور یخچال فریزر ویرپول با کد خطای d

این خطا زمانی رخ می دهد که عایق هوا گیر کرده باشد. اما برای رفع این خطا چه باید کرد؟ ابتدا یخچال را از برق بکشید و سپس عایق هوا را که وظیفه انتقال هوای سرد از فریزر به یخچال را دارد بررسی کنید.

در صورت هرگونه عیب و ایرادی در عایق هوا ان را تعویض کنید.

بررسی و رفع ارورهای یخچال فریزر ویرپول

رفع خطای یخچال فریزر ویرپول با کد C

این خطا زمانی رخ می دهد که رزیستور محفظه فریزر مشکل داشته باشد. برای رفع این مشکل ابتدا یخچال را برق بکشید و سپس مهار سیم کشی رزیستور را دوباره متصل کنید چون احتمال دارد سست شده باشد. در صورت خرابی مهار رزیستور بهتر است آن را تعویض کنید. در صورتی که مهار به درستی کار کند خود رزیستور را تعویض کنید.

رفع خطای cf یخچال ویرپول

این خطا مربوط به اشکال در ارتباط بین صفحه کنترل اصلی و کنترل رابط کاربر می باشد. برای حل این اشکال یخچال را از برق کشیده و اتصالات مهار سیم کشی را روی کنترل رابط کاربر و صفحه کنترل اصلی چک کنید. تمامی اتصالات سست را بررسی کنید. در صورتی که اتصالات مهار سیم کشی موردی نداشت کنترل رابطه کاربری و در مرحله آخر صفحه کنترل اصلی را بررسی کنید.

ارور یخچال ویرپول با کد خطای 8-

نمایش دمای 18 درجه فارنهایت یا -8 درجه سانتیگراد روی نمایشگر فریزر که نشان از دمای بیش از اندازه است.

نحوه رفع این ارور به صورت زیر است:

ابتدا به بررسی اتصال سیم برق یخچال به خروجی برق بپردازید. این وضعیت هشدار دما با اشکال در سیستم برق رسانی مرتبط است. صفحه کلید دمای فریزر را فشار دهید تا صفر شود و فریزر به دمای نرمال خود برسد.

یکی دیگر از دلایل می تواند خرابی فن داخل فریزر باشد.از سلامت کمپرسور مطمئن شوید و گاز یخچال را بررسی کنید.

حتما بخوانید:   دلیل روشن نشدن صفحه نمایش مایکروفر چیست ؟

ارور یخچال فریزر ویرپول با کد خطای AL01

این خطا زمانی رخ می دهد که سنسور دما دچار نقص شده باشد. پس برای رفع این خطا سنسور دما را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

برخی دیگر از خطاهای یخچال ویرپول

 

 

نوع خطا

 

دلیل خطا

 

Al03

 

سنسور دمای فریزر شکسته

 

CF

 

عدم ارتباط بین صفحه کنترل و نمایشگر یخچال

 

E0

 

ایراد در قطعات یخساز، جهت رفع یخساز و قطعات آن بررسی شود.

 

E1

 

نقص در سنسور یخچال، جهت رفع سنسور تعویض شود و یا سیم کشی آن بررسی شود.

 

E2

 

ایراد در سنسور فریزر

 

E6

 

ایراد در برد اصلی یا سیستم دیسپلی

 

ارور یخچال ویرپول کدE3

این خطا زمانی رخ می دهد که سیستم دیفراست معیوب شده و یخچال خنک نمی شود.

برای رفع این مشکل ابتدا برد اصلی را بررسی کنید. سنسور دیفراست و اتصالات آن را با دقت بررسی کنید. المنت، ترموفیوز، ترمودیسک و کلیه قطعات مربوط به سیستم یخ زدایی بررسی شود.

 کدخطای E7 یخچال ویرپول

این مشکل مربوط به نقص سنسور محیطی است.

پس برای حل این ایراد سنسور محیطی را در ابتدا و سپس برد الکترونیکی را بررسی کنید. ترمودیسک و ترموفیوز را هم چک کنید.

خطای E8 یخچال ویرپول

این خطا هم به مانند E7 مربوط به نقص سنسور محیطی است. سنسور محیطی، برد الکترونیکی، ترمودیسک و ترموفیوز اجزایی هستند که باید بررسی شوند.

خطای E9 یخچال ویرپول

از دلایل این خطا افزایش دمای فریزر، باز ماندن درب یخچال و یا ایراد در سیستم دیفراست است.

برای رفع این خطا ابتدا مطمئن شوید که درب یخچال خوب بسته شده است.

بررسی کنید کمپرسور به اندازه کافی کمپرس دارد. سپس قطعاتی مانند المنت، ترمودیسک، ترموفیوز و برد اصلی را بررسی کنید. در آخر از میزان گاز یخچال نیز مطمئن شوید.

ارور یخچال سایدبای ساید ویرپول کدخطای EE

دلیل این خطا از یخساز یخچال است. بررسی سنسور یخساز می تواند شما را از دلیل این خطا مطلع کند. برد الکترونیکی را چک کنید.

نتیجه گیری کلی:

شما می توانید با سرویس های به موقع یخچال ویرپول از بروز این ارورها  جلوگیری کنید. علاوه بر این سرویس به موقع و دوره ای یخچال فریزر ویرپول باعث افزایش کارایی و عمر دستگاه می شود. برای انجام این سرویس شما می توانید به نمایندگی های معتبر یخچال ویرپول مراجعه کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی ارورهای مربوط به یخچال فریزر ویرپول را بررسی کنیم.  در صورتی که شما دانش و اطلاعات کافی در خصوص ارورهای یخچال ندارید و نمی توانید این ارورها را برطرف کنید بهتر است اقدامی نکنید. این اقدام بدون دانش و اطلاعات کافی ممکن به یخچال و یخچال فریزر شما صدمات جبران ناپذیری وارد آورد.

بررسی و رفع ارور های یخچال فریزر ویرپول

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل و تخصصی برای رفع ارور های یخچال فریزر ویرپول | ایبک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا