تعمیرات یخچال

کد های هشدار یخچال هیمالیا | اروریخچال فریز هیمالیا

یکی از مهمترین مواردی که می تواند برای نگهداری درست از یخچال هیمالیا خیلی مفید باشد، اطلاع از معنی همه کدهای هشدار یخچال هیمالیا می باشد. همانطور که آگاه هستید کدهای هشدار به تعمیرکار یخچال کمک می کند تا عیب فنی را به درستی تشخیص داده و اصلاح کند. خیلی از ارور ها جای نگرانی درباره دستگاه را ندارند چون که به مورد های ساده ای مانند باز کردن درب یخچال یا قطع برق مربوط می گردد. اما با اطلاع از لیست همه کد های هشدار یخچال هیمالیا، چرایی نمایش و رفع آن ها، می توانید مشکلات یخچال را برطرف کنید.

محتوا پنهان
1 کد خطا در یخچال هیمالیا به چه معناست

کد خطا در یخچال هیمالیا به چه معناست

کد هشدار دستگاه های برقی مخصوص برنامه نویسی سیستم دستگاه می باشد. در کل کدهای خطا شامل یک سری عدد لاتین و حروف انگلیسی هستند که به صورت چشمک زن بر روی صفحه نمایش نمایش داده می شوند. هر یک از این اخطار ها معنای خاص خود را دارد و نشان دهنده ایراد یا مشکل فنی در بخشی از یخچال است.

با مراجعه کردن به دفترچه راهنمای یخچال هیمالیا به راحتی می توانید معنی همه کدهای خطای یخچال هیمالیا را در صفحه نمایش یخچال خود متوجه شوید. اگر دفترچه راهنما در دسترس نیست و به دنبال جواب علت های کد خطای دستگاه خود می باشید، در زیر راهنمای کاملی برای پیدا کردن معنای همه کدهای هشدار یخچال هیمالیا می باشد. توجه داشته باشید که برای اصلاح برخی کدهای ارور، تعمیرات یخچال و عوض کردن قطعه به خصوصی ضروری است. در این صورت برای پیشگیری از آسیب بیشتر با یک مجموعه معتبر تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

حتما بخوانید:   مشکلات رایج یخچال فریزر و برطرف کردن آن

کد هشدار E1 در دستگاه یخچال فریزر هیمالیا به چه معنی است

زمانی که فن فریزر مشکل داشته باشد، کد هشدار یخچال هیمالیا E1 روی پنل نمایش ظاهر می گردد. برای تعمیر آن باید فن فریزر را بررسی کرد و در صورت ایراد آن را تعمیر یا عوض کرد. اگر ایراد فن دستگاه حل شد، اما این ارور ادامه داشت، احتمال دارد مشکل مربوط به معیوب برد است.

کد هشدار E2 در دستگاه یخچال فریزر هیمالیا به چه معنی است

کد خطای E2 زمانی نمایش داده می شود که فن یا برد الکترونیکی از کار بیفتد. برای رفع این کد خطا باید از یک فرد تکنسین حرفه ای تعمیرات یخچال کمک بگیرید.

کد هشدار E3 در دستگاه یخچال فریزر هیمالیا به چه معنی است

فن کندانسور جزو یکی از مهم ترین قطعه های مکانیکی یخچال می باشد که وظیفه این قطعه کم کردن دمای گاز دستگاه است. اگر این قسمت از کار بیفتد، کد هشدار E3 در صفحه نمایش ظاهر می گردد. برای رفع این خطا باید فن کندانسور چک شود.

کد هشدار E6 در دستگاه یخچال فریزر هیمالیا به چه معنی است

ظاهر شدن کد ارور E6 در یخچال فریزر هیمالیا این معنی را دارد که قطعه دمپر کانال هوا مشکل دارد. سرد نکردن هوای درونی یخچال ممکن است به دمپر آسیب برساند. برای برطرف کردن خطای E3 با متخصص تعمیرات لوازم برقی تماس بگیرید.

چه زمانی خطای EE اتفاق می افتد

اگر سنسور مربوط به یخساز یخچال فریزر هیمالیا آسیب ببیند، خطای EE روی پنل نمایش دستگاه ظاهر می گردد. با چک کردن سنسور و رفع مشکل، کد هشدار EE از روی پنل نمایش محو می شود.

کد هشدار F1 در دستگاه یخچال فریزر هیمالیا به چه معنی است

سنسور مربوط به اپراتور یخچال یکی از قسمت های مکانیکی با اهمیت است. ایراد سنسور اپراتور ایرادی جدی می باشد که باید به وسیله یک متخصص تعمیر گردد. کد هشدار F1 در کل پیامی در مورد مشکل سنسور اپراتور دارد. برای اصلاح خطای F1 باید این قطعه بررسی و مقاومت آن بررسی شود. بعضی مواقع عیب دستگاه می تواند جدی تر شود و معیوب بودن برد یخچال باعث این خطا می شود.

کد های هشدار یخچال هیمالیا

کد هشدار F2 در یخچال به چه معنی است

خطای دیگری که باید در لیست کدهای هشدار یخچال هیمالیا ذکر شود، خطای F2 است. دلیل این کد ارور مثل کدهای قبلی مربوط به سنسور یخچال است. انواع مختلفی از سنسورها در یخچال وجود دارد که برای عملکرد بهینه دستگاه استفاده می شود. این قطعه تغییرات مربوط به دما، رطوبت دستگاه، گرما و غیره را بعضی از سیگنال های الکتریکی تبدیل می نماید. به یک سیگنال الکتریکی با چک کردن مقاومت قطعه سنسور و برد دستگاه می توانید به راحتی خطای F2 در دستگاه یخچال را رفع کنید.

حتما بخوانید:   عوض کردن روغن موتور یخچال

کد هشدار F3 در یخچال فریزر هیمالیا به چه معنی است

اگر کد هشدار F3 روی نمایشگر یخچال هیمالیا چشمک می زند، دلیل آن مربوط به خرابی سنسور یا تابلو برق یخچال است. با چک کردن این دو قطعه و رفع مشکلات آن دو، کد هشدار F3 رفع می شود.

کد هشدار F4 در یخچال به چه معنی است

هنگامی که کد خطای F4 ظاهر می شود، باید به دنبال مشکلاتی در سنسور یا پنل الکتریکی در یخچال باشید. چک کردن عیب و مقاومت قطعه سنسور می تواند روشی برای برطرف کردن این خطا باشد. بعضی مواقع برای رفع کد خطای F4 لازم است خرابی برد دستگاه چک گردد. در موقع نیاز به تعمیرات یا عوض کردن سنسور و برد یخچال، با تکنسین مجاز و حرفه ای یخچال هیمالیا تماس بگیرید.

خطای C1 در یخچال هیمالیا چیست

وقتی که کمپرسور دستگاه یخچال آسیب ببیند، خطای C1 در نمایشگر یخچال های هیمالیا نمایش داده می شود. قطعه کمپرسور یکی از مهم ترین قطعه ها در این دستگاه است پس بهتر می باشد از تعمیرکار یخچال بخواهید با چک دقیق این کد هشدار را برطرف نماید.

خطای C2 در یخچال های هیمالیا چه معنی دارد

خطای C2 بیان کننده این پیام می باشد که دمای یخچال شما اندازه نیست. برای برطرف کردن این ایراد مواردی که درون دفترچه راهنمای یخچال های برند هیمالیا ذکر شده است را دنبال کنید. اگر مشکل حل نشد، آن را با یک تعمیرکار متخصص و کاربلد یخچال هیمالیا در میان گذاشته و درخواست تعمیر آن را داشته باشید.

خطای H1 چیست و چه علتی دارد

کد خطای H1 زمانی ظاهر می شود که المنت گرمایش یخچال هیمالیا مشکل داشته باشد. این خطا را با چک کردن خرابی المنت یخچال تصحیح کنید. بعضی مواقع دلیل خطایH1 می تواند مربوط به خرابی برد یخچال باشد.

دلیل کد ارور H2 در یخچال های هیمالیا چیست و چگونه آن را برطرف کنیم

در لیست همه کدهای هشدار در یخچال های هیمالیا مشکلات و ایراد های مهم کمتر دیده می شود. خطای H2 این دستگاه از مشکل در صفحه گرمایش فریزر خبر می دهد. این قطعه را برای تعمیر یا عوض کردن بررسی کنید. به جزء این، معیوب بودن برد یخچال نیز می تواند باعث کد هشدار H2 گردد.

کد هشدار H3 چیست و چگونه باید آن را رفع کرد

کد هشدار H3 وقتی ظاهر می گردد که المنت یا برد یخچال آسیب دیده باشد. رفع آن مستلزم نگاه به این دو قسمت و تعمیر این دو قطعه می باشد.

حتما بخوانید:   دلایل روشن نشدن لامپ یخچال چیست؟

کد های هشدار یخچال هیمالیا

کد هشدار H4 چیست و چگونه رفع می شود

دلیل کد هشدار H4 مربوط به صفحه گرمایش یخچال یا برد مدار دستگاه است. با چک کردن این دو قسمت در یخچال های برند هیمالیا می توانید ارور H4 را برطرف نمایید. اگر نیاز به عوض کردن برد یخچال دارید، از یک تعمیرکار کاربلد بخواهید که قطعه را تعویض کند.

خطای DF در یخچال های هیمالیا و روش های حل آن

وقتی کد هشدار DF در یخچال های هیمالیا ظاهر می شود وحشت نکنید. این خطا نشان دهنده مشکل یخچال شما نیست. در اصل کد DF نشان دهنده چرخه یخ زدایی یخچال می باشد. برای پیشگیری از یخ زدگی در یخچال، هر 8 ساعت سیستم یخ زدایی یکبار به صورت خودکار فعال می گردد.

معنی خطای SF در یخچال هیمالیا چیست

این کد به این معنی نیست که یخچال مشکل دارد. اکثر یخچال های هیمالیا به گزینه Super Freeze مجهز هستند که فریزر را قدرتمندتر می کند و مواد غذایی را سریعتر منجمد می کند.

با فشار دادن این دکمه به مدت 3 ثانیه، کمپرسور برای زمان 15-20 دقیقه بی هیچ وقفه ای کار می نماید و دما را به منفی 28 درجه کاهش می دهد.

پس از آن، از این گزینه خارج شده و به طور معمول عمل می کند. هنگامی که حالت Super Freeze فعال می باشد، علامت SF روی صفحه نمایش داده می شود.

در بعضی از مدل های یخچال های این برند مجهز به برد الکترونیکی، این حالت را می توان به صورت دستی با فشار دادن دکمه انجماد فوق العاده غیرفعال کرد، اما در بعضی از مدل های یخچال باید منتظر ماند تا مدت فعالیت فشرده دستگاه به پایان برسد و این عملکرد غیرفعال گردد.

دلیل نشان دادن خطا al در یخچال های هیمالیا چیست و چگونه آن را برطرف کنیم

خطای al رایج ترین در بین لیست همه کدهای اخطار یخچال های هیمالیا می باشد. این خطا در کل یک هشدار می باشد. کد هشدار مخفف d’alarm به معنای اخطار می باشد. وقتی که این کد هشدار روی پنل یخچال نشان داده می شود، دارای این پیام می باشد که کارکرد یخچال مشکل دارد. خطای al به دلیل خنک نشدن دستگاه نشان داده می شود. برای تعمیر آن لازم می باشد سلامت سنسور یخ زدایی، المنت و ذوب داغ بررسی شود.

نتیجه گیری

در این مقاله توضیحات کاملی در رابطه با هشدار ها و ارور های یخچال های هیمالیا برای شما شرح داده ایم. در صورت نمایش یکی از این هشدار ها بر روی نمایشگر دستگاه خود می توانید با استناد به این مطلب مشکل دستگاه را عیب یابی کرده و آن را برطرف نمایید.

31

کد های هشدار یخچال هیمالیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

کد های هشدار یخچال هیمالیا | اروریخچال فریز هیمالیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x