آشپزی

روش آماده کردن نوشیدنی های خانگی با قهوه ساز، مخلوط کن، آبمیوه گیری و…

بعد از یک روز کاری خسته کننده، خوردن نوشیدنی پر انرژی و خوشمزه می تواند برای شما لذت فراوانی داشته باشد. نوشیدنی های خانگی تنوع بسیار زیادی دارند و شما به وسیله دستگاه هایی مثل آبمیوه گیری، مخلوط کن، قهوه ساز و… می توانید آنها را آماده کرده و میل کنید. اگر می خواهید با روش آماده کردن نوشیدنی های خانگی با قهوه ساز، مخلوط کن، آبمیوه گیری و… آشنا شوید. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دستگاه‌هایی مانند قهوه ساز، مخلوط کن، آبمیوه گیری و غذاساز می‌توانند برای تهیه کردن نوشیدنی های متنوع به شما کمک کنند. در صورتی که هر کدام از این دستگاه ها با مشکل مواجه شد باید برای تعمیر آن از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

روش آماده کردن نوشیدنی های خانگی سرد با قهوه ساز

قهوه جزو نوشیدنی های پرطرفدار است و محبوبیت زیادی بین مردم دارد. شما می‌توانید با استفاده از قهوه، نوشیدنی های مختلفی را آماده کنید. برای آماده کردن و درست کردن بعضی از این نوشیدنی ها به قهوه ساز هم نیاز دارید، ولی بعضی دیگر از این نوشیدنی ها هم بدون استفاده از قهوه ساز آماده می‌شوند. در ادامه شما را با درست کردن نوشیدنی های خانگی به وسیله قهوه آشنا می کنیم:

نوشیدنی موکا کولا سرد

قهوه و نوشابه کولا جزو نوشیدنی های خوشمزه و پرطرفدار هستند. وقتی این دو در کنار هم قرار می گیرند، می توانند یک نوشیدنی خوشمزه و جذاب برای شما درست کنند. برای اینکه موکا کولای سرد را درست کنید نیاز به پودر قهوه فوری دارید. قبل از درست کردن این نوشیدنی خوشمزه باید یک قوطی نوشابه کولا، مقداری شیر پرچرب و یا شیر باریستا و یخ آماده کنید. یخ ها را داخل لیوان ریخته و پودر قهوه را هم به آن اضافه کنید. حالا شیر و نوشابه را در آن بریزید و نوشیدنی خود را خوب هم بزنید تا هنگامی که نوشیدنی آماده شود.

نوشیدنی های خانگی

نوشیدنی آیس کافی با شیر

ترکیب شیر و آیس کافی طعم بسیار دلچسب و ملایمی به قهوه شما می‌دهد و برای اشخاصی که تلخی قهوه را دوست ندارند، نوشیدنی مناسبی است. برای اینکه آیس کافی با شیر را آماده کنید به ۲۰۰ میلی لیتر قهوه و ۵۰ میلی لیتر شیر و همچنین شیرین کننده مناسب با میل خودتان مثل عسل یا شکر و همچنین کمی یخ نیاز دارید.

ابتدا قهوه را دم کرده و صبر کنید تا خنک شود. بعد از آن یخ ها را به قهوه اضافه کنید. سپس مواد را داخل لیوان ریخته و خوب آن را هم بزنید تا ترکیب شوند و کف کنند. حالا نوشیدنی آماده شده را داخل لیوان بریزید و میل کنید و از خوردن این نوشیدنی خوشمزه و دلچسب لذت ببرید.

نوشیدنی آیس موکا

آیس موکا یک نوشیدنی خوشمزه است که طعم شکلاتی و شیرین آن با قهوه باعث خوش طعمی بیشتر آن شده است. این نوشیدنی طعم های متفاوتی دارد و شما اگر یک بار آن را بنوشید مطمئناً جزو طرفداران همیشگی آن خواهید شد. برای درست کردن آیس موکا شما به دو فنجان قهوه نیاز دارید که می توانید با قهوه ساز آن را آماده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید میوه خشک کن | معرفی بهترین برندهای میوه خشک کن

یکی دو فنجان شیر، کمی سس شکلات، وانیل و شکر قهوه‌ای هم برای آماده کردن این نوشیدنی نیاز است. بعد از آماده کردن قهوه باید آن را با وانیل، سس شکلات و شکر خوب ترکیب کنید‌. ترکیب آماده را داخل یخچال بگذارید تا کمی خنک شود و سپس آن را داخل شیر بریزید. نوشیدنی لذت بخش و خوشمزه شما آماده شده و می‌توانید برای پذیرایی کردن از مهمان های خود از این نوشیدنی استفاده کنید.

درست کردن نوشیدنی های خانگی به وسیله مخلوط کن

مخلوط کن جزو وسایل کاربردی در خانه ها است که شما می توانید به وسیله آن، اسموتی ها و نوشیدنی های خوشمزه دیگر را آماده کنید. کار با مخلوط کن بسیار راحت است و فقط لازم است که شما مواد اولیه برای تهیه کردن نوشیدنی را داخل آن بریزید و مواد را خوب با هم میکس کنید. حالا چند تکه یخ هم داخل نوشیدنی ریخته تا خنک شود. بعد از این کار می توانید نوشیدنی خوشمزه و خنک خود را میل کنید. اگر هم در منزل مخلوط کن ندارید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا خردکن و غذاساز هم کار مخلوط کن را انجام داده و می توانید به وسیله آنها نوشیدنی های خوشمزه ای درست کنید.

اسموتی توت فرنگی و موز

اسموتی ها جزو نوشیدنی های بسیار پرطرفدار، مقوی و خوشمزه هستند. ورزشکاران و کودکان از اسموتی زیاد استفاده می کنند و حتی اشخاصی که دارای رژیم غذایی خاصی هستند هم از انواع اسموتی ها استفاده می کنند. درست کردن اسموتی کار بسیار راحتی بوده و فقط کافیست که شما یک موز، یک لیوان توت فرنگی، نصف لیوان شیر را داخل مخلوط کن ریخته و خوب همه را با هم میکس کنید. قبل از اینکه توت فرنگی و موز را بریزید، بهتر است آنها را در فریزر قرار داده تا یخ بزند و سپس داخل مخلوط کن اضافه کنید. اگر تمایل داشتید، می‌توانید کمی شکر و تکه های یخ هم به این نوشیدنی اضافه کنید. دقت داشته باشید اضافه کردن شکر، یخ و یا مقدار توت فرنگی و موز به ذائقه شما بستگی دارد و شما می توانید آنها را کم و زیاد کنید.

همانطور که گفتیم اسموتی ها انواع مختلفی دارند و شما میوه هایی مثل آوودکادو، بلوبری، انبه، موز، توت فرنگی و… را می توانید با شکر دارچین و شیر ترکیب کرده و اسموتی دلخواه خود را آماده کنید. آماده کردن اسموتی ها کار سختی نبوده و فقط باید تمام مواد مورد نظرتان در مخلوط کن با هم میکس شود.

آماده کردن نوشیدنی های خانگی با آبمیوه گیری

می‌توان گفت سالم‌ترین و خوشمزه‌ترین نوشیدنی آبمیوه های طبیعی هستند که شما می توانید به راحتی آنها را آماده کرده و نوش جان کنید. آبمیوه گیری در خانه به شما کمک خواهد کرد که نوشیدنی سالم و بدون افزودنی برای خودتان آماده کنید. آبِ میوه هایی مثل گریپ فروت، هندوانه، پرتقال، هویج، سیب، انگور و.. را شما به وسیله آبمیوه گیری می‌توانید به راحتی بگیرید. آماده کردن نوشیدنی های سرد خانگی به وسیله آبمیوه گیری، کار ساده ای است. در ادامه شما را با روش آماده کردن چند آبمیوه خوشمزه آشنا می کنیم:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  قهوه مناسب تابستان چیست | همه چیز را درباره قهوه سرد و گرم بدانید

آماده کردن نوشیدنی انبه و زردآلو به وسیله آبمیوه گیری

ترکیب انبه و زردآلو می‌تواند یک نوشیدنی خوشمزه برای شما درست کند. برای اینکه این نوشیدنی را آماده کنید نیاز به نصف لیوان انبه و نصف لیوان زردآلو دارید. انبه و زردآلو را داخل آبمیوه گیری بریزید و آب آنها را بگیرید، سپس یک موز را برداشته و آن را له کنید و با یک قاشق ماست و کمی یخ خوب مخلوط کنید. تمام مواد را با هم ترکیب کنید تا یک نوشیدنی بسیار خوشمزه برای خود آماده کرده باشید.

درست کردن نوشیدنی به وسیله خردکن

به وسیله خردکن هم می توانید اسموتی ها و نوشیدنی های مختلف و خوشمزه ای آماده کنید. اسموتی ها و نوشیدنی هایی که به وسیله مخلوط کن آماده می شود را می توانید با خردکن درست کنید:

اسموتی سیب، زنجبیل و هویج

این نوشیدنی بسیار مقوی و جذاب است و به وسیله عسل، آب هویج، زنجبیل، آب گریپ فروت و سیب ترش آماده می‌شود. برای آماده کردن این اسموتی خوشمزه، آب گریپ فروت و هویج را به وسیله آبمیوه گیری بگیرید و آنها را کنار بگذارید. حالا سیب ها را به وسیله خرد کن، خرد کنید و مواد دیگر را هم به سیب اضافه کنید. می توانید این نوشیدنی را هر روز استفاده کنید زیرا بسیار مقوی و خوشمزه است.

درست کردن نوشیدنی های خانگی با غذاساز

غذاسازها دارای قدرت زیادی برای مخلوط کردن و خرد کردن مواد خوراکی دارند، به همین علت می توان برای تهیه اسموتی از غذا ساز هم استفاده کرد. هر خوراکی و میوه ی خوشمزه ای را شما می‌توانید برای درست کردن اسموتی مورد استفاده قرار دهید. غذاساز ترکیبی یک دست در نوشیدنی شما ایجاد می کند.

برای تهیه نوشیدنی های خانگی به وسیله غذاساز، باید میوه ای را که در نظر گرفته‌اید، داخل غذاساز بریزید و آن را میکس کنید. حالا اسموتی را در داخل ظرف مورد نظرتان ریخته و میل کنید. غذاسازها ظرفیت های مختلفی دارند، می توانید با توجه به ظرفیتی که غذاساز شما دارد، حجم متفاوتی از اسموتی ها را برای چند نفر آماده کنید.

نوشیدنی های خانگی

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک شما را با آماده کردن نوشیدنی های خانگی خوشمزه آشنا کردیم. مواد اولیه نوشیدنی ها با هم فرق می کنند و شما بر حسب ذائقه خود می توانید از انواع میوه ها برای نوشیدنی مورد نظرتان استفاده کنید. اگر یکی از وسایل خردکن، غذاساز، آبمیوه گیری و یا مخلوط کن را در منزل دارید، می‌توانید نوشیدنی های گرم و سرد و همچنین اسموتی های جذاب و خوشمزه ای در خانه درست کنید. آماده کردن نوشیدنی های خانگی به وسیله دستگاه هایی که نام بردیم کار شما را بسیار سریع و راحت می‌کند.

روش آماده کردن نوشیدنی های خانگی با قهوه ساز، مخلوط کن، آبمیوه گیری و...

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

درست کردن نوشیدنی های خانگی به وسیله مخلوط کن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا