تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال گرنیه

چگونه می توانیم یخساز یخچال گرنیه را تعمیر کنیم

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخساز یکی از مهمترین قطعات در یخچال ساید بای ساید گرنیه می باشد عیب یابی درست در این قطعه کاملاً پیچیده است اگر شما در این زمینه مهارت لازم را نداشته باشید نمی‌توانید آن را عیب یابی کنید ولی گاهی احتمال دارد که مشکل یخساز جزئی باشد ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات رایج یخساز یخچال گرنیه را توضیح می دهیم تا با روش عیب یابی و حل مشکل در یخساز یخچال گرنیه آشنا شوید.

چگونه یخساز گرنیه را فعال کنیم ؟

یخساز یخچال گرنیه

در بیشتر مدل های یخچال گرنیه علامتی به صورت on قرار داده شده است که شما می‌توانید به کمک آن اقدام به روشن کردن یخساز کنید و در بعضی از مدل های آن هم اهرمی برای روشن و خاموش کردن یخساز قرار داده شده است که می توانید اهرم را پایین بکشید تا یخساز گرنیه فعال شود. اگر باز هم در این زمینه با مشکل روبرو شدید می توانید از دفترچه راهنمای یخچال استفاده کنید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال گرنیه را خاموش کنیم؟

اگر شما قصد استفاده از یخساز را ندارید می توانید آن را غیر فعال و خاموش کنید تا هم در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کرده باشید و هم سلامت یخساز شما به خطر نیفتد.

در مدل های مختلف این یخچال، روش  خاموش کردن یخساز یخچال با یکدیگر فرق می کند. در ادامه بعضی از متداول ترین روش های خاموش کردن یخساز یخچال گرنیه را برای شما بیان می کنیم:

 • در بعضی از مدل های یخچال گرنیه باید قفل کودک دستگاه را فعال کنید و بعد از چند ثانیه دکمه یخ درشت/یخ ریز را نگه داشته تا صدای آلارم، خاموش شدن یخچال را اعلام کند و در بقیه مدل ها هم شما می توانید از دکمه قفل یخساز یا ice maker lock برای خاموش کردن یخساز استفاده کنید.

ریست کردن یخساز یخچال گرنیه

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد برای یخچال فریزر گرنیه شما اتفاق بیفتد اختلال در عملکرد یخساز می باشد اگر شما با این مشکل روبرو شدید اصلا نگران نباشید شما می‌توانید با ریست کردن یخساز مشکل درست کار نکردن این سیستم را برطرف کنید فقط دقت کنید که ریست کردن را برای دفعات زیاد تکرار نکنید و هرگز این کار را در فواصل کوتاه انجام ندهید زیرا به یخچال فریزر شما آسیب وارد می شود اگر شما با موارد زیر روبرو شدید باید یخساز یخچال را ریست کنید:

 •  به وجود آمدن صدای بلند هنگام یخ سازی
 • نداشتن کارکرد صحیح یخساز در یخچال فریزر ساید بای ساید گرنیه

چگونه می توانیم یخساز یخچال گرنیه را ریست کنیم؟

یخساز یخچال گرنیه

اگر متوجه شدید که نیاز است که یخساز یخچال خود را ریست کنید بهتر است که برای ریست کردن آن روش زیر را انجام دهید:

 • برای ریست کردن یخساز یخچال گرنیه در مرحله اول محفظه یخساز را بردارید.
 •  و بعد از آن، دکمه ریست را که روی یخساز قرار داده شده است چند ثانیه نگه داشته و سپس رها کنید.
 •  به این صورت یخ‌ساز شما کاملاً ریست خواهد شد و می تواند دوباره یخ تولید کند.
 •  بعد از اینکه یخچال را ریست کردید محفظه را در جای خود قرار دهید.
 •  حدودا بعد از شش ساعت دوباره یخساز شما یخ می سازد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا آب اسپیلت به داخل برگشت می‌خورد؟

چگونه می توانیم یخساز یخچال گرنیه را تعمیر کنیم؟

احتمال دارد که یخساز یخچال گرنیه شما با مشکل روبرو شده باشد ما در این مقاله می خواهیم برای شما متداول ترین مشکلات مربوط به یخساز یخچال گرنیه را بیان کرده و راه حل رفع این مشکلات را هم برای شما توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان در منزل این مشکل را برطرف کنید البته اگر شما مهارتی در این زمینه ندارید بهتر است که برای رفع مشکل یخساز گرنیه خود به تعمیرگاه مجاز یخچال گرنیه مراجعه کنید و تعمیر یخساز خود را به آنها بسپارید.

دلیل کار نکردن یخساز یخچال ساید گرنیه چیست؟

اگر شما متوجه شدید که یخساز یخچال شما کار نمی کند دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد مهمترین دلایل بروز این مشکل موارد زیر می باشد:

 • احتمال دارد که اصلاً یخساز شما خاموش باشد ابتدا یخساز را بررسی کنید، برای روشن بودن یخساز باید یخساز روی گزینه on قرار داشته باشد
 •  امکان دارد که بازوی کنترل یخساز غیر فعال شده باشد در صورت به وجود آمدن این مشکل، بازوی کنترل یخساز را بررسی کنید.
 • اگر در قسمت ورودی آب انسداد و یا قطعی به وجود آمده باشد می تواند باعث بروز مشکل کار نکردن یخساز شود.
 •  اگر فیلتر آب یخچال مسدود شود یخساز کار نمی کند برای برطرف کردن این مشکل فیلتر را عوض کنید.
 •  احتمال دارد که کار نکردن یخساز به دلیل نداشتن سرمای کافی در یخچال باشد و بروز این مشکل به دلیل خرابی کمپرسور یا تمام شدن گاز و یا خرابی فن می باشد
 •  برای برطرف کردن مشکلات فنی یخساز باید این قطعه توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود.

چرا در یخساز یخچال گرنیه یخ ها به یکدیگر می چسبد؟

یکی دیگر از مشکلاتی که معمولاً احتمال دارد برای یخساز شما به وجود بیاید چسبیدن یخ ها به همدیگر می باشد اگر خواستید این مشکل را برطرف کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 •  اگر شما برای مدت طولانی از یخچال خود استفاده نکنید و مخزن یخ پر شود، باعث به هم چسبیدن یخ خواهد شد.
 • دقت داشته باشید که هر وقت از یخساز استفاده نمی کنید بهتر است آن را خاموش کنید تا هم در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کرده باشید و هم مشکلی برای یخساز شما به وجود نیاید.
 •  اگر سرمای یخساز کافی نباشد باعث می شود که یخ ها آب شده و به همدیگر بچسبند.

دلیل روشن نشدن یخساز یخچال گرنیه چیست؟

اگر شما متوجه شدید که یخساز یخچال گرنیه شما روشن نمی شود باید برای تعمیر این قطعه موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که موتور یخساز دچار خرابی و مشکل شده باشد در این صورت باید موتور یخساز را تعویض کنید
 •  در صورت خرابی برد کنترلی، یخساز روشن نخواهد شد باید برد کنترلی تعمیر شود. اگر هر گونه مشکلی در سیم کانکت و یا رابط یخساز به وجود آمده باشد احتمال دارد شما با مشکل روشن نشدن یخساز گرنیه روبرو شوید.
 •  بررسی کنید و از فعال بودن یخساز اطمینان پیدا کنید احتمال دارد که اصلاً یخساز روشن نباشد در صورت روشن بودن یخساز باید دکمه روی گزینه on قرار گرفته باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل نچرخیدن پره و ایجاد صدای پنکه سقفی

دلیل کم آبگیری کردن یخساز یخچال گرنیه چیست؟

اگر احساس کردید که یخساز شما کم و یا حتی زیاد آب گیری می کند شما باید برای عیب یابی موارد زیر را بررسی کنید:

 • دقت داشته باشید فیلتر آب در یخچال ساید بای ساید گرنیه باید هر چند وقت یکبار عوض شود زیرا تعویض نشدن فیلتر آب می تواند سرعت یخ سازی را کم کند.
 •  اگر کانال انتقال سرما به یخساز و یا خروجی هوا به دلایل مختلف و یا به دلیل مواد غذایی، مسدود شود امکان بروز این مشکل هست. در این صورت باید گرفتگی را برطرف کنید.
 •  اگر در اثر باز و بسته شدن زیاد درب فریزر، فریزر گرم شود می تواند در سرعت یخ سازی یخچال موثر باشد.
 •  اگر متوجه شدید که باکس یخ پر شده و بیشتر از ظرفیت خود یخ دارد باید آن را خالی کنید زیرا این مورد می تواند باعث متوقف شدن عملیات یخسازی شود.

سنسور یخ ساز یخچال چه وظیفه ای دارد و در کجا قرار گرفته است؟

یکی از قطعاتی که بسیار در یخچال کاربرد دارد سنسور یخساز می باشد سنسور فرمان صدور یخ را صادر می کند اگر سنسور خراب شود باعث ایجاد مشکلاتی در یخساز خواهد شد اگر خواستید به سنسور دسترسی داشته باشید می توانید آن را در پنل مخصوص یخساز پیدا کنید و سپس عیب یابی کرده و اگر خراب شده بود آن را تعویض کنید.

ترمودیسک یخساز یخچال گرنیه چه وظیفه ای دارد و در کجا قرار گرفته است؟

یکی از مهم ترین قطعات در یخچال ترمودیسک می باشد که وظیفه آن جلوگیری از افزایش زیاد دمای المنت است ترمودیسک قابلیت تحمل دمای زیادی را دارد و محل قرارگیری آن به طور معمول روی اواپراتور می باشد ترمودیسک بین المنت برفک زدا و ترموستات قرار گرفته است.

شیر برقی چه وظیفه ای در یخساز دارد و در کجا قرار گرفته است ؟

شیر ورودی آب یا همان شیر برقی مهمترین قطعه ای است که در یخچال ساید بای ساید گرنیه وجود دارد شیر برقی ، آب را به درون لوله جریان داده و آب داخل قالب یخ شود به این وسیله یخساز می تواند یخ تولید کند شیر برقی به طور معمول در پشت یخچال و در روی لوله ورودی قرار گرفته است.

نتیجه گیری:

قابل ذکر است که یخساز یخچال فریزر ساید بای ساید گرنیه کیفیت بالایی دارد ولی با اینحال امکان دارد که یکی از قطعات این دستگاه خراب شود و به تعمیر نیاز پیدا کند اگر شما خودتان در زمینه یخچال فریزر مهارتی دارید می توانید با استفاده از مواردی که برای شما بیان کردیم یخساز یخچال گرنیه خود را تعمیر کنید ولی اگر هیچ گونه مهارتی در زمینه تعمیر یخچال ندارید بهتر است که تعمیر یخساز یخچال گرنیه خود را به تعمیرکاران مجاز یخچال فریزر ساید بای ساید گرنیه بسپارید.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راه حل تعمیر یخساز یخچال گرنیه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل کم آبگیری کردن یخساز یخچال گرنیه چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا