تعمیرات تلویزیون

نحوه مرتب سازی کانال های تلویزیون پاناسونیک Panasonic

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

پس از راه اندازی تلویزیون پاناسونیک اولین کاری که باید انجام شود، مرتب سازی کانال های آن می باشد. در حقیقت بعد از انجام دادن مراحل کانال یابی باید اقدام به مرتب کردن شبکه ها کنید تا بتوانید به آنها راحت تر دسترسی داشته باشید. تفاوتی ندارد که تلویزیون شما چه تعداد شبکه را دریافت می کند؛ شما با مرتب کردن کانال های تلویزیون پاناسونیک می توانید چینش دلخواه خود را انجام داده تا دسترسی خود را به کانال های مورد علاقه تان آسان کنید. ایبک امداد در این مقاله نحوه مرتب سازی کانال های تلویزیونی پاناسونیک را مورد بررسی قرار داده است. چنانچه شما هم از کاربران تلویزیون پاناسونیک می باشید پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

مرتب کردن کانال های تلویزیون پاناسونیک

جهت مرتب کردن کانال های تلویزیون پاناسونیک و یا دیگر برندها می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن با فشردن یک کلید به شبکه دلخواه خود دسترسی پیدا کنید. علاوه بر آن می‌توانید کانال هایی را که به آن علاقه ای ندارید و یا آنها را تماشا نمی کنید حذف کنید. از طرفی با اضافه شدن هر شبکه جدید از سمت صدا و سیما به تلویزیون، شما می توانید آن کانال را در تلویزیون خود جستجو کرده و به شبکه های خود اضافه کنید.

مشکل کانال یابی در تلویزیون پاناسونیک

ممکن است گاهی اوقات نتوانید مراحل کانال یابی را به صورت کامل انجام دهید. در این موارد نخستین کاری که باید انجام دهید این است که از کارکرد درست آنتن، سیم های تلویزیون، فیش ها و اتصال آنها مطمئن شوید. برای انجام این کار می توانید تلویزیون خود را به یک آنتن دیگر متصل کنید. چنانچه در ساعت خاصی از شبانه روز با مشکل وصل نشدن شبکه ها رو به رو شدید، ایراد ممکن است به علت سیگنال های ارسالی از طریق صدا و سیمای شهرتان باشد.نحوه مرتب سازی کانال های تلویزیون پاناسونیک Panasonic

اما اگر مطمئن شدید که ایراد کانال ها به علت خرابی تلویزیون می باشد می‌توانید با راهکار هایی مثل عوض کردن تیونر دستگاه و یا در نهایت تعمیر و یا تعویض برد مشکل را برطرف کنید.

کانال یابی خودکار تلویزیون پاناسونیک

جهت دریافت کانالهای تلویزیونی در تلویزیون پاناسونیک می توانید به دو طریق خودکار یا دستی این کار را انجام دهید. در کانال یابی اتوماتیک یا خودکار، تلویزیون شبکه ها را بر اساس هر آنچه صدا و سیما ارائه داده است دریافت خواهد کرد و کاربر هیچ دخالتی در دریافت کانال ها نخواهد داشت. در کانال یابی دستی شبکه ها را می‌توانید به صورت مرتب و بدون کانالهای تکراری دریافت کنید. جهت انجام کانال یابی به صورت دستی نیاز است که شماره فرکانس و یا پهنای باند کانال ها را به صورت کامل داشته باشید و با وارد کردن آنها کانال مورد نظر خود را دریافت کنید. در صورتی که به این شماره ها دسترسی ندارید بهتر است جهت انجام کانال یابی از روش خودکار استفاده کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی جاروبرقی پاناسونیک Panasonic

مراحل مرتب کردن کانال های تلویزیون پاناسونیک

قبل از آن که اقدام به مرتب کردن کانالهای تلویزیونی در تلویزیون پاناسونیک و یا هر برند دیگری کنید لازم است در ابتدا مرحله کانال یابی را به صورت دیجیتال یا آنالوگ انجام دهید. کانال یابی آنالوگ مخصوص شبکه هایی می باشد که به شکل آنالوگ فعالیت دارند و روش دیجیتال مخصوص کانال هایی می باشد که فعالیتشان به صورت دیجیتالی است. پس از آن که مرحله کانال یابی به صورت کامل انجام شد می توانید اقدام به چینش کانال ها و همچنین تنظیمات کانال تلویزیون پاناسونیک کنید. شما با مرتب کردن شبکه های تلویزیون می توانید کانال های مورد علاقه خود را با چیدمان دلخواه تنظیم کرده و چنانچه به کانال یا شبکه ای علاقه ندارید آن را حذف کنید. مراحل کار به شکل زیر می باشد:

 1. دکمه home ریموت کنترل را بفشارید.
 2. وارد بخش setup شوید.
 3. گزینه tuning menu را که در صفحه setup وجود دارد انتخاب کنید.
 4. با انتخاب گزینه Auto tuning  به تلویزیون این اجازه را می دهید که به صورت اتوماتیک جستجوی همه امواج را انجام دهد.
 5. چنانچه گزینه manual را انتخاب کنید این امکان به شما داده می‌شود که بتوانید به صورت دستی مراحل تنظیمات را انجام دهید.
 6. در پایان با انتخاب گزینه set وارد صفحه تنظیمات می شوید.

نحوه انجام تغییر در چیدمان کانالهای تلویزیون پاناسونیک

پس از آن که مرحله کانال یابی را به دقت انجام دادید باید شروع به مرتب سازی کانال ها کنید. به این منظور ابتدا مراحل زیر را انجام دهید.

 • دکمه menu را روی ریموت کنترل فشار دهید.
 • گزینه setup را انتخاب کنید.
 • وارد گزینه tuning menu شوید.
 • گزینه اول channel list edit access را انتخاب کنید.
 • حال گزینه set را انتخاب کنید.
 • در این صفحه می‌توانید کانال مورد نظرتان را انتخاب کرده بعد از آن چیدمان آن را تغییر دهید.
 • در این مرحله شما می توانید همچنین کانالهایی که نمی خواهید آنها را تماشا کنید و یا علاقه ای به آن ندارید پنهان کنید و یا حتی می توانید اقدام به تغییر نام کانال موردنظرتان کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از کولر گازی پاناسونیک Panasonic

نحوه بازگرداندن تنظیمات به حالت اولیه در تلویزیون پاناسونیک

چنانچه قصد دارید کانال هایی را که چیدمان آنها را عوض کرده اید و طبق علاقه خود مرتب کرده اید را به حالت اولیه بازگردانید می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

 1. دکمه MENU را روی ریموت کنترل فشار دهید.
 2. گزینه setup را انتخاب کنید.
 3. وارد بخش system menu شوید.
 4. گزینه shipping condition را انتخاب کنید.
 5. گزینه set را انتخاب کنید.
 6. در این مرحله عنوان All tuning data will be erased. Are you sure? روی صفحه ظاهر می شود.
 7. حال می توانید با فشردن گزینه OK روی ریموت کنترل خود تمامی تنظیمات را به حالت اولیه خود برگردانید.

نکات مهم در کانال یابی تلویزیون پاناسونیک

در نظر داشته باشید هنگام انجام مراحل کانال یابی امکان دارد با کدهای خطا و یا ارور بر روی تلویزیون خود مواجه شوید. در این حالت شما می توانید با راهنمایی گرفتن از دفترچه تلویزیون خود مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. در صورتی که با مراجعه به دفترچه راهنما نتوانستید خطاهای به وجود آمده را رفع کنید، می توانید با نمایندگی تلویزیون پاناسونیک تماس گرفته و به بررسی مشکل بپردازید. در بیشتر اوقات مشکل به وجود آمده می‌تواند مربوط به عدم نصب درست آنتن و یا کابل های دستگاه باشد. به خاطر داشته باشید که چه کانال یابی را به صورت خودکار و چه به صورت چه دستی انجام داده باشید می توانید پس از مرحله کانال یابی شروع به انجام چیدمان دلخواه خود کنید و با بهره گرفتن از قابلیت جابجا کردن، کانال های مورد علاقه خود را بر طبق سلیقه خود چینش کنید.

دلیل عدم کانال یابی توسط تلویزیون پاناسونیک چیست؟

کانال یابی در تلویزیون های پاناسونیک که به صورت دیجیتال می باشند به علت وجود سیستم پیشرفته به آسانی امکان پذیر می‌باشد. اما این تنظیمات ممکن است گاهی اوقات دچار اختلال شوند و به عبارت دیگر با وجود اینکه دستورالعمل ها جهت کانال یابی به صورت کامل انجام شده است باز هم این سیستم دچار مشکل می باشد. نحوه مرتب سازی کانال های تلویزیون پاناسونیک Panasonic

در صورت بروز چنین مشکلی مراحل زیر را مورد بررسی قرار دهید.

تنظیم درست آنتن

یکی از مهمترین عللی که می تواند کانال یابی تلویزیون را با اختلال مواجه کند تنظیم نادرست آنتن می باشد. آنتن عامل ارتباطی سیگنال ها با تلویزیون است و چنانچه جهت درستی نداشته باشد سیگنال ها را نیز به درستی دریافت نخواهد کرد و در نهایت تلویزیون قابلیت کانال یابی خود را از دست می دهد. در چنین حالتی عبارت no signal را در صفحه تلویزیون خود مشاهده می کنید. جهت برطرف کردن این مشکل باید نخست آنتن را تنظیم کرده و بعد از آن شروع به کانال یابی کنید.

استفاده از آنتن نامناسب

علاوه بر تنظیم نبودن آنتن موارد دیگری نیز می توانند باعث عدم دریافت سیگنال ها شوند که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • استفاده از آنتن خراب یا شکسته و غیر استاندارد
 • نامناسب بودن محل نصب آنتن
 • شل بودن محل اتصال فیش آنتن به تلویزیون یا پریز برق
حتما بخوانید:   علت قطع شدن و برعکس شدن تصویر تلویزیون

عدم ذخیره کانال ها در تلویزیون

برخی مواقع مراحل کانال یابی در تلویزیون به صورت درست انجام می‌شود اما ذخیره آنها با مشکل مواجه می شود. به این ترتیب امکان دسترسی کانال ها برای کاربر محدود خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل فقط کافی است تنظیماتی را در تلویزیون انجام دهید. به این ترتیب که به هنگام جستجوی کانال ها باید تنظیمات Tuning را بر روی گزینه Antena یا Air قرار دهید. با این تغییر در تنظیمات می توانید مشکل ذخیره نشدن کانال ها را برطرف کنید.

وجود مشکل فنی در تلویزیون

معمولا مشکل فنی در تلویزیون هایی که سالم هستند به وجود نمی آید. به همین خاطر مشکل کانال یابی معمولاً به بخش‌های دیگر مربوط می باشد. اما اگر پس از اینکه همه بررسی ها را انجام دادید و بازهم تنظیمات کانال یابی شما دچار مشکل شده بود، می توانید اقدامات زیر را نیز انجام دهید.

 • گاهی اوقات مشکل می تواند از برد اصلی تلویزیون باشد. جهت برطرف کردن آن باید اقدام به تعویض برد تلویزیون کنید.
 • چنانچه مشکل فقط مربوط به کانال یابی دستگاه می باشد پیشنهاد ما به شما این است که از گیرنده دیجیتال جهت دریافت کانال ها استفاده کنید.
 •  به کار گرفتن دستگاه مبدل می‌تواند مشکل کانال یابی را برطرف کرده و شما را از صرف هزینه های اضافی و همچنین تعویض قطعات بی نیاز کند.

نتیجه گیری

با وجود تلویزیون های دیجیتال در دنیای امروز، تصاویر با کیفیت بسیار زیاد و امکانات بیشتر جهت تماشای فیلم ها و برنامه ها در اختیار کاربران قرار گرفته است. گاهی اوقات ممکن است به علل مختلف تنظیمات کانال های تلویزیونی دچار اختلال شده و و باعث سردرگمی کاربران گردد. ایبک امداد در این مقاله به بررسی نحوه کانال یابی تلویزیون پاناسونیک پرداخته و در ادامه به مواردی را که ممکن است باعث ایجاد اختلال در کانال یابی تلویزیون گردد را مورد بررسی قرار داده و برای هر کدام از آنها راهکارهایی ارائه داده است. چنانچه شما هم از کاربران تلویزیون پاناسونیک می باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را به صورت کامل مطالعه کرده و بعد از آن اقدام به تنظیمات کانال در تلویزیون خود کنید. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای کانال یابی تلویزیون پاناسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمایی و آشنایی با کانال یابی، تنظیم کانال تلویزیون پاناسونیک

امتیاز کاربر: 0.1 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x