تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال هوور

چگونه می توانیم یخساز یخچال هوور را تعمیر کنیم

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

روش تعمیر یخساز یخچال هوور چگونه است؟ در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما روش تعمیر یخساز یخچال هوور را در منزل آموزش دهیم . اگر شما در زمینه تعمیرات یخچال هیچگونه مهارتی ندارید بهتر است که برای تعمیر یخساز یخچال هوور خود به نمایندگی یخچال هوور مراجعه کنید ولی اگر مقداری کمی در این زمینه مهارت داشته باشید می توانید با نکاتی که برای شما بیان می کنیم خودتان در منزل مشکل یخساز یخچال هوور را برطرف کنید لطفاً با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال هوور را فعال کنیم؟

یخساز یخچال

برای راه اندازی یخساز یخچال هوور شما باید از دکمه ای که روی نمایشگر فریزر قرار داده شده است برای فعال سازی آن استفاده کنید البته در بعضی از مدل ها هم برای راه اندازی یخساز یخچال هوور، اهرم مخصوصی قرار داده شده که با کشیدن آن اهرم به طرف پایین، یخساز یخچال شما روشن خواهد شد و اگر خواستید به وسیله دکمه روی درب فریزر، یخساز را فعال کنید باید دکمه را در حالت on قرار دهید تا یخساز شما روشن شود.

روش خاموش کردن یخساز یخچال هوور چگونه است؟

اگر شما نمی خواهید از یخساز یخچال هوور خود استفاده کنید می توانید آن را غیر فعال و خاموش کنید برای غیرفعال کردن یخساز یخچال هوور باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا دکمه ice maker را فشار داده و ۳ ثانیه نگه دارید تا روی نشانگر، خاموش شدن یخساز را نشان دهد
 •  راه دیگر این است که نشانگر مربوط به روشن و خاموش کردن را روی حالت off بگذارید.

 

چگونه می توانیم یخساز یخچال ساید بای ساید هوور را ریست کنیم؟

بعضی از مشکلات یخساز یخچال هوور را می‌توانید با ریست کردن برطرف کنید و به این صورت یخساز کار خود را دوباره شروع می کند اگر می‌خواهید یخساز یخچال را ریست کنید ابتدا درب فریزر را در هنگام روشن بودن، باز کنید و محفظه ای را که مربوط به یخساز است بیرون بیاورید، در قسمت پایین یخساز دکمه ریست را خواهید دید، آن را نگه دارید تا یخساز شما ریست شود.

حتما بخوانید:   حل مشکل گرفتگی در ناودان یا فاضلاب یخچال

چگونه یخساز یخچال هوور را تعمیر کنیم؟

محبوب ترین مدل ها در یخچال هوور مدلی می باشد که دارای سیستم یخساز است زیرا این سیستم در یخچال هوور بسیار کاربردی می باشد با اینکه این یخساز بسیار قدرتمند است اما گاهی امکان دارد که با مشکل روبرو شود بیشتر این مشکلات جزئی هستند و شما می توانید آنها را در منزل برطرف کنید ولی اگر موفق به برطرف کردن مشکلات در منزل نشدید بهتر است که با تعمیرگاه مجاز یخچال هوور تماس بگیرید.

دلایل کار نکردن یخساز یخچال ساید بای ساید هوور چیست؟

یخساز یخچال

 

اگر برای شما هم این مشکل به وجود آمده است که یخساز یخچال هوور شما کار نمی کند ما در ادامه برای شما دلایل به وجود آمدن این مشکل و همچنین رفع این مشکل را توضیح خواهیم داد. برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 •  یکی از مهمترین دلایلی که می‌تواند باعث کار نکردن یخساز یخچال هوور شما شود این است که راه ورودی به یخساز مسدود شده باشد و دلیل این مشکل هم مربوط به شیر ورودی آب یا لوله می باشد که باید آن را بررسی کنید.
 •  در صورت خرابی برد فرمان و موتور یخساز و یا حتی خرابی سنسور یخساز، دستگاه یخساز یخچال هوور شما کار نمی‌کند.
 •  دقت کنید برای اینکه خرابی این قسمت ها را بررسی کنید شما نیاز به تخصص بالایی دارید اگر خودتان در این زمینه مهارت ندارید برای بررسی این موارد حتما از متخصص ماهر کمک بگیرید.
 •  در مرحله آخر شما باید قالب و اهرم یخساز را بررسی کنید احتمال دارد که دچار خرابی و شکستگی شده باشد.

دلیل نساختن یخ در یخساز یخچال ساید هوور چیست؟

اگر متوجه شدید که یخساز یخچال شما به هیچ عنوان یخ تولید نمی کند برای رفع این مشکل باید موارد زیر را انجام دهید:

 •  یکی از دلایل مهم که باعث نساختن یخ در یخساز یخچال می شود، گرفتگی لوله ها است برای اینکه این مشکل را برطرف کنید می توانید از سشوار برای آب کردن یخ استفاده کنید.
 •  احتمال دارد که فیلتر آب یخچال مسدود شده باشد برای رفع این مشکل فیلتر را عوض کنید.
 • دقت داشته باشید هر چند وقت یکبار باید فیلتر آب یخچال را عوض کنید اگر مدت طولانی از عوض کردن فیلتر آب گذشته باشد باعث بروز این مشکل می شود.
حتما بخوانید:   ارورهای یخچال فریزر ایندزیت

چرا از یخساز یخچال ساید بای ساید هوور یخ بیرون نمی آید؟

اگر شما هم از یخچال های ساید بای ساید هوور استفاده می کنید احتمال دارد با این مشکل روبرو شده باشید که یخ به طور کامل از یخچال بیرون نیاید برای اینکه این مشکل را حل کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال هوور خود استفاده نکرده اید این موضوع می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشد.
 •  اگر از یخساز یخچال خود استفاده نمی کنید سعی کنید آن را غیر فعال کنید.
 •  دلیل دیگری که می‌تواند باعث بیرون نیامدن یخ از یخساز یخچال شود چسبیده شدن یخ ها به همدیگر می باشد این مورد باعث می شود که یخ بطور صحیح نتواند از محفظه خارج شود.

چرا آب وارد یخساز نمی شود؟

 • مسدود شدن خط انتقال آب می تواند باعث شود که آب به دستگاه نرسیده و یخ تولید نشود.
 •  اگر با بررسی این مورد متوجه شدید که خط انتقال آب شما مسدود شده به هیچ وجه نگران این مورد نباشید این مشکل را به سادگی می توانید برطرف کنید.
 •  برای برطرف کردن این مشکل ابتدا یخچال را خاموش کرده و آن را به طرف جلو بکشید تا مقدار کمی از دیوار فاصله بگیرد.
 • به این صورت شما می توانید به دستگاه دسترسی داشته باشید بعد از آن لوله انتقال آب را از قطعه شیر برقی که در قسمت پایین یخچال قرار دارد جدا کنید
 • لوله انتقال آب را به طور کامل بررسی کنید احتمال دارد که دچار پیچ خوردگی شده و یا اینکه تکه های یخ آن را مسدود کرده باشد و این باعث نرسیدن آب به یخساز خواهد شد.
 • بعد از اینکه این مورد را چک کردید و مشکل را هم برطرف کردید می توانید لوله را داخل سطل بگذارید و شیر کنترل کننده انتقال آب را کاملاً باز کنید اگر متوجه شدید که آب با فشار کم به درون سطل  می ریزد یا اینکه اصلاً آب از لوله بیرون نمی آید، این نشان می دهد که یخساز شما یخ نمی سازد. موارد نام برده شده باعث نرسیدن آب به یخساز خواهد شد.
 • یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث تولید نشدن یخ باشد خرابی شیر برقی است اگر شیر برقی یا همان شیر ورودی آب به دلایل مختلف خراب شود باعث خواهد شد که آب به یخساز نرسیده و یخ هم تولید نشود.
 • اگر بعد از بررسی متوجه شدید که شیر برقی خراب شده است باید این قطعه را تعویض کنید البته تعویض این قطعه کاری بسیار تخصصی می باشد که باید حتما توسط یک فرد ماهر انجام شود اگر شما خودتان مهارتی در این زمینه ندارید توصیه می کنیم که برای تعویض این قطعه به متخصص ماهر مراجعه کنید.
 • اگر دقت کنید لوله ای از داخل فریزر عبور کرده است که گاهی امکان دارد این لوله یخ بزند اگر این لوله یخ بزند باعث بروز این مشکل خواهد شد.
 • وظیفه این لوله این است که آب را از شیر برقی به یخساز و آبسردکن برساند و اگر این لوله یخ بزند آب از این مسیر عبور نکرده و به یخساز نمی رسد در نتیجه یخساز یخ تولید نمی کند.
 • اگر با این مشکل روبرو شدید می توانید برای برطرف کردن آن از سشوار استفاده کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات تخصصی یخساز یخچال نف

سنسور یخساز یخچال هوور در کجا قرار دارد و وظیفه آن چیست؟

سنسور یکی از قطعات مهم در یخچال می باشد که در قسمت زیرین قالب یخساز قرار داده شده است و وظیفه ی تخلیه کردن یخ درون یخساز را به عهده دارد.

ترمودیسک در کجا قرار گرفته و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

یکی از قطعات مهم در یخچال ترمودیسک می باشد که در بین اواپراتور و المنت قرار گرفته است و اجازه نخواهد داد تا دمای المنت زیاد شود در اصل وظیفه آن کنترل دمای المنت می باشد.

شیر برقی یخساز یخچال در کجا قرار گرفته است و چه وظیفه به عهده دارد؟

شیر برقی وظیفه دارد تا آب گیری یخچال را به طور کامل انجام دهد اگر شیر برقی خراب شود آب به یخچال نرسیده و در نتیجه یخ تولید نمی شود محل قرارگیری آن در پنل و در محفظه پشت یخچال می باشد

نتیجه گیری از روش تعمیر یخساز یخچال هوور

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش تعمیر یخساز یخچال هوور را توضیح دادیم اگر شما از یخچال هوور استفاده می کنید احتمال دارد در هنگام استفاده از یخساز آن با مشکلاتی رو به رو شوید ما در این مقاله مشکلات رایجی را که احتمال دارد برای یخساز یخچال هوور شما به وجود بیاید، بیان کردیم و همچنین راه های برطرف کردن این مشکلات را هم گفتیم امیدواریم که به کمک این مقاله شما بتوانید مشکل یخساز یخچال هوور خود را حل کنید اگر موفق به حل مشکل یخساز یخچال هوور خود نشدید بهتر است که از تعمیرکار مجاز یخچال هوور کمک بگیرید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش تعمیر یخساز یخچال هوور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا از یخساز یخچال ساید بای ساید هوور یخ بیرون نمی آید؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x