خدمات نظافتی

نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون | تمیز کردن اصولی مانیتور

تمیز کردن صفحه تلویزیون بسیار حائز اهمیت است، چون تلویزیون یکی از وسایل پر استفاده در منازل می‌باشد. برخی از افراد فکر می‌کنند که تمیز کردن صفحه تلویزیون را می‌توان مثل بخش‌های دیگر خانه انجام داد و گمان می‌کنند که با پاشیدن شیشه پاک کن و دستمال کشیدن، می‌توانند این کار را انجام دهند، اما این کار اشتباه است.

در برخی مواقع انجام دادن برخی از کارها موجب خواهد شد که به تلویزیون صدمات و آسیب‌های جبران ناپذیری وارد شود. تکنولوژی امروزه بسیار پیشرفت کرده است و تلویزیون‌ نیز در کنار کیفیت بسیار خوبی که دارد، بسیار آسیب‌پذیر و حساس است.

اگر با نحوه درست تمیز کردن صفحه تلویزیون آشنا باشید، می‌توانید از دستگاه خود مراقبت کنید و نظافت آن را بهتر انجام دهید.

اشتباهات رایج در تمیز کردن تلویزیون

باید بدانید که در هنگام تمیز کردن صفحه تلویزیون چه کارهایی را نباید انجام دهید. قبل از اینکه بخواهید روش‌ها و راه‌های مختلف برای این کار را یاد بگیرید، باید عادت‌های اشتباهی که تا به الان انجام می‌دادید را ترک نمایید. وقتی که در مورد اشتباهات رایج تمیز کردن صفحه تلویزیون بیان می‌شود، افراد به روش‌های آسیب زننده اصرار می‌کنند و بیان می‌کنند که چندین سال است که از این اقدام برای نظافت صفحه تلویزیون استفاده کرده‌اند و برای آنها مشکلی به وجود نیامده است.

در جواب باید گفته شود که تا به حال بسیار خوش شانس بوده‌اند که دستگاه آنها خراب نشده و متضرر نشده‌اند، اما ممکن است که در آینده نزدیک دستگاه آنها با مشکلات زیادی مواجه شود و عواقب استفاده از راهکارهای غیر اصولی و نادرست برای تمیز کردن صفحه تلویزیون را ببینند. برخی از اشتباهات عبارت هستند از:

روی صفحه تلویزیون به صورت مستقیم تمیز کننده اسپری نکنید

یکی از اشتباهات بسیار رایج که اکثر افراد در هنگام تمیز کردن صفحه تلویزیون انجام می‌دهند این است که مواد شوینده را به صورت مستقیم بر روی مانیتور اسپری می‌کنند که این کار مانند فاجعه‌ای بزرگ خواهد بود. امکان دارد در همان ابتدا خرابی را مشاهده نکنید، اما باید به شما بگوییم که انجام دادن این کار آسیب‌های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

از ویژگی‌های مهم صفحه نمایش‌های تلویزیون‌های جدیدتر می‌توان به بدون محافظ و قاب بودن آنها اشاره نمود. در حقیقت به مرور زمان قسمت‌های اضافی آنها حذف می‌گردد و به صورت ظریف‌تر ساخته می‌شوند. وقتی که بر روی صفحه نمایش تلویزیون مواد شوینده به صورت مستقیم اسپری می‌شود، این مواد از طریق قاب باریک کنار صفحه به راحتی به زیر نمایشگر نفوذ خواهد کرد و در آن پخش می‌گردد.

از جمله تجربه های متداول که انجام دادن این کار موجب آن می‌شود، می‌توان به سیاه شدن گوشه‌های ال سی دی اشاره نمود. در برخی مواقع امکان دارد که لکه‌ای که گفته شد، بسیار کوچک باشد، اما تبخیر شدن آن حتماً به صفحه نمایش آسیب خواهد زد. بنابراین از امروز دیگر این کار را انجام ندهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش‌های تمیز کردن طبیعی دستشویی و حمام

تمیز کردن صفحه تلویزیون

به مواد تشکیل دهنده تمیز کننده‌ها توجه نمایید

همانطور که گفته شد نباید تحت هیچ شرایطی به صورت مستقیم مواد شوینده را به صفحه نمایش تلویزیون خود اسپری نمایید. اما این بدان معنا نخواهد بود که روی دستمال می‌توانید از هر ماده‌ای استفاده کنید. شاید اکثر افراد از مواد تمیز کننده معمولی برای تمیز کردن صفحه تلویزیون خود استفاده کنند.

دقت نمایید که تلویزیون شما با شیشه پنجره تفاوت دارد و حساسیت‌های آن بسیار بیشتر است. این صفحه نمایش‌ها نسبت به مواد تمیز کننده شیمیایی مقاوم نیستند و در برخی مواقع فقط یک تماس کافی خواهد بود تا موجب ایجاد خرابی در تلویزیون شود.

بنابراین یکی از نکات مهم این است که از مواد تمیز کننده‌ای که در آنها محلول‌های آمونیاکی یا الکل به کار رفته است، برای تمیز کردن صفحه تلویزیون نباید استفاده نمایید.

برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از حوله آشپزخانه استفاده نکنید

همانطور که گفته شد صفحه نمایش تلویزیون‌ها بسیار ظریف و حساس است. بنابراین باید به انتخاب پارچه و یا دستمالی که می‌خواهید روی آن استفاده کنید، اهمیت دهید. یکی از اشتباهات این است که برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از حوله آشپزخانه استفاده می‌شود.

این حوله‌ها برای کارهایی مانند تمیز کردن چربی، گرفتن آب و خشک کردن دست طراحی و ساخته شده‌اند و برای تمیز کردن صفحه نمایش مناسب نیستند. این حوله‌ها می‌توانند شفافیت نمایشگر دستگاه شما را از بین برده و روی آن خط و خش ایجاد کنند.

همچنین به یاد داشته باشید که دستمال‌های چند منظوره برای نظافت تلویزیون مناسب نیستند. این دستمال‌ها برای تمیز کردن سطوح مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین ممکن است که مواد خشن و ریزی در خود داشته باشند که به نمایشگر تلویزیون آسیب وارد کند.

تمیز کردن اصولی صفحه تلویزیون

حالا که در مورد کارهایی که نباید انجام دهید، صحبت شد، باید بدانید که برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از چه شیوه‌ای باید استفاده شود؟ قبل از اینکه راهکارها را بیان کنیم، بهتر است بدانید که برای بیشتر شدن عمر تلویزیون باید از دستگاه به خوبی مراقبت نمایید و آن را در جاهایی قرار دهید که گرد و غبار زیادی بر روی آن ننشیند و یا فرزندان شما نباید به صفحه تلویزیون به طور مستقیم دست بزنند.

راهکارهایی که گفته می‌شود را باید به ترتیب انجام دهید. در هر مرحله که احساس نمودید صفحه تلویزیون شما تمیز شده است، می‌توانید کار را به پایان برسانید. در غیر این صورت باید راهکارها را تا جایی که به نتیجه مناسب برسید، ادامه دهید.

تلویزیون را برای نظافت آماده کنید

در ابتدا باید تلویزیون خود را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. همچنین باید بدانید که تمیز کردن صفحه تلویزیون بهتر است پس از خنک شدن دستگاه انجام شود. حالا می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما برای تمیزکاری آماده شده است.

صفحه تلویزیون را گردگیری نمایید

دومین قدم برای تمیز کردن صفحه تلویزیون این است که باید صفحه نمایش را گردگیری کرده و غبارهایی که روی آن نشسته است را به طور کامل از بین ببرید. توجه نمایید که بهترین نوع گردگیری صفحه تلویزیون این می‌باشد که بدون اینکه صفحه نمایش را لمس کنید، انجام دهید.

از دستمال میکروفایبر خشک استفاده نمایید

برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده از دستمال‌های میکروفایبر بسیار مناسب خواهد بود. می‌توانید از فروشگاه‌ها این دستمال‌ها را تهیه نمایید. در مراحل ابتدایی بهتر است که دستمال شما خشک باشد. بسیاری از لکه‌ها با دستمال خشک پاک خواهند شد و دیگر به مراحل بعدی نیازی نخواهد بود. توجه نمایید که همه فعالیت‌هایی بر روی صفحه تلویزیون انجام می‌دهید را آرام و با احتیاط انجام دهید و فشاری به آن وارد نکنید. حرکت دست شما باید به صورت دایره‌ای نباشد و از طرف بالا به پایین یا چپ به راست انجام دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع تی نظافت و کاربرد هریک

از دستمال میکروفایبر که به آب مقطر آغشته است، استفاده نمایید

در صورتی که با انجام دادن مراحل قبل صفحه تلویزیون شما به اندازه دلخواه تمیز نشده است، برای تمیز کردن صفحه تلویزیون می‌توانید دستمال میکروفایبر را با آب مقطر مرطوب نمایید. توجه نمایید که دستمال شما نباید زیاد خیس باشد. چون قطره‌های آن بر روی صفحه نمایش شناور شده به درون آن نفوذ خواهند کرد.

استفاده از آب شیر برای این کار اصلاً مناسب نیست و تحت هیچ شرایطی نباید این کار را انجام دهید. چون مواد معدنی که در آن وجود دارد، به صفحه نمایش تلویزیون آسیب جدی وارد خواهد کرد.

دستمال صفحه تلویزیون

دستمال میکروفایبر را به آب مقطر و سرکه آغشته کنید

در اکثر مواقع برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده از دستمال میکروفایبر خشک کفایت خواهد کرد و لازم نخواهد بود که تا این مرحله پیش بروید. در صورتی که کثیفی صفحه تلویزیون شما بیش از اندازه زیاد است، می‌توانید دستمال میکروفایبر را با سرکه سفید و آب مقطر مرطوب نمایید.

سپس به آرامی صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنید. دقت داشته باشید، مرطوب بودن در این مرحله نیز مانند مرحله قبل است و نباید خیلی کم یا خیلی زیاد باشد.

تمیز کردن صفحه نمایش بسیار حائز اهمیت است. این صفحه نمایش می‌تواند نمایشگر لپ‌تاپ، تلویزیون یا کامپیوتر و هر چیز دیگری باشد. این کار از جمله کارهای ظریف و حساس محسوب می‌شود که نباید پشت گوش انداخت. بهتر است که از تجربه‌های گذشته خود استفاده نکنید و برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از راهکارهای اصولی استفاده کنید تا بهترین نتیجه را گرفته و تلویزیون شما عمر مفید بیشتری داشته باشد.

از راهکارهایی که گفته شد، می‌توانید برای تمیز کردن مانیتور کامپیوتر و لپ تاپ خود نیز استفاده نمایید.

سخن تکمیلی

تمیز کردن صفحه تلویزیون به صورت صحیح و اصولی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. برای تمیز کردن صفحه تلویزیون نباید از حوله‌های آشپزخانه و دیگر حوله‌ها استفاده کنید. دستمال‌های میکروفایبر برای این کار مناسب خواهند بود. به هیچ عنوان نباید مواد تمیز کننده را بر روی صفحه نمایش به صورت مستقیم اسپری کنید. با این کار موجب می‌شوید که قطرات آن بر دستگاه نفوذ کرده و به آن آسیب برساند.

در ابتدا از دستمال میکروفایبر خشک برای گردگیری صفحه تلویزیون استفاده کنید. در صورتی که به نتیجه مطلوب نرسیدید، می‌توانید دستمال خود را به آب مقطر آغشته نمایید. آب شیر برای این کار مناسب نیست. چون در آن مواد معدنی زیادی وجود دارد.

اگر به نتیجه مورد دلخواه خود نرسیدید، می‌توانید دستمال خود را به آب مقطر و سرکه سفید آغشته کنید. توجه داشته باشید که مرطوب بودن دستمال خیلی زیاد یا خیلی کم نباشد.

نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون | تمیز کردن اصولی مانیتور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش تمیز کردن صفحه تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا