خدمات باغبانی

گیاهانی که در زمستان گل می دهند کدامند؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

روزهای کوتاه زمستان حتی شادترین افراد را نیز می‌ تواند افسرده کند. گاهی اوقات بسیاری از افراد آرزو می‌ کنند که روزهای گرم و رنگارنگ بهاری دوباره از راه برسد و شاهد شکوفا شدن گل‌ ها باشند اما نکته جالب اینجاست که گل‌ های خوش رنگ و زیبا فقط مختص فصل بهار نیست و در فصل زمستان نیز می‌ توانید درختان سبزی مانند سرو، صنوبر، کاج و … را مشاهده نمایید. در واقع گیاهانی که در زمستان گل می‌ دهند می توانند تصویری از فصل بهار را برای شما شبیه سازی نمایند. حتی در طی فصل زمستان نیز می‌ توانید رنگ‌ های بنفش، قرمز و زرد را در بین گل‌ ها مشاهده کنید و زمانی که برف زمستانی همه جا را سفید پوش کرده است این رنگ‌ ها بسیار خاص و برجسته به نظر می‌ آیند.

گیاهانی که در زمستان گل می‌ دهند

همانطور که در بخش پیشین گفتیم گیاهانی وجود دارند که در فصل زمستان نیز گل می‌ دهند و می‌ توانند در روزهای سرد زمستانی زیبایی بی‌ نظیری داشته باشند. این گیاهان می‌ توانند امید رسیدن به فصل بهار را در دل افراد زنده نگه دارند. البته باید توجه کنید که گیاهانی که فصل زمستان گل می‌ دهند بر اساس آب و هوای منطقه ممکن است در ابتدا، اواسط و یا اواخر زمستان شروع به گلدهی کنند. در ادامه مقاله چند مورد از گیاهانی که در فصل زمستان گل می‌ دهند را به شما معرفی می‌ کنیم.

درخت فندق زمستانی

یکی از گیاهانی که در فصل زمستان گل می‌ دهد فندق زمستانی می‌ باشد. این گیاه درختچه کوچکی می‌ باشد و همانطور که از نام آن پیداست در ماه‌ های سرد سال و در فصل زمستان شکوفه می‌ دهد. گیاهانی که در زمستان گل می دهند کدامند؟شکوفه‌ های درخت فندق زمستانی گلبرگ‌ های زیبای زرد رنگ شفافی دارند و در نور مثل شیشه‌ های رنگی تلألو داشته و می‌ درخشند. این گیاهان دارای ساقه خاکستری تیره هستند و شکوفه‌ های آنها زرد رنگ است. شب‌ هایی که معمولاً گرمتر است بوی بسیار خوشی از این گیاه آزاد می‌ گردد و عطر آن را هرگز فراموش نخواهید کرد. این گیاه نیاز به آفتاب دارد و خاک آن باید غنی باشد. رطوبت متوسط و همچنین زهکشی مناسبی هم از نیازهای این گل می باشد.

حتما بخوانید:   پرلیت چیست؟ | مزایای پرلیت برای گیاهان کدامند؟

گل یخ و ویژگی های آن

گل یخ هم از گیاهان زمستانی می‌ باشد که در فصل سرما شکوفه‌ های زرد رنگ کوچکی به نمایش می‌ گذارد. چیزی که در مورد این گل می‌ تواند شما را شگفت‌ زده کند این است که گل یخ یک درختچه زمستانی می‌ باشد که بوی بسیار متحیر کننده‌ ای دارد. زمانی که گل به صورت کامل باز شد مرکز آن به رنگ قرمز تیره یا ارغوانی دیده می‌ شود که با گلبرگ‌ های آن که به رنگ زرد می‌ باشد در تضاد است و همین تضاد می‌ تواند زیبایی بی‌ نظیری خلق نماید. خاک این گیاه باید حاصل خیز، دارای زهکشی مناسب و مرطوب باشد تا بتواند بیشترین میزان گل را تولید کند.

یاس زمستانی و ویژگی های آن

یک نوع دیگر از گیاهانی که در زمستان گل می دهند یاس زمستانی می‌ باشد که دارای گل‌ های زرد رنگی است. این درختچه دارای ساقه نرمی‌ می باشد و در سرما شکوفا می‌ دهد. این گیاه به کشور چین متعلق است و گل‌ های زرد یاس زمستانی  زمین و روی ریشه‌ های سبز آن می‌شکفند. بهترین نور برای درختچه یاس زمستانی آفتاب مستقیم می‌ باشد ولی این گیاه می‌ تواند در هوای نیمه ابری نیز رشد خود را داشته باشد.

زردآلو ژاپنی و ویژگی های آن

چنانچه دوست دارید برای جشن سال نو این گیاه گل دار زمستانی را در خانه خود داشته باشید و از رنگ‌ های شاد آن بهره‌ مند شوید، زردآلو ژاپنی هم بهترین گزینه می‌ باشد. زردآلوی ژاپنی درختچه کوچک خزان کننده‌ ای است که دارای شکوفه‌ هایی به رنگ سفید، قرمز و صورتی می‌ باشد. این گیاه در ماه بهمن و اسفند شکوفه می‌ دهد. همچنین زردآلو ژاپنی دارای عطر شگفت انگیزی نیز می‌ باشد. بیشتر از ۲۵۰ گونه از گیاه زردآلو ژاپنی وجود دارد که نشان از قدمت آن دارد. این درختچه را می‌ توان در هوای نیمه ابری و یا آفتابی نگهداری کرد. گیاهانی که در زمستان گل می دهند کدامند؟خاک آن هم باید از نوع اسیدی و شنی و همچنین دارای زهکشی مناسب باشد. زردآلو ژاپنی در واقع گل سر سبد درختچه های زینتی است که مقاوم به سرما می‌ باشند. ارتفاع آنها از یک متر کمتر است و شکوفه‌ های آن عطر بی‌ نظیری دارند.

درختچه خلنگ یا اریکا

درختچه اریکا یا خلنگ هم دارای زیبایی بی‌ نظیری می‌ باشد ولی در زمستان اوج شکوفایی و جذابیت این گیاه است. این گیاه دارای گونه‌ های زیادی می‌ باشد ولی همه آنها به شکل درختچه‌ های سبزی هستند که نزدیک سطح زمین رشد می‌ کنند و پوشش خارق‌ العاده‌ ای نیز ایجاد می‌ نماید. بر حسب گونه خلنگ شکوفه‌ های آن دارای رنگ‌ های مختلف صورتی تا ارغوانی هستند. رنگ این درختچه می‌ تواند در تمام فصل زمستان شادی بی‌ نظیری به زندگی شما ببخشد. تضاد رنگ سفید و بنفش جذابیت خیره کننده‌ ای به این درختچه می‌ دهد. این گیاه برای رشد به خاک شنی اسیدی با زهکشی و رطوبت متوسط نیاز دارد.

حتما بخوانید:   چراغ رشد گیاه چیست؟ | کاربرد لامپ رشد گیاه

ازگیل ژاپنی و ویژگی های آن

افرادی که در مناطقی زندگی می‌ کنند که زمستان در آنجا معتدل است، بسیار خوش شانس می‌ باشند زیرا می‌ توانند این گیاه گلدار را در آنجا نگهداری کنند. ازگیل ژاپنی در مناطقی می‌ تواند رشد کند که دمای هوا در آنجا از ۱۰ درجه سانتیگراد کمتر نمی‌ شود. در واقع اگر دوست دارید هر چهار فصل گل داشته باشید باید گل ژاپنی را انتخاب کنید. این درختچه زودتر از درختچه زردآلو ژاپنی شکوفا می‌ گردد. می‌ توانید این دو گیاه را در کنار همدیگر بکارید و یک باغ ژاپنی بسیار جذاب و خیره کننده ایجاد نمایید. باغ زیبای شما در فصل پاییز و زمستان می‌ تواند چشم‌ ها را خیره کند. ازگیل ژاپنی هم در خاکی رشد می‌ کند که حاصلخیز باشد، زهکشی خوبی داشته باشد و از نظر رطوبت نیز در سطح خوبی باشد. این گیاه آفتاب دوست است اما در هوای نیمه آفتابی نیز می‌ تواند رشد کند.

گل برفی و ویژگی های آن

یکی دیگر از گیاهانی که برای گذران روزهای افسرده زمستانی می‌ تواند به شما کمک زیادی کند، گل برفی می‌ باشد. گل برفی گل‌ های سفید بسیار کوچکی دارد که این شکوفه‌ های سفید می‌ تواند زیبایی برف را هم برای شما تداعی کند. این درختچه بیشتر در یک منطقه به صورت وحشی و گسترده پخش می‌ شود. گیاه گل برفی خود رو است و علاوه بر آن به روش کاشت پیاز نیز می‌ توان آن را تکثیر کرد. در واقع دسته‌ های بسیار بزرگی از گل برفی در کنار یکدیگر می‌ رویند و وسعت رویش آن موجب می‌ شود که گل برفی گیاهی فوق العاده جهت کاشت به عنوان گیاهانی که در زمستان گل می‌ دهند باشد. خاک مناسب برای رشد این گیاه خاکی است که دارای رطوبت متوسط بوده و زهکشی مناسبی داشته باشد. گل برفی یک گیاه آفتاب دوست است ولی امکان روییدن آن در هوای نیمه آفتابی نیز وجود دارد.

هاماملیس و ویژگی های آن

یکی دیگر از گیاهانی که در زمستان گل می‌ دهند و رنگ آن به صورت زرد پر رنگ می‌ باشد گیاه هاماملیس است. این درختچه دانه های خود را وقتی که می‌ رسند داخل خود نگه می‌ دارد و پس از آنکه باز شد دانه‌ ها را به اطراف پخش می‌ نماید. رنگ‌ های این گیاه به رنگ نارنجی، زرد، قرمز و … می‌ باشند و گاهی اوقات نیز به رنگ بنفش در می‌ آید. هاماملیس نیز یکی از گیاهان معطر است و گونه‌ های مختلف آن نیز دارای رایحه های متفاوتی می‌ باشد. این گیاه از آذر ماه تا دی ماه شکوفا است و خاک مناسب برای آن خاکی است که دارای زهکشی خوب و رطوبت متوسط باشد.

حتما بخوانید:   سم قارچ کش چیست؟ | نحوه استفاده از سم قارچ کش

ارانتیس و ویژگی های آن

ارانتیس هم یک گیاه کوچک بسیار زیبا است که در اواخر زمستان شکوفا می‌ گردد. گل‌های کوچک این گیاه هم به رنگ زرد می‌ باشد. رنگ زرد گیاه ارانتیس می‌ تواند زیبایی خاصی به باغچه شما بدهد. اگر شرایط مناسب باشد گیاه ارانتیس به خوبی تکثیر می‌ شود و در نتیجه شما دریایی از رنگ زیبای زرد را خواهید داشت که می‌ تواند برای افزایش روحیه مثبت در روزهای سرد سال بسیار موثر باشد. این گیاه نیز برای رشد خوب به رطوبت متوسط، زهکشی مناسب و هوای آفتابی و یا نیمه آفتابی نیاز دارد.

خربق و ویژگی های آن

یکی دیگر از گیاهانی که در بی‌ نورترین مکان هم می‌ توانند وجود داشته باشند و رشد کنند گیاه خربق می‌ باشد. این نوع گیاهان از هوای سرد بسیار لذت می‌ برند و گاهی اوقات حتی هنگام بارش برف هم رشد می‌ کنند ولی با این حال بهتر است که این گیاه را در اطراف دیوار یا درختان دیگر بکارید تا از سرما محافظت شود.گیاهانی که در زمستان گل می دهند کدامند؟ این گیاهان در فصل سرد زمستان گل‌ های بنفش و صورتی تولید می‌ کنند. گیاه خربق نیازی به آفتاب نداشته و خاکی که برای رشد آن مناسب می‌ باشد خاکی است که دارای زهکشی خوبی بوده و غنی باشد.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله آی بک تعدادی از گیاهان که در زمستان گل می‌ دهند را به شما معرفی کردیم. دیگر وقت آن رسیده که شما هم به زمستان و فصل سرما رنگ و بوی دیگری بدهید. با تهیه این گیاهان می توانید گل‌ های زیبایی در فصل زمستان داشته باشید و از مشاهده آنها لذت ببرید. درختان زینتی به سرما مقاوم هستند و در فصول سرد سال می‌ توانند انگیزه بیشتری به شما برای زندگی کردن بدهند. علاوه بر آن شما می‌ توانید از رایحه جذاب و دل انگیز این گیاهان نیز بهره‌ مند شوید و از طراوتی که در محیط زندگی شما ایجاد می‌ شود لذت ببرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

گیاهانی که در زمستان گل می دهند کدامند؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

گیاهانی که در زمستان گل می دهند کدامند؟ درخت فندق زمستانی و ویژگی آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x