تعمیرات لباسشویی

نحوه شستن صحیح کفش در ماشین لباسشویی

نحوه شستن صحیح کفش در ماشین لباسشویی|از بین بردن بوی بد کفش

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه پوشیدن کفش های تمیز و داشتن ظاهری آراسته برای افراد اهمیت زیادی دارد. برای تمیز کردن و شستن کفش خود می توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید و این کار را به راحتی انجام دهید. در این صورت نیاز به زحمت زیاد نخواهد بود. چنانچه کفش‌های خود را در ماشین لباسشویی بشویید، موجب صرفه جویی در زمان شما خواهد شد و نتیجه این شستشو بهتر است.

ماشین های لباسشویی مدرن برنامه های خاصی برای شستشوی وسایلی مانند کفش دارند. این قابلیت موجب می شود، که شما با خیال راحت کفش های خود را در این دستگاه شسته و تمیز کنید. در این مطلب قصد داریم، که نحوه شستشوی صحیح انواع کفش را در ماشین لباسشویی توضیح دهیم، تا بتوانید این کار را به درستی انجام دهید.

کفش هایی که می‌توانید در ماشین لباسشویی بشویید

وقتی که قصد دارید کفش های خود را در ماشین لباسشویی بشویید، باید اطمینان حاصل کنید، که جنس کفش‌های شما به گونه ای است، که می توانید در این دستگاه مورد شستشو قرار دهید. برای اطمینان از این موضوع بهتر است در زمان تهیه کفش های خود از فرد فروشنده این سوال را داشته باشید. در ادامه با توجه به جنس و نوع کفش ها به نکات مهمی درباره شستشوی آنها در ماشین لباسشویی می پردازیم.

به صورت کلی شستن کفش های ورزشی، پارچه‌ای، کتان و پنبه در ماشین لباسشویی امکان پذیر بوده و خطر ندارد. چون مواد سازنده این نوع از کفش ها با دوام بوده و مواد شوینده نمی‌تواند به آنها آسیب برساند. اینگونه کفش‌ها درون لباسشویی به خوبی شسته خواهند شد. اما برخی دیگر از کفش ها را باید با دست تمیز کنید و نیاز به مراقبت های ویژه دارند.

شستن کفش هایی که جنس آنها از جیر، چرم، نوبرک یا وینیل است را نباید با استفاده از ماشین لباسشویی بشویید، چون رطوبت بالا و آب به این کفش ها آسیب می رساند. پس شما باید کفش های جیر یا چرم را با استفاده از مواد شوینده مخصوص خودشان و با دست بشویید. برای شستن این کفش ها می توانید از خشکشویی ها کمک بگیرید.

چنانچه جنس کفش شما از مواد ظریفی مثل ساتن یا ابریشم است یا بر روی کفش های شما تزئینات پولکی، گلدوزی و… وجود دارد، نباید آنها را در لباسشویی قرار دهید. این نوع کفش را باید با دست شسته شود و در شستشوی آنها دقت و احتیاط زیادی لازم است. همچنین می‌توانید تمیز کردن و شستن این نوع از کفش ها را به خشکشویی بسپارید.

قبل از این که کفش های خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید ببینید، که تولیدکننده چه توصیه ای کرده است. توصیه تولیدکنندگان کفش‌ها معمولاً به صورت برچسب بر روی کفش و یا جعبه آن قرار دارد. همچنین می توانید با استفاده از اینترنت و سایت برند محصول اطلاعات لازم در این زمینه کسب کنید. ساخت برخی از کفش ها ساده نیست و شستشوی آنها در لباسشویی موجب آسیب دیدن و خراب شدن آنها خواهد شد. برای شستن این نوع از کفش ها نیاز به روش های خاصی خواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از برنامه شستشو لباسشویی زیرووات

در صورتی که بر روی برچسب کفش ها عبارت Wash do not machine را مشاهده کردید این کفش را نمی‌توانید در ماشین لباسشویی بشویید. اما بر روی برخی از کفش آن نوشته شده است، که می توانید آنها را در صورت نداشتن قسمت چرمی در ماشین لباسشویی قرار داده و شستشو دهید. بهتر است، که برای شستن آنها را درون کیسه مخصوص بگذارید.

کفش

مراحل شستشوی کفش در لباسشویی

حالا که اطلاعات لازم را در مورد کفش هایی که امکان شستشوی آنها در ماشین لباسشویی وجود دارد، پیدا کردید، می‌توانید دست به کار شده و کفش های خود را در ماشین لباسشویی شستشو دهید. مراحل این کار را در ادامه گام به گام آورده‌ایم. با استفاده از این مراحل از نتیجه شستشوی کفش خود در ماشین لباسشویی شگفت زده خواهید شد.

آماده کردن کفش قبل از شستشو

ماشین لباسشویی می تواند آلودگی ها و لکه های سطحی را از کفش های شما پاک کند. اگر کفشی دارای گل و خاک زیاد و کثیفی و آلودگی بیش از اندازه است، شما باید به ماشین لباسشویی خود کمک کنید. با استفاده از مسواک قدیمی یا پارچه مناسب گل و لای و آلودگی اضافه آن را پاک کنید و اطمینان حاصل کنید که آلودگی های اضافه آن را برطرف نموده اید. سپس باید بند و کفی که در کفش شما وجود دارد را جدا کنید. چون کفی های کفش باید با دست شسته شوند. برای این که بوی نامطبوع کتانی ها و کفش ها از بین برود بهتر است، که درون آنها از شب قبل مقداری جوش شیرین بریزید و قبل از اینکه آن را درون ماشین لباسشویی خود قرار دهید، آب بکشید.

قرار دادن کفش‌ها در ماشین لباسشویی

بهتر است که قبل از کفش، دو یا یک حوله قدیمی را نیز درون ماشین لباسشویی خود قرار دهید. این کار موجب خواهد شد، که بار دستگاه شما متعادل بوده و همچنین در زمان چرخش کفش های شما ضربه نخواهند خورد. در صورتی که کفش های شما به ماشین لباسشویی برخورد کند، در این حالت صدای آن کمتر خواهد بود. به این نکته توجه داشته باشید، که حوله ها همراه با کفش های کثیف شسته می شوند. بنابراین از حوله های ظریف و سفید نباید استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می شود، برای محافظت از کفش ها آنها را درون کیسه های ماشین لباسشویی قرار دهید. کفش های خود را درون کیسه گذاشته و قسمت بالای آن را با استفاده از بند های لاستیکی محکم ببندید.

تنظیم کردن ماشین لباسشویی برای شستشوی کفش

در ماشین های لباسشویی های جدید و مدرن تنظیمات مختلفی برای شستشوی کفش تعبیه شده است. برای شستشوی ماشین لباسشویی از مواد شوینده مایع استفاده نمایید. صابون و یا پودر های ماشین لباسشویی برای انجام دادن این کار مناسب نخواهد بود. در شستشوی کفش خود نباید از نرم کننده استفاده کنید. چون احتمال دارد بر روی کفش اثرات آن باقی مانده و خاک زیادی را جذب نماید.

برای شستن کفش ها درون ماشین لباسشویی از آب ولرم و یا آب سرد باید استفاده شود. البته آب سرد بهتر خواهد بود. چون موجب تغییر حالت کفش های شما نمی شود و کفش حالت اولیه خود را حفظ خواهد کرد. اگر در ماشین لباسشویی برای شستشوی کفش های خود از آب گرم استفاده کنید، کفش های شما حالت خود را از دست خواهند داد. همچنین موجب ذوب شدن چسب و ترک خوردگی نیز می شود. ماشین لباسشویی را باید بر روی چرخش ملایم تنظیم نمایید، تا تعادل ماشین حفظ شود. پس از پایان کار شستشو بهتر است، که دستگاه خود را یک بار دیگر با زمان کم روشن کنید، تا باقیمانده مواد شوینده از بین بروند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارورهای ماشین لباسشویی دوو DAEWOO | خطاهای لباسشویی دوو

کفش

خشک کردن کفش

کفش خود را از درون دستگاه بیرون آورید و اجازه دهید که به مدت بیست و چهار ساعت در فضای باز قرار داشته و به صورت کامل خشک شود. برای اینکه کفش های شما زودتر خشک شوند و حالت خود را حفظ کنند، می توانید از چند روزنامه یا پارچه تمیز استفاده کرده و آنها را درون کفش بگذارید. در این حالت رطوبت اضافه توسط آنها جذب می شود و فرم کفش های شما حفظ خواهد شد. وقتی کفش های خود را درون ماشین لباسشویی می شوید، نباید برای خشک کردن آنها از خشک کن دستگاه استفاده کنید. چون کفش های شما آسیب می بیند. اگر اصرار دارید، که از خشک کن ماشین لباسشویی برای خشک کردن کفش های خود استفاده کنید، بهتر است کفش خود را در یک حوله بپیچید و خشک کنید، خشک کن دستگاه خود را در حالت ظریف قرار دهید.

شستن کفش در ماشین لباسشویی کار راحتی است و در همه برندهای ماشین لباسشویی دستورالعمل این کار یکسان می باشد.

کفش

مواد شوینده مناسب برای شستن کفش

اولین نکته ای که در مورد مواد شوینده باید گفت این است، که در شستشوی کفش ها درون ماشین لباسشویی باید به اندازه از این مواد استفاده شود. در صورتی که میزان مواد شوینده زیاد باشد، به خوبی شسته نخواهند شد و سطح کفش شما سخت خواهد شد. بهتر است برای شستن کفش ها از پودرهای ماشین لباسشویی استفاده نشود. به جای آنها می توانید درون مخزن ماشین لباسشویی خود از مایع شوینده استفاده کنید.

سخن تکمیلی

راهنمای شستن کفش درون ماشین لباسشویی به افراد کمک می کند، که این کار را به درستی انجام دهند. در این شرایط هم دستگاه آسیب نخواهد دید و هم کفش ها حالت خود را از دست نخواهند داد. قبل از اینکه کفش های خود را درون ماشین لباسشویی قرار دهید، باید کفی کفش ها را خارج کرده و به صورت جداگانه و با استفاده از جوش شیرین شست و شو دهید. اگر جوش شیرین به مدت ۲۴ ساعت روی کفی کفش های شما قرار داشته باشد، بوهای نامطبوع را از بین خواهد برد. آلودگی های اضافه کفش خود را پاک کنید و سپس در دستگاه قرار دهید و با استفاده از آب سرد و ماده شوینده مایع کفش های خود را شستشو دهید. خشک کردن کفش ها بهتر است، که در هوای آزاد و در مقابله نور خورشید انجام شود. برای اینکه کفش شما حالت خود را از دست ندهد، می توانید درون آنها روزنامه باطله قرار دهید. این روزنامه رطوبت اضافه را جذب خواهد کرد و همچنین حالت کفش های شما را به خوبی نگه می‌دارد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه شستن صحیح کفش در ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای شستشوی صحیح کفش در ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا