تعمیرات کولر آبیتعمیرات

مصرف برق کولر آبی چند آمپر است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آیا می‌دانید مصرف برق کولر آبی چند آمپر است؟. سیستم‌های تهویه مطبوع آبی برای خنک کردن هوا بر تبخیر آب متکی هستند و با این کار رطوبت را در فضای خنک کننده افزایش می‌دهند. به همین دلیل، این نوع سیستم‌ها در آب و هوای خشک‌تر موثر هستند اما در مناطق دیگر موثر نیستند.

بر خلاف تهویه مطبوع معمولی (که رطوبت را از فضای خنک شده حذف می‌کند و در یک اتاق دربسته بهترین عملکرد را دارد)، تهویه هوای آبی برای عبور از خانه به حجم زیادی هوای تازه نیاز دارد، بنابراین تهویه برای خروج هوای داخلی ضروری است. تهویه مطبوع آبی همچنین می‌تواند حجم قابل توجهی آب مصرف کند، که ممکن است برای صاحبان خانه مورد توجه قرار گیرد.

کولرهای آبی جریان ثابتی از هوای خنک و با طراوت را در روزهای گرم تابستان ارائه می‌دهند. این واحدها که اغلب کولرهای باتلاقی نامیده می‌شوند، هوای تازه را از طریق یک فیلتر مرطوب که دارای پدهای مرطوب است به گردش در می‌آورند. سپس هوای تازه خنک می‌شود و در سراسر خانه یا محل کار شما به گردش در می‌آید.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با مصرف برق کولر آبی و جزئیات آن بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

مصرف برق کول آبی

مصرف برق کولر آبی راهی برای صرفه جویی

نکته جالب این است؛ آن‌ها در گرم‌ترین قسمت روز که سطح رطوبت زیر ۵۰٪ است، بهترین عملکرد را دارند. در واقع، هر چه رطوبت کمتر باشد، سیستم خنک کننده بهتر کار می‌کند و در مصرف انرژی شما صرفه جویی می‌کند. در مقایسه با سیستم تهویه مطبوع استاندارد، کولرهای آبی از نظر طراحی بسیار ساده‌تر هستند. حتی بهتر از آن، سیستم به جای بیرون کشیدن رطوبت از هوا و جایگزینی هوای گرم با خنک، هوا را خنک می‌کند و سپس رطوبت را اضافه می‌کند.

هنگامی که صحبت از مصرف برق کولر آبی به میان می‌آید، عملکرد سیستم آبی عموماً مقرون به صرفه‌تر از سیستم‌های تهویه مطبوع است. با این حال، در آب و هوای خشک تر کارآمدتر است. بنابراین اگر در یک منطقه خشک زندگی می‌کنید، کولرهای آبی یک مزیت بزرگ و سیستم ایده آل برای خنک کننده هستند.

صرفه جویی برق بی‌نظیر کولر آبی

اگرچه کولرهای آبی در مناطق خشک بهترین عملکرد را دارند، اما حتی در مناطقی که رطوبت کمی دارند نیز موثر هستند. به عنوان یک قاعده، رطوبت ۳۰ درصد به اندازه کافی خشک است تا سیستم خنک کننده آبی به طور موثر کار کند.

و برای تکمیل آن، کولرهای آبی تا ۷۵ درصد کمتر از کولرهای معمولی برق مصرف می‌کنند. این به این دلیل است که مصرف برق کولر آبی تنها به برق ۱۲۰ ولت نیاز دارد و به مدارهای با آمپر بالا نیاز ندارد. در واقع، یک کولر آلی را می توان به یک پریز استاندارد در هر نقطه از خانه وصل کرد.

وقتی صحبت از بودجه می‌شود، کولرهای آبی تقریباً نصف قیمت یک کولر گازی هستند. همچنین در فرآیند نصب صرفه جویی خواهید کرد زیرا سیستم به کانال کشی بسیار کمتری نیاز دارد. حتی سیستم‌های بزرگ فقط به یک مجرای کوتاه نیاز دارند تا هوای خنک شده را به محل زندگی اصلی خانه شما هدایت کند.

همچنین اگر سیستم‌های کانال هوای موجود دارید، می‌توانید بیشتر صرفه جویی کنید. این به این دلیل است که سیستم خنک کننده آبی می‌تواند به راحتی از کانال فعلی شما استفاده کند. برای سیستم‌های کوچک، نصب ساده است. آن‌ها را می‌توان در اکثر پنجره‌ها قرار داد. مصرف برق کولر آبی بسیار به صرفه است و از این بابت حتما متعجب خواهید شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش تعمیر لوله کشی گاز منازل و مشکلات متداول آن

مصرف وات

هنگامی که به مصرف انرژی اشاره می‌کنیم، رتبه بندی وات یکی از مفیدترین اندازه گیری‌ها است. در واقع، وات می‌تواند به شما در تخمین هزینه‌های برق برای اجرای یک سیستم کمک کند. شما می‌توانید قدرت مصرف برق کولر آبی را با مقدار وات آن تخمین بزنید. به عنوان مثال، یک لامپ ۶۰ وات نسبت به لامپ ۱۰۰ وات برق کمتری مصرف می‌کند و نور کمتری از خود ساطع می‌کند. سیستم خنک کننده هم همینطور است، یک کولر ۶۰ واتی با مصرف برق به اندازه یک لامپ ۶۰ وات.

در مقایسه، یک کولر گازی به طور متوسط ​​حدود ۱۲۰۰ وات برق مصرف می‌کند. علاوه بر این، یک تهویه مطبوع مرکزی حدود ۳۵۰۰ وات مصرف می‌کند. یک سیستم خنک کننده تبخیری بسته به اندازه سیستم و فن بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ وات مصرف می‌کند. همچنین، مصرف برق می‌تواند تا ۶۰ وات باشد. این به خودی خود صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی دارد.

اگر از وات یک سیستم مطمئن نیستید، به صفحه اطلاعات موتور فن نگاه کنید، به طور کلی مصرف برق را فهرست می‌کند. فن جزء اصلی است. اگرچه پمپ آب وجود دارد، اما مصرف انرژی بسیار ناچیز است. همچنین می‌توانید آمپر را به وات تبدیل کنید. به عنوان مثال، ۱ آمپر برابر با ۱۰۰ وات است. اعداد دقیق نیست اما نزدیک است. مصرف برق کولر آبی به شما این امکان را می‌دهد تا با خیالی راحت‌تر آن را روشن بگذارید و از آن استفاده نمایید.

مصرف برق کول آبی

هزینه راه اندازی یک کولر آبی در روز چقدر است؟

بسته به اندازه سیستم شما، یک کولر آبی می‌تواند از چند هزار تا چند میلیون در روز برای شما هزینه داشته باشد. در اینجا چند مورد وجود دارد که ممکن است بر میزان هزینه‌ای که باید برای خنک کننده بپردازید تأثیر بگذارد.

  • محیط خارجی: در محیط‌های خاص، کولر آبی شما ممکن است برای کار کردن نیاز به غرغر بیشتری داشته باشد. به خاطر داشته باشید که در مناطق مرطوب، این روش خنک کننده ممکن است بی اثر باشد.
  • تعداد اتاق‌ها: هر چه اتاق‌های بیشتری برای خنک کردن داشته باشید، پول بیشتری باید بپردازید. فقط با اجرای سیستم خود در اتاق‌هایی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید، هزینه‌ها را کاهش دهید.
  • سیستم خنک کننده آبی شما: یک سیستم قابل حمل برای خرید و راه اندازی به طور قابل توجهی کمتر از کانالی هزینه دارد، اما با هزینه‌های کمتر، کارایی آن کاهش می‌یابد.
  • نرخ انرژی شما: ممکن است مستقیماً با سیستم شما مرتبط نباشد، اما شخصی که نرخ ارزان‌تری برای برق خود می‌پردازد، طبیعتاً هزینه کمتری برای راه اندازی کولر آبی خود نسبت به کسی که نرخ‌های بالاتری دارد، پرداخت می‌کند.

سوالات متداول کولرهای آبی

هنوز در مورد کولرهای آبی مطمئن نیستید؟ ببینید آیا به نگرانی‌های شما در این سوالات متداول پاسخ داده می‌شود.

کولرهای آبی چقدر موثر هستند؟

بر خلاف تهویه مطبوع، کولرهای تبخیری به محیط خارجی نسبتاً خشک بستگی دارند تا موثرترین عملکرد را داشته باشند. در محیط‌های مرطوب، این سیستم توصیه نمی‌شود، اگرچه برخی افراد گزارش می‌دهند که باز گذاشتن پنجره می‌تواند به کارکرد دستگاه کمک کند.

آیا راه اندازی کولر آبی بسته به زمان روز ارزان‌تر است؟

این بستگی به تعرفه شما دارد. اگر تعرفه تک نرخی دارید، هزینه برق شما بدون توجه به زمان روز یکسان خواهد بود. در تعرفه زمان استفاده ، معمولاً برای برق خود در شب بیشتر هزینه می‌کنید.

آیا می‌توانید یخ را در یک کولر آبی قرار دهید؟

توصیه نمی‌شود که یخ را در کولر آبی خود قرار دهید. ممکن است متناقض به نظر برسد، اما برای اینکه آب در سیستم شما تبخیر شود، باید گرم شود.

آیا کولرهای آبی نیاز به هواگیری دارند؟

برخی از سیستم‌ها این کار را می‌کنند اما برخی نه. در بیشتر موارد، کولرهای قابل حمل نیازی به تهویه ندارند، اما هوا ممکن است به راهی برای خروج، مانند یک در باز، برای کارآمدترین کار نیاز داشته باشد. سیستم‌های مجرای دارای بخشی در خارج برای جمع آوری هوای تازه خواهند بود.

نحوه نگهداری از کولر آبی

تعمیر و نگهداری کولرهای آبی نسبتاً ساده است. شما باید قسمت بیرونی دستگاه را پاک کنید و مطمئن شوید که لنت های خنک کننده علائمی از قالب گیری یا آسیب دیده نیستند. در صورت وجود، نیاز به تعویض دارند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل نشت آب آبگرمکن چه مواردی است؟

چگونه در هزینه‌های جاری کولر آبی صرفه جویی کنیم؟

مصرف برق کولر آبی می‌تواند نقطه مثبت این ماجرا باشد. نکته کلیدی برای صرفه جویی در سرمایش این است که بفهمید برای راه اندازی دستگاه شما چقدر هزینه دارد. هیچ راه میانبری برای صرفه جویی در هزینه‌های جاری وجود ندارد، اما با دانستن این موضوع که هر چیزی از اندازه اتاق شما گرفته تا ظرفیت سیستم شما می‌تواند در گرانی سیستم شما نقش داشته باشد.

در حالی که تمیز کردن خوب سیستم شما بدون شک عملکرد آن را تا حداکثر بازده انرژی خود حفظ می‌کند، این میزان پرداختی شما در نرخ برق است که بیشترین سهم را در این مورد خواهد داشت.

مصرف برق کول آبی

کولر آبی چگونه کار می‌کند؟

کولر آبی یا خنک‌کننده باتلاقی با کشیدن هوای خشک، اضافه کردن رطوبت به آن و دمیدن هوای مرطوب بیشتر از آنچه که شروع شده بود، کار می‌کند. تیغه فن از جریان هوا مراقبت می‌کند، درست مانند یک فن معمولی. هوا را از پشت و کناره‌ها به داخل می‌کشد، سپس آن را از جلو شتاب می‌دهد.

یک مخزن در پایین کولر آبی وجود دارد که آب را در خود نگه می‌دارد. یک پمپ آن را به سمت بالا می‌کشد و روی لنت‌های فیلتر مانندی که پشت و کناره‌ها را می‌پوشاند، توزیع می‌کند. همانطور که فن هوا را از میان آن‌ها می‌کشد، می‌تواند رطوبت اضافی را جذب کند. به جای اینکه به صورت مه بیرون بیاید، سطح رطوبت را افزایش می‌دهد.

ممکن است به نظر برسد که شما به سادگی گرمای جنوب را می‌گیرید و رطوبت شمال را اضافه می‌کنید، اما در واقع بسیار راحت تر از این است. فن باعث می‌شود هوا روی شما حرکت کند و رطوبت اضافی باعث خنک شدن روی پوست شما می‌شود که از جریان هوا به تنهایی موثرتر است. شایان ذکر است که کولرهای آبی بهترین کار خود را زمانی انجام می‌دهند که رطوبت نسبی زیر ۶۰ درصد باشد.

مصرف برق کولر آبی در ساعت چقدر است؟

رتبه بندی وات یکی از مفیدترین معیارها در مورد مصرف انرژی است. وات حتی می‌تواند به شما کمک کند تا میزان هزینه برق برای راه اندازی یک سیستم را تخمین بزنید. مقدار وات استفاده شده توسط یک سیستم خنک کننده آبی را می‌توان برای تخمین توان آن استفاده کرد. برای مثال یک لامپ ۶۰ واتی نسبت به لامپ ۱۰۰ وات برق کمتری مصرف می‌کند و نور کمتری تولید می‌کند. همین امر در مورد سیستم‌های خنک کننده نیز صادق است. یک کولر ۶۰ وات به اندازه یک لامپ ۶۰ وات انرژی مصرف می‌کند.

در مقایسه، کولر گازی معمولی تقریباً ۱۲۰۰ وات برق مصرف می‌کند. علاوه بر این، یک کولر مرکزی تقریباً ۳۵۰۰ وات مصرف می‌کند. بسته به اندازه سیستم و فن، یک سیستم خنک کننده آبی بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ وات نیاز دارد. مصرف برق حتی می‌تواند تا ۶۰ وات باشد. این به تنهایی نشان دهنده کاهش قابل توجهی در مصرف انرژی است.

یک کولر آبی در روز چقدر آب مصرف می‌کند؟

یک کولر ۴۵۰۰ در شرایط آب و هوایی خاص به ۲۰۰ گالن آب در روز نیاز دارد.

  • طبق گفته اداره منابع آب، یک کولر خانگی معمولی در تمام سال به طور متوسط ​​۱۶ گالن در روز مصرف می‌کند.
  • یک خنک‌کننده آبی تقریباً ۷.۶ گالن آب در هر ساعت کارکرد (۴.۴ گالن در ساعت برای سیستم‌های بدون خرابی و ۱۰.۴ گالن در ساعت برای سیستم‌های با خرابی استفاده می‌کند).
  • بر اساس برآوردهای دیگر، کولر آبی سالانه ۹۰۰۰ گالن آب و ۴۰ گالن در روز مصرف می‌کند.
  • آمار دیگر این است که هر کولر سالانه ۳۰۰۰۰ گالن آب مصرف می‌کند.

مصرف برق کول آبی

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مصرف برق کولر آبی چند آمپر است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با مصرف برق کولر آبی بر واحد آمپر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا