دیجیتال

نحوه ریست پرینتر canon | مراحل ریست پرینتر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ریست پرینتر یعنی اینکه تنظیمات دستگاه را پاک کرده و آن را به حالت کارخانه برگردانیم. در صورتی که شما می خواهید پرینتر canon خود را بفروشید باید ابتدا آن را ریست کرده تا تنظیمات آن پاک شود و به حالت اولیه برگردد. در اصل ریست پرینتر اقدامی مثل ریست موبایل و تبلت است. پس باید دقت کنید که با این کار تمام اطلاعات و تنظیمات دستگاه شما پاک می شود. ممکن است تعمیرکار برای اینکه مشکلات و ایرادات عملکردی دستگاه را برطرف کند، آن را ریستارت کند.

 نکات مهم برای ریست کردن پرینتر canon

اولین نکته ای که باید برای ریست پرینتر به آن دقت داشته باشید این است که ریست را در چه شرایطی انجام می دهید؟ ریست برای پرینتر وقتی کاربرد دارد که چاپگر شما یک ایراد و مشکل عملکردی داشته باشد و با روش‌های دیگر هم نتوانید این مشکل را برطرف کنید یا اینکه تنظیماتی در روی پرینتر انجام شده و این تنظیمات باعث مختل شدن روند کار پرینتر شده باشد، در این صورت شما می توانید دستگاه پرینتر خود را ریست کنید.

گاهی می توانید بعضی از ارور های پرینتر را با ریست کردن رفع کنید. دقت داشته باشید که در صورتی که پرینتر را ریست کنید تمام تنظیمات آن پاک شده و به حالت اول برمی گردد و این بدین معنی است که شما بعد از ریست، باید تمام تنظیمات را دوباره انجام دهید. مثلاً در صورتی که دستگاه شما در شبکه بوده باشد، بعد از ریست باید دوباره تنظیمات شبکه کردن آن را به شکل کامل انجام بدهید.

باید این نکته را هم بدانید که ریست پرینتر بعضی از ایرادات و مشکلات دستگاه را رفع می کند ولی این بدان معنی نمی باشد که همه مشکلات دستگاه با ریست برطرف می شود. شما نمی توانید ریست چاپگر خود را مانند یک روش تعمیراتی محسوب کنید و آخرین نکته این که در هنگام عملیات بازنشانی تنظیمات، نباید دستگاه خود را خاموش کنید.

نکته مهم: باید به این نکته توجه کنید که روش ریست پرینتر در برندهای مختلف با هم کمی فرق می کند.

پرینتر canon

نحوه ریست پرینتر Canon

وقتی از پرینتر canon استفاده می‌کنید، مشکلات زیادی ممکن است برای پرینتر شما به وجود بیاید . البته این مشکلات به وسیله پیام‌های خطا و ارورها خود را نشان می‌دهد. بعضی از استفاده کنندگان از این پرینتر تصمیم می گیرند برای رفع این کدهای خطا، پرینتر خود را ریست کنند. ممکن است با ریست، این ارورها و کدهای خطا رفع شوند ولی با این حال، دستگاه شما به تنظیمات اولیه کارخانه برمی‌گردد و این یعنی همه دستورات و تنظیماتی که تا امروز در روی دستگاه انجام داده‌اید، پاک می‌شود. از تنظیمات اندازه کاغذ گرفته تا مقدار رزولوشن، تمام پاک شده و دستگاه شما به حالت اولیه برمی‌گردد، پس قبل از اینکه دستگاه را ریست کنید، ابتدا به تمام این موارد توجه کنید.

راهی ساده تر از ریست کردن

گاهی برای اینکه ارورها و کدهای خطای پرینتر canon خود را از بین ببرید لازم نیست که حتماً پرینتر را ریست کنید. می توانید بدون ریست کردن، با یک راه آسان دیگر مشکلات را برطرف کنید و پرینتر را هم به تنظیمات کارخانه برنگردانید. اگر شما ارور ها و کدهای خطای مختلفی را در روی صفحه نمایشگر پرینتر مشاهده کردید و از دیدن آنها بسیار کلافه شده اید، کافیست که پرینتر خود را خاموش کنید و دو شاخه آن را از پریز بکشید. حالا همه کابل هایی که به سیستم متصل شده از آن جدا کنید. کمی به پرینتر خود استراحت بدهید و دوباره همه کابل ها را به آن وصل کرده و پرینتر را هم به برق بزنید. چاپگر را روشن کنید و سرعت حافظه موقت را در پرینتر پاک کنید. حالا یک سند از سیستم خود به پرینتر بفرستید و آن را هم پرینت بگیرید تا عملکرد پرینتر را بسنجید و ببینید که آیا مشکل رفع شده یا خیر. معمولاً در بیشتر مواقع مشکل مربوط به پرینتر رفع می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت ایکس باکس و پلی استیشن

برطرف کردن کد خطای کارتریج در پرینتر canon

یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربران پرینتر canon مطرح می کنند، ظاهر شدن کد خطا و ارور مربوط به کارتریج است. وقتی پرینتر نمی تواند گزارش‌گیری دقیقی از مقدار کارتریج داشته باشد و مقدار باقیمانده را هم نمی تواند محاسبه کند، کد خطا روی نمایشگر مشاهده می شود. این اتفاق ممکن است به دلایل زیادی رخ بدهد. وقتی شما کارتریج خشک شده را با کارتریج نو عوض کنید و یا حتی زمانی که کارتریج را شارژ می کنید، این مشکل در دستگاه بوجود می آید. در حالت معمولی پرینتر می تواند سریع مقدار کارتریج را محاسبه کند ولی در این شرایط، چون توانایی محاسبه مقدار کارتریج را ندارد، آن را دلیل بر نداشتن جوهر یا تونر حساب کرده و پرینت نمی گیرد.

حالا شاید سؤال کنید برای اینکه این کد خطا را برطرف کنیم و مشکل پرینت نگرفتن را حل کنیم چه کاری باید انجام دهیم؟ باید بگوییم که در برند canon جهت رفع این مشکل، یک قابلیت برای ریست کردن مقدار جوهر در پرینتر canon وجود دارد که شما می توانید از راه صفحه نمایش چاپگر دکمه stop/reset (که البته در بعضی از مدل ها هم دکمه resume می باشد)  را یافته و چند ثانیه آن را فشار دهید. دست خودتان را از دکمه برندارید. این کار را آنقدر ادامه بدهید که کد خطای کارتریج رد شده و پرینتر کار کند.

روش دیگری هم برای رفع این مشکل وجود دارد:

 • ابتدا پرینتر canon خود را خاموش کنید.
 • دکمه پاور و stop را همزمان با یکدیگر فشار دهید.
 • کمی صبر کنید حالا دکمه stop را به آرامی رها کنید.
 • دوباره بدون اینکه از روی دکمه پاور دست خود را بردارید، دکمه stop را هم فشار دهید.
 •  ۳۰ ثانیه صبر کنید در روی صفحه نمایش حرف O دیده خواهد شد.
 • دوباره باید دکمه stop را فشار دهید.
 • حالا یک بار دیگر پاور را بزنید تا پرینتر canon شما خاموش شود.
 • به این صورت دستگاه ریست شده است. حالا باید کابل های پرینتر را هم از دستگاه خود جدا کنید.
 • دکمه پاور را هم دوباره فشار داده و درب پرینتر canon را باز کنید و اتصالات آن را چک کنید.
 • حالا دکمه پاور را به آرامی رها کنید.

نحوه ریست اصلی در پرینتر canon

گاهی ممکن است مشکلاتی برای پرینتر canon شما به وجود بیاید که فقط ریست اصلی می تواند مشکل را برطرف کند. ریست اصلی در پرینتر canon یعنی اینکه شما تنظیمات دستگاه را به حالت اولیه و پیش فرض خود برگردانید و این یعنی همه تنظیماتی که در مدت استفاده از دستگاه انجام داده اید، از بین رفته و به حالت کارخانه برمی گردد. شما باید بعد از ریست کردن پرینتر canon دوباره تنظیماتی را که مد نظرتان است در روی آن به درستی اعمال کنید. برای این منظور به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا پرینتر را روشن کرده و به کمک صفحه نمایش به منو وارد شوید.
 • به وسیله لیستی که باز شده setting را انتخاب کنید و بعد از آن ok را بزنید.
 • حالا reset setting را انتخاب کنید و بعد از آن دوباره دکمه ok را بزنید تا ریست دستگاه انجام شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید پرینتر سه بعدی | قیمت پرینتر سه بعدی

نرم افزار ریست برای پرینتر canon

گاهی اوقات مشکلاتی که به پرینتر canon مربوط می شود را می توانید با دانلود کردن نرم افزاری برای ریست پرینتر canon برطرف کنید. این نرم افزار ریست پرینتر canon به وسیله کمپانی canon ساخته شده و با همه پرینترهای برنده canon سازگار است.

شما با انجام دادن مواردی که گفتیم می توانید به راحتی پرینتر خود را ریست کنید، ولی در صورتی که در این زمینه تجربه و مهارت لازم را ندارید، توصیه می کنیم برای برطرف کردن کدهای خطا و رفع مشکلات پرینتر، حتماً به متخصص ماهر مراجعه کنید. اگر تجربه کافی برای برطرف کردن مشکلات دستگاه نداشته باشید، فقط ممکن است منجر به خرابی بیشتر دستگاه شود و در نهایت مجبور شوید که پرینتر خود را تعمیر کنید.

انواع مختلف ریست پرینتر canon

ریست کردن پرینتر canon انواع متفاوتی دارد که شما باید با توجه به اروری که در روی نمایشگر مشاهده می کنید، ریست کردنی که مربوط به آن ارور است، را پیدا کنید. مثلاً اگر ارور نشان دهنده اشتباه پرینتر در مقدار جوهر است، شما باید ریست کردنی را که به میزان جوهر مربوط است، انجام دهید.

پرینتر canon

نکات مهم برای ریست پرینتر canin که باید توجه کنید.

به این نکته مهم توجه کنید که ریست کردن پرینتر canon بیشتر خطاهای روی نمایشگر پرینتر را برطرف می کند ولی ممکن است مشکلاتی هم برای دستگاه ایجاد شود. مثلاً احتمال دارد بعد از اینکه شما پرینتر canon را ریست کردید، ببینید که تنظیمات قبلی کاملاً به هم ریخته است و گاهی ممکن است حتی زبان دستگاه پرینتر شما هم تغییر کرده باشد. بعضی مواقع ممکن است شمارشگر پرینتر صفر شده و یا حتی قسمت ضایعات جوهر هم صفر شود. پس قبل از اینکه پرینتر خود را ریست کنید، باید بدانید که در صورت روبرو شدن با این موارد، چگونه می توانید مشکل را برطرف کنید.

پرینترهای canon دارای خطای ۰۰B۵ می باشند که به شکل مشخصی برای ریست کردن پرینتر canon است. اگر شما این خطا را در روی نمایشگر چاپگر مشاهده کردید و یا اینکه چراغ اخطار ۷ مرتبه به شکل چشمک زن، روشن و خاموش شد، یعنی باید پرینتر ریست شود.

علاوه بر مراحلی که برای ریست کردن برایتان توضیح دادیم ، شرکت canon جهت راحتی کاربران، نرم افزار هایی برای ریست کردن پرینتر قرارداده که با دستگاه canon کاملاً سازگار است و شما می‌توانید برای ریست کردن دستگاه از آن استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه ریست پرینتر canon

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مراحل ریست پرینتر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا