تعمیراتتعمیرات لباسشویی

دلایل داغ شدن آب لباسشویی چیست ؟

بررسی کامل دلایل داغ شدن آب ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

دلایل داغ شدن آب لباسشویی چیست ؟

همانگونه که می دانید دمای آب در شست و شوی لباس ها بسیار اهمیت دارد و باید دمای آب در بازه ی معینی حفظ شود اگر آب ماشین لباسشویی شما بیش از حد داغ شود باعث به هم ریختگی دمای دستگاه خواهد شد . باید در مرحله ی اول علت این داغ شدن را بدانیم تا بتوانیم این مشکل را رفع کنیم . ما در این مقاله از ایبک امداد دلایل این مشکل را بررسی خواهیم کرد و برای شما توضیح می دهیم که چرا با داغ شدن آب لباسشویی رو به رو می شویم.

وقتی شما دلایل داغ شدن آب ماشین لباسشویی را متوجه شوید در زمان کمی خواهید توانست این مشکل را بر طرف کنید همانطور که می دانید ماشین لباسشویی های جدید برنامه های شست و شوی مختلفی دارند و هر کدام از این برنامه ها در دمای مشخصی عملکرد بهتری خواهد داشت ، اگر می خواهید ماشین لباسشویی شما عمر بیشتری داشته باشد هرگز از کنار مشکلات آن به راحتی عبور نکنید و آن را بر طرف کنید .

علامت داغ شدن آب ماشین لباسشویی

با مشاهده بعضی از علائم مخصوص ، می توانید متوجه داغ شدن بیش از حد آب ماشین لباسشویی شوید . اگر شما با دلایل داغ شدن آب ماشین لباسشویی آشنا باشید می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کرده و یا به سرعت آن را تعمیر کنید . معمولا سه علامت وجود دارد که شما با مشاهده ی آن پی به وجود این مشکل خواهید برد :

  • هرگاه مشاهده کردید که از پشت ماشین لباسشویی بخاری گرم خارج می شود نشانه ی این است که آب آن بیش از حد گرم شده است .
  • بدنه ، دیواره یا شیشه ی دستگاه در هنگام کار کردن ، بیش از حد معمول ، دمای بالایی دارد .
  • لباس هایی که شسته شده بعد از شست و شو کاملا داغ می باشند  .

چرا آب ماشین لباسشویی بیش از حد داغ می شود ؟

داغ شدن آب ماشین لباسشویی

دلایل داغ شدن آب ماشین لباسشویی می تواند ناشی از موارد زیادی باشد که باید آنها را بشناسیم . شما هم حتما دستگاه لباسشویی خود را با هدف استفاده طولانی مدت خریداری کرده اید به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن با اصولی آشنا شوید که از خرابی و ایجاد مشکل در آن جلوگیری کنید .

همانطور که می دانید در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی ، وقتی برنامه مورد نظر را انتخاب می کنید دستگاه شروع به کار کرده و آب  وارد مخزن می شود در این هنگام دمای آب تا حد معینی بالا می رود . شما می توانید در روی نمایشگر دیجیتال مقدار دما را ببینید . وقتی که دما به اندازه ی لازم بالا رفت دماسنج ماژول از این موضوع مطلع شده و آن گاه المنت کنترلی به منبع گرما دستور خواهد داد  تا عمل خودش را متوقف کند .

اگر هر کدام از سه قسمتی که گفتیم از کار بیفتد و یا در آنها اختلالی به وجود بیاید آب بیش از حد داغ خواهد شد . در این مواقع یکی از چیزهایی که به ذهن شما خطور می کند سوختن سیم کشی دستگاه است . دقت داشته باشید دلیل این داغی بیش از حد هر چه که باشد باید سریعا آن را برطرف کنید زیرا هم برای دستگاه و هم برای خود شما بسیار خطرناک می باشد . در ادامه می خواهیم دلایل به وجود آمدن این مشکل را بررسی کنیم .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معنای کلمات روی کلیدهای یخچال ساید بای ساید

تنظیم غلط دمای آب

ماشین لباسشویی برای شستشوی هر نوع پارچه یا لباسی ، برنامه ای مخصوص دارد یکی از دلایل داغ شدن آب ماشین لباسشویی این است که شما به این دمای مخصوص توجه نکرده و درست دستگاه را تنظیم نکردید البته این دلیل جزو نقص فنی حساب نمی شود و به راحتی می توان آن را برطرف کرد .

برای رفع این مشکل باید حتما دفترچه ی راهنمای دستگاه خود را خوب مطالعه کنید . تفاوتی که معمولا برندهای مختلف دستگاه ، در برنامه های مختلف با یکدیگر دارند ، مربوط می شود به بیست دقیقه ی پایانی کار دستگاه ، در اصل این بیست دقیقه ی آخر هنگام آبکشی می باشد که اگر درست آن را تنظیم نکنید باعث چروک شدن لباس ها خواهد شد .

 

به وجود آمدن اختلال در عملکرد ترموستات ماشین لباسشویی

اگر در قطعه ی ترموستات اختلالی ایجاد شود باعث بیش از حد داغ شدن آب در ماشین لباسشویی خواهد شد . درست کار نکردن ترموستات ، مهم ترین دلیل برای داغ شدن آب ماشین لباسشویی می باشد . وقتی که دمای آب به حد لازم برای شستشو برسد ، ترموستات دستور قطع جریان برق را خواهد داد ولی اگر ترموستات خراب باشد دستور قطع جریان برق صادر نشده و آب بیش از حد داغ می شود .

حالا می خواهیم بدانیم از کجا باید متوجه خرابی ترموستات شویم ؟ وقتی لباس ها را از دستگاه خارج می کنیم مشاهده می کنید که لباس ها کاملا چروک شده ، اگر این مشکل مربوط به خرابی ترموستات باشد وقتی که دستگاه روشن است بدنه و شیشه ی دستگاه کاملا داغ خواهد  شد . اگر در عملکرد ترموستات اختلالی به وجود بیاید ، باعث به وجود آمدن مشکل در هیتر ماشین لباسشویی می شود . در صورت خرابی ترموستات ، دستگاه کنترلی روی فرایند تنظیم دما ندارد و این باعث به وجود آمدن مشکل داغ شدن آب ماشین لباسشویی خواهد شد . اگر به وجود آمدن این مشکل به دلیل خرابی ترموستات باشد اصلا نگران نباشید ، زیرا به راحتی می توانید با مراجعه به تعمیرکار این قطعه را تعویض یا تعمیر کنید .

یکی دیگر از دلایل داغ شدن بیش از حد آب ماشین لباسشویی ، خراب شدن المنت های دمایی دستگاه می باشد . همان گونه که گفتیم مسئول گرم کردن دمای آب ، المنت گرمایی است که طبق دستور ترموستات ، گرمای خودش را به آب منتقل می کند . نقش هیتر هم افزایش کیفیت شست و شو است و از چروک شدن لباس ها جلوگیری می کند .

اگر در عملکرد المنت گرمایی اختلالی به وجود بیاید ، باعث بیش از حد داغ شدن آب ماشین لباسشویی شده و روند شست و شوی لباس ها را مختل خواهد کرد و باعث می شود که لباس ها در دمای بالا شسته شده و پارچه آسیب ببیند البته اختلال در المنت گرمایی ، گاهی باعث زیاد داغ شدن آب و گاهی هم باعث این خواهد شد که اصلا آب گرم نشود . خرابی المنت گرمایی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد .

یکی از دلایل خراب شدن المنت گرمایی ، پریدن فیوز برق می باشد ، دلیل دیگر خرابی المنت گرمایی کامل نشدن برنامه ی شست و شو و روشن ماندن دستگاه ماشین لباسشویی برای مدتی طولانی است ، اگر المنت گرمایشی خراب شد نگران نباشید زیرا به راحتی می توانید با مراجعه به یک تعمیر کار ، آن را تعمیر و تعویض کنید . البته در مرحله ی اول تعمیر کار با استفاده از اهم متر وضعیت این قطعه را بررسی می کند .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش نصب ماشین لباسشویی | تمام برندها

به وجود آمدن مشکل در سیم کشی های ماشین لباسشویی

داغ شدن آب ماشین لباسشویی

یکی از دلایلی که بسیار هم شایع می باشد و باعث داغ شدن بیش از حد آب ماشین لباسشویی می شود به وجود آمدن مشکل در سیم کشی های موتور دستگاه لباسشویی می باشد اگر اتصالات لباسشویی و یا سیم کشی های موتور دچار اختلال شود باعث بالا رفتن دمای بیش از حد آب خواهد شد . اگر سیم ها ، عایق درستی نداشته باشند مقاومتشان پایین می آید و باعث افزایش جریان عبوری خواهد شد ، دقت داشته باشید این مشکل احتمال دارد باعث به وجود آمدن خطرات بسیار جدی مثل سوختن موتور و یا آتش سوزی شود . اگر در سیم کشی های موتور اشکالی به وجود بیاید سیم ها حرارت زیادی تولید خواهند کرد و این باعث خواهد شد که بدنه ی دستگاه گرم شده و آب هم بیش از حد داغ شود . گرمایی که از جریان برق ناشی شود ، بسیار خطرناک است و با بوی سوختگی هم همراه می باشد ، هرگاه از دستگاه شما بوی سوختگی آمد نشانه ی وجود اشکال در سیم کشی می باشد در این صورت سریعا با تعمیر کار تماس بگیرید .

نصب اشتباه ماشین لباسشویی

همانطور که می دانید ماشین لباسشویی به شما این امکان را می دهد که شست و شو را در دمای بین ۰ تا ۶۰ درجه انجام دهید هر دمایی که شما برای هر برنامه ای انتخاب می کنید در آخر کار یعنی مرحله ی آبکشی ، آب سرد خواهد بود پس وقتی که کار شست و شو تمام شد و لباس ها را از دستگاه خارج کردید لباس ها باید کاملا خنک باشند ، اگر نقصی در کار دستگاه نباشد ، پس داغ شدن آب ماشین لباسشویی می تواند به دلیل نصب اشتباه اتصالات دستگاه باشد یعنی اتصال آب ورودی به طور اشتباه به شیر آب گرم وصل شده باشد به همین دلیل لباس هایی که خارج می کنید گرم بوده و چروک می شوند . این مشکل به ماشین لباسشویی فشار وارد کرده و همچنین به بافت پارچه لباس شما آسیب وارد می کند . برای اینکه ببینید آیا مشکل از نصب اشتباه آب ورودی است یا نه ، می توانید به طریق زیر عمل کنید :

باید دستگاه خود را روی برنامه ای با دمای پایین بگذارید و آنگاه حرارت آب ورودی را در جا پودری بررسی کنید اگر ملاحظه کردید که آب ورودی گرم است باید ورودی آب را تعویض کنید . اگر دستگاه شما دو ورودی داشته باشد به احتمال زیاد بر عکس وصل شده است .

ایراد سنسور المنت

همانطور که می دانید المنت در گرم کردن آب دستگاه ، نقش مهمی بر عهده دارد ، سنسور در کنار المنت قرار گرفته که وقتی دمای آب به حد مطلوب برسد به برد دستگاه سیگنال می فرستد که فعالیت المنت هیتر قطع شود . اگر در سنسور اشکالی به وجود بیاید دستور قطع گرما دهی به المنت نمی رسد و دما زیاد می شود .

نتیجه گیری

در مقاله بالا از ایبک امداد دلایل داغ شدن بیش از حد آب ماشین لباسشویی را توضیح دادیم و راه کار های رفع این مشکل را هم بیان کردیم .

امیدواریم مطالب بالا برایتان مفید بوده باشد .

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

داغ شدن آب لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای بررسی داغ شدن آب لباسشویی و راه های رفع آن

امتیاز کاربر: ۳.۹۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا