تعمیرات یخچال

نحوه تعمیر یخساز یخچال بهی behi

تعمیر یخساز یخچال بهی در منزل | راهکارهایی برای نگهداری یخچال BEHI

اگر یخچال فریزر شما درست کار نمی‌کند و یا خراب شده است گروه ما می تواند بهترین خدمات را در کمترین زمان ممکن به شما ارائه دهند. این خدمات می تواند نصب و راه اندازی، شارژ گاز و تعمیرات تخصصی قسمت های مختلف یخچال را شامل شود. تیم ما با داشتن تکنسین های مجرب و آموزش دیده آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

اقدامات موثر در نگهداری یخچال فریزر بهی

 1. در صورتی که یخچال را در آشپزخانه می گذارید سعی کنید از منابع تولید کننده ی گرما همانند گاز و فر فاصله دهید.
 2. سعی کنید یخچال را روی محل نرم قرار ندهید زیرا این کار باعث می شود که یخچال شما تراز نباشد و در کارکرد آن اختلال به وجود بیاید.
 3. به دلیل چسبندگی لاستیک درب یخچال همواره سعی کنید که لاستیک درب یخچال را تمیز نگهدارید.
 4. سعی کنید بدنه خارجی دستگاه را با مواد شوینده خنثی تمیز کنید و پس از آن به دلیل جلوگیری از برق گرفتگی ناشی از اتصال برق حتما آن را خشک نمایید.
 5. یخچال را تا حد امکان از مواد آتش زا دور کنید.
 6. اگر قصد جا به جایی یخچال خود را دارید باید توجه داشته باشید که آن را هیچوقت به طور افقی قرار ندهید و نهایتا آن را تا ۴۵ درجه کج کنید.
 7. اگر یخچال شما ضد برفک نیست اجازه ندهید ضخامت برفک به بیش از ۲ میلی متر برسد.
 8. در صورت برفک زدایی به هیچ عنوان از وسایل نوک تیز استفاده نکنید.

چرا یخچال فریزر سرد نمی‌کند؟

شاید عمده ترین مشکل مشتریان سرد نکردن یخچال است که در ادامه راهکار های مناسب در جهت عیب یابی آن را به شما عزیزان شرح خواهیم داد.

 1. در ابتدا از عملکرد صحیح لاستیک های درب یخچال اطمینان حاصل کنید.
 2. برای اطمینان از سالم بودن لاستیک ها می‌توانید یک ورق کاغذ را بین درب یخچال قرار دهید سپس درب یخچال را ببندید. کاغذ نباید به راحتی از درب یخچال خارج شود.
 3. در صورت سالم بودن لاستیک می توانید اقدام به بررسی موتور و دیگر قطعات و قسمت های یخچال کرد.

یخساز یخچال

علت خارج نشدن یخ از یخساز

هنگامی که فرایند یخسازی انجام می شود یخ ها داخل محفظه قرار می گیرند. زمان فشار دادن پدال برای دریافت یخ دریچه ها باز می شوند که وظیفه آن ها خروج یخ از یخساز است. اگر یخ تولید شده بیرون نمی آید دلیل آن مربوط به دریچه دمپر است که در پشت دمپر فنری قرار دارد و شما می توانید با تعویض آن مشکل یخساز یخچال خود را بر طرف کنید.

راه حل مشکل بیرون آمدن یخ از یخساز

در مرحله اول باید اتصالات الکتریکی را چک کنید و از متصل بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. یخچال را از دیوار فاصله دهید و شیر آب متصل به یخساز یخچال را قطع کنید. سپس محل اتصالات را در یخچال پیدا کنید و اتصالات قطع و دوباره آن را وصل کنید. شیر آب را دوباره به یخچال وصل کنید و یخچال را به برق بزنید و سر جایش بگذارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش تعمیر یخساز یخچال های ساید بای ساید

۱۰ ثانیه صبر کنید تا یخچال شروع به کار کند. حالا لازم است که شما به مدت ۳ الی ۴ ساعت منتظر درست شدن یخ ها باشید. اگر بعد از انجام این عملیات باز هم دچار مشکل بیرون نیامدن یخ شدید نیاز است که موتور و یا گیربکس یخچال تعویض شود. در صورت اطمینان بهتر است به نمایندگی مراجعه کنید.

تعمیر یخساز یخچال بهی

جهت صرفه جویی در وقت و هزینه می توانید با شماره گیری به یکی از نمایندگی های شهر خود جویای مشکل یخساز یخچال خود شوید که شاید با تماس بتوانید مشکل یخچال خود را حل کنید و در صورت نیاز کارشناسان با بررسی به عیب یخساز یخچال شما قطعات فابریک را تهیه و برای تعمیر به محل کار یا منزل شما مراجعه می کنند.

یخساز یخچال

چگونه یخساز یخچال را ریست کنیم؟

برای ریست کردن یا همان راه اندازی مجدد نیاز است که محفظه یخ یخچال را جدا کنید و سپس دکمه قرمز رنگ در قسمت پایین یخساز را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. شاید این عمل به شما کمک کند تا خودتان مشکل یخچال را بدون تماس یا آمدن تعمیر کار بر طرف کنید.

یخساز از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

 1. شیر برقی
 2. سنسور
 3. موتور
 4. سیم رابط
 5. لوله ورود آب
 6. محفظه مخصوص یخ
 7. برد الکترونیکی

نحوه تهیه یخساز یخچال بهی

جهت تهیه یخساز یخچال می توانید با مراجعه به یکی از نمایندگی ها و خدمات پس از فروش برند بهی قطعه اصل و با کیفیت یخچال خود را خریداری نمایید.

دلیل چسبندگی یخ یخساز

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گاهی وقت ها یخ دچار چسبندگی شده باشد. زمانی که شما مصرف یخ را کاهش می دهید و یا اصلا از یخ استفاده نمی کنید باعث یخ زدگی یخساز یخچال می شود. پیشنهاد ما به شما این است که اگر زمان طولانی ای از یخساز یخچال استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید.

یکی دیگر از دلایل آن زیاد بودن فشار ورودی آب است که بیشتر از حد وارد یخساز یخچال می شود. اگر سرمای فریزر شما کم باشد باعث آب شدن یخ های تولید شده می شود و با بازگشت سرمای فریزر باعث به هم چسبیدگی یخ ها می شود.

 نصب یخساز یخچال

برای نصب یخساز یخچال نیاز است که شیر آب نزدیک به یخچال باشد که لوله شیر آب یخساز یخچال به آن وصل شود اما نباید هیچ گونه گرفتگی داشته باشد و لوله محکم و بدون پیچ و خم باشد. روی درب یخچال کلید یا دکمه روشن و خاموش قرار دارد که برای راه اندازی یخساز یخچال استفاده می شود و در بعضی از برند ها با علامت off و on نشان داده شده است که با فشار دادن آن عمل روشن و یا خاموش شدن انجام می شود.

برای تولید یخ به شکل های مختلف در سینی یخساز انجام می گیرد که در مرحله اول باید شکل یخ را مشخص کنید تا یخسازی انجام شود. در برخی از مدل ها این عملیات شکل یخ ندارد و فقط یخسازی به صورت قالبی انجام می گیرد.

دلیل روشن نشدن یخساز یخچال

اگر یخساز یخچال شما روشن نمی شود به نکات زیر توجه کنید:

 1. خاموش بودن یخساز یخچال و خراب بودن دکلمه روشن و خاموش آن
 2. خراب شدن برد الکترونیکی یخچال که به یخساز برای تولید یخ فرمان می دهد
 3. وصل نبودن سوکت و یخساز به برد یخچال
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بهی BEHI

 چرا یخساز کار نمی کند؟

در مرحله اول باید بررسی کنید که گزینه یخساز انتخاب شده باشد و قفل کودک آن فعال نباشد و همچنین توجه کنید که در هنگام فشار دادن پدال یخ یخساز صدای موتور بی آید. یکی دیگر از دلایل آن خراب بودن موتور تایم یا خراب شدن برد یخچال می باشد که این اتفاق باعث می شود که عمل یخسازی انجام نشود.

 • خراب بودن شیر برقی یخساز
 • خراب شدن برد و یا سنسور یخساز یخچال
 • کم یا زیاد بودن سرمای فیریزر
 • معیوب بودن موتور تایم یخساز
 • بسته نشدن کامل درب یخچال
 • خراب شدن لوله آب یا شیر برقی
 • بالا یا پایین بودن فشار آب
 • چسبیدن یخ به قالب
 • آبگیری نادرست قالب ها

شیر برقی یخساز یخچال چیست و در کجا قرار دارد؟

ورودی شیر آب یا همان شیر برقی یخساز یکی از مهم ترین قطعات یخچال است که باعث تشکیل یخ می شود. زمانی که شیر ورودی خراب شده باشد و یا فشار آب کم شود باعث مشکل کار نکردن یخساز یخچال می شود. شیر برقی از یک سمت به یخساز و از سمت دیگر به در پنل پشتی یخچال وصل است. هنگامی که شما پدال یخساز یخچال را فشار می دهید شیر برقی شروع به فعالیت می کند.

۳ علت کم و زیاد آبگیری یخساز بهی

 1. در بعضی از مواقع تعویض نکردن طولانی مدت فیلتر آب باعث کم شدن سرعت تشکیل یخ یخساز می شود.
 2. یکی دیگر از دلایل می توان به کم فشار شدن آب اشاره کرد که باعث کم آبگیری یخساز بهی می شود.
 3. پر بودن محفظه یخ یخساز یخچال یکی دیگر از مواردی است که باعث کاهش روند یخسازی یخ می شود.

انواع سنسور های یخچال

 • سنسور دمای محیط
 • سنسور دمای داخلی یخچال
 • سنسور آب ریز یا دیسپنسر
 • سنسور یخ زدایی
 • سنسور فریزر
 • سنسور در یخچال

سنسور دمای داخلی یخچال

وظیفه این سنسور اندازه گیری دمای داخلی یخچال است. زمانی که دمای یخچال بالا می رود یا پایین می آید این سنسور سیگنالی را به کمپرسور ارسال می کند و کمپرسور عملیات خنک کنندگی را انجام می دهد و دمای یخچال را به دمای عادی می رساند.

سنسور فریزر

وظیفه ی این سنسور اندازه گیری دمای فریزر است و اجازه نمی دهد دمای فریزر از آن حدی که باید باشد پایین تر یا بالا تر برود.

سنسور دیسپنسر یا آب ریز

یخچال هایی که دارای امکانات آب و یخ است این سنسور را دارند. وظیفه این سنسور این است که محل خروج آب یا یخ را شناسایی می کند و اجازه خارج شدن آب یا یخ را می دهد.

سخن آخر

حتما برایتان پیش آمده است که یخچال فریزر تان خراب شده باشد و دغدغه ی اصلی شما نحوه انتقال یخچال فریزر به نمایندگی های مورد نظرتان باشد. ما در این مقاله به شما نحوه تعمیر و نگه داری صحیح از یخچال را آموزش دادیم. شما می توانید با خواندن این مقاله به راحتی مشکل خود را حل کنید.

نگهداری صحیح از یخساز یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات یخ ساز بهی آموزش آنلاین تعمیرات اهرم و موتور یخساز یخچال ساید بای ساید بهی در منزل مواردی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا