مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیر مخلوط کن زولینگن Solingen | نمایندگی تعمیرات زولینگن

مخلوط کن به عنوان یکی از پرکاربردترین لوازم برقی در بیشتر خانه ها و آبمیوه فروشی ها استفاده می شود. ترکیب یکنواخت و یکدست مواد غذایی از مزایای استفاده از این دستگاه می باشد. همچنین مخلوط کن می‌تواند باعث سهولت در آشپزی شود. ایبک امداد در این مقاله قصد دارد شما را با راهنمای تعمیر مخلوط کن دلمونتی آشنا کند و همچنین برخی از مشکلاتی که ممکن است برای این دستگاه پیش آید را مورد بررسی قرار داده و راهکارهایی جهت رفع این مشکلات ارائه دهد.  چنانچه تمایل دارید اطلاعاتی درباره مخلوط کن دلمونتی به دست آورید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چرا مخلوط کن زولینگن هنگام کار کردن ناگهان خاموش می شود؟

یکی از مشکلاتی که در بیشتر دستگاه های برقی مشترک می باشد این است که در حین انجام کار به طور ناگهانی خاموش می شوند. این مشکل برای مخلوط کن زولینگن نیز وجود دارد و ممکن است کاربران با آن مواجه شوند. در ابتدا باید به تشخیص علت مشکل بپردازید و با آگاهی کامل جهت رفع آن اقدام کنید. برخی از مشکلاتی که ممکن است برای موتور مخلوط کن پیش آید و باعث خاموش شدن آن شود در ادامه بیان شده است.

موتور مخلوط کن مهمترین بخش دستگاه

چنانچه هر یک از قطعات داخلی موتور نتوانند به طور درست کار خود را انجام دهند موتور خاموش خواهد شد و یا باعث سوختن قطعات دیگر می شود. بررسی مشکلاتی که برای موتور به وجود آمده است کاری تخصصی می باشد و باید توسط تعمیرکار انجام شود.خدمات تعمیر مخلوط کن زولینگن Solingen | نمایندگی تعمیرات زولینگن تعمیرکار در مرحله اول به تشخیص علت خرابی موتور می پردازد و در ادامه مشکل به وجود آمده را برطرف می‌کند.

وارد شدن فشار زیاد به موتور مخلوط کن

اگر مخلوط کن به صورت دائم و برای مدت طولانی روشن باشد و یا حجم موادی که درون آن ریخته شده است بیش از حد زیاد باشد به موتور مخلوط کن فشار زیادی وارد می شود. این فشار نیز می‌تواند از عوامل خاموش شدن دستگاه باشد در این شرایط بهتر است مخلوط کن را خاموش کرده و کمی به دستگاه استراحت دهید و پس از خنک شدن آن را دوباره روشن کنید. اگر دستگاه روشن نشد باید بدانید که به موتور آسیب وارد شده است و با تعمیرکار تماس بگیرید.

داغ شدن بیش از حد موتور یکی از دلایل خاموش شدن مخلوط کن

گاهی به هنگام کار کردن با مخلوط کن متوجه می شوید که موتور دستگاه بیش از حد داغ شده است اگر دستگاه بیش از حد داغ شود ترموستات مخلوط کن را به صورت اتوماتیک خاموش می کند در این شرایط باید کمی صبر کنید تا موتور خنک شده و پس از آن از دستگاه استفاده کنید اما باید مراقب باشید که فشار زیادی به موتور وارد نشود و مجدداً این اتفاق برایش نیفتد.

عدم کارکرد فن موتور و داغ شدن مخلوط کن

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن زولینگن شود کار نکردن فن موتور می باشد. معمولاً در کنار ترموستات جهت کنترل دمای موتور یک قطعه به نام فن تعبیه شده است که وظیفه آن سرد نگه داشتن موتور می باشد اگر فن کار خود را درست انجام ندهد موتور مخلوط کن داغ می شود و ممکن است دستگاه خاموش شود. پس چنانچه متوجه شدید به هنگام استفاده از مخلوط کن زولینگن موتور داغ شده است جهت تشخیص علت و بررسی فن موتور به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات جاروشارژی زولینگن Solingen

خراب شدن ترموستات، از دلایل خاموش شدن مخلوط کن

اگر ترموستات مخلوط کن با مشکل مواجه شود و درست کار نکند حتی اگر موتور داغ نشده باشد می تواند دستگاه را خاموش کند و اگر با این شرایط مواجه شدید باید ترموستات را مورد بررسی قرار دهید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

خراب شدن قطعه اورلود در موتور مخلوط کن

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث خاموش شدن مخلوط کن زولینگن شود خراب شدن اورلود می باشد. اورلود یکی از قطعات اصلی در مخلوط‌کن محسوب می شود چنانچه فشار زیادی به موتور دستگاه وارد شود و یا فن موتور خراب شود احتمال اینکه اورلود نیز خراب شود وجود دارد.خدمات تعمیر مخلوط کن زولینگن Solingen | نمایندگی تعمیرات زولینگن بروز هرگونه اشکالی در اورلود می تواند باعث خاموش شدن مخلوط کن زولینگن شود. به طور کلی اگر این مشکل چندین بار اتفاق افتاد و با خاموش شدن دستگاه مواجه شدید بهتر است جهت تشخیص علت این مشکل و رفع آن با تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر مخلوط کن تماس بگیرید.

علت کاهش قدرت و سرعت چرخش در مخلوط کن زولینگن چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای مخلوط کن زولینگن پیش آید کاهش قدرت و سرعت چرخش در دستگاه می باشد اگر با این شرایط مواجه شدید بهتر است به بررسی موارد زیر بپردازید.

 • خراب شدن بوش می تواند موجب این اتفاق شود. چنانچه این قطعه آسیب دیده باشد باید تعویض شود.
 • موتور دستگاه که مهمترین قسمت مخلوط کن می باشد می تواند تاثیر مستقیمی در قدرت چرخش داشته باشد. چنانچه موتور خراب شده باشد باید نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام کرد.
 • یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث کم شدن قدرت و سرعت چرخش در مخلوط کن زولینگن شود کاهش زغال دستگاه است.
 • اگر کلکتور دچار کثیفی باشد می تواند در قدرت چرخش دستگاه تاثیر منفی بگذارد.
 • اگر آرمیچر آسیب دیده باشد و نیم سوز شده باشد می تواند قدرت چرخش موتور را کاهش دهد.

برای بررسی علت این مشکل بهتر است از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید.

چرا مخلوط کن زولینگن لرزش بیش از حد دارد؟

ممکن است به هنگام کار کردن با مخلوط کن زولینگن متوجه شوید که دستگاه بیش از حد لرزش دارد اگر با این مشکل مواجه شدید بهتر است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • سطحی که مخلوط کن زولینگن روی آن قرار می گیرد باید کاملاً تراز و صاف باشد چنانچه سطح زیرین ناهموار باشد باعث ایجاد لرزش در مخلوط‌کن خواهد شد.
 • اگر حجم موادی که درون مخلوط کن زولینگن ریخته می‌شود بیش از حد زیاد باشد می تواند باعث لرزش دستگاه شود. سعی کنید موادی که در مخلوط کن می ریزید از ظرفیت دستگاه بیشتر نباشد.
 • جمع شدن تفاله ها در قسمت زیر تیغه مخلوط کن می تواند از دلایل لرزش مخلوط ‌کن باشد در این صورت باید تیغه ها را باز کرده و تفاله ها را از زیر تیغه تمیز کنید و مجددا آن را در جای خود ببندید.

چرا مواد غذایی درون پارچ مخلوط کن به خوبی خرد نمی شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مخلوط کن زولینگن پیش آید خوب خرد نشدن مواد غذایی درون پارچ مخلوط کن است. پره های تیغه مخلوط کن ممکن است دچار آسیب شده باشند و یا حالت صحیح خود را از دست داده باشند. به طور معمول تیغه های مخلوط کن چهار پره خرد کننده دارند که دو پره آن به طرف بالا و دو تای دیگر به طرف پایین قرار دارد اگر مواد غذایی درون مخلوط کن به خوبی خرد نمی‌شود با فشردن تیغه های پایینی به سمت کف پارچ مطمئناً این مشکل حل خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات مخلوط کن زولینگن | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن زولینگن

علت ایجاد صدای زیاد در مخلوط کن زولینگن چیست؟

گاهی اوقات ممکن است به هنگام کار کردن با مخلوط کن زولینگن متوجه صداهای زیاد در دستگاه شوید. دو علت می تواند باعث بروز این مشکل شود که در ادامه به آن اشاره شده است.

 • تیغه مخلوط کن زولینگن با بدنه پارچ درگیر شده است. ریختن موادی مانند یخ درون مخلوط کن می تواند باعث دفرمه شدن تیغه ها و از بین رفتن حالت آنها شود. به علت برخورد تیغه ها با تکه های یخ ممکن است باعث تغییر حالت تیغه ها شده و با بدنه درگیر می شود. جهت رفع مشکل باید تیغه ها را فرم دهید و محور آن را بچرخانید تا با بدنه درگیری نداشته باشد.

خدمات تعمیر مخلوط کن زولینگن Solingen | نمایندگی تعمیرات زولینگن

 • یاتاقان های موتور خراب شده است. چنانچه موتور دستگاه بدون قرار دادن پارچ مخلوط کن نیز صداهای زیادی دارد ممکن است یاتاقانهای موتور آسیب دیده باشد در این حالت بهتر است با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید و به تعمیر موتور بپردازید.

نکات مهم در حفظ و نگهداری از مخلوط کن زولینگن

آموزش روش نگهداری صحیح از مخلوط کن لازمه افزایش طول عمر دستگاه می باشد. در ادامه نکاتی جهت نگهداری اصولی از مخلوط کن زولینگن بیان شده است.

 • دقت کنید مایعات به درون اجزای موتور وارد نشود زیرا می تواند باعث سوختن موتور شود.
 • هرگز درون محفظه پارچ مخلوط کن زولینگن آب جوش نریزید و همینطور جهت نظافت قطعات آن از آب جوش استفاده نکنید.
 • بهتر است از ریختن مواد غذایی سفت و سخت مانند یخ درون مخلوط کن خودداری کنید.
 • هرگز بیشتر از ظرفیت مخلوط کن درون آن مواد غذایی نریزید زیرا باعث وارد شدن فشار به دستگاه خواهد شد.
 • از قرار دادن مخلوط کن زولینگن در حین کار روی فرش و موکت خودداری کنید. زیرا مسیر ورود هوا مسدود خواهد شد و به موتور آسیب وارد می کند.
 • مخلوط کن زولینگن جهت مصارف خانگی طراحی شده است و بهتر است بیش از حد از آن استفاده نکنید.

سخن پایانی

مخلوط کن زولینگن یک وسیله کاربردی در آشپزخانه است و با توجه به امکانات مخلوط کن می توان از آن در تهیه غذا، میکس مواد غذایی و ترکیب کردن آنها استفاده کرد. این دستگاه نیز مانند دیگر لوازم برقی گاهی ممکن است دچار خرابی شود و قطعات آن از بین برود در این حالت شما به خدمات تعمیر مخلوط کن نیاز خواهید داشت. در این مقاله از ایبک امداد دلایل خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن را مورد بررسی قرار دادیم و راهکارهایی برای رفع آن ارائه دادیم. ممکن است با مطالعه این مطالب بتوانید خودتان مشکل دستگاه را برطرف کنید ولی اگر قادر به تشخیص علت و رفع آن نبودید بهتر است از تعمیرکاران ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

خدمات تعمیر مخلوط کن زولینگن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا مخلوط کن زولینگن هنگام کار کردن ناگهان خاموش می شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا