مجله ساختمان

تغییر دکوراسیون فری استایل

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اگر شما هم می خواهید با نزدیک سال جدید شدن محیط زندگی خود را تغییر دهید، مطلع باشید که تنها نمی باشید. اما قضیه این است که اکثر ما قادر نیستیم هر وقت که خواستیم پول زیادی را برای مبلمان و دکوراسیون نو صرف کنیم. حتی خریدن وسیله های کوچک تزئینی نیز هزینه بر است. اما حتما نیاز نیست برای تغییر دکوراسیون و ایجاد تغییراتی در خانه هزینه های نجومی داشته باشید. می توانید با دکوراسیون فری استایل چهره منزل خود را بدون هیچگونه هزینه اضافی تغییر دهید.

برای این منظور تنها کاری که باید انجام دهید این است که جای اشیاء دکوراتیو منزل را تغییر دهید و یا از اشیاء بدون مصرف در منزلتان استفاده نمایید. می توانید در نزدیکی نوروز با چند راهکار ساده بزرگترین تغییرات را در منزل خود به وجود آورید.

تغییر مکان مبلمان منزل

می توانید در سبک دکوراسیون فری استایل مبلمان منزلتان را جا به جا نمایید. با این کار می توانید فضای جدید به خانه دهید و حس آن را عوض کنید. پیشنهاد ما این است جای مبل ها را هر چند وقت تغییر دهید تا حس تکراری بودن خانه عوض شود. حتی می توانید یک مبل در اتاق خواب به عنوان پا تختی استفاده نمایید. با این تغییرات کوچک و بدون هزینه می توانید جانی تازه به خانه ببخشید.

آثار هنری را در خانه جا به جا کنید

از دیگر مواردی که برای دکوراسیون فری استایل مورد استفاده قرار می گیرد تغییر جای آثار هنری مانند مجسمه ها و تابلو ها است. با تغییر مکان تابلو هایی که در فضای خانه وجود دارد می توانید روح تازه ای به خانه ببخشید. به طور مثال می توانید جای تابلو درون راه رو را به اتاق خواب انتقال دهید. در اتاق خواب آثار هنری حس خاصی به وجود می آورند و جانی نو به آن ببخشد.

اگر برای خرید تابلو های جدید و نوین هزینه کافی ندارید و از تابلو های قدیمی که در منزلتان دارید خسته شده اید، ناراحت نشوید. برای این گزینه نیز راه حل های مناسبی داریم. در وب از آثار هنری نسخه های رایگان زیادی وجود دارد که به راحتی می توانید آن ها را چاپ کنید و با عکس تابلو های قبلی جا به جا کنید. اگر خلاقیت زیادی داشته باشید می توانید برای تغییر تابلو ها بسیار خلاقانه عمل کنید و از عکاسی ها و یا هنر های خود به عنوان تابلو استفاده نمایید. همچنین اگر نقاش خوبی باشید می توانید یک طرح نقاشی متناسب با فضای اتاق خود کشیده و به عنوان تابلو استفاده کنید. با این روش ها می توانید تغییرات بسیار خاصی در منزل خود ایجاد نمایید.

حتما بخوانید:   کاربرد گچ در صنعت ساختمان سازی

از وسیله های حیاط استفاده کنید

می توانید به حیاط رفته و از وسایل دکوری حیاط برای خانه استفاده کنید. همچنین می توانید با قدم زدن در پارک یا محیط زیست می توانید گیاهان مناسبی برای گلدان بیابید و یا از میوه های درخت کاج جمع آوری کرده و با یک سینی چوبی از آن ها یک دکور بسیار زیبا برای روی میز خود درست کنید.

کاربری اشیاء را تغییر دهید

قبل از اینکه وسیله ای را دور بیاندازید در رابطه با تغییر کاربری آن کمی فکر نمایید. سعی کنید روش های نوینی برای استفاده از آن وسیله در منزل خود پیدا کنید. به طور مثال می توان از یک شیشه مربا به عنوان گلدان استفاده نمود و یا جعبه های خراب را تعمیر کرد و به عنوان شکلات خوری از آن استفاده کرد. در هر صورت از وسایل کهنه می توانید با کمی تغییر در دکوراسیون جدید خود استفاده نماید فقط کافیست کمی خلاق باشید.

دکوراسیون فری استایل

از مواد هنری که در خانه دارید استفاده کنید

برای کار های هنری افراد هزینه های زیادی می کنند تا مواد اولیه آن را بخرند اما بخشی از آن ها همیشه بلا استفاده می ماند. می توانید از این مواد برای ایجاد دکوری جدید استفاده نمایید. به طور مثال از رنگ های باقی مانده برای رنگ آمیزی گلدان ها و یا دادن دکور به قسمتی از خانه استفاده کنید. از قطعات تزئینی نیز برای ساخت تابلو و یا دور آینه های زیبا می توانید استفاده کنید. این کار ها هزینه ای ندارند و از مواد دور ریز تهیه شده اند ولی می تواند هوای فوق العاده ای به خانه بدهد.

وسیله های دکوری روی میز ها و شلف ها را جا به جا کنید

یکی از عالی ترین راه کار ها برای ساخت دکوراسیون فری استایل و یا از بین بردن محیط کسل کننده خانه می باشد. وقتی تناژ های رنگی را کنار هم قرار می دهید فضای بسیار زیبایی را ایجاد می کند. با جا به جا کردن اشیاء دکوری می توانید بدون هیچ گونه هزینه ای روح تازه ای به خانه ببخشید. با این روش خلاقیت شما بالا می رود و باعث می شود از وسایل موجود زیبا ترین دکور ها را بسازید.

حتما بخوانید:   طراحی راه پله های مدرن | هر آنچه در مورد طراحی راه پله های مدرن باید بدانید

از این روش می توانید برای میز نشیمن نیز استفاده کنید. با جا به جا کردن دکوری های روی میز و کتاب ها می توانید فضای جدیدی برای خود ایجاد کنید. حتی می توانید از دکوری های درون قفسه ها برای میز مبلمان خود استفاده نمایید.

دکوراسیون فری استایل

تغییر دکوراسیون با تغییر فصل

برای تازه کردن فضای هر خانه ای  تغییر دکوراسیون فری استایل می تواند بهترین راه باشد. می توانید در هر فصل دکوری جدید به منزل خود متناسب با آن فصل بدهید. برای این کار تنها کافی است در طول سال المان هایی که با هر فصل مرتب است را جمع آوری کنید. بعد از آن می توانید با هر فصل از آن وسایل استفاده کرده و دکوری متناسب با فصل برای خانه خود ایجاد کنید. با این روش شروع هر کدام از فصل های زیبا را با دکوری مرتب و جذاب آغاز می کنید.

با این روش هر سه ماه دکوراسیون تازه ای در خانه دارید و بدون هیچ هزینه ای می توانید احساس طراوت و تازگی را در منزل خود داشته باشید.

استفاده از انواع کوسن ها و پر کردن آن ها

کوسن ها بعد از مدتی استفاده الیاف شان می خوابد که با پر کردن دوباره آن ها می توانید زیبایی خاصی به خانه ببخشید. کوسن های کم حجم ظاهر زشت و بی روحی دارند. با تعمیر آن ها باعث مجلل تر و تمیز تر دیده شدن فضای اتاق خواب و اتاق نشیمن می شوید. در این سبک از دکوراسیون باید همیشه دقت داشته باشید که اشیاء خانه مرتب باشند تا حس کسلی و بی حالی از خانه دور باشد.

ساده سازی فضای خانه

یکی دیگر از اصول مهم در دکوراسیون فری استایل این است که هرچه وسایل ساده تر، فضا بهتر. در این روش تا جایی که امکان دارد باید به فضای محیط سادگی ببخشید. وسایلی که در خانه نیاز ندارید را از محیط جمع آوری کنید. کتاب خانه ها و قفسه ها را از وسایل اضافی خالی کنید. از روی دیوار هر تابلوی اضافی را بردارید. در صورت کلی در این روش باید تمامی آشفتگی های فضا را از بین ببرید. برای انجام این کار باید حدود چند روز تا چند هفته زمان اختصاص دهید تا تمامی موارد اضافی از خانه خارج شوند. بعد از خروج وسایل در ادامه می توانید به ساده ترین روش خانه را آراسته و دکور آن را بچینید. با انجام این کار یک سبک تازه و نوین به خانه می آورید.

حتما بخوانید:   کاربرد ناودانی و نبشی در ساختمان چیست؟ انواع ناودانی و نبشی

وسیله های قدیمی و غیر قابل استفاده را تبدیل به گنج کنید

اگر حس می کنید که در منزل خود به اندازه کافی کمد و یا مبلمان ندارید می توانید از این روش استفاده نمایید. اشیاء قدیمی که در خانه دارید را بازسازی کرده و دوباره از این وسیله ها استفاده نمایید. اشیاء قدیمی و کهنه ای که دیگران دارند می توان برای شما یک گنج به حساب بیاید. در دکوراسیون فری استایل منزلتان می توانید از اشیاء قدیمی و دست دوم استفاده نمایید. برای مثال می توانید به منزل بزرگان خود رفته و در انباری آن ها اشیاء قدیمی را بیابید. به قطع می توانید در آن فضا مبلمان و یا صندلی هایی را بیابید که با کمترین هزینه ها و تعمیرات به وسیله های قابل استفاده تبدیل می شوند. همچنین پدر بزرگ و مادر بزرگ ها معمولا وسایلی از دوران جوانی خود دارند که بسیار زیبا هستند و از آن استفاده نمی کنند، می توانید آن ها را آورده و با کمی تمیز کاری در قسمت سنتی منزل خود برای دکور استفاده نمایید.

نتیجه گیری

آرام آرام فصل زیبای بهار و نوروز در حال رسیدن می باشد. همه افراد دوست دارند که در این فصل تغییراتی به خانه و دکوراسیون خود بدهند. اما امکان دارد برای نو کردن وسایل هزینه کافی را نداشته باشید. با روش هایی که در این مقاله به شما گفتیم می توانید از دکوراسیون فری استایل استفاده کرده و بدون هیچ هزینه اضافی دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید. برای این کار تنها کافی است که مقداری زمان گذاشته و با خلاقیت خود از وسایل غیر قابل استفاده بهترین وسایل دکوراتیو را بسازید. با استفاده از این وسایل می توانید دکوراسیون بسیار زیبایی را برای خانه خود درست کنید. با نزدیکی فصل بهار پیشنهاد می کنیم حتما به روش هایی که در این مقاله گفتیم فکر کنید و دکور زیبایی برای منزلتان بچینید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چند ایده برای دکوراسیون فری استایل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با انواع روش های دکوراسیون فری استایل در منزل خود آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x