تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیرات مایکروفر وگاتی VOGATI | نمایندگی تعمیرات وگاتی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مایکروفر امروزه به عنوان مهمترین و پرکاربردترین ابزار در هر خانه‌ای محسوب می شود. از مایکروفر علاوه بر پخت سریع غذا می توان جهت یخ زدایی مواد غذایی و همچنین گریل کردن آنها استفاده کرد. مایکروفر وگاتی یکی از برندهای معتبر و محبوب در بازار محسوب می شود. ایبک امداد در این مقاله به بررسی و معرفی مایکروفر وگاتی، مشکلات رایج در آن و نحوه تعمیر آن پرداخته است. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید جهت آگاهی بیشتر و اطلاع از نحوه استفاده از آن تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی و بررسی مایکروفر وگاتی

وگاتی یکی از برندهای محبوب در تولید لوازم خانگی می باشد که در زمینه تولید لوازم برقی خانگی فعالیت های زیادی دارد. مایکروفر وگاتی از زیبایی ظاهری بسیاری برخوردار بوده و دارای گنجایش های مختلفی می باشد. این محصول با استفاده از تکنولوژی و فناوری به روز توانسته پاسخگوی نیاز کاربران خود باشد. مایکروفر وگاتی با بهره بردن از صفحه نمایش دیجیتال و همچنین تایمر تنظیم حرارت امر آشپزی را بسیار آسان کرده است. شما با استفاده از مایکروفر وگاتی قادر خواهید بود انواع مواد غذایی را به صورت پخت کامل، گریل، بخارپز و… انجام دهید و حتی به یخ زدایی مواد غذایی بپردازید. مایکروفر وگاتی محصولی با زیبایی خاص و منحصر به فرد می باشد و همه امکانات برای آشپزی مدرن و جدید را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در ادامه مطلب به بررسی مشکلات رایج در مایکروفر وگاتی پرداخته و نحوه تعمیر آن را بیان می کنیم.

چرا صفحه گردان مایکروفر وگاتی نمی چرخد؟

چرخیدن صفحه گردان مایکروفر یک امر ضروری جهت پخت کامل غذا به شمار می آید. در واقع صفحه گردان می تواند به پخت یکنواخت مواد غذایی کمک کند. راهنمای تعمیرات مایکروفر وگاتی VOGATI | نمایندگی تعمیرات وگاتی

اگر صفحه گردان در مایکروفر نچرخد این مشکل می‌تواند به دلیل وجود ایرادی در اجزای مجموعه چرخشی دستگاه به وجود آمده باشد. جهت بررسی این مشکل باید موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد.

 •  صفحه‌ گردان اولین جایی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.
 • بعد از آن غلتک‌های زیر صفحه باید چک شود.
 • سپس می توانید به بررسی کوپلر که در بخش مرکزی صفحه قرار دارد بپردازید و مطمئن شوید که سالم است.
 • در آخر می توانید موتور محرک را از نظر اتصال جریان برق چک کنید.

علت روشن نشدن مایکروفر وگاتی چیست؟

یکی از معمول ترین مشکلات مربوط به مایکروفر می تواند روشن نشدن آن باشد. اگر مایکروفر روشن نشود و یا دکمه های آن کار نکند در حقیقت می توان گفت که دستگاه هیچ کارایی ندارد. وجود ایراداتی در قطعات دستگاه می تواند موجب روشن نشدن آن شود.

 • نخست از وجود جریان برق و اتصال آن به دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 • سپس سیم برق و پریز را چک کنید.
 • پس از آن به بررسی قفل درب و سوئیچ درب بپردازید.
 • چنانچه درب دستگاه باز بماند مانع از روشن شدن دستگاه خواهد شد.
 • اگر اشکال از این دو مورد نبود می توانید فیوز سرامیکی و حرارتی را چک کنید و در صورت لزوم به تعمیر و تعویض آن بپردازید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات مایکروفر بلک اند دکر black and decker

علت بسته نشدن درب مایکروفر وگاتی چیست؟

به مرور زمان و استفاده مداوم از مایکروفر امکان دارد که درب دستگاه با مشکل روبرو شده و بسته نشود به وجود آمدن این مشکل می‌تواند به علت آسیب در لولاهای درب و یا فنرهای آن باشد. ممکن است لولاها از حالت درست خود خارج شده باشند و مانع از بسته شدن درب شوند. چنانچه درب مایکروفر وگاتی به طور کامل بسته نشود گرما از دستگاه خارج شده و همچنین می تواند باعث بروز مشکلات دیگری در مایکروفر شود. جهت رفع این مشکل باید لولاها، قفل درب و فنرهای مربوط به آن چک شوند. اگر پیچ ها شل شده بود آنها را محکم کرده و قطعاتی که آسیب دیده اند نیز باید تعویض گردد.

چرا درب مایکروفر وگاتی بسته شده و باز نمی شود؟

یکی دیگر از رایج‌ترین مشکلات مربوط به مایکروفر وگاتی بسته ماندن درب مایکروفر و باز نشدن آن است. چنانچه درب مایکروفر وگاتی باز نمی شود نگران نشوید زیرا این مشکل می‌تواند به وسیله اهرم دستی که در مایکروفر تعبیه شده است حل شود. برای استفاده از این اهرم بهتر است نگاهی به مجموعه قفل درب مایکروفر بیندازید. در آنجا می توانید این مشکل را به راحتی حل کنید.

علت خاموش نشدن مایکروفر وگاتی چیست؟

یکی دیگر از متداول ترین مشکلاتی که مایکروفر وگاتی با آن روبرو می شود خاموش نشدن دستگاه می باشد و با آنکه تایمر به پایان رسیده اما دستگاه روشن است و همچنان به کار خود ادامه می دهد. اگر با این شرایط روبرو شدید هرگز با زور درب مایکروفر را باز نکنید ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و قطعات الکترونیکی آن را بررسی کنید شاید سوئیچ اینترلاک درب دستگاه و یا برد هوشمند آن آسیب دیده باشد. وظیفه برد هوشمند کنترل تمامی عملکردهای مایکروفر می باشد و چنانچه با مشکلی روبرو شده باشد می تواند در کارکرد دستگاه اختلال ایجاد کند. شما کاربران عزیز جهت رفع این مشکل می توانید از تعمیرکاران ماهر ایبک امداد کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد همیشه آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس مایکروفر وگاتی می باشند. کافیست با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.

علت گرم نشدن مایکروفر وگاتی چیست؟

گاهی اوقات کاربران با مشکل گرم نشدن مایکروفر وگاتی مواجه می شوند این مشکل در مایکروفر هایی که مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و تقریباً فرسوده و قدیمی باشند بیشتر پیش می‌آید. چنانچه مایکروفر وگاتی گرم نمی شود نخستین قسمتی که باید آن را مورد بررسی قرار داد سوئیچ درب می باشد. اگر درب دستگاه قفل نشود مایکروفر کار نخواهد کرد بعد از آن می‌توانید دیود ولتاژ را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه پس از بررسی‌های لازم متوجه شدید که مشکل از مگنترون است بهتر است جهت تعمیر مایکروفر خود با کارشناسان ایبک امداد تماس گرفته و کار تعمیر دستگاه را به تعمیرکاران ماهر ایبک امداد بسپارید. لازم است که قطعه مگنترون تعویض شود تا مشکل دستگاه برطرف شود.

علت کار نکردن صفحه لمسی مایکروفر وگاتی چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که به مایکروفر وگاتی مربوط می‌شود کار نکردن صفحه لمسی آن می باشد چنانچه دکمه ها سالم باشد در صورتی که فشرده شود باید بوق بزنند. راهنمای تعمیرات مایکروفر وگاتی VOGATI | نمایندگی تعمیرات وگاتی

اگر کلیدهای صفحه نمایش کار نکند باید موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد.

 • در ابتدا باید سوئیچ درب مورد بررسی قرار گیرد.
 • اگر مشکل از سوئیچ نبود به بررسی برد کنترل دستگاه بپردازید.
 • تعمیر کردن و یا تعویض هر کدام از این قطعات باید توسط تعمیرکار متخصص در این زمینه انجام شود تا از آسیب های بیشتر به دستگاه جلوگیری گردد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات مایکروفر رومانزو Romanzzo

علت ایجاد سر و صدا در مایکروفر وگاتی چیست؟

یکی دیگر از مشکلات ناخوشایند مرتبط با مایکروفر وگاتی می تواند تولید سروصدا در آن باشد. به محض اینکه با این مشکل مواجه شدید باید به بررسی صفحه گردان مایکروفر بپردازید. اگر مشکل از صفحه گردان نبود می ‌توانید غلتک و کوپلرها را نیز بررسی کنید. اگر مشکل ایجاد شده از موتور محرک و یا قطعه مگنترون باشد باید آنها را تعویض کرد. همچنین امکان دارد دیود ولتاژ موجب بروز این مشکل شده باشد جهت بررسی تخصصی تر و تعمیر مایکروفر می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

علت کار نکردن فن خروجی مایکروفر وگاتی چیست؟

بعضی از مایکروفرها فن خروجی دارند که وظیفه آنها را پاکیزه نگه داشتن هوای درون دستگاه می باشد. چنانچه این فن کار نکند موجب بروز مشکلاتی در دستگاه خواهد شد برای بررسی این مشکل موارد زیر را انجام دهید.

 • نخست فیلترهای هوا را بررسی کنید تعویض فیلتر ذغالی و یا تمیز کردن آن می‌تواند به برطرف کردن مشکل کمک کند.
 • با تعویض فیلتر ممکن است مشکل برطرف شده و فن شروع به کار کند.
 • بهتر است تمامی قطعات متحرک را از درون دستگاه بیرون بیاورید آنها را تمیز کنید و دوباره هرکدام را سر جای خود قرار دهید و چنانچه در مجموعه فن خروجی قطعه ای آسیب دیده بود آن را تعویض کنید.

علت خاموش بودن چراغ مایکروفر وگاتی چیست؟

مایکروفر دارای چراغی می باشد که این چراغ نشان از روشن بودن دستگاه دارد. چنانچه لامپ داخل مایکروفر بسوزد باید آن را تعویض کنید اما اگر پس از بررسی ها متوجه شدید که مشکل از لامپ نیست و لامپ نسوخته باید نسبت به بررسی برد الکترونیکی مایکروفر اقدام کنید. جهت بررسی برد الکترونیکی می توانید از تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر مایکروفر وگاتی کمک بخواهید. ایبک امداد می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و تکنسین های متخصص خود را برای کمک به شما اعزام کند.

سخن آخر

همانطور که گفته شد مایکروفر یکی از اساسی ترین و مهمترین لوازم برقی در خانه می باشد که به کاربران کمک می کند در مدت زمان کوتاهی انواع غذاها را طبخ کنند. ایجاد مشکل و یا بروز آسیب و خرابی در مایکروفر می تواند امری طبیعی باشد اما باید بدانید به محض اینکه با مشکلی در مایکروفر خود مواجه شدید بهتر است نسبت به رفع آن اقدام کنید. اگر خودتان قادر به رفع مشکل و تشخیص آن نبودید می‌توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. ایبک امداد آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس مایکروفر وگاتی می باشد. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان سپاسگزاریم و امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیرات مایکروفر وگاتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت روشن نشدن مایکروفر وگاتی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا