خدمات ساختمان

راهنمای انتخاب بهترین درب لابی | انواع درب‌های لابی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

درب لابی به درب‌های ورودی ساختمان می‌گویند که در دکوراسیون و نمای داخل ساختمان تاثیر بسزایی دارد. امروزه برای ساختمان‌های لوکس و یا حتی نیمه لوکس از درب‌های چوبی استفاده می‌کنند که باعث زیبایی هرچه بیشتر نمای ساختمان می‌شود. این درب‌ها تنوع بسیار زیادی دارند که معمولاً برای ساخت آنها از فلز، شیشه و چوب استفاده می‌شود.

ترکیب شیشه و فلز یا چوب به دلیل ایجاد زیبایی برای درب‌ها و ترکیب فلز با چوب هم برای ضد سرقت کردن درب می باشد. معمولاً درب‌های لابی یک لنگه و یا چند لنگه ساخته می‌شوند و چهارچوب درب‌ها هم معمولاً به شکل قاب عادی یا کلاف شیشه خور می باشد.

این درب‌ها علاوه بر اینکه ضد سرقت هستند، باید محکم بوده و عایق حرارتی صدا، رطوبت و سرما هم باشند تا آلودگی‌های گرد و خاک و صوتی را به ساختمان راه ندهند. درب‌های لابی معمولاً از سه لنگه درست شده‌اند که دو لنگه در کنار درب به شکل ثابت و لنگه وسطی هم به عنوان درب اصلی می باشد.

شیشه‌هایی که در درب لابی مورد استفاده قرار می‌گیرد، سه جداره بوده و برنز کاری شده‌اند. درب های چوبی لابی در سه مرحله به وسیله چوب‌های بلوط، راش، روس و… در دمای مخصوصی خشک می‌شوند که باعث خواهد شد از تاب خوردگی در درب جلوگیری شده و عمر مفید آن را بالا می‌برد. امروزه بیشتر از این درب‌ها استفاده می‌شود و تقریباً می‌توان گفت که این درب ها جزو ارکان مهم ساختمان می‌باشد.

شما تا چه اندازه با انواع این درب‌ها آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید در هنگامی که می‌خواهید این درب‌ها را خریداری کنید به چه نکات مهمی باید توجه کنید؟ در این مقاله از ایبک می‌خواهیم چند نکته مهم را برای شما در مورد انتخاب انواع درب‌های لابی بیان کنیم.

درب لابی

انواع درب‌های لابی ساختمان

درب های لابی از متریال مختلفی ساخته می‌شوند. این متریال در جاهای مختلف به کار رفته و کارایی متفاوتی هم دارند، به همین علت وقتی می‌خواهید درب لابی مناسب انتخاب کنید قبل از آن باید انواع درب های لابی و ویژگی‌های مهم آن را بشناسید و سپس برای خرید آن اقدام کنید. مهمترین درب های لابی ساختمان عبارتند از:

حتما بخوانید:   انواع مختلف کاشی و سرامیک کفپوش خانه

۱- درب های لابی تمام چوب

همانطور که از نام این درب‌ها مشخص است معمولاً تماماً از چوب ساخته می‌شوند. ویژگی خاص و منحصر به فرد این درب‌ها زیبایی فوق‌العاده و نفس‌گیر آن است. به همین علت اگر زیبایی برایتان اهمیت زیادی دارد بهتر است به سراغ درب‌های لابی تمام چوب بروید. این چوب‌ها از درختان مختلف مثل درخت صنوبر، راش، گردو و… درست می‌شوند. هر یک از این چوب‌ها استحکام و مقاومت مختلفی دارند و مسلماً قیمت آنها هم با هم فرق می‌کند. همچنین می‌توان برای ساخت این درب لابی از ترکیب شیشه و چوب هم استفاده کرد. اگر می‌خواهید که نسبت به محیط بیرون دید بیشتری داشته باشید، می‌توانید از درب‌های لابی شیشه خور هم استفاده کنید.

این درب‌ها نه تنها دارای زیبایی زیادی هستند، بلکه کاربرد خوبی هم دارند. مثلاً شما می‌توانید افراد بیرون و یا داخل ساختمان را دیده و نسبت به محیط اطراف اشراف داشته باشید. شیشه‌ای که برای ساختن این درب‌های لابی مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولاً جنس شیشه سکوریت است. شیشه‌های سکوریت نسبت به ضربه مقاوم بوده و نشکن هستند به همین دلیل برای ساختمان امنیت خوبی فراهم می‌کنند.

۲- درب های لابی ضد سرقت

احتمال دارد هدف شما از خرید درب‌های لابی برای ساختمان افزایش ایمنی باشد، در این صورت بهتر است به سراغ درب‌های لابی ضد سرقت بروید. در صورتی که با این درب‌ها آشنا باشید حتماً می دانید که درب‌های لابی ضد سرقت دارای مقاومت زیادی بوده و بسیار محکم هستند و می‌توانند از نفوذ غیر مجاز به منزل جلوگیری کنند. درب‌های لابی ضد سرقت ویژگی‌های دیگری هم دارند که بهتر است با آنها آشنا شوید. البته قبل از آشنا شدن با ویژگی‌های درب‌ لابی ضد سرقت، باید این نکته را بدانید که ابعاد و سایز این درب نسبت به درب‌های ضد سرقت دیگر بزرگتر است.

 • بیشتر این درب‌های ضد سرقت از ‌چوب های مقاوم و سنگین درست شده‌اند.
 • عایق سازی صوتی در این چوب‌ها بسیار خوب بوده و می‌توان گفت درب‌های لابی ضد سرقت عایق سرما و حرارت هم هستند.
 • نقش ها و طرح‌هایی که در روی درب لابی قرار دارند از تنوع بسیار بالایی برخوردارند.

بطور کلی می‌توان گفت درب‌ ضد سرقت لابی نه تنها امنیت ساختمان را حفظ می‌کند، بلکه باعث زیبایی ساختمان شده و برای دکوراسیون هم مفید است.

حتما بخوانید:   همه چیز در مورد مبلمان کلاسیک | نکات مهم خرید مبلمان کلاسیک

۳- درب‌های لابی فلزی

یکی دیگر از درب‌های لابی، درب لابی فلزی می‌باشد و همانطور که از نام آن پیدا است از جنس فلزات مختلف مانند استیل درست می‌شود. البته توجه داشته باشید که این درب‌ها در برابر فشار و ضربه مقاومت بسیار بالایی داشته و طول عمر آن هم زیاد است، به همین علت می‌توانید با خیال راحت این درب‌ها را خریداری کنید. درب‌های لابی فلزی در دو نوع عرضه می‌شود:

 1. درب‌های لابی فلزی تک لنگه
 2. درب‌های لابی فلزی دو لنگه

بطور کلی درب‌های لابی فلزی تک لنگه، یک لنگه داشته و در روی لولا چرخیده و باز می‌شود ولی درب‌های لابی فلزی دولنگه دارای یک لنگه متحرک و یک لنگه ثابت است و رفت و آمد به وسیله لنگه باز شونده انجام می‌شود.

این درب‌های لابی فلزی طرح‌های بسیار جالب توجهی دارند، البته بیشتر طرح‌های آن ساده و مینی مال است و به همین دلیل در دکوراسیون‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴- درب‌های لابی استیل

درب های لابی استیل نوعی درب فلزی بوده که ظاهر بسیار زیبایی دارد. با توجه به این موضوع که استیل مقاومت زیادی در مقابل شرایط جوی دارد، می‌توان از آن برای مواد اولیه جهت ساختن درب لابی استفاده کرد. درب لابی استیل نوعی درب از نمونه‌هایی است که با ورق استیل ساخته شده اند. مقاومت، زیبایی و قیمت مناسب این درب فقط قسمتی از ویژگی‌های آن است.

در اصل می‌توان گفت  استیل نوعی از درب‌های فلزی می‌باشد. این درب ظاهر بسیار زیبا و شکیلی داشته و معمولی‌ترین آن درب پروفیلی است. دربی که از پروفیل استیل درست شده و نقره‌ای رنگ هم می‌باشد. در حالت عادی پروفیل‌ها به شکل براق بوده و برای اینکه به درجه مات برسند پروفیل را به وسیله دستگاه و ابزار مخصوصی خش دار می‌کنند. البته بسته به تجهیزات خش زنی، باید بگوییم کیفیت خش هم در این درب‌ها با هم فرق می‌کند. خشی در این درب‌ها مطلوب است که دارای عمق مناسب بوده و در یک راستا و منظم باشد. از استیل می‌توان به عنوان ماده اولیه جهت ساختن درب‌ها استفاده کرد.

ابعاد درب های لابی

نسبت به گذشته امروزه استفاده از درب‌های لابی مرسوم‌تر شده و این درب‌ها جزو ارکان مهم ساختمان محسوب می‌شوند. درب های لابی برای ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند نمای منحصر به فرد و خاصی را در نمای ساختمان پدید بیاورد.

حتما بخوانید:   دیوار سبز مصنوعی چیست؟ | ویژگی، مزایا و معایب آن

همانطور که گفتیم این درب‌ها از سه لنگه تشکیل شده که دو لنگه آن در کنار درب ثابت بوده و لنگه وسطی هم باز و بسته می‌شود. شیشه‌هایی که در این درب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد سه جداره می باشد و برنز کاری می شوند. قبل از اینکه برای خرید درب‌های لابی اقدام کنید، باید ابعاد چهارچوب را اندازه گرفته و با توجه به ابعاد مورد نظر درب را انتخاب کنید.

نکات مهم که باید در هنگام خریدن درب لابی به آن توجه کنید.

اگر تصمیم گرفته‌اید که برای ساختمان خود درب لابی خریداری کنید حتماً باید به نکات زیر توجه کنید:

 • قبل از انتخاب درب، باید ابعاد چهارچوب درب را اندازه بگیرید و با توجه به ابعاد، درب لابی را سفارش بدهید.
 • توصیه می‌کنیم حتماً از برندهای معتبر و با کیفیت استفاده کنید و از اصالت جنس درب مطمئن شوید.
 • یراق آلات  درب‌ها را از بهترین جنس‌ها که در بازار موجود هستند، تهیه کنید.
 • به طرح و جنس درب لابی توجه کنید. بهتر است که استایل و سبک ساختمانتان را در هنگام انتخاب این درب در نظر داشته باشید.
 • قبل از خرید، حتماً قیمت‌های درب لابی را در نظر بگیرید زیرا درب‌های لابی با توجه به متریالی که برای ساخت آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد، قیمت‌های متفاوتی دارند.
 • حتماً برای خریدن درب لابی یک فروشگاه معتبر انتخاب کنید.
 • قبل از خرید اطمینان پیدا کنید که درب مورد نظر شما از کلید ایمنی و قفل برخوردار است.

درب لابی

سخن پایانی

وقتی شما وارد ساختمان چند طبقه و بزرگ می‌شوید شاید اولین چیزی که توجه شما را جلب می کند، درب ساختمان باشد. هرقدر درب لابی زیباتر و شیک‌تر باشد برای بیننده دلچسب تر و خوشایندتر است و نسبت به ساختمان احساس بهتری می‌گیرد. اولین چیزی که در ساختمان به چشم می‌خورد درب لابی است و به همین دلیل ساختمان سازان به درب‌های لابی توجه ویژه‌ای می‌کنند.

ولی قبل از خرید این درب‌ها حتماً باید با انواع آن و ویژگی‌های درب لابی آشنا باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای ساختمان خود انتخاب کنید. در این مقاله از ایبک شما را با انواع درب‌های لابی و ویژگی‌های آن آشنا کردیم، اگر باز هم برای انتخاب و خرید درب لابی، با مشکلی برخورد کردید، می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک پاسخگوی شما باشند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای انتخاب بهترین درب لابی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع درب‌های لابی

امتیاز کاربر: 0.4 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x