تعمیرات هود

راهنمای تعویض کلید هود | بررسی دلیل خرابی کلید هود

نحوه تعویض کلید هود | بررسی دلیل خرابی راهنمای و تعویض کلید هود آشپزخانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

شیوه تعویض کلید هود: کلید هود در آشپزخانه ممکن است به هر دلیلی آسیب ببیند و نیاز به تعویض داشته باشد ما باید بدانیم چه زمانی نیاز به تعویض دارد و چگونه باید این کار را انجام دهیم. در ادامه این مقاله از ایبک امداد به نکته های مهم شیوه تعویض کلید هود و آشنایی با قطعات مختلف هود می‌پردازیم و همچنین دلایل خرابی کلید هود اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

قطعات هود آشپزخانه

برای تعمیر و یا تعویض کلید هود بهتر است با اجزای هود آشنا شوید تا به راحتی بتوانید آن را تعویض کنید. البته اگر تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است از تکنسین های ما در ایبک امداد کمک بگیرید. در ادامه با ایبک امداد همراه باشید تا اجزا و کاربرد هود را مورد بررسی قرار دهیم:

 • موتور و فن
یکی از مهم ترین قطعات این دستگاه است که ذرات آلوده چربی را در هنگام پختن غذا از محل خارج می‌کند.
 • روشنایی هود ها
هود ها علاوه بر خارج کردن ذرات آلوده چربی، به واسطه دو یا چند چراغ ضعیف هالوژونی و کم مصرف محیط اطراف گاز را روشن می‌کند تا در مواقع خاص از آن از یک منبع ضعیف نور استفاده شود.
 • فیلتر هود
فیلتر هود از مخزن های توری یا فلزی ساخته شده اند که برای جذب ذرات چربی استفاده می‌شود و از پخش شدن دستگاه و چسبیدن به قطعات دیگر جلو گیری می‌کند.
 • کلید های هود آشپزخانه و کنترل کننده دستگاه
کلید های هود آشپز خانه و شیوه تعویض کلید اصلی ترین بخش این مقاله است. کلید های هود وظیفه کنترل سرعت فن و لامپ ها را دارند. کلید ها به دو دسته هوشمند و معمولی تقسیم می‌شوند. صفحه کلید های معمولی دارای چند کلید راکر یا معمولی هستند ساختار بسیار ساده ای دارند و استفاده از آنها بسیار راحت است ولی کلید های هوشمند از صفحه های لمسی  دارای حسگر های قوی، نمایشگر، ریموت کنترل و تایمر و… تشکیل شده اند. قابلیت بیشتری نسبت به هود های ساده دارند و همچنین از قیمت های بالا تری برخوردارند.
 • بدنه هود
بدنه هود بسته به سلیقه مشتری طرح های بسیار متنوعی دارد و از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که نسب به طرح آن قیمت آن هم تغییر پیدا می‌کند.
 • دودکش تخلیه آلاینده
این قسمت برای انتقال آلاینده های محیط به بیرون از ساختمان ساخته شده است و باید مثل دودکش وسایل گاز سوز اجرا شود، یک قسمت لوله H باید بیرون از خانه قرار بگیرد تا مکش بهتری داشته باشد و از سقوط اشیاء و نزولات آسمانی جلوگیری کند تا آسیبی به آن وارد نشود؛ هود آشپزخانه باید توسط لوله های آلومینیومی یا گالوانیزه بخاری یا لوله‌های خرطومی پلاستیکی یا فلزی منعطف  به دهانه این دودکش متصل شود.  سراسر مسیر انتقال آلاینده کاملا درزبندی کنید تا از پخش شدن آلاینده‌ها درون ساختمان و آلوده سازی محیط جلوگیری شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی های تعمیرات هود بیمکث BIMAX

نکات مهم شیوه تعویض کلید هود

در ایبک امداد برای صرفه جویی در وقت شما عزیزان نکات مهم شیوه تعویض کلید هود را بیان کرده ایم:

شیوه تعویض کلید هود

دلیل خرابی کلید هود
 • گذشت زمان
 • فرسوده شدن
 • بروز مشکل در اتصالات
زمان مناسب برای تعویض کلید هود
 • تایمی که دچار مشکل می‌شود.
 • درصورتی که قابل تعمیر نباشد تعویض کنید.
شیوه تعویض کلید هود به چه صورت است؟
 • قطع کردن برق
 • جدا کردن فیلتر
 • جدا کردن کلید قدیمی و وصل کردن کلید جدید

چرا کلید هود خراب می‌شود؟

در بیشتر خانه ها از اجاق گاز استفاده می‌کنند و این وسیله جزء پر کاربرد ترین و ضروری ترین وسیله در خانه تبدیل شده، هر اجاق گازی نیاز به هود دارد تا ذرات پخت و پز را به بیرون هدایت کند و از پخش شدن آن جلوگیری کند. یکی از مشکلاتی که کاربران با هود دارند خراب شدن کلید های هود است که در بعضی مواقع دچار آسیب می‌شوند.

خراب بودن سوئیچ یکی از دلایل خرابی کلید هود است البته که تنها دلیل برای خراب شدن نیست می‌تواند عوامل دیگری باعث بروز این مشکل شوند. اگر بعد از فشردن دکه واکنشی از دستگاه مشاهده نکردید باید مراحل عیب یابی را طی کنید تا مشکل اصلی را پیدا کنید.

چه موقع کلید هود را عوض کنیم؟

درصورتی که امکان تعمیر نباشد باید کلید هود را تعویض کرد پیشنهاد می‌کنیم در صورت خرابی کلید هود آن را تعویض کنید به دلیل اینکه تعمیر آن فایده ای ندارد. و اگر تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است با دقت این کار را انجام دهید؛ همچنین می‌توانید در صورت نیاز از متخصصین ایبک امداد در این زمینه کمک بگیرید.

شیوه تعویض کلید هود به چه صورت است؟

برای تعویض سوئیچ هود خود از مراحل زیر پیروی کنید و در صورت هرگونه ایراد در قسمت های مختلف از مراحل مناسب برای برطرف کردن آن استفاده کنید. عجله نکنید و مراقب باشید به آرامی و با دقت مراحل را پشت سر بگذارید. در ادامه به شما کمک می‌کنیم تا کلید هود خود را تعویض کنید:

 1. در قدم اول برق را قطع کنید.
 2. فیلتر را از هود جدا کنید.
 3. کلید جدید را جایگزین کلید قدیمی کنید.

قطع کردن برق

برای هر فعالیتی که مربوط به برق است و متصل به آن است بهتر است قبل از هرکاری برق را قطع کنید تا دچار مشکل برق گرفتگی نشودید.

هود را از برق جدا کنید، تنها خاموش کردن هود فایده ای ندارد زیرا بعد از خاموش کردن باز هم جریان برق وجود دارد پس بهتر است هود را کاملا از پریز جدا کنید.

جدا کردن فیلتر

بعد از اطمینان از قطع شدن برق فیلتر هود و قسمت پایین آن را برداشته تا به پشت سوئیچ برسید. دو فیلتر را با فشار دادن گیره های فیلتر جدا کنید و محکم قرار دهید برای جدا کردن پنل زیرین، دست خود را زیر پنل نگهدارید پیچ هایی که آنها را به هم متصل کرده است را بردارید تا از سقوط کردن پنل جلوگیری کنید . بعد از برداشتن پیج ها آنها را در مکانی امن قرار دهید.

شیوه تعویض کلید هود

جایگزین کردن کلید جدید با کلید قدیمی

برای دسترسی به پشت کلید ها باید فیلتر ها و پنل زیر کاپوت را بردارید. مکان کلید و محلی که متصل است را چک کنید چنانچه مشکلی به وجود آمد در این قسمت از قطعات، اقدامات لازم را برای برطرف کردن مشکل فعلی انجام دهید. در این مرحله بهتر است وضعیت سیم ها را چک کنید تا در صورت وجود مشکل برای رفع آنها اقدامی انجام دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات هود آریستون Ariston | راهکار افزایش قدرت مکش

برای تعویض کلید در قدم اول باید سیم های متصل به آن را جدا کنید. اصولا به هر کلید ۳ سیم متصل است که باید اتصال هر ۳ سیم را قطع کنید. قبل از جدا کردن سیم ها از آن عکس بگیرید تا در موقع وصل کردن آن دچار مشکل نشوید.

بازگرداندن قطعات به جایگاه خود

بعد از اتمام مراحل تعویض کلید های هود و سیم کشی درست مجدد فیلتر ها و پنل زیرین را باید نصب کنید. برای این کار باید دوباره پنل را در جایگاه قبلی خود قرار داده و با نگه داشتن آن، پیچ های پنل را بسته و از محکم بسته شدن پیچ ها اطمینان کامل حاصل نمایید زیرا ممکن است پیچ ها محکم بسته نشود و باعث رسیدن آسیب شدیدی به دستگاه شود. چنانچه اگر وقت کافی برای بسته شدن پیچ ها بگذارید از خطرات احتمالی جلوگیری خواهید کرد.

بعد از نصب کامل پنل زیرین به سراغ فیلتر ها رفته و آنها را در جایگاه مناسب خود قرار دهید. فیلتر ها را به صورت جداگانه در جایگاه خود قرار دهید و با استفاده از گیره های مخصوص، اتصال فیلتر ها را با هود برقرار کنید. برای جلوگیری از ایجاد اختلال در روند هود از متصل شدن فیلتر ها مطمئن شوید.

برق هود را متصل کنید

بعد از اتمام تمام مراحل بالا و جایگزین کردن کلید های جدید به جای کلید های قدیمی باید از عملکر آن اطمینان حاصل نمایید؛ حالا باید هود را به برق شهری متصل کنید تا از روند کارکرد کلید های هود مطمئن شوید. بعد از وصل شدن برق، عملکرد صحیح کلید ها را مورد بررسی کامل قرار دهید.

چنانچه مشکل کلید هود رفع شد می‌توانید بدون هیچ نگرانی از هود آشپزخانه خود استفاده کنید. اما اگر همچنان با بروز مشکل مواجه شدید و بعد از فشردن کلید هود با واکنشی مواجه نشدید احتمالا  ایراد اصلی از برد الکتریکی هود است و برای برطرف کردن این مشکل شما می‌توانید با تعمیرکاران ما در ایبک امداد تماس بگیرید تا در اولین فرصت هود شما را مورد بررسی قرار دهند.

در نظر بگیرید که برد الکتریکی طراحی بسیار پیچیده و ظریفی دارد و استفاده از افراد بی تجربه و همچنین غیر مجاز برای عیب یابی و تعمیر دستگاه استفاده نکنید. در غیر این صورت ممکن است آسیب بیشتری به دستگاه وارد شود و شما برای تعمیر و یا تعویض هزینه بیشتری پرداخت کنید.

نتیجه‌گیری از مقاله شیوه تعویض کلید هود

ما در مجموعه ایبک امداد تلاش کردیم تا بسیاری از  نکات مهم در تعویض و تعمیر کلید هود را بازگو کنیم تا شما کاربران گرامی به راحتی در منزل به تعویض کلید هود خود بپردازید. در صورت هرگونه بروز مشکل شما عزیزان می‌توانید با تکنسین های ایبک امداد تماس بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند و همچنین در صورت نیاز به تعمیر کلید هود در منزل اقدام کنند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش های تعویض کلید هود در ایبک امداد

امتیاز سردبیر

در این مقاله به روش های تعویض کلید هود در ایبک امداد پرداخته شده است.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا