تعمیراتتعمیرات ظرفشویی

راهنمای استفاده از برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی

نکات برگزیده مطلب
 • در مقاله حاضر ما کلیه اطلاعات لازم در مورد نحوه کارکرد برنامه های شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون را در اختیار شما قرار دادیم.
شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

[dropcap]ب[/dropcap] رنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی- با پیشرفت تکنولوژی ، بشر در زندگی خود به سمت سهولت و بهزیستی گام برداشته است. یکی از دغدغه های اساسی خانم ها در منزل، به خصوص خانم های شاغل در محیط بیرون از خانه ، شستن ظروف است. یکی از وسایل بسیار کاربردی که به این دغدغه ها خاتمه می دهد ، ماشین ظرفشویی است. ماشین های ظرفشویی به عنوان یکی از مهم ترین وسایل کاربردی و دکوراتیو در آشپزخانه های شما به شمار می‌روند. استفاده از ماشین ظرفشویی سبب صرفه جویی در زمان و هزینه های شما می شود. چون پس از صرف غذا به راحتی می توانید ظروف خود را در ماشین ظرفشویی چیده و آن را روشن کنید و خود با آسودگی خاطر به سایر کارهای منزل برسید. از دیگر موارد استفاده از ماشین ظرفشویی ، شستشوی ظروف در رستوران ها است. تسریع در پاسخگویی به سفارش مشتریان مستلزم داشتن ظروف تمیز است. بر این اساس ماشین های ظرفشویی بزرگ آریستون برای صاحبان رستوران ها بسیار کاربردی هستند.

برنامه-ماشین-لباسشویی

ما در مقاله حاضر قصد داریم انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی آریستون را بررسی کنیم. هر برنامه و کلمه معنی جداگانه ای دارد. این مقاله بهترین فرصت را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از امکانات ماشین ظرفشویی خود به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.

ماشین ظرفشویی آریستون دارای گستره وسیعی از برنامه های شستشو و قابلیت های مختلف است که می توانند بهترین امکانات و حالت ممکن استفاده از ماشین ظرفشویی را برای کاربران فراهم نمایند. استفاده از ماشین ظرفشویی آریستون سبب می شود که ظرف های شما با نهایت دقت و کمترین آسیب شسته شوند و ظروف شما پس از شستشو توسط ماشین ظرفشویی آریستون در نهایت تمیزی و شفافیت باشند. مزیت دیگر دستگاه آریستون شما این است که مجهز به قفل کودک است و همین مسئله ایمنی دستگاه را بالاتر می برد. همچنین ماشین های ظرفشویی آریستون مصرف برق بهینه ای دارند که سبب کاهش هزینه‌های برق ناشی از استفاده از این دستگاه می شود و نکته دیگر این است که مصرف آب این دستگاه نیز نسبت به ماشین های ظرفشویی سایر برند ها بسیار کمتر است همین مسئله دستگاه آریستون را به یک دستگاه ایده آل تبدیل نموده است.

معنای کلمه های موجود بر ماشین ظرفشویی آریستون

شاید برای شما نیز این دغدغه وجود داشته باشد که معنی اصطلاحات انگلیسی موجود بر روی ماشین ظرفشویی آریستون چیست؟ به همین خاطر ما در این بخش قصد داریم شما را با معنی این اصطلاحات آشنا نماییم.

 • Power روشن / خاموش
 • Start شروع
 • Half Load نیمه ظرفیت
 • Delay Start تاخیر در شروع
 • Eco اقتصادی ، سازگار با محیط زیست
 • Auto خودکار
 • Glass/Delicate ظریف ، شیشه ای
 • Normal نرمال
 • Express/30 Minutes فشرده ، ۳۰ دقیقه ای
 • Rinse پیش شست و شو ، برای آبکشی ظروف
 • Display نمایشگر

برنامه های مختلف شستشوی ماشین ظرفشویی آریستون

در این بخش از مقاله قصد داریم تا شما را با برنامه های شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون آشنا نماییم:
توجه به این نکته ضروری است که در ماشین ظرفشویی آریستون و یا در سایر برند ها ، برای اینکه شستشوی ظروف بهینه ای داشته باشید باید به چند اصل مهم دقت کنید:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو در تهران

برنامه های شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون در دماهای مختلفی صورت می پذیرد.
برای هر جنس ظرفی، یک برنامه شستشوی خاص تعیین شده است.
چنانچه از این برنامه ها به صورت جا به جا استفاده شود، ممکن است به ظروف شما آسیب زیادی وارد شود.
برنامه های پیش فرض ماشین ظرفشویی آریستون به شرح زیر است:

Normal نرمال

این برنامه، یک برنامه نرمال و عادی برای شستشوی ظروف است.
برای شستن روزانه ظرف های خود می توانید از این برنامه استفاده نمایید.
لازم به ذکر است که این برنامه برای شستن ظرف های بسیار کثیف به هیچ وجه مناسب نیست.
همچنین در هنگام استفاده از این برنامه ظرف های شما باید چربی های تازه داشته باشند و برای چربی های بسته شده و قدیمی مناسب نیست.

Eco اقتصادی، سازگار با محیط زیست

Eco-Friendly

برنامه شستشوی اکو که در ماشین ظرفشویی آریستون شما تعبیه شده است برای صرفه جویی نمودن در مصرف انرژی است.
زمان شستشوی این برنامه نسبتاً طولانی است. همچنین به هیچ وجه برای شستشوی ظروف خیلی چرب کاربردی نیست.

Auto خودکار

این برنامه ، برای شستشوی خودکار ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون شما است.
و یکی از برنامه های بی نهایت هوشمند ماشین ظرفشویی آریستون شما محسوب می شود.
کارکرد این برنامه به این صورت است که ماشین ظرفشویی آریستون شما به صورت خودکار میزان چربی و کثیف بودن ظروف شما را تشخیص داده و با توجه با آن ها دستگاه را برای شستشوی بهتر تنظیم می نماید.
این برنامه برای شستن ظروف شیشه‌ای و حساس شما به هیچ وجه مناسب نیست.

Glass/Delicate ظریف ، شیشه ای

این برنامه شستشو در ماشین ظرفشویی آریستون شما به طور خاص برای شستن ظروف شیشه‌ای و یا کریستال بسیار حساس است.زمان شستن ظروف در هنگام استفاده از این برنامه ، حدود یک ساعت است.

Express فشرده

برنامه شستشوی فشرده در ماشین ظرفشویی آریستون شما همان طور که از نام آن مشخص است برای زمان هایی است که شما زمان بسیار کمی برای شستن ظرف ها دارید. بنابراین زمان هایی که کمبود وقت دارید این برنامه بسیار کاربردی است.

Quick فشرده ، سریع

برنامه شستشوی کوییک تعبیه شده در ماشین ظرفشویی آریستون ، برای شستن ظروف حدود نیم ساعت زمان صرف می کند.
هنگامی که زمان کمی دارید می توانید از این برنامه استفاده نمایید.
این برنامه برای شستن ظرف‌های نیمه چرب کاربردی است.
همچنین چون ماشین ظرفشویی آریستون شما در این برنامه ظروف را به سرعت و در دمای پایین می شوید می توان برای شستن ظروف شیشه‌ای هم از آن استفاده کنید.

Silent

Silent بی صدا

زمانی که از برنامه پیش فرض شستشو بی صدا در ماشین ظرفشویی آریستون استفاده می کنید ، هیچ صدایی هنگام شستشوی ظروف شنیده نمی‌شود.
این صدای اندک به این خاطر است که سرعت چرخش موتور هنگام استفاده از این برنامه بسیار پایین است.
برنامه بی صدا از آن جهت که کمترین میزان آلودگی صوتی را ایجاد می‌کند، مخصوص شستن ظروف در شب است.

Rinse & Hold خیساندن ظروف

برنامه خیساندن ظروف پیش از آغاز فرایند شستشو، برای مرطوب و خیس کردن ظرف های شما کاربرد دارد.
گاهی اوقات ممکن است کثیفی و چربی بر روی ظروف شما بسته شده باشد ، در این مواقع ضروری است که پیش از شروع شستشوی ظروف خود حتماً آن ها را خیس کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر موتور سوخته جاروبرقی

برنامه Intensive

برنامه Intensive پرقدرت ترین برنامه شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون شما است.
این برنامه برای شستشوی قابلمه ها و تابه ها مورد استفاده قرار می گیرد.از قابلیت های دیگری که ماشین ظرفشویی آریستون شما دارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

دکمه PUASE

بعضی اوقات هنگام شستشوی ظروف با ماشین ظرفشویی ممکن است قصد توقف برنامه انتخاب شده را داشته باشید در این حالت با فشردن دکمه ‌PUASE می توانید برنامه در حال اجرا را متوقف کنید‌. نگران اخلال در روند شستشوی ظروف خود نباشید چون در هر زمان که تمایل داشته باشید می توانید با غیرفعال کردن این حالت مجدد ماشین خود را راه اندازی نمایید.

نمایشگر افزودن نمک

این نمایشگر زمانی فعال شده و اخطار می دهد که نمک دستگاه در حال تمام شدن باشد.
چون یکی از موارد ضروری برای شستشوی ظروف ، نمک است چون باعث می شود که سختی آب گرفته شده و به ظرف ها آسیبی وارد نشود . به همین خاطر دستگاه با تمام شدن نمک هشدار می دهد.

نمایشگر افزودن مکمل براق کننده

نمایشگر دیگر مربوط به مایع جلا دهنده و براق کننده است. وجود این مایع در ماشین ظرفشویی آریستون شما باعث می شود که ظروف براق و شفاف باشند.زمانی که مایع براق کننده تمام می شود ، چراغ هشدار نمایشگر قطع می شود.

صفحه نمایشگر بزرگ دیجیتالی

بر روی صفحه نمایش دیجیتالی، آیتم هایی وجود دارد همچون:
برنامه‌ی شستشوی انتخابی
زمان
فشار آب
سطح آب
و…بر روی این نمایشگر بزرگ دیجیتالی این گزینه ها قابل رویت است تا هنگامی که کاربر قصد چک کردن فرایند شستشو ظروف را داشت بتواند به راحتی این کار را انجام دهد.

دکمه SPIN

برخی مواقع ظروف شما تمیز هستند یا نیاز به شستن ندارند فقط قصد آبکشی آن ها را دارید در این حالت از دکمه SPIN برای آبکشی ظروف استفاده می شود. پس هر زمان که می خواستید ظروف را آبکشی کنید ، می توانید از این دکمه استفاده نمایید.

سخن پایانی

در مقاله حاضر ما کلیه اطلاعات لازم در مورد نحوه کارکرد برنامه های شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون را در اختیار شما قرار دادیم.
مزیت ماشین های ظرفشویی آریستون این است که این دستگاه ها در مدل های مختلف تولید می شوند و تنوع بسیار بالایی در زمینه برنامه های شستشوی ظروف دارند.
ماشین های ظرفشویی زیادی در سرتاسر جهان تولید می شوند اما تولیدات برند آریستون از هوشمند ترین و با کیفیت ترین دستگاه های حال حاضر دنیا به شمار می‌رود. به همین دلیل تبدیل به یکی از برند های مطرح جهان شده است.
چنانچه باز هم در مورد برنامه های شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون خود سوالی داشتید می توانید با ثبت سوال خود در بخش نظرات ، از مشاوره تخصصی کارشناسان مجرب مجموعه ایبک امداد استفاده نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای استفاده از برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در مقاله حاضر ما کلیه اطلاعات لازم در مورد نحوه کارکرد برنامه های شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون را در اختیار شما قرار دادیم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا