مجله لوازم خانگی

نحوه تعمیرات بخارشوی نیولایف Newlife | خدمات تعمیر بخارشوی نیولایف در تهران

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه بخارشوی به عنوان یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردترین لوازم در هر منزل تبدیل شده است که می‌تواند بدون استفاده از مواد شیمیایی و تنها با آب و بخار آب به نظافت منزل و ضدعفونی کردن آن بپردازد. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی خدمات تعمیر نیولایف می‌پردازیم و مشکلات متداول در آن را بررسی کرده و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آن‌ها ارائه می‌دهیم. چنانچه شما نیز از کاربران این بخارشوی می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

مزایای استفاده از بخارشوی نیولایف

نیولایف یکی از برترین تولیدکنندگان لوازم خانگی می باشد که در بازار رقابت توانسته به خوبی عمل کند و کاربران زیادی را راضی نگه دارد. بخارشوی نیولایف از دوام، زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار است و همچنین دارای قیمت مناسبی می باشد و به همین خاطر طرفداران زیادی دارد. محصولات نیولایف از عمر بالایی برخوردار هستند و در واقع کمتر با خرابی و مشکل مواجه می شوند. چنانچه قصد خرید یک دستگاه بخارشوی را دارید بخارشوی نیولایف می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

مشکلات رایج در بخارشوی نیولایف

همانطور که گفتیم بخارشوی نیولایف دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد اما این وسیله نیز مانند هر ابزار الکترونیکی دیگری گاهی اوقات ممکن است با خرابی و مشکل مواجه شود و کارایی خود را از دست دهد. استفاده اصولی و درست از این دستگاه می‌تواند باعث بهتر شدن عملکرد آن شده و طول عمر دستگاه را افزایش دهد. نحوه تعمیرات بخارشوی نیولایف Newlife | خدمات تعمیر بخارشوی نیولایف در تهران

گاهی اوقات مشکلاتی که برای بخارشوی نیولایف به وجود می آید بسیار ساده بوده و کاربران می توانند با آن با اندک اطلاعاتی که در این مورد دارند به برطرف کردن مشکل بپردازند اما گاهی اوقات نیز خرابی دستگاه بسیار جدی و پیچیده می باشد که در این صورت باید با نمایندگی های تعمیرات بخارشوی نیولایف تماس بگیرید و تعمیر آن را به تعمیر کاران ماهر بسپارید.

دلایل روشن نشدن بخارشوی نیولایف چیست؟

چنانچه شما نیز با این مشکل مواجه شده اید که بخارشوی نیولایف روشن نمی شود باید بگوییم که این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات دستگاه می باشد و دلایل مختلفی می تواند باعث بروز آن شود که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خراب شدن پریز برق و دوشاخه از رایج ترین علل بروز این مشکل است.
 • اتصالات سیم را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
 • خراب شدن دکمه روشن و خاموش نیز می تواند یکی از علل روشن نشدن دستگاه باشد.
 • ممکن است آب مخزن تمام شده باشد و باعث روشن نشدن دستگاه شده است.
 • بخارشوی به وسیله املاح و رسوبات مسدود شده است.
 • تسمه بخارشوی آسیب دیده و یا پاره شده است.

جهت برطرف کردن این مشکل نخستین کاری که باید انجام دهید این است که جریان برق را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است پریزی که بخارشوی را به آن متصل کرده‌اید دچار قطعی باشد و جریان برق را به دستگاه انتقال نمی دهد. بخارشوی را به پریز دیگری وصل کنید و از سالم بودن پریز مطمئن شوید. دلیل دیگری که می تواند باعث روشن نشدن بخارشوی شود خراب شدن دکمه کلید خاموش روشن است که در این صورت باید به تعمیر و یا تعویض دکمه اقدام کنید. قبل از اینکه بخارشوی را روشن کنید مخزن آن را چک کنید در صورتی که آب داخل مخزن کافی بود می توانید دستگاه را روشن کنید. گاهی اوقات نیز املاح و رسوبات می تواند باعث انسداد در بخارشوی شده و اجازه روشن شدن به دستگاه را نمی دهد. جهت رفع مشکل نازل ها را جدا کنید و انسداد را در مخزن بخار برطرف کنید. پاره شدن تسمه نیز از دیگر دلایل روشن نشدن دستگاه می باشد که جهت برطرف کردن این مشکل نیز باید به تعویض تسمه پاره شده اقدام کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای برند فریجیدر Frigidaire | فریجیدر ساخت چه کشور است؟

چرا بخارشوی نیولایف سطوح را تمیز نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در بخارشوی نیولایف تمیز نکردن سطوح توسط دستگاه می باشد که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ممکن است دیگ بخار خالی باشد.
 • آب داخل بخارشوی تمیز نیست و آلوده می باشد.
 • نازل ها دچار انسداد و گرفتگی شده اند.
 • در مخزن یا دیگ بخار نشتی وجود دارد.

چنانچه بخارشوی سطوح را خوب تمیز نمی کند قبل از استفاده کردن از دستگاه ابتدا مخزن را مورد بررسی قرار دهید و از پر بودن آن اطمینان حاصل کنید. در نظر داشته باشید آبی که درون بخارشوی می ریزید هیچ گونه آلودگی نداشته باشد و کاملا تمیز باشد. به منظور اطمینان می توانید از آب جوشیده سرد یا آب مقطر استفاده کنید. چنانچه نازل ها دچار گرفتگی بودند باید آنها را جدا کرده و به وسیله آب پرفشار گرفتگی ها را برطرف کنید. نشتی در دیگ بخار نیز می‌تواند باعث شود که سطوح به خوبی تمیز نشوند. جهت برطرف کردن این مشکل کلاهکی که در زیر مخزن وجود دارد را بررسی کنید و اگر محکم نبود آن را سفت کنید. چنانچه مخزن دچار مشکل شده بود باید آن را تعویض کنید.

علت بخار نکردن بخارشوی نیولایف چیست؟

گاهی ممکن است کاربران با این مشکل مواجه شوند که بخارشوی نیولایف بخار نمی کند از دلایل بروز این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نشتی در مخزن دستگاه
 • خالی بودن دیگ بخار یا مخزن
 • شل بودن کلاهک زیر مخزن
 • انسداد منافذ بخار
 • داغ نشدن آب در مخزن
 • انسداد فیلتر بخارشوی

چنانچه مخزن بخارشوی شما آب نداشته باشد پس تولید بخار نیز نخواهد کرد به همین خاطر قبل از استفاده از دستگاه حتما از پر بودن مخزن مطمئن شوید. نشتی در مخزن نیز می‌تواند باعث عدم تولید بخار گردد. اگر به اندازه کافی آب درون مخزن داغ نشود قابلیت تبدیل به بخار را نیز ندارد و بخار تولید نمی شود. فیلتر دستگاه نیز باید به طور منظم تمیز شود و از هرگونه انسداد و گرفتگی رفع گردد.

دلایل کم شدن توان مکش بخارشوی نیولایف چیست؟

گاهی اوقات ممکن است با کاهش قدرت مکش بخارشوی نیولایف مواجه شوید در این صورت باید موارد زیر را بررسی کنید.

 • ممکن است نازل ها دچار خرابی شده باشند.
 • خراب شدن واشر و یا پوسیده شدن آنها از علل کم شدن مکش دستگاه هستند.
 • گرفتگی و انسداد در اتصالات و لوله ها نیز می تواند قدرت مکش را کاهش دهد.
 • آسیب درب مخزن
 • خالی بودن مخزن آب
 • استفاده طولانی مدت از بخارشوی

چنانچه واشر خراب شده بود و یا پوسیده شده بود باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. همچنین گرفتگی و انسداد در لوله ها و اتصالات باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا می تواند باعث کم شدن قدرت مکش بخارشوی نیولایف شود. اگر درب مخزن به خوبی بسته نشود بخار دستگاه کم می شود. خالی بودن مخزن نیز می‌تواند از دلایل کاهش قدرت مکش بخارشوی نیولایف باشد. به همین خاطر قبل از استفاده از مخزن از پر بودن آن اطمینان حاصل کنید.نحوه تعمیرات بخارشوی نیولایف Newlife | خدمات تعمیر بخارشوی نیولایف در تهران چنانچه برای مدت طولانی می خواهید از بخارشوی استفاده کنید بهتر است پس از چند دقیقه دستگاه را خاموش کرده به آن استراحت دهید و مجدداً از آن استفاده کنید تا به المنت فشاری وارد نشود و قدرت مکش دستگاه کاهش پیدا نکند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  میزان بودجه لازم برای تعویض لوازم خانگی | تعویض لوازم خانگی داریم؟

علت خراب شدن قابلیت اسپری بخارشوی نیولایف چیست؟

یکی از مشکلات متداول در بخارشوی نیولایف کار نکردن اسپری دستگاه می باشد که این مشکل می تواند به علل مختلف بروز کند.

 • شل شدن یا پاره شدن تسمه
 • خراب شدن کلید اسپری بخارشوی
 • انسداد اتصالات بخارشوی

چنانچه تسمه بخارشوی پاره شده بود باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. گاهی هم ممکن است تسمه شل شده باشد که در این صورت فقط کافی است که آن را سفت و محکم کنید. خراب شدن دکمه اسپری نیز از دلایل بروز این مشکل است. در این صورت باید کلید تعویض شود. چنانچه اتصالات بخارشوی دچار انسداد و گرفتگی شده بود باید نسبت به رسوب زدایی و برطرف کردن انسداد اقدام کنید. بهتر است فیلتر بخارشوی را هم به صورت دوره‌ای تمیز کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.

علت مسدود شدن نازل بخار چیست؟

یکی دیگر از مشکلات رایج که ممکن است برای بخارشوی نیولایف پیش آید مسدود شدن نازل بخار می باشد. علت بروز این مشکل را می توان وجود رسوبات در نازل بخار دانست. جهت رفع این مشکل از آب مقطر در دستگاه استفاده کنید. با انجام این ترفند این مشکل کمتر برای دستگاه به وجود خواهد آمد و نازل بخار دچار انسداد نخواهد شد زیرا آب معمولی دچار هیدروژن، اکسیژن و مواد معدنی می باشد و در صورت بخار شدن این مواد معدنی به رسوب تبدیل می‌شوند و باعث انسداد نازل بخار خواهند شد. پس بهتر است آبی که در دیگ بخار می ریزید آب جوشیده سرد شده و یا آب مقطر باشد.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد بخارشوی یکی از پرکاربردترین لوازم جهت نظافت و ضدعفونی کردن محیط اطراف منزل شما می باشد گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی در بخارشوی مواجه شوید که بهتر است هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید زیرا سهل انگاری و عدم رسیدگی به مشکلات دستگاه می تواند باعث آسیب بیشتر به آن شود و در واقع هزینه تعمیرات را بیشتر خواهد کرد. چنانچه قادر به تشخیص علت مشکل نبودید می توانید با تعمیرکاران ماهر ایبک امداد تماس بگیرید. ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس بخارشوی نیولایف می باشد. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با کارشناسان ایبک امداد مشورت کنید و اگر سوالی درباره بخارشوی نیولایف داشتید در قسمت دیدگاه ها آن را مطرح کنید و منتظر پاسخگویی متخصصین ما باشید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما عزیزان سپاسگزاریم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیرات بخارشوی نیولایف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل روشن نشدن بخارشوی نیولایف چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا