خدمات باغبانی

تصفیه هوای خانه با گیاهان آپارتمانی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

بسیاری از متخصصان و کارشناسان گل و گیاه پیشنهاد می‌ کنند که برای تصفیه هوای خانه از گیاهان آپارتمانی استفاده شود. در حقیقت برخی از گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی و جلوه خاصی که به محیط زندگی می‌ دهند در تمیز کردن هوای خانه نیز نقش مهمی ایفا می نمایند. تصفیه هوای خانه با گیاهان آپارتمانی ثابت شده است و در آن شکی نیست. برخی از گل‌ ها و گیاهان، مخصوص آپارتمان هستند و سمومی که در هوا موجود است را به خوبی از بین برده و میکروب‌ ها و گرد و غبارها را از بین می‌ برند. برای آنکه محل زندگی شما تمیز و پاک باشد می‌ توانید یک یا چند مورد از این گیاهان آپارتمانی را نگهداری کنید.

تصفیه هوای خانه با گیاهان آپارتمانی

همانطور که گفتیم برخی از گیاهان مخصوص آپارتمان هستند و به تصفیه هوا می‌ پردازند و می‌ توانند محیطی پاک و تمیز برای زندگی ایجاد نمایند. با نگهداری از این گیاهان علاوه بر آنکه هوای خانه شما تمیز می‌ شود می‌ توانید از ظاهر زیبا و همچنین آرامش بخشی که آنها ایجاد می‌ کنند لذت ببرید.

گیاه ژربرا جامزونی، Barberton daisy

این گل‌ های جذاب و زیبا علاوه بر آنکه طیف خاص و رنگارنگی از رنگ‌ های زرد، قرمز، صورتی و نارنجی به خانه شما اضافه می‌ نماید توانایی زیادی در تصفیه کردن هوای منزل نیز دارد. این گل قادر است فرمالدهید، بنزن و تری کلراتیلن را که در برخی متریال و وسایل خانه یافت می‌ شود مانند الیاف مصنوعی و رنگ‌ ها کاملاً تصفیه کرده و فضای منزل را به صورت کامل سم زدایی نماید.تصفیه هوای خانه با گیاهان آپارتمانی این گل باید در مکانی نگهداری شود که نور زیادی در آنجا وجود داشته باشد. خاک آن نیز باید همیشه مرطوب بوده و زهکشی مناسبی داشته باشد.

پیچک معمولی یا پاپیتال، English lvy

این گیاه از گیاهانی می‌ باشد که بسیار راحت رشد کرده و با دوام است. برای تمیز کردن محیط سرویس بهداشتی یکی از بهترین گیاهان می‌ باشد در نتیجه برای تصفیه کردن هوای سرویس بهداشتی می‌ توانید از این گیاه استفاده نمایید. همچنین پژوهش‌ ها نشان داده که پیچک می‌ تواند کپک‌ هایی که در خانه ایجاد می‌ شود را نیز کنترل کرده و در کاهش آنها موثر باشد. پیچک معمولی یا پاپیتال از گیاهانی است که نیاز به آب زیادی دارد و تقریباً ۴ ساعت باید در معرض نور آفتاب قرار گیرد. این گیاه با تمیز کردن هوا و سم زدایی می‌ تواند ماندگاری بسیار خوبی داشته باشد.

حتما بخوانید:   راهکارهایی برای جلوگیری از یخ زدن گیاهان در زمستان

سانسوریا، snake plant

چنانچه سانسوریا را در اتاق خواب خود نگهداری کنید خواب آرام و راحتی خواهید داشت. سانسوریا گیاه شادابی می‌ باشد و برگ‌ های آن دارای حاشیه زرد رنگی است. این گیاه هنگام شب اکسیژن آزاد می‌ نماید و به همین خاطر باعث خواب راحت‌ تری برای شما خواهد شد. سانسوریا از بهترین گیاهان مخصوص آپارتمان است و برای فیلتر کردن و تصفیه کردن فرمالدهید، بنزن، تری کلراتیلن، زایلین و … مناسب است. آبیاری کردن بیش از حد این گیاه باعث می‌ شود که ریشه‌ های آن دچار پوسیدگی شده و خیلی زود از بین برود.

گل داوودی و ویژگی آن

نگهداری از گل داوودی در گلدان و قرار دادن آن در آشپزخانه و یا اتاق نشیمن می‌ تواند حال و هوای بسیار خاصی به منزل شما بدهد. این گل‌ های زیبا دارای تنوع رنگی زیادی هستند و به خانه شما رنگارنگی و جذابیت خاصی می‌ بخشند. گل داوودی می‌ تواند انواع آلودگی‌ ها و سموم مثل بخار آمونیاک و همچنین بنزن را تصفیه نماید. این مواد معمولاً در مواد شوینده، چسب‌ ها، پلاستیک‌ ها و … وجود دارند. گل داوودی آفتاب دوست است و بهتر است در کنار پنجره قرار گیرد تا به اندازه کافی نور دریافت کند.

گیاه گندمی و ویژگی آن

چنانچه مهارت زیادی در نگهداری از گل و گیاه ندارید یکی از بهترین گزینه‌ ها برای شما گیاه گندمی می‌ باشد. این گیاه دارای مقاومت خوبی است و سمومی مانند زایلین و مونوکسید کربن را تصفیه می‌کند و از بین می‌ برد.تصفیه هوای خانه با گیاهان آپارتمانی چنانچه حیوان خانگی در خانه نگهداری می‌ کنید جالب است که بدانید این گیاه هیچ آسیبی به حیوانات شما نمی‌ رساند زیرا گیاه غیر سمی است. تکثیر کردن آن نیز کار بسیار راحتی می‌ باشد و شما می‌ توانید آویز‌هایی که از گلدان پایین آمده را در گلدان دیگری به صورت جداگانه بکارید و آن را تکثیر کنید.

گیاه آلوئه ورا و ویژگی آن

از بهترین گیاهان آپارتمانی که می‌ توانید آن را کنار پنجره قرار داده و در آپارتمان خود نگهداری کنید گیاه آلوئه ورا می‌ باشد. این گیاه نیز آفتاب دوست است و باید در جای آفتاب گیری نگهداری شود. گیاه آلوئه ورا علاوه بر آنکه خواص درمانی زیادی مخصوصاً برای ضایعات پوستی دارد، تصفیه کننده عالی سموم هوا نیز می‌ باشد. مواد شیمیایی مانند بنزن و فرمالدهید را که در شوینده‌ ها، کفپوش‌ ها و روغن‌ های جلا وجود دارد به خوبی تصفیه می‌ نماید. گیاه آلوئه ورا باید در مکانی که آفتاب گیر است قرار داده شود تا به خوبی رشد نماید.

حتما بخوانید:   بهترین زمان برای سمپاشی کردن درختان میوه

نخل راپیس، Broad lady palm

این گیاه هم از معدود گیاهانی می‌ باشد که آمونیاکی را که از محصولات شوینده حاصل می‌ شود را از بین می‌ برد. البته باید بگوییم نخل راپیس از گیاهان گران قیمت است ولی می‌ توانید اندازه‌ های کوچک‌ تر آن را خریداری کنید و از آن به خوبی مراقبت کنید تا بزرگ شود و حتی می‌ توانید بذر آن را نیز بکارید. نخل راپیس به رطوبت علاقه زیادی دارد و به همین خاطر در حمام هم می‌ تواند رشد خوبی داشته باشد.

درخت اژدها، Dracaena red edged

تری کلراتیلن و زایلین از آلاینده‌ هایی هستند که درخت اژدها می‌ تواند به راحتی آنها را تصفیه کند. درخت اژدها معمولا رشد آهسته‌ ای دارد و برگ‌ های آن حاشیه‌ های قرمز رنگی دارند که موجب می‌ شود ترکیب رنگ زیبا و جذابی را به دکوراسیون داخلی منزل شما ببخشد. این گیاه تا دو و نیم متر هم می‌ تواند قد بکشد به همین خاطر باید در اتاقی آن را نگهداری کنید که دارای سقف بلندی است و نور طبیعی نیز در آن وجود دارد.

آگلونما و ویژگی آن

یکی دیگر از گیاهانی که می‌ تواند تصفیه هوای خانه را انجام دهد گیاه آگلونما می‌ باشد که یک گیاه استوایی است و برای تصفیه کردن فرمالدهید و بنزن بسیار موثر عمل می‌ کند. این مواد سمی به طور معمول در لوازم آرایشی و مواد شوینده‌ ها وجود دارند. آگلونما به محیط مرطوب و نور کم احتیاج دارد و به همین خاطر در حمام هم رشد خوبی خواهد داشت. چنانچه رطوبت آن خوب نباشد نمی‌ تواند رشد کند به همین خاطر اگر در مکانی آن را نگهداری می‌ کنید که در آنجا رطوبت کافی وجود ندارد حتماً باید برگ‌ های آن را غبار پاشی کنید.

پتوس و ویژگی آن

معمولا این گیاه به برگ‌ های براق و بزرگ شناخته می‌ شود. گیاه پتوس برای تصفیه کردن هوا در منزل بهترین گزینه می‌ باشد. چنانچه نگهداری از گیاهان و گل‌ ها برای شما سخت است گیاه پتوس می‌ تواند انتخاب مناسبی باشد زیرا از گیاهان مقاوم است و در همه شرایط نوری می‌ تواند دوام خوبی داشته باشد. معمولاً گیاه پتوس گیاه سازگاری است و در محیط‌ های روشن به خوبی رشد می‌ کند. این گیاه دوستدار رطوبت بوده و به همین خاطر در حمام نیز می‌ توان از آن نگهداری کرد.

نخل بهشتی و ویژگی آن

در مبحث تصفیه هوا با گیاهان آپارتمانی می‌ توانیم به گیاه نخل بهشتی نیز اشاره کنیم. اگر در آپارتمان زندگی می‌ کنید نخل بهشتی می‌ تواند یکی از بهترین گزینه‌ ها برای شما باشد زیرا مقاومت بالایی داشته، باشکوه و زیبا است و همچنین هوا را نیز تصفیه می‌ کند. نخل بهشتی به نور غیر مستقیم با فضای روشن نیاز دارد اما می‌ تواند سایه را نیز تحمل کند. برای آنکه گلدان بیشتر از نیاز خود آبیاری نشود بهتر است صبر کنید که خاک آن کاملاً خشک شود و سپس اقدام به آبیاری کردن آن نمایید. اگر نخل بهشتی به خوبی آب دریافت نکند برگ‌ های آن کم کم قهوه‌ ای خواهند شد.

حتما بخوانید:   چرا باید گل‌های طبیعی را از کاسه میوه دور نگه داریم؟

فیکوس و ویژگی آن

یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم که نگهداری از آن مهارت زیادی نمی‌ خواهد گیاه فیکوس می‌ باشد. به علت ظاهر زیبای این گیاه و همچنین نگهداری آسان از آن تقریباً از پر طرفدارترین و محبوب‌ ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می‌ آید. پژوهش‌ ها نشان می‌ دهد گیاه فیکوس در تصفیه کردن هوا قدرت فوق العاده‌ ای دارد و به همین خاطر بهتر است که روی طاقچه، پنجره و میز از آن نگهداری شود. نگهداری از آن خیلی راحت است نور زیادی نمی‌ خواهد اما نکته مهم این است که برای گربه‌ ها و سگ‌ ها سمی می‌ باشد.

گیاه آناناسی و ویژگی آن

در تصفیه هوا با گیاهان آپارتمانی یکی دیگر از گیاهان مؤثر گیاه آناناسی می‌ باشد که نه تنها باعث تمیز و پاک شدن هوای خانه می‌ شود بلکه زیبایی خیره کننده‌ ای نیز به دکوراسیون خانه شما می‌ دهد.تصفیه هوای خانه با گیاهان آپارتمانی این گیاه دارای برگ‌ های متعدد و بزرگی است و آلاینده‌ های مضر و مواد سمی که در هوا وجود دارد را تصفیه می‌ کند. چنانچه می‌ خواهید فضای خانه خود را به سبک استوایی تزیین نمایید گیاه آناناسی بهترین گزینه می‌ باشد. این گیاه هوای آفتابی و گرم را دوست دارد و به همین خاطر باید در گلخانه یا پاسیو و نزدیک تابش آفتاب قرار داده شود. گیاه آناناسی به آب زیادی نیاز ندارد و قبل از آبیاری مجدد باید توجه کنید که خاک گلدان خشک شده باشد.

نتیجه‌ گیری

تصفیه هوای خانه با گیاهان آپارتمانی از مواردی می باشد که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. گیاهان و گل‌ هایی که در این مقاله از مجله آی بک به آنها پرداختیم بر اساس تحقیقات معرفی شده‌ اند و بهترین گیاهان جهت تصفیه هوا می‌ باشند. چنانچه می‌ خواهید خانه شما هم از مواد آلاینده مضر و سموم تصفیه شود می‌ توانید تعدادی از این گیاهان را در محیط زندگی خود نگهداری کنید و علاوه بر خاصیت مهم آنها که تصفیه کننده هوا می‌ باشد از زیبایی ظاهری این گیاهان نیز لذت ببرید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تصفیه هوای خانه با گیاهان آپارتمانی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تصفیه هوای خانه با گیاهان آپارتمانی، گیاه فیکوس و ویژگی آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x