تعمیرات اجاق گاز

راهنمای تعمیرات اجاق گاز بست Bost | نمایندگی بست در تهران

✅ خدمات تعمیر اجاق گاز بست | راهنمای خدمات عیب یابی و تعمیرات اجاق گاز بست در محل ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اجاق گاز یکی از پر کاربرد ترین و مهمترین لوازم موجود در هر خانه می باشد که چنانچه دچار نقص و یا خرابی گردد می تواند امور آشپزخانه را مختل کند. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات متداول در اجاق گاز بست و نحوه تعمیر آن پرداخته است. در صورتی که با اجاق گاز بست آشنایی داشته باشید و کاربرد آن را به خوبی بدانید می توانید مشکلات ساده آن را برطرف کنید. چنانچه شما نیز از کاربران اجاق گاز بست می باشید پیشنهاد ما به شما این است که تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

نحوه عیب یابی و دلایل خراب شدن اجاق گاز بست

خرابی اجاق گاز بست از مشکلات متداول آن است که ممکن است در هر خانه‌ای پیش آید. اما معمولاً خراب شدن اجاق گاز نسبت به دیگر لوازم خانگی بیشتر به چشم می آید زیرا ممکن است احتمال آتش سوزی نیز به هنگام خراب شدن اجاق گاز وجود داشته باشد. در این شرایط بهتر است آرامش خود را از دست ندهید و بدون آگاهی از روش تشخیص ایراد اجاق گاز به آن دست نزنید. در ادامه مقاله به مشکلات متداول در اجاق گاز بست پرداخته و همچنین نحوه عیب یابی و تشخیص این مشکلات مورد بررسی قرار گرفته است.

علت روشن نشدن شعله اجاق گاز بست چیست؟

یکی از مشکلات رایج در اجاق گاز می‌تواند روشن نشدن شعله گاز آن باشد که معمولاً این مشکل برای بیشتر کاربران پیش آمده است. مشکلات متداول در اجاق گاز بست و نحوه تعمیر آن

در این شرایط باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • ممکن است سوراخ های پیلوت اجاق گاز و یا مشعل دچار انسداد شده باشند.
 • نخست به وسیله یک برس پیلوت و یا وسیله ای باریک سوراخ های مشعل را تمیز کنید.
 • چنانچه پس از تمیز کردن سوراخ های مشعل مشکل به وجود آمده برطرف نشد باید اقدام به تعویض آن کنید.

علت دیر روشن شدن شعله اجاق گاز بست چیست؟

گاهی اوقات ممکن است با این مشکل مواجه شوید که شعله اجاق گاز نسبتاً دیر روشن می شود و شما باید مدت زمان زیادی صرف روشن کردن شعله ها کنید. این مشکل برای کاربران بسیار ناخوشایند است به همین دلیل بهتر است به تشخیص ایراد آن پرداخته و جهت رفع آن اقدام کنید.

 • در این شرایط ترموکوپل و بوبین باید به صورت کامل بررسی شود.
 • ممکن است سر شعله ها در جای خود قرار نگرفته باشند.
 • پس از بررسی موارد بالا چنانچه مشکل برطرف نشد بهتر است با کارشناسان ایبک امداد تماس گرفته و از آنها راهنمایی بخواهید.

علت دود کردن اجاق گاز بست چیست؟

یکی از مشکلات متداول در اجاق گازها می تواند دود کردن آنها باشد. این مشکل معمولاً زمانی رخ می دهد که سطح روی اجاق گاز کثیف باشد یعنی باقی مانده های غذا سر شعله را پوشانده و به هنگام روشن کردن اجاق گاز می سوزند و باعث ایجاد دود می شوند. گاهی اوقات نیز ممکن است آلودگی و کثیفی روی اجاق گاز وجود نداشته باشد ولی با این حال مشکل دود کردن بروز کند. چنانچه با این مشکل مواجه شدید نگران نشوید دود کردن اجاق گاز معمولاً به علت سوختن روغن هایی می باشد که به هنگام تولید در کارخانه جهت عایق کاری اجاق مورد استفاده قرار گرفته اند. در این شرایط نیاز به اقدام خاصی وجود ندارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن تلویزیون بست

علت جرقه زدن مداوم فندک در اجاق گاز بست چیست؟

از دیگر مشکلات متداول در اجاق گاز بست می تواند جرقه زدن های پی در پی فندک باشد. این مشکل نشان دهنده بروز خرابی در سیستم جرقه و الکترود می باشد. گاهی نیز خیس شدن فندک و یا سوختن آن می تواند موجب بروز این مشکل شود. چنانچه با جرقه زدن پی در پی فندک در اجاق گاز بست مواجه شدید هرچه سریعتر آن را از برق جدا کرده و اگر فندک خیس بود کمی صبر کنید تا خشک شود. سپس آن را دوباره به برق بزنید. اگر مشکل برطرف نشده بود حتماً با تعمیرکاران ایبک امداد تماس بگیرید.

علت زرد یا نارنجی بودن شعله های اجاق گاز بست چیست؟

از مشکلات رایج که ممکن است برای اجاق گاز پیش آید تغییر رنگ در شعله ها می باشد. نارنجی یا زرد بودن شعله به علت تنظیم نبودن مقدار هوا و گاز می باشد.مشکلات متداول در اجاق گاز بست و نحوه تعمیر آن

گاهی اوقات نیز ممکن است کثیفی سرشعله ها باعث بروز این مشکل شود. عدم تنظیم هوا و گاز باید توسط تعمیرکار متخصص در این زمینه مورد بررسی قرار گرفته و رفع شود. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیر اجاق گاز بست به شما کاربران عزیز می باشند.

علت خروج بوی گاز از اجاق گاز بست چیست؟

یکی از مشکلات بسیار مهم و حساس در زمینه اجاق گاز، خروج بوی گاز از آن می باشد. نشت گاز بسیار خطرناک است و می تواند حادثه آفرین باشد. فرسودگی و پارگی شلنگ یا شل شدن بست اجاق گاز می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود. کوچکترین نشتی گاز برای کاربران دردسر آفرین خواهد شد. به همین علت جهت برطرف کردن این مشکل باید هر چه سریعتر اقدام کرد. تمام مسیر گاز باید با استفاده از کف صابون چک شود. چنانچه با حباب در هر نقطه ای مواجه شدید باید بدانید که در آن نقطه نشتی گاز وجود دارد و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

علت یکنواخت نبودن شعله های اجاق گاز بست چیست؟

یکنواخت بودن شعله های نیز می‌تواند از مشکلات رایج و متداول در اجاق گاز بست باشد. نوسان در فشار گاز شهر، وجود هوا در جریان گاز و همچنین مسدود بودن مسیر گاز رسانی می تواند از دلایل یکنواخت بودن شعله های اجاق گاز باشد. نوسان در فشار گاز شهری و همچنین وجود هوا در جریان گاز باید توسط اداره گاز پیگیری شود. اما مشکل مسدود بودن مسیر گاز رسانی می تواند توسط تعمیرکار ماهر مورد بررسی قرار گیرد. این مشکل باید هر چه سریعتر برطرف شود زیرا می‌تواند خطراتی به دنبال داشته باشد.

علت داغ بودن ولوم و صفحه نمایش اجاق گاز بست چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای اجاق گاز بست پیش بیاید داغ بودن صفحه نمایش و ولوم های آن می باشد. این مشکل نیز از مشکلات جدی و مهم در اجاق گاز می باشد که در صورت مواجه شدن با آن باید هر چه سریعتر اقدام به برطرف کردن آن کرد زیرا بی توجهی به آن می تواند به دیگر قطعات اجاق گاز آسیب های زیادی وارد کند. از جمله دلایل بروز این مشکل می توان به عایق بندی نادرست اجاق گاز و نصب اجاق گاز بدون در نظر گرفتن استاندارد ها نام برد. جهت رفع این مشکل بهتر است از یک تعمیرکار ماهر اجاق گاز بخواهید تا مجدداً عایق بندی را روی اجاق گاز انجام دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر فر بوش BOSCH

علت خاموش نشدن فر اجاق گاز بست چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران اجاق گاز بست ممکن است با آن مواجه شوند خاموش نشدن فر می باشد. بروز این مشکل می تواند به علت خراب شدن قطعات مختلف اجاق گاز باشد. چنانچه ترموستات آسیب دیده باشد و یا برد الکترونیکی دچار مشکل باشد می تواند باعث خاموش نشدن فر شود. از دیگر دلایل بروز این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آسیب دیدن المنت اجاق گاز
 • اتصال کوتاه در المنت
 • آسیب رسیدن به رله اجاق گاز

در صورت مواجه شدن با این مشکل چنانچه در تعمیر اجاق گاز مهارتی ندارید بهتر است با کارشناسان ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی آنان استفاده کنید.

نکاتی درباره استفاده صحیح از اجاق گاز بست

جهت استفاده اصولی و صحیح از اجاق گاز بست نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد. در ادامه مطلب موارد مهمی بیان شده که رعایت آنها می تواند عمر مفید دستگاه را افزایش داده و عملکرد آن را بهبود ببخشد.

 • دقت کنید شعله اجاق گاز باید به رنگ آبی باشد. چنانچه رنگ شعله به رنگ زرد یا نارنجی بسوزد می تواند نشان دهنده وجود نا خالصی در گاز و یا نامناسب بودن مکش دود کش باشد که هرچه زودتر باید جهت رفع آن اقدام کرد.
 • دقت کنید هرگز ظروف بسیار سنگین روی اجاق گاز قرار ندهید زیرا ممکن است باعث آسیب و خرابی اجاق گاز شود.

مشکلات متداول در اجاق گاز بست و نحوه تعمیر آن

 • چنانچه به علت وجود چربی یا روغن با دود و یا آتش از اجاق گاز روبرو شدید هرچه سریعتر شیر منبع را ببندید و پس از آن به تمیز کردن سطح اجاق گاز بپردازید.
 • باقی مانده های غذا روی سر شعله ها می تواند مانع از عملکرد درست اجاق گاز شود بنابراین مشعل و شعله ها باید به صورت مرتب نظافت شوند.
 • چنانچه به شلنگ گاز آسیبی وارد شد حتماً نسبت به رفع آن اقدام کنید و در صورت نیاز شلنگ را عوض کنید.
 • هرگز به کودکان اجازه ندهید به اجاق گاز نزدیک شده و به آن دست بزنند.
 • جهت شستشوی سر شعله ها و مشعل ها از سیم ظرفشویی استفاده نکنید.
 • جهت نظافت می توانید از یک پارچه نرم مرطوب و کمی مواد شوینده استفاده کرده و پس از نظافت آن را خشک کنید.

جمع بندی

همانطور که گفته شد اجاق گاز یکی از پرکاربردترین و مهمترین لوازم موجود در هر خانه می باشد و وجود خرابی در آن می تواند روند آشپزی را با اختلال مواجه کند. اجاق گاز بست یکی از با کیفیت ترین اجاق گازهای موجود در بازار می باشد ولی گاهی اوقات ممکن است مانند هر لوازم دیگری دچار ایراد و اشکالاتی شود. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات متداول در اجاق گاز بست پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه داده است. با رعایت نکات اصولی در حفظ و نگهداری اجاق گاز می‌توانید عمر مفید دستگاه را افزایش داده و به آسانی از آن استفاده کنید. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر اجاق گاز بست می باشند. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیرات اجاق گاز بست Bost

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای تعمیرات اجاق گاز بست Bost | نمایندگی بست در تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا