تعمیرات قهوه ساز

راهنمای تعمیرات قهوه ساز هانوور Hannover

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

نوشیدنی قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در جهان است و بسیاری از افراد روز خود را با نوشیدن یک فنجان قهوه آغاز میکنند. اگر شما هم از دوستداران این نوشیدنی هستید میتوانید به جای خرید یک فنجان قهوه آن را در منزل و به سادگی تهیه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. تهیه و آماده سازی قهوه هم مانند سایر فعالیت های روزانه به وسیله دستگاه ها و تکنولوژی های جدید بسیار آسان تر شده. وسیله ای که امروزه به کمک آن می توانید به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن قهوه مورد علاقه خود را به همان شکلی که دوست دارید آماده کنید دستگاه قهوه ساز می باشد .دستگاه قهوه سازی که در این مقاله به آن اشاره می کنیم قهوه ساز هانوور است. ما در این مطلب در ایبک امداد به بررسی کیفیت و کارایی قهوه ساز هانوور، اشکالات و نقص هایی که در قهوه ساز هانوور ممکن است با آنها مواجه شوید و نکات مراقبتی و نحوه استفاده از قهوه ساز هانوور می پردازیم.

قهوه ساز هانوور ساخت کجاست؟

برند هانوور یک برند آلمانی است، این شرکت محصولات خود را در کشور چین و تحت لیسانس کشور آلمان تولید می کند و در میان محصولات خود کالاهایی مانند خردکن، غذاساز، آبمیوه گیری، مایکروفر، آسیاب و … را قرار داده. این برند محصولات خود را با استفاده از مواد اولیه و قطعات بسیار با کیفیت، تنوع فراوان و قیمت مناسب وارد بازار می کند، به همین دلیل محصولات این شرکت طرفداران زیادی داشته و از کیفیت و عملکرد بسیار بالایی برخوردارند.

چند مورد از رایج ترین خرابی های مشاهده شده در قهوه ساز هانوور 

باوجود کیفیت مطلوبی که قهوه ساز هانوور دارد اما در اثر استفاده های مکرر و طولانی مدت ممکن است به مشکلات و نقص هایی دچار شود. ما در این مقاله در ایبک امداد چند مورد از رایج ترین نقص ها و خرابی های قهوه ساز هانوور، علت های احتمالی و نحوه عیب یابی آن ها را برایتان ذکر می کنیم. برخی از این نقص ها را می توانید با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله گفته میشود برطرف کنید اما در صورتی که مهارت و تجربه کافی ندارید و یا قطعات داخلی قهوه ساز شما دچار مشکل شده‌اند بهتر است که از تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیرات قهوه ساز هانوور کمک بگیرید.

علت رقیق بودن قهوه در قهوه ساز هانوور

رقیق بودن قهوه ای که توسط قهوه ساز هانوور تهیه می کنید ممکن است به دو دلیل رخ داده باشد:

 • استفاده از آب جوش در قهوه ساز باعث رقیق شدن قهوه میشود، دقت کنید آبی که استفاده میکنید باید حتما آب سرد باشد تا قهوه ای غلیظ و خوش طعم به دست آورید.
 • دلیل دیگری که می تواند باعث رقیق شدن قهوه شود استفاده از پودر قهوه به  مقدار کم است بنابراین لازم است که مقدار بیشتری قهوه درون قهوه ساز بریزید.

قهوه ساز هانوور

داغ نماندن قهوه در قهوه ساز هانوور و علت آن

گاهی ممکن است مشاهده کنید که پس از آماده شدن قهوه در قهوه ساز و ریختن آن در فنجان، قهوه تقریباً سرد است و در داخل قهوه ساز داغ نمی ماند که برای یافتن علت آن باید به موارد زیر توجه کنید

 • المنت قطعه ای است که داخل قهوه ساز وظیفه تولید گرما و داغ نگه داشتن قهوه را دارد و در صورتی که المنت خراب شده یا دچار سوختگی شده باشد قهوه سرد میشود. در صورت خرابی المنت لازم است که این قطعه تعویض شود.
 • پمپ قهوه در قهوه ساز باید بررسی شود، خرابی پمپ قهوه می تواند عامل سرد شدن قهوه باشد.
 • قطعات دیگری در قهوه ساز مانند رله و ترانزیستور رله باید بررسی شده و از سلامت آنها اطمینان پیدا کنید
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن قهوه ساز براون braun

مشکل داغ نماندن قهوه در قهوه ساز مربوط به قطعات داخلی دستگاه است و ممکن است هر کدام از قطعات ذکر شده در بالا دچار خرابی یا سوختگی شده باشند پس برای رفع این مشکل لازم است که از تکنسین های مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

چرا قهوه ساز هانوور در حین کار صدا میدهد؟ 

اگر پس از روشن کردن دستگاه قهوه ساز با سر و صدای زیاد در آن مواجه شدید موارد زیر را بررسی کنید

 1. توجه کنید که به اندازه کافی در مخزن آب قهوه ساز آب  وجود داشته باشد زیرا یکی از دلایل سر و صدا در هنگام کار کردن قهوه ساز کم بودن آب در مخزن است.
 2. دلیل دیگری که می تواند عامل ایجاد سر و صدا باشد خراب شدن پمپ آب قهوه ساز است، لازم است پمپ آب بررسی شده و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید.

جوشیدن قهوه در قهوه ساز هانوور و علت آن

اگر پس از اینکه قهوه در قهوه ساز آماده شد شروع به جوشیدن کند، نشان دهنده یک مشکل در قهوه ساز است که باید آن را عیب یابی و برطرف کنید. مشکل جوشیدن قهوه در قهوه ساز عمدتاً مربوط به ترموستات می باشد. ترموستات قطعه ای است که وظیفه دارد دما و حرارت را در درجه مشخصی ثابت نگه دارد و پس از آن که قهوه آماده شد مانع از تولید حرارت و جوشیدن قهوه شود. ممکن است تنظیمات ترموستات دچار مشکل شده باشد پس ابتدا باید ترموستات تنظیم شود و در صورتی که پس از تنظیم ترموستات هم مشکل برطرف نشد، متوجه میشویم که این قطعه دچار سوختگی شده و لازم است که توسط تعمیرکار تعویض شود.

علت روشن نشدن قهوه ساز هانوور و نحوه حل این مشکل 

 • ابتدا از سلامت پریزی که قهوه ساز به آن متصل میشود و برقراری جریان برق مطمئن شوید.
 • بررسی کنید که کابل برق و دوشاخه دستگاه  قهوه ساز سالم باشد و دچار پیچ خوردگی یا پارگی نشده باشد
 • خرابی کلید های روشن و خاموش دستگاه قهوه ساز هم می تواند عامل روشن نشدن آن باشد که در این صورت باید کلید ها تعویض شوند
 • خرابی المنت قهوه ساز هم می تواند دلیل این مشکل باشد بنابراین سلامت آن را بررسی کرده و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

دلیل گرم نشدن آب در قهوه ساز هانوور چیست؟

 1. در مرحله اول بررسی کنید که آیا برق رسانی به قهوه ساز به درستی انجام میشود و از سلامت پریز و برقرار بودن جریان برق مطمئن شوید.
 2. در دستگاه قهوه ساز قطعه المنت مسئول تولید گرما و داغ کردن آب است پس در ابتدا مطمئن شوید که سیستم برق‌رسانی به المنت سالم باشد، برای این کار می‌توانید از یک اهم متر کمک بگیرید
 3. در صورتی که برق رسانی به  المنت سالم باشد احتمالاً دلیل گرم نشدن آب سوختگی و خرابی المنت است که در این صورت باید المنت تعویض شود.

مشکل خارج نشدن قهوه از قهوه ساز هانوور 

 • اگر داخل مخزن آب قهوه ساز به اندازه کافی آب نباشد قهوه خارج نخواهد شد بنابراین در صورت بروز این مشکل پیش از هر اقدامی ابتدا مخزن آب را بررسی کنید و به اندازه کافی در آن آب بریزید.
 • خرابی پمپ قهوه ساز میتواند عامل خارج نشدن قهوه باشد. به دلیل رسوباتی که در آب وجود دارد ممکن است به مرور زمان پمپ قهوه ساز دچار رسوب و جرم شده و خراب شود بنابراین هر چند وقت یکبار قطعات داخلی و پمپ قهوه ساز را رسوب زدایی و جرم گیری کنید که برای این کار میتوانید از سرکه کمک بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر قهوه ساز جی سان Gsun

دلیل تلخ شدن طعم قهوه در قهوه ساز هانوور

اگر قهوه ای که در قهوه ساز هانوور درست می کنیم بیش از حد تلخی دارد باید موارد زیر را رعایت کنید

 • استفاده بیش از حد از پودر قهوه می‌تواند عامل تلخ شدن قهوه باشد، باید متناسب با تعداد فنجان قهوه ای که می خواهید آماده کنید از پودر قهوه استفاده کنید و نسبت آب و قهوه را رعایت کنید.
 • ماندن بقایای قهوه در داخل قهوه ساز باعث تلخ شدن قهوه خواهد شد بنابراین لازم است که قطعات داخلی  قهوه ساز را تمیز کنید.

قهوه ساز هانوور

چرا درون قهوه ای که در قهوه ساز هانوور درست میکنیم تفاله دیده میشود؟

فیلتری که درون قهوه ساز وجود دارد وظیفه جدا کردن تفاله از قهوه را برعهده دارد و در صورتی که این فیلتر دچار خرابی یا پارگی شده باشد تفاله با قهوه مخلوط می شود که در صورت وقوع این مشکل لازم است فیلتر قهوه ساز را تعویض کنید.

ترش شدن قهوه در قهوه ساز هانوور و دلایل آن

 • دانه های قهوه را به اندازه کافی آسیاب کنید درشت بودن دانه های قهوه باعث ترش شدن قهوه خواهد شد
 • اگر قهوه برای مدت چند روز داخل قهوه ساز باقی بماند طعم آن تغییر کرده و ترش میشود
 • دمای قهوه ساز را روی درجه مناسب تنظیم کنید. حرارت زیاد و یا پایین بودن دمای قهوه ساز می تواند باعث ترش شدن طعم قهوه شود.

نکات مراقبتی و استفاده صحیح از قهوه ساز هانوور

 1. مخزن آب دستگاه را بیشتر از حد نیاز پر کنید و همیشه توجه داشته باشید که مخزن آب خالی نشود تا پمپ هوا را مکش نکند.
 2. به اندازه کافی و مناسب پودر قهوه بریزید.
 3. پس از هربار استفاده، دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید.
 4. بعد از استفاده از قهوه ساز باقی مانده قهوه را تخلیه  کرده و دستگاه را تمیز کنید. ماندن بقایای قهوه داخل قهوه ساز و تمیز نکردن آن می‌تواند باعث ایجاد لک و تجمع  باکتری و قارچ داخل دستگاه شود بنابراین قطعاتی که قابلیت جدا شدن دارند را جدا کرده و بشویید و قسمت هایی که قابلیت جدا شدن ندارند را به وسیله رسوب زدا پاکسازی کنید .
 5. هر چند وقت یکبار دستگاه را به وسیله سرکه رسوب زدایی کنید زیرا به دلیل املاح موجود در آب قطعات داخلی مانند مخزن و پمپ آب دچار رسوب و جرم گرفتگی می شوند و در عملکرد دستگاه مشکل ایجاد میکنند.

سخن پایانی

در این مقاله در ایبک امداد رایج ترین نقص ها و مشکلاتی که در زمان استفاده از قهوه ساز هانوور ممکن است با آنها مواجه شوید را برایتان ذکر کردیم برخی از این مشکل ها و نقص ها در خانه قابل حل هستند اما مشکلات جدی و مهم تر را باید به کمک تعمیرکارهای مجرب در زمینه تعمیرات قهوه ساز برطرف کنید. با توجه به نکات مراقبتی گفته شده برای استفاده از قهوه ساز هانوور و رعایت آنها می توانید احتمال خرابی و آسیب دیدگی قهوه ساز خود را به حداقل برسانید. با وجود اینکه قهوه ساز هانوور از کیفیت بالایی برخوردار است اما در اثر استفاده های مداوم و طولانی مدت ممکن است دچار خرابی هایی شود که با رعایت نکات ذکر شده و استفاده صحیح از دستگاه این خرابی ها به میزان زیادی کاهش می یابند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیرات قهوه ساز هانوور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیرات قهوه ساز هانوور Hannover

امتیاز کاربر: ۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا