مجله لوازم خانگی

نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سانی | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی سانی

یکی از پر استفاده ترین لوازمی که در خانه وجود دارد جاروی شارژی می باشد، که گاهی این دستگاه امکان دارد دچار مشکلاتی بشود از این رو در ادامه مقاله نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سانی را برایتان بیان خواهیم کرد تا اگر شما اطلاعات فنی کافی را دارید بتوانید در منزل جارو شارژی سانی را تعمیر کنید.

مشکلات رایج جارو شارژی سانی

گاهی هنگام استفاده کردن از جاروی شارژی امکان دارد که مشکلاتی در آن به وجود بیاید. چند مورد از رایج ترین مشکلات جارو شارژی سانی را در ادامه مقاله برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • شارژ نشدن جارو شارژی
 • کم شدن و ضعیف شدن مکش جارو شارژی
 • گرم شدن بیش از حد جاروی شارژی
 • به وجود آمدن صدای غیر عادی از جاروی شارژی
 • بوی سوختگی در دستگاه
 • خاموش شدن جارو شارژی در حین کار
 • به درستی نچرخیدن غلتک جارو شارژی
 • روشن نشدن جارو شارژی

دلیل شارژ نشدن جارو شارژی سانی چه می باشد؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که هنگام استفاده کردن از جارو شارژی احتمال دارد با آن روبه‌رو شوید شارژ نشدن جارو شارژی می باشد. وقتی که متوجه شدید جارو شارژی شارژ نمی شود باید اقدام به تعمیر آن کنید. در ادامه مقاله به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت.

 • اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که از شارژ شدن جاروی شارژی به صورت درست و صحیح اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که دستگاه به طور صحیح در پایه شارژر قرار گرفته باشد.
 • یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود دستگاه شارژ نشود نرسیدن برق از پریز به دستگاه می باشد، که اگر چنین مشکلی پیش آمده باشد شما باید پریز را بررسی نمایید.
 • یکی دیگر از عواملی که باعث شارژ نشدن دستگاه می شود خراب شدن باتری می باشد.

معمولاً باتری هایی که در این دستگاه استفاده می کنند عمر محدودی دارند. امکان دارد که این مشکل به دلیل تمام شدن عمر مفید باتری می باشد. گاهی اوقات امکان دارد که قبل از تمام شدن عمر باتری کارکرد آن دچار اختلال بشود این مشکل هنگامی اتفاق می افتد که باتری جارو شارژی سانی فاسد شده باشد. پیشنهاد می کنیم که برای جلوگیری کردن از فاسد شدن باتری دستگاه حداقل هر دو ماه یکبار از آن استفاده کنید.

جارو شارژی سانی

دلیل ضعیف شدن و کم شدن مکش جارو شارژی سانی چه می باشد و چگونه این مشکل را حل کنیم؟

کم شدن مکش جارو شارژی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که چند مورد از این دلایل را برایتان در ادامه مقاله بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • محفظه جارو شارژی پر شده باشد
 • گیر کردن تکه های آشغال در لوله دستگاه
 • جمع شدن آلودگی ها در بخش برس دستگاه
 • وجود کثیفی و آلودگی در فیلتر دستگاه
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید همزن برقی|بررسی انواع همزن

برای اینکه مکش دستگاه شما قدرت بالایی داشته باشد بهتر است که پس از هر بار استفاده از دستگاه محفظه آن را خالی نمایید. غلتک برس ها و لوله های دستگاه را چک کنید و مطمئن شوید که آلودگی و آشغالی در آن وجود نداشته باشد. اگر که پس از انجام این کارها که در قبل برایتان بیان کردیم جاروی شارژی شما مکش کافی نداشت باید از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا مشکل دستگاه شما را حل کند.

دلیل بیش از اندازه گرم شدن جارو شارژی سانی چه باشد؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که احتمال دارد هنگام استفاده کردن از جارو شارژی به وجود بیاید گرم شدن بیش از اندازه جارو شارژی می باشد. دلیل به وجود آمدن این مشکل استفاده بیش از حد از جارو شارژی است. اما این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه مقاله چند مورد از این دلایل را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • کثیف شدن فیلتر جاروی شارژی
 • انسداد برس دستگاه
 •  پر بودن بیش از اندازه مخزن جارو شارژی سانی

برای حل کردن مشکلات شما باید بخش هایی که در قبل برایتان بیان کردیم را بررسی کنید و آنها را به خوبی تمیز کنید.

دلیل صدای غیر عادی جارو شارژی سانی چه می باشد و چگونه مشکل را حل کنیم؟

یکی از مشکلاتی که امکان دارد هنگام استفاده کردن از جارو شارژی سانی با آن روبرو شوید صدای غیر عادی جارو شارژی می باشد که در ادامه مقاله چند مورد از دلایل به وجود آمدن این مشکل را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • کثیف بودن فیلتر جارو شارژی
 • شکستن بلبرینگ
 • وجود گرفتگی در لوله ها

برای حل کردن این مشکل شما باید فیلتر را تمیز نمایید و اگر که بلبرینگ دستگاه شکسته باشد باید آن را تعویض کنید.

دلیل بوی سوختگی در جارو شارژی سانی چه می باشد؟

گاهی امکان دارد که هنگام استفاده کردن از جارو شارژی متوجه بوی سوختگی از جارو شارژی بشوید که اکثراً این بوی سوختگی جارو شارژی به تسمه دستگاه مربوط می باشد. در ادامه مقاله به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • وظیفه تسمه منتقل کردن نیروی محرک به غلتک برس می باشد، در صورتی که تسمه از جای خود خارج شود و یا پاره بشود نمی تواند کارش را به درستی انجام دهد.
 • علاوه بر آن سوختن تسمه می تواند باعث به وجود آمدن بوی سوختگی شود. در صورتی که تسمه دستگاه را بررسی کردید و مشکل از آن نبود شما باید موتور دستگاه را نیز چک کنید، چون امکان دارد که به دلیل استفاده کردن طولانی مدت، موتور دستگاه سوخته باشد‌.
 •  بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید خریدن موتور جدید و جایگزین کردن آن با موتور قدیمی می باشد، برای انجام دادن این کارها بهتر است از یک تعمیر کار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا از بروز اشکالات احتمالی جلوگیری کنید.

دلیل خاموش شدن جارو شارژی سانی در حین کار چه می باشد؟

گاهی امکان دارد هنگام استفاده کردن از جارو شارژی به طور ناگهانی دستگاه خاموش شود. این مشکل دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در ادامه مقاله چند مورد از این دلایل را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • تمام شدن شارژ دستگاه جارو شارژی
 • پر بودن محفظه ی جاروی شارژی
 • خراب بودن و معیوب بودن فیلتر جاروی شارژی
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی کیفیت ماکروفر سانی Sunny| ویژگی های ماکروفر سانی

برای حل کردن مشکل پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از جارو شارژی از پر بودن شارژ دستگاه اطمینان پیدا کنید و هر چند وقت یکبار فیلتر دستگاه را بررسی کنید بطور مرتب محفظه دستگاه را از آلودگی ها نیز پاک نمایید.

دلیل درست نچرخیدن غلتک جارو شارژی چه می باشد و چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

یکی از اصلی ترین و مهمترین قطعاتی که در جاروی شارژی وجود دارد تسمه می باشد که اگر غلتک جارو شارژی نچرخد به تسمه مرتبط می باشد. در صورتی که تسمه به خوبی و درستی در جای خودش قرار نگرفته باشد و یا پرز و مو به غلتک دستگاه چسبیده باشد غلتک نمی‌تواند به طور صحیح بچرخد. برای حل کردن این مشکل شما باید هر چند وقت یکبار غلتک را به خوبی تمیز نمایید تا بتوانید از این مشکل جلوگیری کنید.

دلیل روشن نشدن جارو شارژی سانی چه می باشد و چگونه مشکل را رفع کنیم؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که احتمال دارد در جارو شارژی به وجود بیاید روشن نشدن آن می باشد. برای حل کردن این مشکل بهتر است که شما از یک فازمتر استفاده کنید و اتصالات داخلی جارو شارژی را چک کنید و مطمئن شوید که برق در آنها وجود دارد. در صورتی که مشکل به این بخش ارتباطی نداشت شما باید کلید روشن و خاموش دستگاه را بررسی کنید. اگر که این موارد را بررسی کردید ولی علت روشن نشدن دستگاه را پیدا نکردید باید برد و موتور دستگاه را چک کنید اگر در این قطعات مشکلی وجود داشت شما باید از یک تعمیر کار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

جارو شارژی سانی

سخن آخر

یکی از پر استفاده ترین لوازمی که در خانه وجود دارد جارو شارژی است که گاهی امکان دارد که جارو شارژی دچار مشکلاتی بشود. از همین رو در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سانی را برایتان بیان کردیم، همچنین نکاتی در مورد روشن نشدن جاروی شارژی سانی را برایتان توضیح دادیم تا اگر که شما فنی هستید و اطلاعات فنی کافی را دارید بتوانید خودتان در منزل جارو شارژی خود را تعمیر کنید، در صورتی که لوازم مورد نیاز و اطلاعات کافی برای تعمیر کردن جارو شارژی را ندارید، بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا از بروز مشکلات احتمالی نیز جلوگیری کنید. همچنین در صورتی که در مورد تعمیر کردن جارو شارژی سانی سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشد.

نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سانی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل خاموش شدن جارو شارژی سانی در حین کار چه می باشد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا