مجله سلامت پوستمجله

پاکسازی پوست چیست؟ | آرا نیک

آموزش برداشتن سلول های مرده از روی پوست ، پاکسازی پوست

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در مقاله های گذشته با بوتاکس و نحوه تزریق بوتاکس به صورت تخصصی آشنا شدید ، در این مقاله به سراغ پاکسازی خواهیم رفت ، همانطور که می دانید در این روزها پاکسازی در میان مردم کاملا شناخته شده و اهمیت آن برای همه آشکار است ، پاکسازی می تواند سبب جوان ماندن پوست صورت شما شود و شما را از شر جوشهای ریز و سر سیاه و… خلاص کند ، پاکسازی درست و اصولی می تواند حس و حالی جوانی پوست را برای شما به ارمغان آورد ، پس در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت تخصصی با اینکار و نحوه انجام آن و مکان هایی که مجاز به انجام آن هستند آشنا شوید.

پاکسازی پوست چیست ؟

پاکسازی پوست یک سری تکنیک خاص برای مراقبت از پوست شما است به دلیل اینکه فواید  آن زیاد است و حس آرامش خاصی را به شما می دهد، امروزه مورد استقبال قرار گرفته است، ما در ادامه یکسری از فواید پاکسازی پوست را برای شما شرح می دهیم:

 1. پاکسازی سبب کاهش استرس می شود:اگر پس از یک روز کاری دوست دارید خستگی از تن شما بیرون برود ما پاکسازی را به شما پیشنهاد می کنیم ،از سری دلایلی که باعث می شود پاکسازی باعث کاهش استرس شود اثرگذاری آن بر اعصاب سمپاتیک شما تاثیر گزار  است، فعال شدن اعصاب سمپاتیک باعث کاهش اضطراب می شود بنابراین انجام اینکار علاوه بر اینکه پوست شما را درخشان و صاف می کند بر سایر اندام ها نیز اثر می گذارد.
 2. پوست را کاملا تمیز می کند: انجام اینکار سلول های مرده بر روی پوست را جدا می کند و سبب می شود پوست شما جوانتر و صاف تر شود ،در هر کاری اعتدال لازم و ضروری است اگر شما بیش از اندازه به مراکز پاکسازی مراجعه کنید ممکن است نتیجه عکسی به همراه داشته باشد متخصصان در این زمینه دوره های لازم را برای نتیجه گیری بهتر به شما ارائه می دهند

پاکسازی پوست و تاثیر آن بر جوان ماندن پوست

پاکسازی گردش خون را بهبود می بخشد بنابراین سلول های شما اکسیژن و مواد مغذی بیشتری دریافت می کنند این مسئله کمک می کند تا سلول های سالم تر و کارامد تری داشته باشید.

 • پاکسازی سبب جوان شدن و درخشانی پوست شما می شود:آلودگی هوا و وضعیت جوی نا به سامان شهر ها بر اندام ها و الخصوص پوست اثر می گذارد پاکسازی پوست با لایه برداری و تحریک سلول های پوست سبب جوان شدن و درخشانی هرچه بیشتر پوست می شود

پاکسازی پوست

پاکسازی روند سم زدایی شما را تسریع می کند

بر روی پوست شما مواد و میکروب های مختلفی زندگی می کنند که برخی از آنها ممکن است برای پوست شما مضر باشند با پاکسازی این نوع میکروب ها از بین می روند و به گونه ای پاکسازی سبب سم زدایی پوست شما می شود.

 • پاکسازی سبب کاهش جای جوش می شود:با ترکاندن جوش ممکن است جای آن بر پوست شما قرار بگیرد
 • جوش زدن پوست دلایل مختلفی دارد از جمله آنها بسته شدن منافذ پوست است البته بستگی به دوران زندگی فرد ممکن است متغیر باشد اگر شما بر صورت خود جوش دارید از ترکاندن آن خودداری کنید .پاکسازی با لایه برداری و باز کردن منافذ پوست هم از جوش زدن جلوگیری می کند هم به از بین رفتن جای جوش کمک می کند
 • با پاکسازی می توانید جوش های سر سفید و سرسیاه را از بین ببرید:همه شما با جوش های سر سفید و سر سیاه آشنایی کامل دارید این نوع جوش ها منافذ باز پوست را می بندند و سبب بروز مشکلات می شوند علاوه بر آن به صورت شما ظاهری ناپسند می دهند پاکسازی با لایه برداری این نوع جوش ها را از بین می برد
پیشنهاد آی‌بک امداد :  یخچال توکار بهتر است یا یخچال معمولی؟

منافذ بسته پوست را باز می کند

یکی از قسمت های پاکسازی بخور سرد و گرم است بخور سبب باز شدن منافذ می شود باز بودن منافذ از مشکلات متعددی جلوگیری می کند علاوه بر آن سلول های مرده پوست را نیز از بین می برد.

 • لایه برداری مهم ترین کار پاکسازی است: سلول های پوست پس از گذشت یک زمان می میرند پاکسازی این نوع سلول ها را از سطح پوست برداشته و سبب جوان شدن سلول های سطحی پوست شما می شود.

پاکسازی پوست را سفت تر می کند

با افزایش سن کلاژن سازی پوست کاهش می یابد پاکسازی با استفاده از یکسری کرم ها و لوسیون ها و مواد دیگر سلول ها را تحریک و سبب کلاژن سازی بیشتر آن می شود بنابراین اگر پاکسازی برای افرادی که سن زیادی هم دارند نیز مفید است

 • پف زیر چشم را از بین می برد:ایجاد پفی زیر چشم علت های گوناگون و مختلفی دارد استفاده از وسایل و دستگاه های متفاوت در انجام اینکار سبب می شود پفی زیر چشم تا حد چشمگیری از بین برود و صورت شما زیبا به نظر بیاید
 • بر نرم شدن پوست تاثیر می گذارد:در پاراگراف های پیشین فواید مختلف پاکسازی را نام بردیم از مهم ترین آن ها می توان به نرم تر شدن پوست اشاره کرد که  رفتن به مراکز و پاکسازی  به صورت منظم را می طلبد.

پاکسازی پوست چه مراحلی دارد؟

هر کاری نیاز به یک سری اصول و قاعده خاص دارد اگر دوست دارید ابزار های مورد استفاده در انجام اینکار و چگونگی به کارگیری و کار کردن آن ها را بدانید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

 • ماساژ:اولین مرحله از پاکسازی ماساژ پوست است ماساژ دادن پوست از روند پیری جلوگیری می کند .
 • بخور:خون رسانی و آب رسانی به پوست توسط بخور تامین می شود البته بخور برای نرم کردن و مرطوب بودن  پوست تاثیر گذار است، مرطوب بودن پوست برای پاکسازی بهتر ضروری و لازم است.
 • اکسفولیشن: به برداشتن سلول های مرده از سطح پوست گفته می شود، این کار با ابزار مختلفی از جمله اسکراب ها و یا لایه بردار های شیمیایی و همچنین با استفاده از درمارولر انجام می گیرد.
 • ماسک صورت و پچ زیر چشم:از سری وسایل برای رفع پف زیر چشم و رفع سیاهی اطراف آن است، ماسک برای آبرسانی به پوست و ویتامین رسانی به آن ضروری است.
 • استفاده از کرم و لوسیون: در آخر برای آبرسانی و تغذیه پوست از کرم ها و لوسیون های مختلفی استفاده می شود.

پاکسازی پوست

چه وسایلی در سالن های پاکسازی استفاده می شود؟

برای داشتن یک پاکسازی ایده آل نیاز به یک سری وسایل خاص دارید دستگاه های مورد استفاده در مراکز پاکسازی از شرایط ویژه ای برخوردار هستند تا  شما را  در جهت داشتن پوستی پاک و صاف همراهی کنند، در ادامه آن ها را نام خواهیم برد.

 • دستگاه آبرسان:کم آبی سبب پیری و کدورت پوست می شود، همینطور بسته بودن منافذ سبب کاهش اکسیژن رسانی به سلول های پوست می گردد، بنابراین آبرسانی برای داشتن یک پاکسازی مناسب و ضروری است، دستگاه ها زیادی برای آب رسانی پوست تولیده شده اند، این ابزار ها پس از تبدیل آب به اکسیژن و هیدروژن سبب احیا ۸۰ درصدی می شود.
 • دستگاه پلاژن pollogen: استفاده از امواج مغناطیسی برای رفع عوارض پوستی و پاکسازی منافذ پوست امروزه مورد استقبال مردم قرار گرفته است، دستگاه پلاژن به صورت غیر تهاجمی سبب رفع سلولیت های مزاحم می گردد، این دستگاه با تولید امواج رادیویی با سرعت بالا و طول موج کوتاه دست به پاکسازی می زند.
 • دستگاه نور درمانی: امروزه تاثیر انواع نور های تک رنگ به منظور رفع عوارض پوستی به اثبات عموم رسیده است، این دستگاه ها بر پایه استفاده از دیود های نوری به بازار عرضه گشته اند، استفاده ماسکهای ال ای دی از روش های نور درمانی برای پاکسازی و درمان مشکلات پوستی است، گرمای حاصل از تابش این دستگاه  خون رسانی به پوست را افزایش می دهد و سبب کلاژن سازی می شود.
 • استفاده از امواج صوتی :دستگاه های دراما اف و یا اتوی صورت از کاربرد های امواج صوتی در پاکسازی است امواج صوتی تولید شده در این دستگاه قابل شنیدن برای انسان نیستند، اما با اثر گذاری بر سلول ها سبب تحریک سلول ها و صاف شدن پوست می شود.
 • میکرونیدلینگ: از دیگر روش های مورد استفاده در پاکسازی پوست به شمار می رود این دستگاه با استفاده از سوزن های بسیار ریز در پوست سبب ایجاد کانال هایی می شود این کار به تخلیه خون و پلاسما کمک می کند، این روش از سری روش های تهاجمی به پوست شمار می رود و اگر در استفاده از آن تجربه کافی را نداشته باشید عوارض جانبی جدی به همراه خواهد داشت.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آیا شکلات بر روی جوش صورت یا آکنه تاثیر دارد؟ | آرا نیک

پاکسازی پوست

چه موقع زمان هایی نمی توانیم پاک سازی پوست را انجام دهیم؟

پاکسازی پوست هم برای آقایان هم برای خانم ها صورت می گیرد اگر شما پیش زمینه ی بیماری خاصی ندارید می توانید پاکسازی را انجام دهید.

 • بارداری: اگر باردار هستید از رفتن به مراکز پاکسازی پوست خودداری کنید، امواج تولید شده در این مراکز برای جنین مناسب نیست و ممکن است به آن آسیب برساند به جای رفتن به مراکز پاکسازی پوست می توانید در خانه با استفاده از یک سری وسایل ساده به انجام اینکار توسط خودتان بپردازید.
 • اگر زخمی هستید:اگر در صورت شما زخم تازه ای وجود دارد پیشنهاد ما این است بگذارید کمی زخم خوب شود سپس به مراکز پاکسازی پوست مراجعه کنید.
 • حساسیت دارید:بدن انسان ها با یکدیگر متفاوت است بنابراین اگر به یک سری از دستگاه ها حساسیت دارید، بهتر است قبل از پاکسازی با فرد متخصص مشورت کنید، لازم به ذکر است اگر فرد پاکسازی کننده تجربه کافی را در این موضوع نداشته باشد، ممکن است عوارض جبران ناپذیری در صورت شما بوجود بیاید پس در انتخاب فرد پاکسازی کننده نهایت وسواس را به خرج دهید.

نتیجه گیری

امروزه با پیشرفت دانش و فناوری روش های گوناگون و دستگاه های متفاوتی برای انجام اینکار به بازار عرضه می گردد و با گذشت زمان تعداد آنها دو چندان می شود، لازم است همواره در جهت کسب مهارت های جدید حرکت کنیم و به علم و آگاهی خود بیفزاییم، مراکز آموزشی گونانی وجود دارد که مراحل پاکسازی و نحوه کارکرد با دستگاه ها را به شما می آموزد اگر علاقه مند به این رشته و کار هستید می توانید در این مراکز ثبت نام کنید، امیدواریم از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید، اگر انتقاد و یا پیشنهادی دارید می توانید در قسمت دیدگاه با ما در ارتباط بگذارید.

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

پاکسازی پوست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

پاکسازی پوست چیست ، توسو چگونه باید انجام شود ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا