تعمیرات مایکروفر

راهنمای استفاده درست از مایکروفر کن CAN/ پخت مواد غذایی در مایکروفر کن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

مایکروفر یکی از وسایل پرکاربرد در منزل جهت پخت انواع مختلف غذا، کیک و شیرینی می باشد. از مهم ترین مزایایی که مایکروفرها دارند می‌توان به قابلیت یخ زدایی، گریل کردن و تایمر اشاره کرد. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای استفاده از مایکروفر کن، نحوه نصب و راه اندازی آن و معرفی برنامه های مختلف پخت مایکروفر می پردازیم. چنانچه نکات مربوط به استفاده اصولی از مایکروفر را رعایت کنید می‌توانید کارایی و بازدهی دستگاه را بیشتر کرده و همچنین طول عمر مفید آن را افزایش دهید.

راهنمای نصب و راه اندازی مایکروفر کن

اگر به تازگی مایکروفر خود را خریداری کرده‌اید بهتر است برای بهره بردن از مزایای گارانتی آن حتماً به نمایندگی های مجاز مایکروفر کن مراجعه کرده و یا تماس بگیرید و درخواست تعمیرکار جهت نصب دستگاه کنید. اگر به هر دلیلی قصد دارید خودتان اقدام به نصب مایکروفر کن کنید نکات زیر را رعایت کنید.

 • قبل از هر کاری بدنه مایکروفر و سیم برق آن را کاملا بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.
 • اگر سیم دستگاه شما هرگونه شکستگی یا مشکلی داشت با خدمات پس از فروش آن تماس بگیرید.
 • مایکروفر را باید روی سطحی صاف و دور از رطوبت قرار دهید.
 • مایکروفر باید از دیواره های اطراف خود ۱۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد.
 • جهت اتصال مایکروفر به پریز برق حتما از محافظ استفاده کنید.
 • اگر سیم ارت وجود داشت حتماً آن را نصب کنید.
 • هرگز مایکروفر را در کنار وسایل گرمازا مثل اجاق گاز و یا کپسول گاز قرار ندهید.

امکانات و ویژگی‌های مایکروفر کن

برای آنکه مایکروفر کن را روشن کنید باید دکمه Start را بفشارید. مایکروفر کن به صورت اتوماتیک روی حالت Micro است و برای آنکه بتوانید از حالت گریل آن استفاده کنید باید به فشردن دکمه cock mods اقدام کنید. پس از آنکه مدت زمان را تعیین کردید دکمه Start را فشار دهید. راهنمای استفاده درست از مایکروفر کن CAN/برنامه مختلف پخت مواد غذایی در مایکروفر کندر ادامه به بررسی امکانات و ویژگی های مایکروفر می‌پردازیم.

 • قدرت گریل بالا
 • برنامه های متفاوت و متعدد پخت
 •  برنامه پخت ترکیبی
 • ظرفیت مناسب
 • برنامه یخ زدایی
 • سیستم قفل کودک
 • صفحه نمایش دیجیتال
 • تایمر
حتما بخوانید:   راهنمای ماشین ظرفشویی کن CAN/ دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کن

کاربرد برنامه های متعدد و دکمه های مختلف در مایکروفر کن و کارکرد هر کدام

همانطور که مشاهده کرده‌اید مایکروفر دارای برنامه ها و دکمه های متعددی است که هر کدام از آنها کاربرد و معنای خاصی دارد. در ادامه به بررسی راهنمای استفاده از این دکمه ها می پردازیم.

Start: جهت شروع پخت از این دکمه استفاده می شود.

Stop/Cancel: جهت متوقف کردن و لغو کردن برنامه پخت از این کلید استفاده می شود.

Grill: جهت برشته کردن مواد غذایی مثل گوشت، ماهی، کیک و شیرینی از این دکمه استفاده می شود.

Micro: این برنامه جهت پخت مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

Time: جهت تعیین کردن زمان پخت از این دکمه استفاده می شود.

Fan: جهت انتشار هوای گرم داخل محفظه مایکروفر از این دکمه استفاده می شود.

Convection: با این دکمه می توان به صورت همزمان از حالت مایکروفر و گریل استفاده کرد.

Defrost: این برنامه جهت یخ زدایی مواد غذایی منجمد مورد استفاده قرار می گیرد.

Steam Chef: جهت بخارپز کردن مواد غذایی از این برنامه استفاده می شود.

Clean: جهت برطرف کردن بوی نامطبوع درون دستگاه این دکمه مورد استفاده قرار می گیرد.

Child Lock: برای فعال کردن و غیر فعال کردن سیستم قفل کودک از این دکمه استفاده می شود.

Grill: برای آنکه مواد غذایی برشته شوند می توان از این از این دکمه استفاده کرد.

Lower heat/Upper heat: جهت گرما دادن به مواد غذایی از بالا و پایین از این کلید استفاده می شود.

روش گرم کردن مواد غذایی درون مایکروفر کن

اولین قدم جهت گرم کردن مواد غذایی درون مایکروفر قرار دادن آن ها داخل ظرف مناسب می باشد. مدت زمان مجاز برای گرم کردن انواع مواد غذایی در دفترچه راهنمای دستگاه مایکروفر کن نوشته شده است. اگر دفترچه راهنما در دسترس شما نیست می‌توانید مدت زمان گرم کردن مواد غذایی را روی یک دقیقه تنظیم کنید و بعد از گذشت یک دقیقه غذا را از مایکروفر خارج کرده و میزان حرارت آن را بسنجید و بر اساس آن دوباره مدت زمان را از یک تا پنج دقیقه تنظیم کنید. برای گرم کردن مواد غذایی مانند سوپ که آبکی هستند، دمای کمتری نیاز خواهید داشت. راهنمای استفاده درست از مایکروفر کن CAN/برنامه مختلف پخت مواد غذایی در مایکروفر کنبرای گرم کردن مواد غذایی خشک مانند برنج باید از دمای بیشتر از ۷۰ درجه سانتیگراد استفاده کنید و به این نکته توجه کنید که در نیمه زمان گرم کردن مواد غذایی باید آنها را از مایکروفر بیرون آورده و هم بزنید تا همه قسمت های غذا به صورت یکنواخت گرم شوند. نکته مهم این است که حتماً برای خارج کردن مواد غذایی باید برنامه را متوقف کنید. برای آنکه بتوانید مواد غذایی را به صورت یکنواخت گرم کنید می توانید از دکمه fan استفاده کنید تا دمای درون مایکروفر یکنواخت باشد و برای آن که مواد غذایی درون مایکروفر خشک نشوند می توانید مقداری آب داخل مایکروفر بگذارید تا رطوبت لازم تامین شود.

حتما بخوانید:   بررسی و رفع انواع ارور ماکروفر جنرال الکتریک General Electric

چگونه می توانیم سیستم قفل کودک را در مایکروفر کن فعال کنیم؟

برای آنکه کودکان نتوانند تغییری در تنظیمات مایکروفر اعمال کنند بهتر است سیستم قفل کودک را در دستگاه فعال کنید تا بدین وسیله از خطرات احتمالی هم جلوگیری شود. با فشردن دکمه Child Lock و نگه داشتن آن به مدت ۳ تا ۵ ثانیه قفل کودک فعال می شود. برای غیرفعال کردن آن نیز می‌توانید همین کار را دوباره انجام دهید. اگر کلید Child Lock در مایکروفر شما وجود نداشت می توانید دکمه های زیر را به صورت همزمان فشار دهید تا سیستم قفل کودک فعال و غیرفعال شود.

 • clock/start
 • stop/clear
 • clock/less
 • clock/more

چگونه می توانیم از برنامه Grill در مایکروفر کن استفاده کنیم؟

برای برشته کردن و سرخ کردن مواد غذایی در مایکروفر کن می‌توانید از حالت گریل کمک بگیرید. پایه ای درون مایکروفر کن قرار دارد که جهت گریل کردن مواد غذایی از آن استفاده می شود. به طور معمول مایکروفر کن دارای ۲ درجه تنظیم گریل می باشد.

 • اولین درجه در مدت زمان کمی گرمای زیادی تولید می کند که برای پخت انواع ماهی، مرغ، همبرگر، پیتزا و … مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا این نوع دما روی مواد غذایی را برشته کرده و سرعت آن نیز بسیار بالا می باشد.
 • نوع دوم درجه تنظیم گریل برای برشته کردن روی مواد غذایی به کار می رود اما مدت زمان آن زیاد است و مراحل پخت به آرامی انجام می شود. این درجه از گریل برای پختن کیک و شیرینی، درست کردن ته چین و یا ته دیگ بسیار کاربردی است. همچنین زمان پخت و میزان حرارت به اندازه یکنواخت تنظیم شده و برای مغز پخت کردن مواد غذایی بسیار مناسب است.

روش یخ زدایی کردن مواد غذایی منجمد در مایکروفر کن

دکمه ای به نام Defrost در مایکروفر وجود دارد که عملکرد آن یخ زدایی مواد غذایی منجمد می باشد. هنگامی که از این کلید استفاده می کنید قدرت مایکروفر بر روی دمای ۵۰ تا ۷۰ درجه تنظیم شده و با کاهش قدرت مایکروفر قبل از آن که مواد غذایی بپزد گرما به درون مواد نفوذ کرده و یخ زدایی انجام می شود. پس از آنکه گزینه Defrost را انتخاب کردید باید وزن مواد را تعیین کنید تا مایکروفر بر حسب آن بتواند توان را کاهش و یا افزایش دهد. راهنمای استفاده درست از مایکروفر کن CAN/برنامه مختلف پخت مواد غذایی در مایکروفر کندر بیشتر مایکروفرها زمان لازم برای یخ زدایی مواد غذایی به صورت اتوماتیک تنظیم خواهد شد. نکته مهم این است که بلافاصله بعد از یخ زدایی باید مواد غذایی را از مایکروفر بیرون بیاورید و آن را بپزید.

حتما بخوانید:   تعمیرات مایکروفر پارس خزر PARSKHAZAR | خدمات تعمیر پارس خزر در تهران

چگونه بوی نامطبوع را از داخل مایکروفر برطرف کنیم؟

عوامل زیادی می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع درون مایکروفر کن شود که مهمترین آنها عدم نظافت به موقع مایکروفر می باشد. جهت از بین بردن بوی نامطبوع درون مایکروفر می توانید مطابق با دستورالعملی که در ادامه آمده اقداماتی انجام دهید. از دکمه clean برای برطرف کردن بوی نامطبوع استفاده کنید. چنانچه این کلید را مورد استفاده قرار دادید و بوی نامطبوع برطرف نشد و یا اینکه مایکروفر شما این برنامه را نداشت می توانید طبق دستورالعمل زیر اقدام کنید.

استفاده از محلول سرکه و آب

یک چهارم از ظرفیت کیسه ای را با سرکه و یا آبلیمو پر کرده و بقیه را آب بریزید. ترکیب فوق را داخل مایکروفر و با درجه زیاد قرار دهید. پس از اتمام این زمان اجازه دهید همچنان ظرف به مدت یک ساعت داخل مایکروفر بماند. پس از آن ظرف را خارج کرده و با یک دستمال نرم به تمیز کردن مایکروفر بپردازید.

استفاده از مواد شوینده

جهت تمیز کردن مایکروفر مواد مخصوص شوینده مایکروفر را روی دستمالی تمیز اسپری کرده و همه سطوح داخل مایکروفر را به کمک آن تمیز کنید. پس از آن از یک دستمال مرطوب استفاده کنید و به تمیز کردن بدنه بپردازید.

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن مایکروفر کن

مقداری جوش شیرین را درون یک کاسه آب ریخته و به کمک دستمال و یا حوله همه سطوح داخلی مایکروفر کن را تمیز کنید. پس از آن مدتی صبر کرده و بعد از خشک شدن از یک دستمال مرطوب استفاده کنید و بدنه مایکروفر را کاملا تمیز کنید.

سخن پایانی

مایکروفر از لوازم کاربردی در آشپزخانه های امروزی می باشد و کار پخت و پز مواد غذایی را برای کاربران بسیار آسان کرده است. در این مقاله روش استفاده اصولی از مایکروفر کن را برای شما کاربران عزیز توضیح دادیم و همچنین به بررسی برنامه های مختلف جهت پخت مواد غذایی پرداختیم. با رعایت نکات مهم درباره استفاده درست از مایکروفر کن می توانید سالهای طولانی از این وسیله کاربردی استفاده کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای استفاده درست از مایکروفر کن CAN

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده درست از مایکروفر کن CAN/ پخت مواد غذایی در مایکروفر کن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x