تعمیرات یخچال

افزایش بازدهی یخچال فریزر و ساید بای ساید

افزایش بازده یخچال و ساید بای ساید|راهکارهای افزایش راندمان یخچال

در این مقاله راهکارهایی را بیان نموده ایم، که شما بتوانید با استفاده از آنها بازدهی و کارایی یخچال خود را بیشتر کنید. راهکار هایی مثل نگه داشتن صحیح مواد غذایی درون یخچال، تمیز کردن و نظافت یخچال ،درست تنظیم کردن دمای یخچال و… همگی در بیشتر شدن بازده انرژی یخچال موثر هستند، که نباید از آن ها غافل نشوید.

نکات مهم برای افزایش بازدهی انرژی یخچال

از جمله راهکارها برای افزایش عمر مفید یخچال و جلوگیری از ایراد پیدا کردن و خراب شدن قطعه های درونی یخچال، مد نظر داشتن و رعایت کردن نکات در مورد بیشتر شدن بازدهی انرژی یخچال می باشد. در ادامه به برخی از نکات مهم برای افزایش بازدهی انرژی یخچال را بیان می کنیم:

  •  دمای یخچال های خود را به صورت صحیح تنظیم نمایید.
  •  کویل‌های کندانسور را به صورت مرتب تمیز کنید.
  •  یخساز یخچال خود را خاموش کنید.
  •  مواد غذایی را درون ظروف دربسته قرار دهید.
  •   لاستیک دور درب یخچال خود را بررسی نمایید.
  • موادغذایی را به شیوه صحیح درون یخچال قرار دهید.
  • فریزر یخچال را به صورت صحیح پر کنید.
  • هیتر ضد عرق را خاموش نمایید.
  •   در پشت یخچال برای تبادل جریان هوا فضای مناسب قرار دهید.
  • یخچال خود را دور از منابع حرارتی قرار دهید.

مصرف انرژی یخچال به چه صورت تعیین می‌شود؟

قبل از اینکه اقدامی برای بیشتر کردن بازدهی انرژی یخچال ساید بای ساید و فریزر انجام دهید بهتر است، که در مورد میزان مصرف انرژی یخچال خود اطلاعات لازم را داشته باشید و بدانید، که یخچال شما چقدر مصرف انرژی دارد. به صورت کلی از مسائل مهم در زمان انتخاب و خرید یخچال توجه داشتن به مقدار مصرف انرژی دستگاه می‌باشد.

برای اطلاع پیدا کردن و بررسی نمودن این موضوع بر روی بدنه دستگاه های یخچال تولیدکنندگان معمولاً برچسبی قرار می دهند و بر روی این برچسب ها مقدار مصرف انرژی یخچال ها قید می‌شود. المان ‌های گوناگونی روی برچسب وجود دارد و آنها با حروف لاتین ازA تا G نشان داده می شوند. چنانچه نشانه روی برچسب روی قسمت A قرار دارد، نشان دهنده این است، که مصرف انرژی یخچال بهینه است و اگر علامت مثبت در کنار حرف Aقرار دارد، مصرف انرژی یخچال در بهینه ترین حالت است. یخچال هایی که قدیمی تر هستند، معمولاً مصرف انرژی B دارند و یخچال هایی که پرمصرف محسوب می شوند، مصرف G را دارند. شما می‌توانید این برچسب را بررسی کرده و با توجه به نکاتی که در آن درج گردیده است، مقدار مصرف انرژی یخچال خود را پیدا خواهید کرد.

یخچال

تنظیم درست درجه یخچال

برای اینکه بازده یخچال شما افزایش پیدا کند، باید دمای یخچال خود را به درستی تنظیم کنید. برای این کار بهتر می باشد، که دمای یخچال پایین‌تر از حد تنظیم گردد. برای نمونه در یخچال ها اگر دمای ۳۷ درجه فارنهایت باشد و در قسمت فریزر دما صفر درجه فارنهایت باشد، غذای شما خراب نخواهد شد و برای سرمایش و گرمایش انرژی بسیار زیاد مصرف نخواهد شد.

برای اینکه درجه یخچال خود را تست کنید، می توانید در لیوان آب ریخته و دماسنج را در آن قرار دهید. روز بعد دماسنج را بررسی نمایید، یا حداقل باید ۸ ساعت پس از بستن درب یخچال آن را چک نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمير و تعويض فن يخچال ال جی | نمایندگی تعمیرات يخچال ال جی

برای اینکه دمای قسمت فریزر یخچال خود را تست نمایید، بین دو ماده غذایی که یخ زده است باید بگذارید. پس از ۸ ساعت دماسنج گذاشته شده را بررسی نمایید. چنانچه قصد دارید، که افزایش بازده انرژی یخچال شما بیشتر اعمال شود، تنظیم دمای یخچال شما می تواند با توجه به نکاتی که اداره دارو و غذا ارائه می‌کند، تا چهل درجه فارنهایت هم تنظیم گردد و تنظیمات قسمت فریزر تا ۵ درجه فارنهایت قابل تنظیم است.

یخچال

خاموش کردن یخساز یخچال

از جمله راهکارهایی که مصرف کنندگان می توانند برای بیشتر شدن راندمان یخچال خود از آن استفاده کنند، خاموش نمودن یخساز یخچال می‌باشد. یخساز یخچال مصرف انرژی دستگاه شما را حدود چهارده تا بیست درصد افزایش خواهد داد. چنانچه فریزر شما قابلیت یخسازی را دارد، یخساز یخچال خود را خاموش نموده و به جای آن از ظرف های مکعب برای یخ استفاده نمایید. این کار موجب خواهد شد راندمان انرژی یخچال شما تا حد بسیار زیادی بالا رود.

قرار دادن غلات، حبوبات در قسمت بالایی یخچال

در صورتی که خوردنی ها، غلات و حبوبات را در قسمت بالای یخچال خود قرار دهید، راندمان مصرف انرژی کاهش پیدا خواهد کرد و دلیل آن این است که مواد خوردنی و غلات وقتی در قسمت بالای یخچال قرار می گیرند، راه فرار گرما را می گیرند، که در این صورت کمپرسور یخچال شما نیاز به بیشتر و سخت تر کار کردن نخواهد داشت و موجب افزایش طول عمر مفید یخچال شما می‌شود.

یخچال

بررسی لاستیک دور درب یخچال

برای اینکه از سالم بودن لاستیک دور درب یخچال خود اطمینان حاصل کنید و از بسته شدن کامل درب مطمئن شوید، تکه کاغذ بین درب و یخچال قرار دهید، چنانچه کاغذی که قرار دادید را به راحتی می توانید به سمت خارج بکشید، واشر درب یخچال شما باید تعمیر و در صورت نیاز تعویض گردد، تا هوای سرد درون محفظه یخچال به بیرون خارج نشود. همچنین در قسمت فریزر یخچال برفک ایجاد نگردد. با انجام دادن این کار می توانید، تا میزان زیادی بازده انرژی یخچال را افزایش دهید.

یخچال

کویل های کندانسور را تمیز کنید

کویل های کندانسور یخچال خود را با استفاده از جاروبرقی باید به صورت مرتب تمیز نمایید، تا کمپرسورها عملکرد خوبی داشته باشند. چنانچه در منزل شما حیوان خانگی وجود دارد، باید تمیز کردن کویل کندانسور را بیشتر انجام دهید.

یخچال با منابع حرارتی فاصله داشته باشد

دقت داشته باشید، که یخچال شما نباید در نزدیکی ماشین ظرفشویی، اجاق گاز و سیستم تهویه گرمایشی قرار بگیرد. همچنین بهتر است، که یخچال را در نزدیکی پنجره قرار ندهید. چون گرما و حرارت اضافه موجب خواهد شد، که یخچال شما مجبور به کار کردن بیشتر باشد و در نتیجه هزینه برق شما بسیار بیشتر خواهد بود. به‌ مرور زمان یخچال شما فرسوده شده و عملکرد درستی نخواهد داشت.

وسایل را در سر جای خودشان قرار دهید

وقتی که وسیله مورد نیاز درون یخچال خود را زود پیدا نمایید، دیگر مجبور نیستید، که درب دستگاه خود را زیاد باز نگه دارید. پیشنهاد می‌شود، که مواد غذایی خود را به صورت مرتب و در جای مخصوص و معلوم قرار دهید. این کار را طوری انجام دهید، که اشخاص دیگر در منزل شما نیز از محل آنها اطلاع داشته باشند و برای یافتن آنها نیاز به جستجو نداشته باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای فارسی یخچال مجیک magic | راهنمای کاربردی یخچال مجیک

برای اینکه درب قسمت فریزر را زیاد باز نگه ندارید بهتر است، که بر روی درب آنها برچسب زده و اسم مواد غذایی را بنویسید. این کار موجب صرفه جویی در زمان شما شده و همچنین بازدهی انرژی یخچال شما افزایش پیدا خواهد کرد.

مواد غذایی را در ظروف دربسته نگهداری کنید

وقتی که مواد غذایی شما درون ظروف بدون در قرار می گیرد، موجب خواهد شد، که رطوبت قسمت درونی یخچال شما افزایش یافته و در نتیجه رطوبت موتور زیاد تر شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود، که همه مواد غذایی خود را درون ظروف دربسته گذاشته و سپس در یخچال قرار دهید.

این کار موجب می‌شود، که مواد غذایی شما از آلودگی های مختلف نیز دور باشند و آلودگی ها نمی توانند به مواد غذایی شما نفوذ کنند.

قسمت فریزر را پر کنید

برای اینکه تعادل درجه حرارت یخچال شما حفظ شود، پیشنهاد می کنیم که ظرفیت قسمت فریزر آن را به صورت کامل تکمیل کنید. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید، که درون یخچال شما بیش از اندازه نیز پر نشود. چون موجب خواهد شد، که جریان هوا به خوبی گردش نداشته باشد.

فضای مناسب در پشت یخچال

یخچال شما باید از دیوارهای اطراف و پشت فاصله مناسب داشته باشد. در صورتی که در پشت یخچال فاصله و فضایی وجود نداشته باشد، گرما موجب می‌شود، که کویل های کندانسور شما بیشتر کار کند و در نتیجه بازه انرژی یخچال کمتر خواهد بود.

استفاده از محافظ برق برای یخچال

محافظ برق موجب خواهد شد، که در هنگام وجود نوسانات ولتاژ دستگاه شما آسیب جدی نبیند و کمتر دچار خسارت شود. دقت داشته باشید، که چند راهی ها و سیم رابطه برق قابلیت این حفاظت را نخواهند داشت و در مقابل نوسانات ولتاژ برای حفظ دستگاه کاربردی نیستند. محافظ برقی که برای یخچال مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید از لحاظ آمپر برای دستگاه شما مناسب و کاربردی باشد.

سرویس دوره ای یخچال

مثل هر دستگاه دیگر قطعات فنی یخچال نیز امکان دارد، که کثیف شده و نیاز به بازدید و بررسی داشته باشند. برای اینکه ترموستات، کمپرسور و میزان گاز دستگاه عملکرد درستی داشته باشند، باید به صورت دوره‌ای مورد بررسی قرار بگیرند. سرویس دوره ای یخچال موجب خواهد شد، که دستگاه شما دمای استاندارد داشته باشد و در نتیجه راندمان انرژی یخچال شما افزایش پیدا کند. سرویس کردن دوره‌ای یخچال شما در هزینه برق شما نیز تاثیرگذار خواهد بود. چون یخچال از جمله دستگاه‌هایی است، که به صورت مدام روشن است. بنابراین سرویس دوره ای در این مورد نیز موثر خواهد بود.

یخچال

سخن تکمیلی

برای اینکه عمر مفید یخچال خود را افزایش دهید و بازدهی انرژی آن را افزایش دهید، نکات مهمی در این مقاله بیان شده است، که می توانید از آنها استفاده کنید. با توجه به اینکه یخچال از دستگاه های مهم منازل است و برای نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، باید به این نکات توجه ویژه داشته باشید، تا بتوانید مصرف انرژی دستگاه خود را کاهش دهید.

افزایش بازده یخچال فریزر و ساید بای ساید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی نحوه افزایش بازده یخچال فریزر و ساید بای ساید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا