خدمات نظافتی

نحوه شستن قاشق و چنگال | از بین بردن لکه های قاشق و چنگال

نحوه شستن قاشق و چنگال | از بین بردن لکه های قاشق و چنگال، جلا دادن به قاشق و چنگال

با گذشت زمان بر روی چنگال ها و قاشق‌های استیل به دلیل استفاده زیاد خط و خش می افتد. همیشه این امکان دارد که قاشق و چنگال رفته رفته تیره تر و کدر تر شوند. برای از بین بردن لکه های روی آنها و همچنین پاک کردن زنگ زدگی قاشق و چنگال ها راهکارهای ساده ای وجود دارد، که می توانید از آنها استفاده کنید، تا بتوانید قاشق و چنگال های خود را برق بیندازید.

چگونه قاشق و چنگال های خود را برق بیندازیم؟

در بین وسایل مختلف آشپزخانه وسایلی که از جنس استیل هستند را خواهید یافت. بیشتر وسایل کاربردی آشپزخانه از جنس استیل می باشد و دلیل آن این است، که استیل در برابر زنگ زدگی مقاومت خوبی دارد و می توان برای مدت طولانی از آن استفاده کرد. اما باید بدانید، که استیل هم با گذشت زمان ممکن است تغییر رنگ داده و کدر شود.

قاشق و چنگال های استیل از جمله وسایلی استیلی هستند، که در آشپزخانه زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل با گذشت زمان ممکن است، که رنگ آنها تغییر کرده و کدر شود. برای از بین بردن رنگ تیره قاشق و چنگال های استیل راهکارهای بسیار ساده و کاربردی وجود دارد، که می توانید از آنها استفاده کنید و زیبایی و رنگی که از دست داده اند را برگردانید.

برای انجام دادن این کار نیاز به خریدن مواد شوینده بسیار قوی و گران قیمت و یا بردن قاشق و چنگال به نزد افراد متخصص این کار نخواهد بود. بلکه به راحتی می توانید با استفاده از وسایلی که در منزل دارید این کار را انجام دهید.

استفاده از مواد شوینده خانگی برای از بین بردن زنگ زدگی قاشق و چنگال

در صورتی که قاشق و چنگال های شما دچار زنگ زدگی شده اند و یا لکه های سختی بر روی آنها باقی مانده است، می توانید با درست کردن ماده شوینده خانگی همه این لکه ها را از بین برده و زیبایی سابق قاشق و چنگال خود را بازگردانید.

برای انجام دادن این کار در ظرف مناسب کمی جوش شیرین و آب را مخلوط کنید. با استفاده از همزن دستی می توانید این کار را انجام دهید. جوش شیرین می تواند روی لکه‌های بسیار سختی که بر روی قاشق و چنگال شما مانده است، تأثیر زیادی بگذارد و آنها را از بین ببرد.

در صورتی که زمان کافی برای تمیز کردن قاشق و چنگال دارید یا مقدار قاشق و چنگالی که می خواهید تمیز کنید، زیاد نیست، می‌توانید مسواک خود را به محلول فوق آغشته کرده و بر روی هر کدام از قاشق و چنگال های کثیف بکشید. با این کار قاشق و چنگال ها بسیار بهتر تمیز خواهند شد. اما اگر وقت کافی ندارید یا قاشق و چنگالی که باید تمیز کنید بسیار زیاد است، می توانید دسته های قاشق و چنگال را در محلول فوق که در ظرف بزرگ تری درست کرده اید، بگذارید و اجازه دهید، که مدتی آنها خیس بخورند. پس از آن می توانید آنها را آبکشی کرده و از تمیز بودن آنها لذت ببرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تمیز کردن و ضد عفونی توالت فرنگی

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن زنگ زدگی و لکه های بسیار سرسختی که چندین سال بر روی قاشق و چنگال های استیل شما مانده است، بسیار مفید و تأثیرگذار خواهد بود. همچنین می توانید از جوش شیرین برای برق انداختن سینک ظرفشویی خود نیز استفاده کنید.

استفاده از سرکه برای برق انداختن قاشق و چنگال

پس از اینکه برای تمیز کردن قاشق و چنگال از محلول آب و جوش شیرین استفاده نمودید، باید تمام قاشق و چنگال ها را چک کنید و ببینید، که لکه بر روی آنها باقی نمانده باشد. در صورتی که لکه ای بر روی آنها مشاهده کردید، می توانید از سرکه استفاده کنید.

درون ظرف مناسب سرکه ریخته و مسواک خود را به آن آغشته نمایید. حالا باید این مسواک را بر روی قاشق و چنگالی که لکه هایی بر روی آنها باقی مانده است، بکشید. توجه داشته باشید، که به هیچ عنوان از وسایلی مانند سیم ظرفشویی برای این کار استفاده نکنید. چون می‌تواند به دلیل ساینده بودن روی قاشق و چنگال های شما خط و خش بیندازند. برای تمیز کردن و شستن قاشق و چنگال هایی که مدام از آنها استفاده می کنید، حتماً از اسفنج نرم استفاده کنید.

شستن قاشق و چنگال

آخرین مرحله شستن قاشق و چنگال

پس از این که قاشق و چنگال های خود را با سرکه تمیز کردید، باید با استفاده از آب و مواد شوینده‌ای مانند مایع ظرفشویی آن را به خوبی تمیز کنید. روی اسفنج خود مایع ظرفشویی بریزید و هرکدام از قاشق و چنگال ها را به خوبی با آن تمیز نمایید. پس از آن از حوله یا دستمال مناسب استفاده نموده و با دقت آنها را خشک کنید، تا قطره های آب بر روی قاشق و چنگال شما باقی نماند.

براق کردن قاشق و چنگال های کدر

اگر می‌خواهید قاشق و چنگال های کدر را براق کنید، اما مایل نیستید، که از جوش شیرین و سرکه استفاده کنید، شما قادر خواهید بود، که از روش های مدرن تر و جدیدتر برای تمیز کردن و برق انداختن قاشق و چنگال های خود استفاده نمایید.

قاشق و چنگال های خود را درون ماشین ظرفشویی می توانید مورد شستشو قرار دهید. قبل از اینکه آنها را در دستگاه قرار دهید، از هر گونه ذرات مواد غذایی باید پاک کنید. در صورتی که بر روی آنها تکه های مواد غذایی وجود داشته باشد، در حین شستشو بر روی آنها لکه باقی خواهد ماند. درون ماشین ظرفشویی خود از مواد شوینده مناسب و با کیفیت استفاده نمایید. برای اینکه قاشق و چنگال ها براق شوند پیشنهاد می شود، که از ژل شستشو در ماشین ظرفشویی خود استفاده نمایید.

پس از پایان چرخه جستجو باید قاشق و چنگال ها را بررسی نمایید، که بر روی آنها لکه‌ای باقی نمانده و به خوبی تمیز شده باشند. چنانچه احساس کردید قاشق و چنگال ها خوب تمیز نشده اند و لکه هایی بر روی آنها مانده است، می توانید شستشوی قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی را چند بار تکرار نمایید. قاشق و چنگال های استیل در برخی مواقع نیاز دارند، که چندین بار مورد شستشو قرار بگیرند.

حالا که قاشق و چنگال شما به خوبی تمیز شده است، باید آنها را از ماشین ظرفشویی خارج کرده و بر روی حوله تمیزی قرار دهید. قاشق و چنگال های خود را با استفاده از دستمال مناسب خشک کنید، تا اگر رگه های آب و یا رد آب روی آنها باقی مانده باشد، از بین برود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ضد عفونی کردن سطوح مختلف آشپزخانه از ویروس کرونا | کامل ضد عفونی آشپزخانه

جلا دادن به قاشق و چنگال استیل با روغن زیتون

برای اینکه لکه های آب، حرارت و… را از روی قاشق و چنگال استیل خود پاک کنید، می توانید از روغن زیتون استفاده کنید. برای این کار بر روی دستمال تمیزی کمی روغن زیتون ریخته و آن را بر روی قاشق و چنگال استیل خود بکشید. با این کار اگر لکه بر روی قاشق و چنگال شما باقی مانده باشد، از بین رفته و به خوبی براق خواهد شد. استفاده از روغن زیتون یکی از راهکارهای بسیار ساده و کاربردی برای پولیش و جلا دادن به قاشق و چنگال استیل می باشد. روغن زیتون جلا دهنده طبیعی می باشد.

قاشق و چنگال

نکات مهم نگهداری قاشق و چنگال

برای اینکه بتوانید از قاشق و چنگال خود به خوبی نگهداری کنید و طول عمر آنها بیشتر باشد، می توانید نکات زیر را مد نظر داشته و رعایت کنید. رعایت کردن این موارد موجب می‌شود قاشق و چنگال شما زنگ بزند و تا مدت ها براق و زیبا بماند:

  • پس از هر بار استفاده از قاشق و چند بار باید در مدت زمان بسیار کم آنها را با آب گرم به خوبی بشویید تا واکنش های شیمیایی بین ذرات مواد غذایی و نمک به حداقل برسد.
  • قبل از اولین استفاده و پس از هر بار استفاده باید قاشق و چنگال خود را با استفاده از مایع ظرفشویی، آب داغ و اسفنج نرم به خوبی شستشو دهید. دقت داشته باشید، که پس از شستن به وسیله آب همه کف هایی که بر روی قاشق و چنگال شما وجود دارد را به خوبی از بین ببرید و پاک کنید.
  • پس از پایان شستشو قاشق و چنگال های خود را بر روی حوله تمیزی قرار داده با دستمال مناسب آنها را به طور کامل باید خشک نمایید. در صورتی که قاشق و چنگال با دستمال خشک نشوند و خودشان خشک شوند، لکه های آب بر روی آنها باقی مانده و براق به نظر نمی آیند.
  • از مواد شوینده ایمن، با کیفیت و موثر برای شستشوی قاشق و چنگال های خود استفاده کنید، تا لکه بر روی آنها باقی نماند.
  • به هیچ عنوان نباید قاشق و چنگال های استیل را شب تا صبح درون آب قرار داد. چون املاح معدنی که در آب وجود دارد موجب می شود سطح فلز از بین برود.
  • وقتی که قاشق و چنگال خود را درون ماشین ظرفشویی مورد شستشو قرار می دهید، حتماً بلافاصله پس از خارج کردن از دستگاه آنها را به خوبی خشک کنید، تا رگه‌های آب بر روی آن باقی نماند.
  • پس از پایان شستشو قاشق و چنگال خود را درون دستگاه بسته و مرطوب قرار ندهید و بلافاصله آنها را خارج کنید.
  • توجه داشته باشید، که در هنگام استفاده از هرکدام از مواد شوینده باید دستورالعمل آن را دنبال کنید، تا بهترین نتیجه را بگیرید.

نحوه شستن قاشق و چنگال | از بین بردن لکه های قاشق و چنگال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی راهکارهای خانگی برای شستشوی بهتر قاشق و چنگال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا