مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر بخارشوی سونیا SUNIYA | نمایندگی تعمیرات سونیا

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در سال‌های اخیر بخارشوی به عنوان یکی از کاربردی ترین وسایل منزل برای تمیز کردن و نظافت خانه تبدیل شده است و باید گفت این ابزار بیشتر جهت ضدعفونی کردن و استریل کردن سطوح محیط کاربرد دارد. بخارشوی سونیا یکی از محبوب ترین بخارشوی های موجود در بازار می باشد و با کیفیت بالایی که دارد توانسته رضایت کاربران را جلب کند. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر بخارشوی سونیا پرداخته و بعضی از مشکلات رایج در آن را بررسی می کنیم و در پایان نیز نکاتی جهت رفع مشکلات و همچنین نگهداری درست و اصولی از آن را بیان می کنیم. چنانچه شما نیز از کاربران بخارشوی سونیا می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

آموزش عیب یابی در بخارشوی سونیا

همانطور که گفته شد بخارشوی ها ابزاری بسیار کاربردی جهت نظافت و همچنین استریل کردن فضاهای داخلی خانه می باشند. بخارشوی سونیا جهت از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها بسیار موثر می باشد همچنین گرد و غبار و دیگر مواد حساسیت زا را به خوبی از بین می برد از مزایای دیگر بخارشوی ها می توان به ایمن بودن آن جهت سلامت خانواده و همچنین محیط زیست اشاره کرد. این ابزار جهت تمیز کردن محیط فقط به آب و بخار نیاز دارد و هیچ مواد شوینده شیمیایی در آن استفاده نمی شود. مواجه شوند آشنایی با مشکلات متداول این بخارشوی و نحوه برطرف کردن آنها می تواند به کاربران کمک کند تا به موقع به تشخیص ایراد و اشکال در بخارشوی بپردازد.

چرا بخارشوی سونیا سطوح را تمیز نمی کند؟

وظیفه اصلی بخارشوی سونیا استفاده کردن از بخار آب جهت نظافت سطوح می باشد گاهی اوقات ممکن است که بخارشوی سونیا به هر دلیلی عملکرد درستی نداشته باشد و نتواند کار نظافت را به درستی انجام دهد. راهنمای تعمیر بخارشوی سونیا SUNIYA | نمایندگی تعمیرات سونیااین مشکل معمولاً به دلایل زیر بروز می کند.

۱.خالی بودن مخزن بخار آب: یکی از مهمترین علل تمیز نکردن سطوح به وسیله بخارشوی سونیا می تواند عدم وجود آب در مخزن باشد. وظیفه اصلی تمیز کردن سطوح به عهده بخار آب می باشد و اگر آب در دستگاه وجود نداشته باشد در نتیجه بخار نیز وجود نخواهد داشت و می ‌تواند عملکرد بخارشوی را با مشکل مواجه کند و در نتیجه نظافت به درستی انجام نخواهد شد. پس در نظر بگیرید که حتماً مخزن باید آب داشته باشد.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات لوازم خانگی باکنشت Bauknecht | تعمیر در محل

۲. آلودگی آب موجود درون مخزن: کثیف بودن آب درون مخزن می‌تواند یکی از دلایل تمیز نکردن سطوح توسط بخارشوی باشد. در واقع می توان اینگونه گفت که اگر آب درون دستگاه آلوده باشد نه تنها سطوح را تمیز نمی کند بلکه باعث آلوده تر شدن و کثیف تر شدن آن نیز می‌شود. پس دقت کنید آبی که درون دستگاه می ریزید تمیز و به دور از هر گونه آلودگی باشد. بهتر است از آب جوشیده سرد شده و یا آب مقطر استفاده کنید.

۳. مسدود بودن اتصالات: بروز انسداد و وجود رسوبات در اتصالات می تواند عملکرد درست دستگاه را با اختلال مواجه کند و کار نظافت را به درستی انجام ندهد. جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است لوله ها و اتصالات را از دستگاه جدا کنید و آنها را کاملاً تمیز کنید. در مناطقی که سختی آب زیاد می باشد معمولا این مشکل بیشتر بروز پیدا می‌کند.

۴. نشتی بخار از مخزن یا دیگ بخار: گاهی اوقات ممکن است بخارشوی با مشکل نشتی مواجه شود. این عامل نیز می‌تواند باعث بروز اختلال در عملکرد بخارشوی سونیا شود بنابراین لازم است هرچه سریعتر به تشخیص درست و برطرف کردن مشکل دستگاه بپردازید. دلیل اصلی نشتی مخزن را می توان کهنگی و ساییدگی مخزن دانست. در صورتی که با این شرایط مواجه شدید بهتر است مخزن دستگاه را عوض کنید.

چرا بخار شوی سونیا روشن نمی شود؟

یکی دیگر از مشکلات متداول که می تواند در بخارشوی سونیا پیش آید روشن نشدن دستگاه می باشد. در این شرایط باید موارد زیر رعایت شود.

۱. عدم جریان برق: اولین دلیل بروز این مشکل که معمولاً مهمترین آن نیز می باشد عدم جریان برق است بنابراین نخستین کاری که باید انجام دهید این است که از وجود جریان برق در اتصالات و سیم برق و همچنین پریز برق اطمینان حاصل کنید. چنانچه مشکل از سیم بخارشوی نبود پریز برق را مورد بررسی قرار دهید برای این کار می توانید یک وسیله برقی دیگر را به پریز متصل کرده و آن را امتحان کنید.راهنمای تعمیر بخارشوی سونیا SUNIYA | نمایندگی تعمیرات سونیا

۲. خراب شدن دوشاخه و سیم برق: یکی از دلایل روشن نشدن بخارشوی سونیا می تواند ساییدگی و پاره شدن سیم برق باشد. چنانچه مشکل از دوشاخه و یا سیم برق بود باید نسبت به تعمیر و تعویض آنها اقدام کرد.

۳. خراب شدن کلید روشن و خاموش: یکی دیگر از علل روشن نشدن بخارشوی سونیا خراب شدن کلید روشن و خاموش دستگاه می باشد. اگر با این مشکل مواجه شدید می توانید نسبت به تعمیر و یا تعویض کلید اقدام کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر بخارشوی عرشیا Arshia | نمایندگی محصولات عرشیا

۴. انسداد بخارشوی با رسوبات: از دیگر عوامل روشن نشدن بخارشوی می تواند مسدود شدن دستگاه به وسیله املاح و رسوبات باشد به مرور زمان و با استفاده طولانی مدت از بخارشوی ممکن است اتصالات و لوله ها دچار رسوب شود و در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کنند. بهتر است جهت رفع این مشکل به رفع انسداد بپردازید.

۵. خرابی تسمه: برای بررسی کردن تسمه دستگاه را از برق جدا کنید و اگر تسمه آسیب دیده بود و یا پاره شده بود نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

چرا بخارشوی سونیا تولید بخار نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در بخارشوی سونیا می تواند عدم تولید بخار باشد. عدم وجود بخار می تواند عملکرد کلی دستگاه را با اختلال مواجه کند. جهت بررسی این مشکل و عیب یابی می توانید به نکات زیر توجه کنید.

 • نازل بخار و گرفتگی آن باید مورد بررسی قرار گیرد.
 • آب موجود درون مخزن را چک کنید.
 • ممکن است آب داخل مخزن به حد کافی داغ نشده باشد.
 • ممکن است مخرن بخار دچار نشتی شده باشد.

چرا بخار شوی، بخار کمی تولید می کند؟

افزایش فشار می تواند منجر به آزاد شدن بخار از بخارشوی شود. اگر این فشار از دستگاه نشت کند و خارج شود در حقیقت بخار نیز به شکل ناقص از دستگاه خارج می شود. عوامل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود که در ادامه به آن اشاره شده است:

 1. فرسودگی و ساییده شدن اتصالات: ساییده شدن لوله ها و فرسودگی آنها می تواند موجب کاهش فشار بخار آب شده و باعث بروز این مشکل شود زیرا پوسیدگی و ساییدگی اتصالات موجب نشتی بخار می‌شود و در نتیجه بخار با فشار اب استاندارد آزاد نخواهد شد.
 2. گرفتگی و انسداد اتصالات لوله ها: یکی دیگر از علل کاهش فشار بخار آب وجود گرفتگی و انسداد در لوله ها است. لوله ها را باید از نظر گرفتگی و رسوبات مورد بررسی قرار دهید و چنانچه مسدود شده بودند آن را برطرف کنید.
 3. بررسی درب مخزن: اگر درب مخزن بخار به طور صحیح بسته نشود موجب کاهش فشار بخار دستگاه خواهد شد.
 4. استفاده بیش از اندازه از بخارشوی: استفاده طولانی مدت و مداوم از دستگاه بخارشوی می‌تواند موجب نیم سوز شدن المنت شود و در نتیجه آب درون مخزن به خوبی داغ نخواهد شد و بخار آب نیز کمتر تولید می شود در این شرایط باید نسبت به تعویض المنت ها اقدام کنید. بهتر است تعویض المنت توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای انجام شود.
حتما بخوانید:   راهنمای کامل خرید هود مناسب برای آشپزخانه

کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر بخارشوی سونیا می باشند. چنانچه نیاز به مشاوره داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.

نکات مهم و اصولی در نگهداری از بخارشوی سونیا

همانطور که می دانید نگهداری اصولی از بخارشوی سونیا می‌تواند عملکرد و کارایی دستگاه را افزایش داده و همچنین باعث افزایش طول عمر آن شود. راهنمای تعمیر بخارشوی سونیا SUNIYA | نمایندگی تعمیرات سونیادر ادامه به نکاتی اشاره کرده‌ایم که رعایت آنها را به شما توصیه می کنیم.

 • پس از هر بار استفاده از بخارشوی سونیا مخزن بخار را تخلیه کنید.
 • قبل از شروع کار از کافی بودن مقدار آب درون مخزن بخار مطمئن شوید.
 • دقت کنید آبی که درون مخزن بخار می ریزید حتماً تمیز باشد و هیچ گونه آلودگی نداشته باشد. زیرا آب آلوده می تواند به قطعات درونی دستگاه آسیب وارد کرده و همچنین باعث انتشار بوی بد می شود.
 • آبی که درون مخزن می ریزید بهتر است آب جوشیده سرد شده و یا آب مقطر باشد.
 • پس از پایان کار و خاموش کردن بخارشوی بلافاصله درب مخزن را باز نکنید بهتر از مدتی صبر کرده و پس از آن اقدام به انجام این کار کنید.
 • قبل از اینکه مخزن بخارشوی را خالی کنید دستگاه را خاموش کرده و اجازه دهید تا خنک شود و سپس اقدام به تخلیه مخزن کنید.
 • جهت تمیز کردن وسایل برقی دیگر هرگز از بخارشوی استفاده نکنید.
 • بهتر است فیلتر بخارشوی سونیا را هر چند وقت یک بار به صورت دوره‌ای تمیز کنید و چنانچه نیاز بود آن را تعویض کنید.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد بخارشوی به عنوان پرکاربردترین لوازم منزل جهت نظافت و تمیز کردن سطوح به شمار می آید به همین خاطر می توان گفت که عملکرد صحیح بخارشوی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. اگر بخارشوی سونیا دچار مشکل ‌شود باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن آن اقدام کرد. چنانچه خودتان قادر به تشخیص عیب دستگاه نبودید می توانید از تعمیرکاران ماهر ایبک امداد کمک بگیرید. جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی متخصصین در این زمینه استفاده کنید. امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شده باشد. اگر سوالی در زمینه بخارشوی سونیا داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها آن را مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر بخارشوی سونیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا بخارشوی سونیا تولید بخار نمی کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x