تعمیرات لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش | ارور e۲۳

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اگر شما در ماشین لباسشویی خود با ارور e۲۳ روبرو شده اید باید بگوییم این ارور یکی از متداول ترین کد خطاهای ماشین لباسشویی بوش است که دلایل مختلفی دارد در این مقاله از ایبک امداد شما را با دلایل ارور e۲۳ ماشین لباسشویی بوش و روش برطرف کردن این کد خطا آشنا خواهیم کرد تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دلایل کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش

اگر شما هم این کد خطا را تجربه کرده باشید می دانید که در ماشین لباسشویی بوش شما مشکلی به وجود آمده و باید حتماً بررسی شود کد خطای e۲۳ و یا هر کد خطای دیگری اگر در روی نمایشگر ماشین لباسشویی شما نشان داده شده حتماً باید برای برطرف کردن آن اقدام کنید در ادامه می خواهیم دلایل اصلی کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش را برای شما بیان کنیم:

 1.  به وجود آمدن مشکل در شلنگ تخلیه آب
 2. خراب شدن پمپ تخلیه
 3. وجود مشکل در دریچه ورودی آب
 4.  ایجاد مشکل در جاپودری

ایجاد مشکل در شلنگ تخلیه آب دلیل کد خطای e۲۳ ماشین لباسشویی بوش

اگر شما با کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش روبرو شدید اولین موردی که باید بررسی کنید شلنگ تخلیه است زیرا امکان دارد شلنگ تخلیه به وسیله سکه، دستمال کاغذی، جوراب و یا اشیای ریز دیگر مسدود شود و یک اتفاق ساده می تواند باعث جلوگیری از عبور آب از لوله تخلیه بشود در صورت بروز این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • حتماً شلنگ را بررسی کنید امکان دارد دچار پیچ خوردگی شده باشد.
 • امکان دارد شلنگ مسدود شده و یا پاره شده باشد.
 • درآمدن شلنگ از محل خروجی می تواند باعث بروز این مشکل شود.
 • محل وصل شدن لوله تخلیه به دستگاه لباسشویی را چک کنید.
 • امکان دارد مشکل در لوله ورودی باشد.

خراب بودن پمپ تخلیه یکی از دلایل ارور e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش

پمپ تخلیه قطعه ای از ماشین لباسشویی می باشد که بعد از شستشو آب را در مخزن جمع کرده و به وسیله لوله ها به فاضلاب می فرستد در واقع می توان گفت وظیفه پمپ تخلیه، تخلیه کردن آب وان لباسشویی می باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای ارور یخچال فریزر بوش BOSCH | آموزش کدهای خطای

عملکرد پمپ تخلیه می تواند در روند شستشوی لباس در ماشین لباسشویی بسیار موثر باشد و اگر پمپ تخلیه خراب شود باعث بروز مشکلات زیادی در دستگاه خواهد شد.

 • خرابی پمپ تخلیه مشکلات زیادی ایجاد می کند.
 • پمپ تخلیه در قسمت جلو و پایین دستگاه قرار گرفته است.
 • یک شیر کوچک محل قرارگیری پمپ تخلیه را نشان می دهد.
 • اگر نشت آب در ماشین لباسشویی باشد این قطعه باید تعویض شود.

وجود اشکال در دریچه ورودی آب دلیل ارور e۲۳ در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل نمایش ارور e۲۳ در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش شیر ورودی دستگاه می باشد که وظیفه کنترل کردن ورود آب گرم و سرد به ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. شیر ورودی در پشت دستگاه قرار گرفته و به شلنگی وصل شده که این شلنگ از پنل عقب وارد ماشین لباسشویی می شود اگر با این کد خطا روبرو شدید ابتدا باید شیر ورودی و شلنگی را که به آن متصل شده است چک کنید تا آسیب و یا شکافی در شلنگ و شیر وجود نداشته باشد برای بررسی این مشکل موارد زیر را انجام دهید:

 • ابتدا دستگاه ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید.
 • خراب شدن شیر ورودی آب گرم و سرد می تواند باعث نشت آب از کف لباسشویی شود.
 • با بررسی شیر ورودی باید از نبودن خط و خش در آن اطمینان پیدا کنید.

ماشین لباسشویی بوش

وجود اشکال در جاپودری یکی از دلایل کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش

وقتی شما با ارور e۲۳ در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش خود روبرو شدید فراموش نکنید که جاپودری را چک کنید زیرا اگر جاپودری در جای خود قرار نگرفته باشد امکان دارد از آنجا آب نشت کند دقت کنید که جاپودری را در محل خود و به طور مناسب نصب کنید و بعد از آن نقطه اتصال پمپ شلنگ تخلیه و لوله تخلیه و پمپ را هم چک کنید:

 • ذرات سنگین و کثیفی‌های موجود در بدنه جاپودری می تواند باعث نفوذ آب از قسمت جاپودری به پایین ماشین لباسشویی شود.
 • جاپودری را باید به طور منظم با مواد شوینده شسته و کلسیم زدایی کنید.

روش عیب یابی کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش

برای اینکه شما کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش را برطرف کنید ابتدا باید آن را عیب یابی کنید برای این منظور موارد زیر را انجام دهید:

 • شلنگ تخلیه را از جهت پیچ خوردگی و یا پاره بودن بررسی کنید اگر شلنگ تخلیه دچار مشکل شود آب از دستگاه خارج نشده و شما ارور e۲۳ را در روی نمایشگر مشاهده می کنید.
 • اگر پمپ تخلیه خراب شود می تواند یکی از دلایل مهم کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش باشد دستگاه بعد از شستشو به پمپ تخلیه دستور تخلیه آب را صادر می کند اگر این پمپ خراب باشد نمی تواند فعالیت خود را ادامه دهد پمپ تخلیه معمولاً در قسمت جلوی دستگاه قرار گرفته است و اگر دستگاه ماشین لباسشویی دچار نشتی آب شود باید این قطعه را تعمیر و یا تعویض کنید.
 • دریچه ورودی اگر با مشکل روبرو شود می‌تواند باعث بروز کد خطای e۲۳ در روی دستگاه ماشین لباسشویی بوش باشد دریچه ورودی وظیفه دارد ورود آب سرد و گرم را کنترل کند و اگر خراب شود دستگاه در عملکرد خود دچار اختلال می شود در این هنگام شما باید شیر ورودی و شلنگ هایی را که به آن وصل شده است را چک کنید تا دچار آسیب و یا شکافی نشده باشد.
 • قرار نگرفتن جاپودری در جای مناسب خود می تواند باعث ایجاد ارور e۲۳ در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش شود زیرا اگر جاپودری در جای خود قرار نگرفته باشد آب از آن نفوذ کرده و به بیرون می ریزد برای برطرف کردن این مشکل حتماً جاپودری را به طور درست در جای خود قرار دهید.
حتما بخوانید:   روش تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

روش برطرف کردن کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش

اگر شما با کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش خود به روبرو شدید بعد از عیب یابی این مشکل باید آن را برطرف کنید برای برطرف کردن این ارور موارد زیر را انجام دهید:

 • برطرف کردن مشکل شلنگ تخلیه می تواند راه ساده ای برای رفع ارور e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش باشد اگر شما با این کار آشنایی ندارید بهتر است از تعمیرکار برای رفع این مشکل کمک بگیرید.
 • اگر می خواهید ارور e۲۳ را برطرف کنید باید در صورت خرابی پمپ تخلیه آن را تعمیر و یا تعویض کنید اگر مهارتی در این زمینه ندارید باید به تعمیرکار مراجعه کنید.
 •  شیر ورودی و شلنگ های متصل به شیر ورودی را چک کنید و اگر در آن آسیب و یا شکافی مشاهده کردید با تعمیرکار تماس بگیرید.
 • نصب کردن صحیح جاپودری می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند سعی کنید هنگام نصب جاپودری دقت کنید و آن را به صورت صحیح در جای خود قرار دهید.

برای اینکه شما در ماشین لباسشویی بوش با مشکل برخورد نکنید و دستگاه شما عمر بیشتری داشته باشد باید نکات مهمی را برای حفظ و نگهداری آن رعایت کنید در ادامه می خواهیم چند نکته مهم برای حفظ نگهداری ماشین لباسشویی برای شما بیان کنیم:

۱- سرویس دوره ای ماشین لباسشویی بوش:

هر چند وقت یکبار به صورت منظم ماشین لباسشویی خود را سرویس کنید سرویس کردن ماشین لباسشویی ممکن است برای شما هزینه بر باشد ولی از هزینه های بیشتر بعدی جلوگیری خواهد کرد اگر ماشین لباسشویی شما با مشکل کوچکی روبرو باشد شما می توانید با سرویس کردن مشکل را تشخیص داده و برطرف کرده و از مشکل های بزرگ تر و پر هزینه تر جلوگیری کنید پس به طور منظم حداقل هر ۶ ماه یکبار ماشین لباسشویی خود را به وسیله نمایندگی های تعمیرات بوش سرویس کنید.

حتما بخوانید:   تعمیرات ماشین لباسشویی بوش BOSCH خطای f43

۲- تمیز کردن دستگاه لباسشویی بوش

برای اینکه ماشین لباسشویی شما عمر بیشتری داشته باشد باید حتماً ماشین لباسشویی را تمیز نگه دارید تمیز نگه داشتن بدنه و مهمتر از آن داخل ماشین لباسشویی به عمر بیشتر آن کمک می کند بعد از شستن لباس‌ها حتماً داخل دستگاه را خشک کنید و یا درب آن را باز بگذارید تا هوا جریان پیدا کرده و ماشین لباسشویی خشک شود.

لاستیک های دور درب دستگاه لباسشویی را به طور منظم تمیز کنید زیرا کثیف شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می تواند باعث ایجاد باکتری و قارچ شود.

۳- نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی بوش و محفظه پودر لباسشویی

برای اینکه از ماشین لباسشویی خود خوب محافظت کنید بهتر است از شوینده های مناسب در دستگاه لباسشویی استفاده کنید هیچ گاه از  پودرهای لباسشویی دستی برای ماشین لباسشویی بوش استفاده نکنید زیرا این پودرها کف زیادی کرده و به دستگاه لباسشویی شما آسیب می رساند.

تمیز نگه داشتن محفظه پودر لباسشویی بسیار مهم بوده و شما باید هر چند وقت یکبار حتماً محفظه پودر لباسشویی را درآورده و به وسیله فرچه و یا مسواک آن را بشویید.

ماشین لباسشویی بوش

سخن پایانی

در این مقاله برای شما دلایل نمایش کد خطای e۲۳ را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش به طور کامل توضیح دادیم و همچنین روش های برطرف کردن این مشکل را هم بیان کردیم اگر شما از ماشین لباسشویی خود خوب مراقبت کنید به افزایش طول عمر آن کمک بسزایی کرده‌اید در این مقاله مواردی را برای حفظ و نگهداری ماشین لباسشویی برای شما توضیح دادیم.

اگر در این زمینه سوال و یا مشکلی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش | ارور e۲۳

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه عیب یابی کد خطای e۲۳ در ماشین لباسشویی بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x