مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیرات جاروشارژی اریکسون Ericson |نمایندگی جارو شارژی اریکسون

خدمات تعمیرات جاروشارژی اریکسون |راهنمای تعمیرات و عیب یابی جارو شارژی اریکسون در تهران

جارو شارژی یکی از وسایل بسیار کاربردی می باشد که با طراحی ظریف و همچنین بی سیم بودن آن می تواند پله ها، شکاف ها، لوازم داخلی، پرده، مبلمان، قفسه ها و بخش های غیر قابل دسترس را نیز تمیز کرده و خاکروبی کند. جارو شارژی اریکسون یکی از با کیفیت ترین جارو شارژی های موجود در بازار می باشد که از محبوبیت خاصی نزد کاربران برخوردار است. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات رایج در جارو شارژی اریکسون و نحوه تعمیر آن پرداخته است. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید و یا قصد خرید جارو شارژی اریکسون را دارید و پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

بررسی مشکلات متداول در جارو شارژی اریکسون

جارو شارژی از وسایل کاربردی خانه جهت امور نظافتی به شمار می‌آید. این وسیله با وزن کم و طراحی ظریف از نظر عملکرد می تواند با جاروبرقی رقابت کند اما گاهی اوقات ممکن است دچار اختلالاتی شود. برخی از این ایرادات را می توان در خانه برطرف کرد اما گاهی اوقات نیز باید به سراغ تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر و سرویس جارو شارژی رفت. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس جارو شارژی اریکسون می باشند. در ادامه مطلب به برخی از این مشکلات اشاره شده است:

 • روشن نشدن جارو شارژی
 • خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار
 • عدم مکش جارو شارژی
 • ایجاد بوی سوختگی از دستگاه
 • نچرخیدن غلتک های دستگاه
 • آسیب دیدن سیم ها و کابل ها
 • کار نکردن دکمه های جارو شارژی

در ادامه به بررسی هر یک از موارد بالا پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن آنها ارائه می دهیم.

چرا جارو شارژی اریکسون روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات متداول که بیشتر کاربران ممکن است با آن روبه‌رو شوند روشن نشدن جارو شارژی می باشد.

 • قبل از هر کاری باید وجود جریان برق را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن پریز اطمینان حاصل کنید.
 • پس از آن دو شاخه را چک کنید و مطمئن شوید که سالم است.

بررسی مشکلات رایج در جاروشارژی اریکسون ERICSON و نحوه تعمیر آن

 • اگر در کارکرد آنها مشکلی نمی بینید جهت بررسی اتصالات داخلی می‌توانید از یک فازمتر استفاده کنید.
 • همچنین می توانید به بررسی دکمه روشن و خاموش جارو شارژی پرداخته و ببینید که آیا کار می کند یا نه

اگر همه موارد بالا را چک کردید و ایراد و اشکالی در آنها پیدا نکردید بهتر است جهت عیب یابی و بررسی مشکل به وجود آمده با تعمیرکار ماهر در این زمینه تماس بگیرید.

چرا جارو شارژی اریکسون در حین کار خاموش می شود؟

یکی دیگر از مشکلات رایج که ممکن است برای کاربران جارو شارژی اریکسون پیش آید خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار می باشد. به این نکته توجه کنید که وقتی با این مشکل مواجه شدید بهتر است هر چه سریعتر جهت برطرف کردن آن اقدام کنید. زیرا می تواند باعث آسیب های جدی تر به دستگاه شود. دلایل بروز این مشکل عبارتند از:

 1. تمام شدن باتری جارو شارژی
 2. خراب شدن برد الکترونیکی
 3. پر شدن بیش از حد محفظه دستگاه
 4. کثیف شدن فیلتر جارو شارژی

برای برطرف کردن این مشکل چنانچه مشکل از باتری جارو شارژی باشد بهتر است برای حل این مشکل باتری را تعویض کرده و تا زمان پر شدن شارژ به شارژر متصل کنید. اگر مشکل به وجود آمده به علت خراب شدن برد الکترونیکی باشد از آنجایی که برد قطعه حساس و بسیار مهم در دستگاه می باشد تعمیر آن نیاز به مهارت و دانش بالایی دارد پس باید از تعمیرکار ماهر در این زمینه کمک بگیرید. یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی نیز پر شدن محفظه آن می باشد که می تواند علاوه بر خاموش شدن ناگهانی دستگاه در طولانی مدت عمر مفید جارو شارژی را نیز کاهش دهد. بنابراین پیشنهاد می‌شود که به صورت دوره‌ای هرچند وقت یک بار مخزن را تخلیه کرده و تمیز کنید تا به دستگاه فشاری وارد نشود. کثیف شدن فیلتر نیز می تواند تاثیر مستقیمی در خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی داشته باشد. استفاده مداوم از جارو شارژی و چسبیدن ذرات کثیف به فیلتر می تواند در عملکرد دستگاه تاثیر منفی بگذارد. چنانچه فیلتر جارو شارژی قابل شستشو می باشد آن را خارج کرده پس از شستشو دادن و خشک شدن سر جای خود قرار دهید در غیر این صورت آن را تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر بخارشوی اریکسون Ericsson در محل

علت کم شدن مکش جارو شارژی اریکسون چیست؟

اگر بعد از چند بار استفاده از جارو شارژی با کاهش قدرت مکش دستگاه مواجه شدید بهتر است جهت برطرف کردن مشکل موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • فیلتر را چک کنید که گرفتگی و انسداد نداشته باشد زیرا گرفتگی در فیلتر و انباشته شدن کثیفی و گرد و خاک زیاد روی آن می‌تواند باعث کاهش مکش جارو شارژی شود.
 • مخزن جارو شارژی را خالی کنید زیرا پر بودن بیش از حد آن می تواند باعث فشار به موتور و آسیب آن شود.
 • پره های چرخنده جارو شارژی را تمیز کنید زیرا این پره ها یکی از مهمترین قطعات دستگاه می باشند و در صورت کثیف بودن، مکش جارو شارژی را نیز کاهش می دهند.
 • چنانچه باتری جارو شارژی ضعیف می باشد و یا به هر دلیلی خراب شده است آن را تعویض کنید زیرا ضعیف بودن باتری می تواند باعث عدم مکش صحیح جارو شارژی شود.
 • اجسام سخت و سنگین را با جارو شارژی جارو نکنید زیرا می تواند در قدرت مکش دستگاه تاثیر منفی بگذارد.
 • لوله جارو شارژی را نیز از نظر گرفتگی و انسداد مورد بررسی قرار دهید زیرا یکی از مواردی که می تواند باعث از کار افتادن و کم شدن توان مکش جارو شارژی شود انسداد در لوله آن می باشد.

علت بوی سوختگی از جارو شارژی اریکسون چیست؟

یکی از مشکلات متداول در جارو شارژی ایجاد بوی سوختگی در آن می باشد. دقت کنید گاهی اوقات ممکن است هنگامی که جارو شارژی را به پایه شارژر متصل کرده اید بوی سوختگی به مشامتان برسد در این شرایط بوی سوختگی ممکن است به پایه شارژر دستگاه مربوط باشد.بررسی مشکلات رایج در جاروشارژی اریکسون ERICSON و نحوه تعمیر آن

جهت بررسی آن بهتر است دستگاه را از برق جدا کرده و هر چه سریعتر از یک تعمیرکار ماهر بخواهید تا به بررسی این مشکل بپردازد. گاهی نیز ممکن است بوی سوختگی از پریز برق باشد چنانچه پریز برق آسیب دیده باشد ممکن است این بوی سوختگی به مشام برسد. چنانچه به هنگام استفاده کردن از جارو شارژی بوی سوختگی ایجاد شد ممکن است یک قطعه داخلی دستگاه دچار مشکل شده باشد و در این صورت نیز باید با تکنسین متخصص در زمینه تعمیر و سرویس جارو شارژی تماس گرفت. پر بودن بیش از حد مخزن جارو شارژی نیز می تواند به موتور دستگاه فشار وارد کرده و ایجاد بوی سوختگی کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر بخار‌شو ناسیونال National | نمایندگی تعمیرات بخار‌شو ناسیونال

علت نچرخیدن غلتک جارو شارژی اریکسون چیست؟

یکی از مشکلات رایج که ممکن است برای کاربران جارو شارژی پیش آمده باشد نچرخیدن غلتک دستگاه می باشد. دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود که در ادامه به آنها اشاره شده است:

 • یکی از معمول‌ترین علل این مشکل تمیز نکردن برس جارو شارژی برای مدت طولانی می باشد. چنانچه پس از چند بار استفاده از جارو شارژی برس آن را تعویض نکنید گرد و غبار و مو و پرز می تواند باعث نچرخیدن غلتک جارو شارژی شود.
 • گیر کردن اجسامی مثل پارچه کوچک و یا جوراب می‌تواند از دلایل نچرخیدن غلتک جارو شارژی باشد.

علت شارژ نشدن جارو شارژی اریکسون چیست؟

یکی از مشکلات متداول در جارو شارژی اریکسون شارژ نشدن دستگاه می باشد و علل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود که در ادامه به آن اشاره شده است:

 • قطع شدن برق منزل
 • خراب شدن پریز برق
 • عدم قرار گرفتن صحیح جارو شارژی بر روی پایه شارژر
 • خراب شدن پایه شارژر دستگاه
 • خراب شدن باتری جارو شارژی

جهت تعمیر پایه شارژر دستگاه باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بخواهید. کارشناسان ایبک امداد آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز جهت تعمیر و سرویس جارو شارژی اریکسون می باشند.

نکات مهم جهت نگهداری اصولی از جارو شارژی اریکسون

جهت نگهداری اصولی و افزایش عملکرد صحیح جارو شارژی نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد که رعایت آنها می تواند باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه شده و کاربران را از صرف هزینه های زیاد تعمیر بی نیاز کند. در ادامه مطلب به این نکات اشاره شده است:

 •  فیلتر و مخزن جارو شارژی باید به صورت دوره‌ای تخلیه شده و کاملا تمیز شود.
 • دقت کنید فیلتر جارو شارژی را از هرگونه گرفتگی و انسداد رفع کنید و مخزن را نیز خالی کرده تا به موتور دستگاه فشار نیاید و به آن آسیب وارد نکند.
 • مدت زمان طولانی و به شکل مداوم از جارو شارژی استفاده نکنید زیرا می تواند باعث داغ شدن دستگاه شده و به موتور آسیب وارد کند.
 • جارو شارژی را به مدت زیاد به شارژر متصل نکنید زیرا مقدار شارژ آن با قدرت و ولتاژ باتری مستقیماً ارتباط دارد.

بررسی مشکلات رایج در جاروشارژی اریکسون ERICSON و نحوه تعمیر آن

 • از جارو شارژی جهت جمع کردن اشیای نوک تیز و درشت و همچنین خیس استفاده نکنید.
 • جارو شارژی را در کنار وسایل گرمایشی قرار ندهید و دقت کنید هرگز در معرض نور مستقیم خورشید نباشد.

سخن آخر

جارو شارژی یکی از مهمترین و اساسی ترین ابزار در هر خانه می باشد که حفظ و نگهداری از آن نیز بسیار مهم است. بهتر است جهت جلوگیری از خراب شدن این وسیله پرکاربرد نکات ایمنی مربوط به آن را رعایت کنید تا دیگر نیازی به صرف هزینه های زیاد تعمیر نداشته باشید. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات رایج در جارو شارژی اریکسون و نحوه تعمیر آن پرداخته و همچنین راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکلات آن ارائه کرده است. در پایان نکاتی جهت حفظ و نگهداری اصولی از دستگاه بیان شده که شما کاربران عزیز با رعایت آنها می توانید عملکرد جارو شارژی خود را بهبود ببخشید و طول عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید. چنانچه نیاز به مشاوره داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا