تعمیرات تلویزیون

منو مخفی در تلویزیون ال جی LG

امروزه تلویزیون های دیجیتالی مدرن مجهز به همه امکانات پیشرفته شده اند. این تلویزیون ها دارای منوهای خاصی می باشند که هر کدام از آنها امکانات ویژه ای در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این منوها به طور معمول پنهان می باشند و به کمک دستورات خاصی در تلویزیون نمایش داده می‌شوند. ایبک امداد در این مقاله به بررسی روش های وارد شدن به منو مخفی در تلویزیون ال جی می پردازد. چنانچه شما هم از کاربران تلویزیون ال جی می باشید این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایید.

علت استفاده کردن از منوی مخفی در تلویزیون ال جی چیست؟

در بعضی از تلویزیون ها با استفاده از کنترل معمولی نمی توانید به منوی مخفی در تلویزیون دسترسی داشته باشید و حتماً باید به کمک کنترل مادر این کار را انجام دهید. شما از طریق منوی مخفی می توانید تنظیمات خاصی در تلویزیون انجام دهید. به عنوان مثال می توانید عرض و ارتفاع تصویر را تنظیم کنید و یا در رنگ تلویزیون تغییراتی اعمال کنید. همچنین می توانید سطح صدا را تعدیل کنید. به طور کل با استفاده از منوی مخفی می توانید برخی از گزینه ها را در تلویزیون ال جی فعال یا غیرفعال نمائید. برای دست یافتن به منوی مخفی در تلویزیون ال جی دو روش وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

روش اول برای دست یافتن به منوی مخفی در تلویزیون ال جی

 1. حتماً باید از کنترل اصلی و یا کنترل مادر برای دست یافتن به منوی مخفی در تلویزیون ال جی استفاده کنید.
 2. البته لازم به ذکر است با کنترل های دیگری مثل کنترل Universal که یک کنترل هوشمند و چند منظوره می باشد نیز می توانید به منوی مخفی در تلویزیون ال جی دسترسی داشته باشید. اما برای راحت تر انجام شدن کار بهتر است از ریموت مادر استفاده کنید.
 3. منبع ورودی و یا نوع کانال را در تلویزیون انتخاب کنید. جهت تعیین کردن منبع ورودی دکمه Input که روی کنترل قرار دارد را فشرده پس از آن منبع ورودی را انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید چنانچه این مرحله را انجام ندهید به منوی مخفی نمی توانید دسترسی داشته باشید.
 4. به طور همزمان دکمه Menu در ریموت کنترل و دکمه Menu در تلویزیون را فشرده و نگه دارید. این کار باید به صورت همزمان انجام گیرد. در برخی از مدل های کنترل به جای منو دکمه Setting و یا دکمه Home قرار دارد و شما باید از این دکمه ها جهت انجام دادن مراحل استفاده کنید. در بعضی از ریموت ها هم ممکن است با فشردن دکمه Ok این مرحله انجام شود.
 5. در این مرحله تلویزیون از شما رمز عبور می خواهد. اکنون باید دکمه ها را به صورت همزمان رها کنید.
 6. در این مرحله باید رمز را وارد کنید برای شروع می توانید رمز ۰۰۰۰ را استفاده کنید.
 7. در این مرحله برای دست یافتن به منوی مخفی باید دکمه Enter را بفشارید. دکمه Enter در قسمت وسط ریموت قرار دارد. با فشردن Enter رمز را تایید می کنید. ممکن است گاهی لازم باشد دکمه Ok را برای تایید رمز بفشارید.
 8. چنانچه رمز ۰۰۰۰ کار نکرد، می توانید یکی از کد هایی که در زیر عنوان شده است را امتحان کنید.
 • ۰۴۱۳
 • ۷۷۷۷
 • ۸۷۴۱
 • ۸۷۴۳
 • ۸۸۷۸
 • مطمئنا با یکی از این کدها می توانید به منوی مخفی دسترسی پیدا کنید.‌ پس از تایید کد می توانید تغییراتی که می خواهید اعمال کنید را انجام دهید و در آخر گزینه OK را بفشارید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر و تعویض برد ماشین ظرفشویی ال جی | علت خرابی برد ظرفشویی LG

حالا شما به منوی مخفی تلویزیون ال جی دسترسی دارید با دسترسی پیدا کردن به منوی مخفی می توانید تنظیمات دلخواه خود را در تلویزیون انجام دهید. به عنوان مثال می توانید جهت تغییر تنظیمات مانند تغییر میزان سطح صدا در تلویزیون و یا نسخه سیستم عامل از منوی مخفی استفاده کنید.

نکته بسیار مهم: یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که تنظیمات منو مخفی باید توسط فردی انجام شود که مهارت کافی دارد زیرا این تنظیمات بسیار حساس می باشد و اگر بدون آگاهی از انجام آن، تغییری در تنظیمات اعمال کنید ممکن است تلویزیون به صورت کلی از کار بیفتد. پس حتماً در انجام آن بسیار دقت کنید.منو مخفی در تلویزیون ال جی LG و امکانات آن پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انجام دادن هر تغییری در تلویزیون ابتدا از صفحه نمایش تلویزیون عکس بگیرید و یا تنظیمات را در برگه یادداشت کنید تا اگر به صورت تصادفی تغییری در آنها اعمال شد بتوانید دوباره آن را به حالت پیش فرض در آورده و تنظیم کنید.

روش دوم دسترسی به منوی مخفی در تلویزیون ال جی

 1. در روش دوم برای دست یافتن به منوی مخفی در تلویزیون ال جی نیز مثل روش اول باید از کنترل مادر و کنترل اصلی استفاده کنید. همانطور که گفته شد برخی از کنترل ها مثل Universal که هوشمند و چند منظوره هستند نیز می‌تواند این کار را انجام دهند.
 2. در این مرحله برای دست یافتن به منوی مخفی باید به انتخاب منبع ورودی اقدام کنید که این کار را می توانید از طریق دکمه Input که بر روی کنترل شما قرار دارد انجام دهید. دقت کنید حتماً باید منبع ورودی را انتخاب کنید در صورت عدم انتخاب منبع ورودی شما نمی توانید به منوی مخفی در تلویزیون ال جی دسترسی داشته باشید.
 3. به مدت ۵ تا ۷ ثانیه باید دکمه Menu روی ریموت کنترل را بفشارید در بعضی از کنترل ها به جای دکمه Menu دکمه Setting و یا دکمه Home قرار دارد.
 4. در این مرحله تلویزیون از شما یک رمز عبور می خواهد. شما باید پس از دیدن پیغام خیلی سریع دست خود را از روی دکمه Menu بردارید. دقت کنید این کار باید با سرعت انجام شود زیرا در غیر اینصورت تلویزیون یک منوی دیگر برای شما باز می کند.
 5. در این مرحله باید کد ۱۱۰۵ را در تلویزیون وارد کنید. این کد برای همه تلویزیون های ال جی جهت دست یافتن به منوی مخفی قرار داده شده است.
 6. پس از وارد کردن کد دکمه Inter که در وسط ریموت قرار دارد را بفشارید با این کار شما رمز عبور را تایید خواهید کرد. همچنین می توانید از دکمه Ok برای تایید رمز استفاده کنید.
 7. اکنون شما به منوی مخفی در تلویزیون ال جی دسترسی پیدا کرده اید. ممکن است بخواهید حالت USB را فعال کنید و یا ممکن است گزینه دیگری مثل Hotel Mode را در تلویزیون ال جی خود فعال کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا ماشین لباسشویی ال جی ناگهان خاموش می شود؟

نکته: تنظیم تلویزیون روی حالت Hotel Mode یکی از ویژگی های تلویزیون های ال جی می باشد که با فعال کردن آن گزینه های جستجوی کانال و تنظیم آنها از تلویزیون حذف خواهد شد.

تنظیماتی که می توانید پس از دست یافتن به منوی مخفی در تلویزیون ال جی اعمال کنید

در این مقاله دو روش برای دست یافتن به منوی مخفی در تلویزیون ال جی بیان کردیم. شما با دست یافتن به منوی مخفی می توانید تغییراتی در تنظیمات تلویزیون اعمال کنید که در ادامه توضیح داده ایم.

 • با دست یافتن به منوی مخفی در تلویزیون ال جی شما امکان تغییر دادن برخی از تنظیمات مانند تنظیمات تصویری یا صوتی، تنظیمات سطح رنگ تلویزیون و یا تعدیل کردن رنگ تلویزیون دارید.
 • در بخش تنظیمات تصویر می ‌توانید کنتراست و روشنایی، وضوح رنگ و یا دیگر تغییرات مربوط به رنگ تلویزیون را انجام دهید.
 • در تنظیمات مربوط به تعدیل رنگ سفید در تلویزیون ال جی شما می توانید درجه و مقدار رنگ را تغییر دهید.
 • در بخش تنظیمات صدا می توانید به تغییر صدای زمینه و بیشتر و یا کمتر کردن حجم صدا اقدام کنید و یا به تعدیل صدای خروجی بپردازید.
 • در بخش جنرال می توانید روشنایی و نور پس زمینه را تغییر دهید.
 • همچنین می توانید دستورالعمل های مربوط به حالت مصرف برق در تلویزیون را تغییر داده و تعیین کنید که تلویزیون پس از قطع برق چه عملی انجام دهد. این ویژگی برای افرادی که تلویزیون آنها در معرض نوسانات برق قرار دارد بسیار کاربردی می باشد.
 • در بخش Upgrade می توانید سیستم عامل دستگاه خود را ارتقا داده تا به بهبود عملکرد تلویزیون کمک کنید.
 • به طور عمومی به روز رسانی سیستم عامل در تلویزیون هر دو ماه یک بار معمولاً در دسترس افراد قرار می گیرد.

نکته بسیار مهم: وقتی شما از طریق دست یافتن به منوی مخفی در تلویزیون ال جی تغییراتی در تنظیمات آن ایجاد می‌کنید بهتر است تا وقتی که از تأثیر این تنظیمات در تلویزیون مطمئن نشدید آنها را ذخیره نکنید زیرا ممکن است نتیجه این تغییرات برای شما خوشایند نباشد.منو مخفی در تلویزیون ال جی LG و امکانات آن پس بهتر است دوباره آن را امتحان کنید. در این شرایط می توانید تنظیمات دیگری اعمال کنید و یا تلویزیون را خاموش کرده تا به تنظیمات پیش فرض و اصلی خود برگردد و پس از آن مجددا به منوی مخفی وارد شده و تغییرات را اعمال کنید.

نتیجه گیری

تلویزیون ال جی یکی از پرطرفدار ترین و پیشرفته ترین تلویزیون هایی می باشد که در بازار عرضه شده است. یکی از قابلیت ها و امکاناتی که تلویزیون هوشمند ال جی دارد این است که علاوه بر دارا بودن تنظیمات معمولی یک منو مخفی نیز برای تنظیمات در آن در نظر گرفته شده است که می‌تواند امکانات متنوعی برای کاربران فراهم کند. در این مقاله از ایبک امداد روش های دست یافتن به منو مخفی در تلویزیون ال جی را توضیح دادیم و نکات مهم مربوط به آن را به شما عزیزان یادآوری کردیم. با دست یافتن به منو مخفی در تلویزیون ال جی می توانید تنظیمات حرفه ای تصویر، صدا و … را انجام دهید.

منو مخفی در تلویزیون ال جی LG

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

منو مخفی در تلویزیون ال جی LG

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا